Juridisch getouwtrek zorgt ervoor dat de komst van sed-televisie allesbehalve zeker is. Canon zou het gedonder rondom de nieuwe technologie beu zijn, maar over de te nemen maatregelen bestaat onduidelijkheid.
Sed-tv's gelden al enkele jaren als de gedoodverfde opvolger van lcd-televisie, maar uitstel en nog meer uitstel zorgde ervoor dat de technologie vorige week een Vaporware-prijs in ontvangst mocht nemen. Het jongste uitstel werd veroorzaakt door juridische problemen, die samenhangen met een patent dat door Nano Proprietary aan Canon in licentie is gegeven. Het patent wordt door de joint venture van Canon en Toshiba gebruikt voor de productie van sed-apparatuur, maar volgens Nano Proprietary is dat samenwerkingsverband geen dochterbedrijf van Canon en zullen de televisiemakers dus met extra geld over de brug moeten komen. Canon weigert met deze redenatie akkoord te gaan, zo lieten twee Japanse kranten dit weekend weten. Het bedrijf heeft de helft-plus-één aandelen van de joint venture in handen, en vindt op grond daarvan dat de tv-fabriek een dochteronderneming is, die gewoon van de Canon-licentie gebruik moet kunnen maken.
Omdat er inmiddels een vonnis van een Texaanse rechtbank is die de lezing van Nano bevestigt, zal Canon op korte termijn actie ondernemen, zo vertelde de Japanse pers. Volgens de krant Asahi Shimbun wil Canon met sed-tv stoppen, terwijl de Nihon Keizai Shimbun schreef dat Canon zijn aandeel in de sed-onderneming wil vergroten. Hoewel Toshiba niet blij van de laatste optie zal worden - minder aandelen betekent immers minder winst - zal het zich bij een dergelijke oplossing moeten neerleggen. Als Canon zich namelijk helemaal terugtrekt, zal Toshiba niet alleen voor een nieuwe licentie moeten zorgen, maar ook het gehele ontwikkelings- en productieproces moeten betalen, en de vraag is of het bedrijf een dergelijk financieel risico wel kan dragen. Dat Canon op korte termijn actie zal ondernemen om te voorkomen dat de sed-televisie een bodemloze put wordt, lijkt in elk geval wel vast te staan.