De Riaa heeft van de rechter toestemming gekregen om een uitgebreid onderzoek in te stellen om uit te vinden wie zich schuldig heeft gemaakt aan filesharing via een bepaald internetadres.
MediaSentry, het onderzoeksbureau van de Riaa, had geconstateerd dat er op 17 augustus 2005 om 14:59 muziek werd aangeboden via Kazaa op het ip-adres 162.83.177.207. Navraag bij provider Verizon leerde dat dit adres op dat tijdstip in gebruik was door Yury Shutovsky, die hierop werd aangeklaagd wegens auteursrechtschending. Shutovsky ontkende echter op het bewuste tijdstip achter de computer te hebben gezeten. Hij verklaarde dat hij op dat moment in Rusland was en legde zelfs een kopie van zijn paspoort over om dit te bewijzen. De Riaa wilde graag weten wie er dan wel achter de computer had gezeten en kreeg van de rechter alle ruimte om dit uitgebreid te onderzoeken. Shutovsky moet een lijst overleggen met de namen van iedereen die zijn computer de afgelopen drie jaar heeft gebruikt, zodat de muziekorganisatie deze mensen kan ondervragen over hun mogelijke betrokkenheid bij filesharing.
Shutovsky had zijn harde schijf voor onderzoek al eerder moeten afgeven aan de Riaa, maar de muziekorganisatie betwijfelt of de ingeleverde schijf wel de juiste is, omdat er geen internetsoftware van Verizon op werd aangetroffen. De rechter bepaalde hierop dat Shutovsky alle harde schijven in zijn bezit aan de Riaa moest overdragen. Shutovsky had de computer in 2004 gekocht van zijn werkgever, de Deutsche Bank. De rechter beval dat de bank alle informatie over pc's die Shutovsky ooit had gebruikt of gekocht, moest afgeven, alsmede gegevens over zijn zakenreizen. De onderzoeksfase van het proces is voor dit alles verlengd tot 30 november. Als er nog geen schikking is bereikt wordt de zaak in januari 2008 voortgezet.