De MPAA heeft ontdekt dat RealNetworks in patentaanvragen ARccOS en RipGuard kopieerbeveiligingen heeft genoemd, ofschoon het bedrijf dit in een Amerikaanse rechtszaak over de legaliteit van het programma Realdvd juist had ontkend.
De Motion Picture Association of America voert momenteel een proces tegen RealNetworks met het programma RealDVD als inzet. Dit programma kan dvd's naar de harde schijf van een pc kopiëren. De MPAA meent dat dit programma in strijd is met de licentie van de DVD Copy Control Association en met de Digital Millenium Copyright Act. Al snel na het uitkomen werd het programma op verzoek van de MPAA door een rechter van de markt gehaald, in afwachting van een rechtszaak, die momenteel loopt.
Eén van de argumenten van de MPAA was dat RealDVD de beveiligingssystemen ARccOS en RipGuard omzeilt, wat door de DMCA wordt verboden. Volgens Real zijn deze systemen niet effectief, zodat ze niet onder het omzeilingsverbod van de DMCA zouden vallen. Dit argument werd al ondermijnd toen de MPAA documenten wist te overleggen waaruit bleek dat Real behoorlijk wat moeite had moeten doen om de systemen te kraken.
Er is nu echter gebleken dat RealNetworks zelf, in drie patentaanvragen uit 2007 en 2008, ARccOS en RipGuard 'kopieerbeveiligingen' heeft genoemd. De aanvragen werden twee weken geleden door het patentbureau gepubliceerd en zijn door de filmstudio's doorgespeeld aan behandelend rechter Marilyn Patel, zo meldt Cnet.
"Real en zijn getuigen hebben de rechtbank verteld dat ARccOS en RipGuard geen kopieerbeveiligingen zijn en dat de ingenieurs van Real niet wisten hoe ze werkten", schrijven de advocaten van de MPAA. "Toch heeft Real tegelijk aan het patentbureau gemeld dat ARccOS en RipGuard wél kopieerbeveiligingen zijn. Real heeft in de rechtszaal gezegd dat ARccOS en RipGuard een 'lineare kopie' van een dvd alleen kunnen vertragen, maar niet verhinderen. Aan het patentbureau heeft Real echter verteld dat ARccOS en RipGuard ervoor kunnen zorgen dat 'het archiveerproces faalt of nooit eindigt', wat geheel in tegenspraak is met de verklaringen in de rechtszaal."
Omdat de hoorzittingen over de zaak al zijn afgelopen, is het eigenlijk te laat om nog nieuw bewijsmateriaal aan te voeren. De MPAA heeft rechter Patel nu gevraagd om de patentaanvragen toch te accepteren, omdat Real deze informatie had moeten onthullen bij het onderzoek. "Het is gerechtvaardigd dat de rechter hier kennis van neemt omdat de patentaanvragen wel in het bezit waren van Real, maar niet van de studio's, en omdat de aanvragen de verklaringen van Real voor de rechtbank zo duidelijk tegenspreken."