Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.

Nederlandse delegatie gaat volgende week Nexperia-crisis met China bespreken

Een delegatie van het Nederlandse ministerie van Economische Zaken gaat begin volgende week naar Peking om de crisis rondom Nexperia te bespreken. Volgens minister Vincent Karremans is de insteek om 'een wederzijds aanvaardbare oplossing' te vinden.

Minister Karremans schrijft in een brief dat een 'delegatie van hoge ambtenaren' begin volgende week naar Beijing reist om te praten over een oplossing voor de problemen rond Nexperia. De Chinese overheid stuurt daar al langer op aan. Eerder deze week deed de Chinese minister van Handel Wang Wentao een beroep op Duitsland om Nederland te overtuigen om de overname van Nexperia ongedaan te maken. Woordvoerder He Yadong van het ministerie van Handel herhaalde donderdag dat de Chinese overheid hoopt dat de partijen 'snel een substantiële en constructieve oplossing' kunnen vinden.

Een maand geleden nam het ministerie van Economische Zaken het beheer van Nexperia over van het Chinese Wingtech. Nexperia maakt chips die vooral worden gebruikt in auto's. De Nederlandse regering zei te vrezen dat de Chinese ceo Zhang Xuezheng de kennis en de productie van chips wilde overhevelen naar China.

De Chinese overheid voerde als reactie een volledig exportverbod in op in China geproduceerde Nexperia-chips. Dat had grote gevolgen voor de Europese autoindustrie; verschillende fabrikanten meldden in oktober de productie te moeten stopzetten vanwege een chiptekort. Eerder deze week werd bekend dat de Chinese regering vrijstellingen verleent aan bepaalde bedrijven, waardoor onder meer de Duitse auto-onderdelenfabrikant Aumivio weer Nexperia-chips ontvangt.

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

13-11-2025 • 16:32

4

Submitter: 86ul

Reacties (4)

Sorteer op:

Weergave:

Hmmm. Het zegt al genoeg dat een Nederlandse delegatie naar China gaat. Hopelijk voelen ze de Chinese cultuur haarfijn aan en weten ze de juiste woorden te vinden. Was een klungelige affaire. Eerst jarenlang wegkijken, dan ineens aan de noodrem trekken, vervolgens klem gezet worden tussen klanten en de Chinese overheid.
Heel eerlijk gezegd heeft Nederland het hier ook wel zelf naar gemaakt. Als China zou ingrijpen bij een NL bedrijf daar in China zouden we dat ook verre van fijn vinden. Dat er iets moest gebeuren vanwege het leegtrekken: ja. Maar dit? Klopt niet.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn