Het Zuid-Koreaanse bedrijf Hynix Semiconductor heeft een Amerikaanse rechter gevraagd om een door Rambus gevraagd verbod op de verkoop van bepaalde geheugenchips voorlopig niet toe te wijzen.
In maart van dit jaar verklaarde een jury Hynix schuldig aan het schenden van vier patenten van Rambus. Hierop vroeg Rambus aan een rechter in Californië om Hynix te verbieden de gewraakte chips nog langer in de Verenigde Staten te verkopen. Intussen heeft echter het Zuid-Koreaanse Samsung Electronics een verzoek gedaan aan het Amerikaanse patentbureau om een nader onderzoek in te stellen naar de patenten van Rambus, die volgens Samsung ten onrechte verleend zijn.
Na onderzoek oordeelde het patentbureau begin deze maand dat drie van de vier patenten inderdaad onterecht zijn toegekend. Rambus heeft twee maanden de tijd om hierop te reageren. Hynix wil graag dat de beslissing over een verkoopverbod wordt uitgesteld totdat er een definitief oordeel is geveld over de geldigheid van de patenten, maar dat kan nog jaren op zich laten wachten. Om deze reden achten analisten het niet erg waarschijnlijk dat de rechter op het verzoek zal ingaan. Rambus had nog geen commentaar op de zaak.
