Diverse fabrikanten steken elkaar tijdens de Computex naar de kroon met highend-voedingen. De race om 80Plus Platinum-gecertificeerde voedingen op de markt te brengen is in volle gang, onder meer door Antec, Enermax en Thermaltake.
Antec wil zich onderscheiden met zijn kilowatt-voeding die het Platinum-label draagt. De voeding bevindt zich echter nog in het onwikkelstadium en komt voorlopig niet op de markt. De Platinum-voeding van Enermax zou al een stukje verder gevorderd zijn: de Platimax, zoals de psu zal heten, moet eind 2011 verkrijgbaar zijn. De vermogens van de voeding bedragen 600W, 900W en 1200W en de Platimax-psu's zullen respectievelijk ongeveer 150, 220 en meer dan 300 euro gaan kosten.
Thermaltake denkt zijn eerste Platinum-voeding al in juli op de markt te kunnen brengen en hoopt zo de concurrentie de pas af te snijden. De ToughPower XT Platinum kan 1275W leveren en is modulair uitgevoerd. Een nieuwe serie Platinum-voedingen uit de Grand-serie moet in het vierde kwartaal volgen. Die Platinum-gecertificeerde voedingen krijgen te leveren vermogens van 750W, 850W en 950W.
Ook Be Quiet timmert aan de weg met een Platinum-voeding uit de Dark Power Pro-serie. De Platinum-versie moet 850W leveren en zal niet eerder dan eind november of december verkrijgbaar zijn. De serie omvat tevens Gold-gecertificeerde voedingen van 550W, 650W, 750W, 1000W en 1200W. De voedingen zijn voorzien van een 135mm-ventilator die uitgeschakeld blijft wanneer het geleverd vermogen onder de 150W blijft.