Google heeft Chrome 11 het bètastempel gegeven. De browser is uitgerust met de speech input-api voor html 5, waardoor spraakbesturing mogelijk wordt. Intussen geeft Google aan dat het de bestandsomvang van Chrome wil reduceren.
Google heeft de speech input-api in Chrome 11 ontwikkeld in samenwerking met de HTML Speech Incubator Group. De api maakt het in combinatie met html 5 mogelijk om gesproken woorden binnen webapplicaties om te zetten naar tekst. Om dit mogelijk te maken, worden audio-opnames naar een server gestuurd, waarna spraakherkenningssoftware deze moet omzetten naar bruikbare tekst. Google gebruikt soortgelijke technologie al in Voice Actions op zijn Android-platform.
Versie 11 biedt verder ondersteuning voor css 3d transforms. Hiermee kunnen elementen in drie dimensies geplaatst worden met behulp van de opmaaktaal css. Bij het renderen van css 3d-objecten kan de gpu ingezet worden. Google heeft Chrome 11, verkrijgbaar op Windows, OS X en Linux, ook van een nieuw logo voorzien.
Voor de komende Chrome-versies wil Google de bestandsomvang van zijn browser terugbrengen. Woog de eerste release nog 9MB, Chrome 10 is uitgegroeid tot meer dan 26MB. Dit zou problemen geven bij het uitbrengen van Chrome-updates in landen waar de downloadsnelheden nog beperkt zijn. Om verdere uitdijing van de bestandsgrootte te voorkomen, is binnen het Chrome-ontwikkelteam een werkgroep opgezet.