Gerucht: TikTok in VS komt in handen van meerdere bedrijven waaronder Oracle

De Amerikaanse tak van socialemediaplatform TikTok komt in handen van een samenwerkingsverband van bedrijven onder leiding van Oracle. Dat meldt CBS News op basis van anonieme bronnen. TikTok en Oracle werken al langer samen.

Welke andere bedrijven bij de deal betrokken zijn, noemt CBS News niet. De Amerikaanse regering maakte maandag bekend dat een deal over de verkoop van de Amerikaanse tak van TikTok vrijdag rond moet zijn.

Dat ligt in lijn met eerdere informatie die over de ophanden zijnde deal naar buiten kwam. In juli meldde The Information op basis van ingewijden dat Oracle een van de nieuwe eigenaren zou zijn. De huidige eigenaar ByteDance zou een minderheidsaandeel behouden in wat 'het Amerikaanse TikTok' wordt. Dat laatste zou een afzonderlijke app worden in de VS, terwijl het huidige TikTok in maart volgend jaar zou stoppen met werken in het land.

TikTok draait nu in de VS al in datacenters van Oracle om op die manier te garanderen dat data van Amerikaanse gebruikers in de VS blijft. Het Amerikaanse Congres keurde vorig jaar een wet goed die ByteDance dwingt om TikTok te verkopen aan een Amerikaanse partij vanwege de nationale veiligheid. Als TikTok in Chinese handen blijft, zou de app in de Verenigde Staten geblokkeerd worden. Op de dag van de aanvankelijke blokkering stelde Trump de deadline voor de verkoop met 75 dagen uit en later gebeurde dat nog twee keer.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

16-09-2025 • 12:10

17

Submitter: Mapje

Reacties (17)

Sorteer op:

Weergave:

Wanneer een Amerikaanse een reactie plaatst bij een Europese video (van een Europese gebruiker) dan heb je toch zowel Chinese (EU) en Amerikaanse data? Of zijn puur de gehoste video's verdeeld op de 2 verschillende continenten gehost.
Het zou zo maar eens kunnen zijn dat Amerikaanse gebruikers en content worden overgeheveld waarna een harde split volgt en er effectief 2 TikToks bestaan.
Er is geen Chinese Tiktok, in het land bestaan wel andere clones maar die zijn compleet gescheiden. Alle 'Chinezen' die wij op Tiktok zien zijn andere Aziaten.
Maar als US gebruikers op US servers zitten, dan zitten wij (en de rest van de wereld) toch op Chinese servers?
Geolocatie van de ip-adressen suggereert dat wij door servers in Frankrijk bediend worden. Dat is natuurlijk enkel de voorkant, maar ik vermoed wel dat Tiktok het zijn tegenstanders niet te makkelijk wil maken, de kans is groot dat ook de backend zich buiten China bevindt.
Chinese TikTok == Douyin
Ongeacht wie wat waar doet is het in dat geval gewoon op Oracle Cloud in datacenters in de VS gehost. En dankzij CDN partners zoals Akamai kan je ook in Europa de Amerikaanse content streamen doordat het hier wordt gecachet.

Sterker nog volgens mij is alles van TikTok buiten China gewoon bij Oracle Cloud gehost.

Net zoals je Google en je iCloud data ook gewoon ofwel daar wordt gehost of minimaal daar (en wereldwijd) wordt "verwerkt", die term slaat op de zeer brede definitie van dataverwerking van GDPR (boeit niet waar de data wordt gehost).
Sterker nog volgens mij is alles van TikTok buiten China gewoon bij Oracle Cloud gehost.
Dat maakt het al meer uitvoerbaar :9
Vandaar dat de aandelen van Oracle laatst zo zijn gestegen 😜
Ehm nee, dat komt door de deal met openAI a 300 miljard.
Mooi, kunnen de gebruikers van Tiktok een licentie afnemen per CPU core van hun apparaat. Lost het probleem zich eindelijk op.
Klinkt eigenlijk nog steeds als een te simpele licentie structuur voor Oracle
Opzich mooi nieuws voor die Amerikanen dat Trump op komt voor hun Privacy maar zo te horen klinkt het meer als MAGA propaganda waar Trump zijn eigen voordeel uit wil halen als PR en mogelijk een extra zakcentje want hier in de EU worden buitenlandse bedrijven ook al in check gehouden met wat voor informatie er verzameld wordt en weer verstuurd wordt en vaak zijn die servers Europees.

De Amerikanen zijn allang ingedekt dus draait deze hele chaos meer om Trump zelf en zijn boodschap en zijn druk op China om naast deze Tik Tok deal ook andere deals er doorheen te krijgen want China heeft een sterke positie met bepaalde zaken en hebben blijkbaar ook een beetje hun genoeg van de VS en nu wordt de EU weer meegenomen aan dat getouwtrek door sancties en heffingen tussen de VS en China.

Als het om Oekraïne en hun vrede en stabiliteit gaat ja dat gaat ook om ons belang in de EU om druk te leggen op Rusland en mogelijk via China maar Trump is een profiteur die denkt niet aan Oekraïne en de EU die wil gewoon "sell the American dream & sell MAGA & damn the consequences" maar wat heeft de EU daar mee te maken ? als het Amerika eerst is waarom zouden wij dat moeten steunen ?
Trump gaat niets doen als hij er zelf geen belang bij heeft, als het op Amerikaanse servers zit is het gemakkelijker voor zijn administratie om er toezicht op te houden en aangezien ze toch al de Russische kant aan het opgaan zijn zou het me niet verbazen dat er censuur zou komen. Heb je kritiek op Trump wordt je geweerd van het platform in het beste geval, in het slechtste geval wordt je vervolgd. Ben bang dat het de nieuwe X gaat worden waar de eigenaar alles bepaald wat er wel of niet op mag en wat bovenaan de zoek resultaten komt te staan. Ben je eerder links gezind ga je heel laag in de resultaten verschijnen, of zelfs niet, ben je eerder een Charlie Kirk dan ga je meer promotie krijgen dan dat je ooit had kunnen dromen. Voor de verkiezingen gaan ze dit ook gebruiken, jongeren beïnvloeden bij het maken van hun keuze. De tijd dat TikTok enkel maar wat dansvideo's waren is al lang voorbij. Maar dat is voor X, Facebook en dergelijke ook al lang dus is geen verassing.
Dus binnenkort kunnen we Tiktok clips verwachten over al het eten in Gaza en hoe moreel het IDF wel niet is...


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn