Ontwikkelaar Roberts Space Industries heeft meer dan 30 miljoen dollar opgehaald voor de ontwikkeling van space sim Star Citizen. De ontwikkelaar gebruikt het geld onder andere voor het maken van de singleplayer campagne Squadron 42 en nieuwe ruimteschepen.
Een jaar geleden wist Roberts Space Industries met 6,2 miljoen al een record te vestigen wat Kickstarter-inzamelingen betreft. Twee maanden geleden lag het bedrag dat RSI ophaalde al op 20 miljoen dollar, maar de teller is sindsdien door blijven lopen. Inmiddels kan de ontwikkelaar over meer dan 30 miljoen dollar beschikken voor het maken van ruimtesimulatiegame Star Citizen. Er zijn inmiddels meer dan 300.000 internetters die het project financieel steunen.
Het geld zal onder andere ingezet worden voor singleplayer campagne Squadron 42. "Het Foundry 42-team heeft grote plannen voor Squadron 42 en we gaan extra inzamelingen gebruiken om het een waardige opvolger van Wing Commander te maken", schrijft Chris Roberts van Roberts Space Industries. Roberts was ook verantwoordelijk voor Wing Commander.
Volgens de ontwikkelaar kunnen gamers straks kiezen of ze met trainingsmissies beginnen of dat ze direct in grootschalige ruimtegevechten belanden. Ook zouden er missies komen waarbij het boarden naadloos gecombineerd wordt met gevechten. Met de miljoenen dollars die nog worden toegezegd, wil de ontwikkelaar stretch targets halen: het geld zal worden gebruikt voor nieuwe schepen zoals de Origin 890 JUMP, de Aegis Surveyor, het RSI Orion-mijnplatform en andere toevoegingen en verbeteringen.
Star Citizen speelt zich af in een online universum en combineert volgens de maker elementen van Wing Commander uit 1990 en Freelancer uit 2003. Er komt ondersteuning voor de vr-headset Oculus Rift. De game komt naar verwachting eind 2014 of begin 2015 uit.