Oracle heeft de EC een aantal garanties gegeven en concessies gedaan met betrekking tot MySQL. Met de handreiking van Oracle is een Europese goedkeuring voor de overname van Sun door Oracle dichterbij gekomen.
De garanties van Oracle zijn uitgesplitst in een tiental punten. Zo zal het bedrijf onder meer de MySQL Storage Engine-api's, waarmee externe ontwikkelaars kunnen inhaken op een MySQL-databaseserver, blijven aanbieden en ontwikkelen, verlangt Oracle niet meer van ontwikkelaars dat ze hun implementaties van storage engines onder de gpl uitbrengen en hoeft er geen commerciële licentie meer te worden afgenomen voor het implementeren van MySQL's Pluggable Storage Engine Architecture-api. Ook is het voor het verkrijgen van een commerciële licentie niet meer verplicht om ondersteuningsdiensten af te nemen.
Belangrijk voor de opensource-community is dat Oracle toezeggingen heeft gedaan voor het uitbrengen van nieuwe versies van MySQL onder de gpl. Zo zal in ieder geval versie 6 van MySQL verschijnen en verplicht Oracle zich om binnen een redelijke tijdspanne naast een nieuwe MySQL Enterprise Edition ook een nieuwe MySQL Community Edition uit te brengen die voorzien is van dezelfde verbeteringen als de zakelijke variant.
Verder zal Oracle het ontwikkelbudget voor MySQL verhogen. Dit bedrag zal gedurende drie jaar minimaal 24 miljoen dollar bedragen. Dit laatste getal is wat Sun het laatste jaar aan MySQL-ontwikkelingskosten heeft uitgegeven. Oracle roept tevens twee adviesorganen in het leven die het bedrijf feedback over ontwikkelprioriteiten moeten geven. De garanties hebben een duur van vijf jaar na de definitieve overname van Sun.
De Europese Commissie heeft positief op de concessies van Oracle gereageerd. Eurocommissaris Neelie Kroes van Mededinging was naar eigen zeggen 'optimistich dat de zaak een positieve uitkomst krijgt'. De Europese Commissie beslist op 27 januari over de overname van Sun door Oracle. De Commissie, die bij grote internationale overnames als markttoezichthouder fungeert, had een onderzoek ingesteld omdat de overname mogelijk de concurrentie in de databasemarkt zou belemmeren. De Amerikaanse toezichthouder was al akkoord gegaan met de overname.