Het voormalige hoofd van AI bij gameuitgever Take-Two is ontslagen. Hij zegt dat zijn team ook weg is. Het is niet duidelijk waarom hij is ontslagen en wat dit betekent voor Take-Two's plannen met kunstmatige intelligentie. De ceo van het bedrijf was recent juist positief over de kansen van generatieve AI.
"Het is werkelijk teleurstellend dat ik met jullie moet delen dat mijn tijd – en dat van mijn team – bij Take-Two tot een einde is gekomen", zegt Luke Dicken op LinkedIn. Dicken was sinds januari 2025 Head of Artificial Intelligence bij Take-Two. Daarvoor was hij verantwoordelijk voor AI-projecten bij Zynga, dat Take-Two heeft overgenomen.
In het bericht wordt niet duidelijk waarom hij is ontslagen en hoeveel collega's er zijn weggestuurd, of hoeveel mensen binnen Take-Two nog aan AI werken. Dicken zegt over 'een week of zo' meer te willen reflecteren op zijn tijd bij Take-Two en Zynga. Ondertussen vraagt hij of anderen werk hebben voor zijn ex-collega's.
Take-Two-ceo wil generatieve AI 'omarmen'
Het wegsturen van het AI-team is opvallend, aangezien ceo Strauss Zelnick in februari nog zei generatieve generatieve AI 'actief te omarmen'. "We hebben in ons bedrijf honderden pilots en implementaties lopen, inclusief in onze gamestudio's." Zelnick zegt ook dat hij kansen ziet om 'efficiëntie te verhogen, kosten te verlagen en saaie taken te vereenvoudigen, waardoor 'creators meer tijd krijgen om geweldige entertainment te maken'.
Eerder was Zelnick weer kritisch op AI en noemde hij het 'backwardlooking', schreef GamesRadar+ vorig jaar op basis van het boek The Creative Entrepreneur. In dit boek spreekt Carolyn Dailey met Zelnick. In dit interview zegt de ceo dat doordat AI gebaseerd is op het werk van anderen, het moeite heeft met het bedenken van nieuwe, creatieve projecten.