De Australische tak van ontwikkelaar Creative Assembly werkt aan een sportgame, blijkt uit een aantal personeelsadvertenties. De studio, vooral bekend van de Total War rts-games, werkt aan een game uit een bekende serie, voor pc en consoles.
De Engelse ontwikkelaar The Creative Assembly heeft een vestiging in het Australische Brisbane en die studio werkt aan een sportgame, blijkt uit een personeelsadvertentie. Daarin zoekt de studio een lead gameplay programmer, die wil werken aan een 'next-gen sports title'. In dezelfde advertentie wordt gemeld dat de game zou moeten verschijnen voor de pc, de Xbox 360 en de PlayStation 3. Ook op LinkedIn is een advertentie van de studio in Brisbane te vinden waarin sprake is van een sportgame. Daarin stelt Creative Assembly zelfs dat het daarbij om 'een van de grootste franchises in de gamesindustrie gaat'. Tot slot is op een Australische site een advertentie te vinden waarin sprake is van een 'high profile casual sports game', die nog moet worden aangekondigd.
The Creative Assembly heeft vooral ervaring met het maken van strategische games. De Engelse tak maakte de meeste games uit de Total Ware-serie, de studio in Brisbane maakte de rts-games Stormrise en Medieval Total War II. Veel ervaring met het maken van sportgames heeft de studio niet. De ontwikkelaar werd in 2005 gekocht door uitgever Sega, die in het verleden wel verschillende sportgames op de markt heeft gebracht. Dat zijn in het bijzonder de games rond de Olympische zomer- en winterspelen en de diverse edities van Football Manager. Vooral de laatste geldt als een een grote franchise, wat zou kunnen betekenen dat de studio in Brisbane aan een nieuwe versie van Football Manager werkt, met als voornaamste vernieuwing dat de statistische game voor het eerst ook op consoles verschijnt.
