Borderlands 4 komt in oktober uit voor Switch 2

Borderlands 4 komt op 3 oktober uit voor de Nintendo Switch 2. Dat bevestigt ontwikkelaar Gearbox op sociale media. Het was al bekend dat de game naar die console zou komen, maar de makers deelden niet eerder een concrete releasedatum voor dat platform.

Gearbox bevestigt de Switch 2-releasedatum van Borderlands 4 op sociale media. Het spel verschijnt op 3 oktober voor die console, en dat is ongeveer een maand later dan op andere platforms. Borderlands 4 verschijnt namelijk op 12 september al voor de pc, PlayStation 5 en Xbox Series X en S.

Gearbox-baas Randy Pitchford bevestigt daarnaast dat de game 'meestal op 30fps' zal draaien op de Switch 2, met mogelijke framedrops tijdens zware gevechten. Voor andere platforms mikt de studio op 60fps, zei Pitchford eerder op sociale media. De topman bevestigt daarnaast dat de fysieke Switch 2-versie een downloadcode zal bevatten, en dus geen cartridge met de game.

Borderlands 4
Bron: Gearbox

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

23-07-2025 • 21:07

54

Submitter: Xtuv

Reacties (54)

Sorteer op:

Weergave:

Nu de Switch eindelijk eens fatsoenlijke hardware heeft kunnen dit soort games eindelijk naar een handheld komen, op de steamdeck achtige machines na dan.

Ben benieuwd wat voor titels er meer zullen volgen die eerder op de Switch 1 niet te vinden waren door de te trage hardware.
Op welke basis stel je dat de Switch 2 fatsoenlijk hardware heeft? Voor een portable is het best prima, maar loopt nog steeds gigantisch achter XS en PS5. En 30fps met framedrops vind ik niet oke, zeker niet voor een snelle shooters zoals dit.

edit:
excuus, de PS4 was een autocorrectie, dat moest PS5 zijn

[Reactie gewijzigd door Benjamin- op 23 juli 2025 23:18]

Ik snap nooit hoe mensen een PS4 dat je puur op de tv speelt en dedicated 3-400 watt nodig heeft kan vergelijken met een handheld dat hele knappe prestaties weet weg te zetten.
Excuus, dat was een autocorrectie van PS5. Desalniettemin vind ik 12 jaar verschil wel extreem groot. Kijk hoe hardware zich heeft ontwikkelt. Maar uiteindelijk maakt dit niet uit. Het gaat er om, kan de hardware het aan of niet. Dat is niet goed of slecht, het is wat het is.

Ik heb mijn Switch 2 echt al heel erg veel gebruikt, en gebruik hem met plezier, maar de hardware is veel minder krachtig dan op de XS en PS5. Simpele feit is dat waar Nintendo zeker gebruik kan maken van een flinke library van toffe games die de afgelopen 5-10 jaar is uitgekomen, zullen dus intensievere nieuwe spellen gewoon onvoldoende hierop kunnen draaien, en dan moet je dat niet willen forceren.
Ik vind het ook volstrekt logisch. Het is een beetje als Doom op de SNES. Technisch knap dat het werkt, fijn voor degenen die enkel een Switch en FOMO hebben, maar een duidelijke pass voor een ieder met een sneller apparaat.

Vroeger werden er spinoffs gemaakt voor handheld systemen of kreeg je best leuke ports van oudere generaties. Nu moet het in de pas lopen met de hype train voor de grote jongens, op engines en met levels die zich gewoonweg niet goed (genoeg) laten schalen naar een 15W handheld systeem anno nu.

Zo simpel is het eigenlijk.
Ik snap nooit hoe mensen komen met het argument, maar het is een handheld. Ik en velen in mijn omgeving gebruiken de Switch 2, voorheen ook 1, vrijwel alleen docked. Dat hij ook als handheld gebruikt kan worden is leuk, maar niet iets waar ik beide Switches voor heb gekocht.

Overigens wel tevreden met de graphics en dergelijke. Ik heb de Switches voornamelijk voor de titels van Nintendo. Met bijvoorbeeld Witcher 3 heb ik mij ook vermaakt, ondanks de mindere graphics tegenover de andere consoles.

Overigens wel jammer dat de fysieke variant van Borderlands 4 alleen een downloadcode bevat. De Switch is nog de enige console waar ik fysiek spellen voor koop. Van de PS5 en Xbox Series heb ik alleen de digitale varianten in huis staan.
Dus je hebt een Xbox en een PlayStation maar je koopt zulke games op de switch. Ik ben bang dat je nooit die andere mensen zal snappen :+

Bij ons is het relatief simpel. Docked is voor het gezamenlijk gamen als gezin. In mijn eentje speel ik vrijwel alleen in de handheld modus.

[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op 23 juli 2025 22:51]

Een PS4 uit 2013, met een handheld van 2025 welke je ook docked kan gebruiken?

Lijkt me een prima vergelijking.
De PS4 Slim is 6.6x zo groot als een Switch 2 en dat is inclusief scherm en controller voor de Switch 2.

Handheld met home consoles vergelijken blijft nog altijd appels met peren vergelijken.
Er is weinig mis met de Switch 2 als je het in de context van het format bekijkt. Als Cyberpunk 2077 in performance mode op 40 fps kan draaien dan vind ik dat voor een handheld best wel indrukwekkend.

Komt bij, BL4 is gebaseerd op UE5 waar XsX en PS5 ook best wel veel moeite mee hebben. UE5 gaat pas echt goed lopen op de PS6 en de opvolger van de Xbox (als die er ooit nog komt). Tenslotte is een gigantische achterstand op ps4 en xbone wel erg overdreven, de Switch 2 doet het op een aantal vlakken beter met veel minder power.
Laten we voorop stellen dat Cyberpunk geen 40fps draait, dat is met heel erg veel dips. Ik spreek hier uit ervaring.

Indrukwekkend of niet, is irrelevant. Het gaat er hier om of een spel goed draait of niet. 30fps met dips is niet oke, en wederom zeker niet met een spel zoals dit.
Misschien als je switch 2 in 720p zet wel 😄? Zoals bij Hitman 2 blijkt.

Tja, dat 30 fps en triple A games op de switch is eigenlijk onvoorkoombaar. Zelfs Zelda Botw had dips op de switch 1 forest woods. Games als Splatoon en Mario kart draaien stabiel 60, maar dat zie je dan ook.
Dat is het niet, dat is heel goed te voorkomen, het niet uitbrengen.

Ik heb liever dat ze een Switch 2 update voor Borderlands 3 doen.
ja maar daar kun je geen volle mep voor vragen, en als Nintendo goed duidelijk wou maken wat ze belangrijk vinden dan is dat wel bij het neerzetten van de Switch 2 gebeurd. Cash baby, cash ! Stuff get's boring without pay-walls, and if you prefer feeling free we have open world games for that ! Paid ones, obviously...
"30fps met dips is niet oke" dat je compleet subjectief.
Ga het eerst maar eens spelen. De input lag als de framerate laat is, is niet mee te spelen. Drukke scenes zit je soms lager dan 15fps. Het is echt heel jammer
Ik heb Borderlands 2 op de PS3 gespeeld dus ik overleef het wel 8-)

[Reactie gewijzigd door TrafalgarLaw op 24 juli 2025 01:27]

I'll do one better: Borderlands 2 op Ps Vita gespeeld. Was een powerpoint presentatie bij momenten.:')
40 fps met drops tot 15fps wanneer het druk word is echt geen standaard van 40fps gaming in mijn mening.

Pas op performance per watt zeer indrukwekkend, maar laten we niet zeggen dat dit zelfs maar in de buurt komt van locked 40fps
Op welke basis stel je dat de Switch 2 fatsoenlijk hardware heeft? Voor een portable is het best prima,
Dat dus :+
En 30fps met framedrops vind ik niet oke
Tja, ik heb ook een ROG Ally en het is een zeldzaamheid dat nieuwe games daarop speelbaar zijn. Je moet sowieso naar de 30 watt tethered modus schakelen, er komt een lawaai uit de ventilators. En dan is 30FPS alsnog het beste dat je kan verwachten.

Switch 2 is ook niet het platform voor mij om dit soort games te spelen, maar handhelds zijn er gewoon nog niet dat ze ook consolegames fatsoenlijk kunnen draaien. Maar het word met de generatie beter. Nintendo games zien er nu in ieder geval prima uit op m'n 4K TV. Dat is ook weleens anders geweest.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 23 juli 2025 21:37]

Absoluut, je ziet hoe spellen zich ontwikkelen, en welke technieken worden gebruikt, waardoor de Switch 2 nu minder ver lijkt achter te lopen. Er zijn dan ook zat spellen die nu gewoon een plek om de Switch 2 kunnen hebben, en er ook gewoon goed uitzien.

Je moet het zien voor wat het is, en niet dit soort spellen kopen die slecht draaien.
Ja en een auto van het formaat Volkswagen Up met de snelheid van een Audi RS8 bestaat ook niet. Wat een dooddoener om de prestaties van de switch 2 op die manier af te schuiven als “outdated”. Het is nog steeds sneller dan de gemiddelde (gaming) tablet, toch?

Of anders nog een voorbeeld: we schuiven de prestaties van menig laptop toch ook niet aan de kant als een PC van vergelijkbare prijs het 10 keer beter kan (wat het alleen kan omdat het ruimte ten overvloede heeft)
Er zijn genoeg beunhazen die een auto van het formaat Volkswagen Up nemen, deze helemaal leegstrippen en er het blok van een hele snelle motorfiets instoppen, en zich dan wel degelijk met een R8 kunnen meten. Oké, nu wordt het wel heel off-topic.
Zal niet in Vlaanderen zijn:)
Het is nog steeds sneller dan de gemiddelde (gaming) tablet, toch?
Nou is dat wel zo? Een gemiddelde iPad (de Air dus) is toch vele malen “krachtiger” dan een switch2?

Hetzelfde zal gelden voor een Android tablet met moderne snapdragon.

Geeft verder niet natuurlijk want het zijn volledig verschillende apparaten maar goed jij begon 😉
Cpu prestaties misschien maar Grafisch gezien zal de ipad achterlopen.
Cpu prestaties misschien maar Grafisch gezien zal de ipad achterlopen.
Er werd gevraagd “sneller”.
Maar ook op GPU vraag ik het mij af, de M serie iPads draaien best serieuze games, mooier dan een switch2 ook.
Maar het is toch gewoon irrelevant? De hardware in de Switch 2 is veel minder krachtig, en nu krijgen we weer een spel die niet 30fps kan aanhouden.

Om jouw voorbeeld te nemen. Je gaat toch ook niet zeggen dat met het nieuwe model Up, deze nu eindelijk kan meedoen met de R8's?

De Up komt niet eens in de buurt van dezelfde klasse als de R8, en dat is prima, er is niets mis met een Up, met zoals dat de hardware in de Switch 2 over het algemeen prima is, maar qua perfomance loopt die nog steeds heel erg achter.
Wat bedoel je precies? Als handheld is het best wel goede hardware, gaat goed mee met alle Steamdeck achtige apparaten, waarbij de switch 2 ook nog een stukje dunner en prettiger vasthouden is en niet veranderd in een mobiele space heater na 20 minuten gamen..

Ik speel inmiddels veel liever op mijn Switch 2 dan op mijn Steamdeck, is toch echt een stuk prettiger om in je handen te hebben voor een paar uurtjes.
Volgens mij was het duidelijk wat ik zei?

Prima voor een handheld, maar niets vergeleken met de andere consoles.

En dan kan je zeggen dat dit een oneerlijke vergelijking is ivm energie verbruik, formaat enz, maar in de context van dit nieuwsbericht en de reactie boven mij, proberen ze 1 op 1 dit spel te laten draaien op de Switch 2, terwijl deze het eigenlijk niet aan kan.

Uiteindelijk maakt het allemaal niet uit, het is allemaal niet relevant. Het gaat er om, heb je als gamer een fijne ervaring. Dit is een snel spel, en dan wil je niet 30fps met framedrops. Dus dan moet je of kiezen om hem niet uit te brengen, of je moet heel hard aan het werk om minimaal een stabiele 40fps te halen.

Lukt dat niet, helemaal prima. Release het spel dan dus gewoon niet, en geef Switch eigenaren een upgrade voor de vorige Borderlands.

Er zijn helaas zat bagger Switch spellen die eindelijk tot recht kunnen komen door een Switch 2 update. No Mans Sky is bijv een prachtige update. Ik vind het echter erg jammer dat nu weer hetzelfde gebeurd. Ik doe mijn onderzoek wel en koop dit soort spellen niet, NMS heb ik pas sinds een paar weken, maar zo zou het niet moeten zijn. Mensen kopen nu een nieuw spel, en kunnen 7 jaar wachten totdat ze het fatsoenlijk kunnen spelen.
Volgens mij doet de switch het niet slechter dan elke andere gaming handheld op de markt. Het is gewoon een feit dat de portable hardware minder krachtig is dan dedicated consoles. De constante vergelijking hiermee vind ik dan ook niet heel eerlijk.

En voor de mensen die zeggen dat de switch voor hun gebruik gewoon een home console is: de hardware is gewoon begrensd door het portable deel van de console, dat je daar geen gebruik van maakt doet daar volgens mij niks aan af. Qua hardware is het een handheld die je ook op de TV kan gebruiken, niet andersom. We lopen niet met een formaatje PS5 op straat, toch? :+

Als je voornamelijk op een TV wilt spelen en veel niet-Nintendo games wilt spelen, ben je waarschijnlijk beter af met (ook) een XSX en/of PS5 inderdaad.

Voor de mensen die graag Ninty games spelen maar af en toe ook een 3rd party willen proberen, doet de switch 2 het best aardig. Dezelfde beperkingen qua hardware zijn ook aanwezig op bijv steam handhelds, die hardware is ook veel minder krachtig.
Dit is totaal de discussie niet. Het gaat er niet om of de Switch 2 krachtig is of niet gezien het formaat enz, het gaat er om dat deze niet krachtig genoeg is om deze games te draaien, dat de hardware absoluut nog niet op het niveau is van andere consoles.

Dit is een nieuwsartikel over Borderlands 4, hoe deze op de Switch 2 draait, en ik zeg daarop in reactie op een ander, dat de Switch 2 gewoon niet de hardware heeft om dit fatsoenlijk te kunnen doen.

Begrijp niet zo goed waarom zoveel reacties dit willen nuanceren, wanneer het nu eenmaal gewoon een gegeven is dat dit zo is.
Tja, wat is fatsoenlijk? Veel mensen vinden 30fps prima, mits het stabiel is. Detailniveau kan ook altijd omlaag.

Is het een gegeven dat het niet zo gaat draaien als op een xbox of playstation? Ongetwijfeld. Dat wil niet direct zeggen dat het onspeelbaar is een switch.

En wat nuanceren is wat mij betreft nooit verkeerd, maar goed ;).
Maar het is dus niet stabiel, en het feit dat ze dat nu al zeggen, laat bij mij ook de indruk achter dat dit geen uitzondering is. Af en toe een dipje zullen ze niet toegeven voor de lancering. Dit nu al doen zegt dat ze weten dat die niet goed draait, en dat ze het liever voor zijn als de negativiteit komt.

Verder vind ik 30fps gewoon niet passen bij een spel als dit. Er zijn absoluut spellen waar 30fps kan, natuurlijk zien we liever meer, maar het is geen drama. Dit zijn snelle shooters, en een hoge framerate doet veel met die ervaring.
Als eigenaar van een switch2 mag ik zeggen dat ondanks het tijdstip wanneer die uit is gekomen dat eigenlijk dit gewoon 2 jaar geleden uit had moeten komen.

Nu zal ik 99% zeker elke Nintendo fan boy nu over me heen krijgen, maar hell I care… feit is dat de Nvidia Shield pro en de Switch beide een Tegra processor hebben en de Shield 1. Nvidia heeft zelfs al een soort OC/+ editie mag worden met een 3 gb ipv 2 op de originele switch.

En nu is het 2025 en dan kom je in samenwerking met Nvidia met deze chipset terwijl de rest van het veld al bezig is met Unreal 5 en Ray Tracing en god knows what else. En nu krijgen we zeker bij elke release; Komt uit op de PS5 Pro, XB, en PC…

En OOK voor de Switch 2 - later!

En loopt 100% langzamer!

Fanbase: ja maar hij komt wel op m’n console uit!

Nee nee! Zo werkt dat niet Nintendo je mag niet met een ticket van het vorige WK aan die van 4 jaar later meedoen.

Ik vind het tof dat die uitkomt - maar serieus, 30 fps op Borderlands… wat een grap… zorg ervoor dat het draait en anders doe het gewoon niet punt… 30 fps is niet borderlands waardig.

Dit had ik OK gevonden als de hardware 2 jaar geleden uit was gekomen.

Waarom ik dan toch een switch 2 heb? Ik vind andere typische Nintendo games gewoon leuk, Mario, Yoshi - zelfs Hyrule Warriors. Maar een “game met gore” speel ik wel op m’n pc of zelfs “gaming MacBook” want ja dat mag je tegenwoordig zeggen als je Cyberpunk 2077 op meer dan 30 fps kan draaien. En mooiste is: die upgrade was gratis omdat ik de steam versie al had :-)

Nee sorry Nintendo jullie gaan geld aan me verdienen, maar niet met dit soort onzin “nep” releases en dat zou je als fan van je console niet moeten willen kopen als signaal dat dit in elk geval niet ok is.
Ik denk dat je daar misschien ook niet ver van de waarheid zit.
We moeten niet vergeten dat de ontwikkeltijd van de Switch 2 waarschijnlijk vol getroffen is geweest door de coronapandemie, iets wat overal voor veel vertraging heeft gezorgd. Het feit dat de SWOLED geen enkele boost heeft meegekregen, is mijns inziens ook een expliciete keuze geweest om juist niet in het vaarwater van de Switch 2 te komen. Als die namelijk in staat was geweest Switch 1 games tot aan hun resolutie en framerate cap te spelen zonder de drops zoals we die nu kennen, had ik nu geen Switch 2 aan de TV gehad.

Dat deze games nu in zo een vorm op de Switch 2 uitkomen, terwijl die enkel met de hakken over de sloot een speelbare ervaring kan bieden, heeft enkel bestaansrecht bij het concept "bij gebrek aan beter". Het probleem is, daar waar je bij Doom (2016), The Witcher 3 en Cyberpunk ziet dat er echt heel veel moeite in is gestoken er wat moois van te maken, heb ik daar bij het UE5 project van Gearbox simpelweg minder vertrouwen in. Temeer omdat men bij voorbaat al aangeeft kosten te willen sparen, door geen versie op schijf uit te brengen.
De verkoop van Borderlands 3 is via de Nintendo Store ingetrokken omdat die game nu absoluut niet loopt. Dat straalt geen vertrouwen uit in deel 4 en je moet dit als fan van beide, de serie of de console; gewoon niet willen spelen op een beperkt systeem.

Er zijn echt mooiere games om te spelen. Borderlands 4 hoort gewoon op een krachtige console thuis.
30 FPS met dips is fatsoenlijke hardware in 2025?

Okey...
Borderlands 3 draait onspeelbaar traag op de Switch 2.

Ben benieuwd…
Nouja de Switch 2 heeft alsnog moeite met Cyberpunk 2077 op 720P. Het blijft échte handheld hardware ipv de 'pseudo-handheld hardware' dat de Steamdeck heeft.
Het ziet er behoorlijk knap uit hoor en het is tof dat het werkt, maar de Steamdeck kan het nog steeds beter draaien in feite.

Je zou kunnen zeggen dat er nu wel veel games heen kunnen die een paar jaar geleden onmogelijk waren. Ik gok dat RDR2 er ook heen zal gaan en wellicht nog wat anderen.
Ik begreep van benchmarks dat de switch 2 krachtiger is dan steam deck, bij gelijk verbruik. De switch 2 draait echter op energiezuiniger profiel, waardoor in handheldmode de meest recente steamdeck het iets beter doet. Docked gaat de switch wel iets sneller :).

(Qua batterijduur maakt dat overigens weinig uit, gezien de relatief kleine accu van de switch..)
De oudere versies van Borderland zijn gewoon beschikbaar op de Switch 1 en ook prima speelbaar. Alleen als het erg druk wordt op het scherm heeft die er moeite mee.
Als je nagaat dat de Switch 2 draait op 5 jaar oude techniek van Nvidia, verbaast het mij niks dat dit 30 fps met framedrops gaat halen. Nintendo had kunnen kiezen voor een nieuwere chip, maar heeft dat heel bewust niet gedaan, anders hadden ze met dit soort games wel 45+ fps kunnen mikken.
Nou de huidige chipset is een upgrade op de uit 2019 Tegra chip dus die IS hagelnieuw alleen zou deze 2 jaar geleden ook allang op de plank hebben kunnen liggen alleen kwam het financieel Nintendo in 2025 beter uit zo lijkt het?

Nintendo maakt zelf de echte Nintendo games zeker toffe games maar de rest is gewoon cash n grab - Met hun fanbase hoeven ze niet bang te zijn dat ze uit de markt gedrukt worden. Het blijft een “kinder” console en dat is ok en niets ernstig.

Maar Borderlands zou of gewoon minimaal 60 fps moeten kunnen leveren of het niet uitbrengen. Dat vind ik hier echt fout aan.
Eens. Het is als eerste een console voor kinderen en als tweede een console voor 'de rest'.
Ik ben de originele Switch meer en meer gaan waarderen nu m'n dochter 4 is. Wat een perfecte console voor haar en wat een top functies voor de ouders via de app op een mobiel.

Het blijft het gevoelsmatig niet waard om dit soort games (CP2077 ook bijv) te halen op de Switch als deze veel beter zijn op PCs, Laptops, Steamdeck, etc.
Dan moet je natuurlijk wel de beschikking hebben over de genoemde apparaten. Overigens is Steamdeck ook echt niet veel krachtiger hoor, daar draaien de meeste moderne games ook niet heel soepel in vergelijking. (En het is een duurder, zwaarder, groter apparaat). Dat apparaat heb je ook niet per se om de performance, maar gewoon om ook de mogelijkheid te hebben on the go te spelen, lijkt me.

Als de switch je main console is, is het allemaal beter als niet, toch?

Ik heb hier de keuze, dus ik speel moderne games ook liever op de xbox, maar sommige games zijn gewoon heerlijk om ook tussendoor even te spelen op een handheld, dus ik ben blij dat de optie er in ieder geval ís.
Ik vind, het is aan de game publishers om games out te brengen die efficient op het platform draaien, ben je het niet eens met deze stelling? Als de engine niet kan scalen is het een slechte engine.
30fps met framedrops... Mja dit is dus gewoon echt niet oke. Ik begrijp dat ze willen cashen op een Switch 2 versie, echter vind ik dat ze dan wel echt wat meer mogen doen om de settings zo te maken, dat je iig een stabiele 40 hebt.

Ik wacht liever op een patch om de problemen in Borderlands 3 op te lossen, die heeft nu wat glitches op de Switch 2 (niet op de Switch) en draait op 60fps.
Als een spel er niet goed op kan draaien, geef het er dan niet op uit. De reden is slechts: geld, en geen kwaliteit.
Of pas de kwaliteit van het spel aan voor de console.

Dit geeft Youtubers ook weer de gelegenheid om vergelijkings filmpjes te maken waarin je ziet dat een home consols met 20x de volume en 10x de stroomverbruik toch beter GFX levert als een handheld.
Gearbox-baas Randy Pitchfork bevestigt daarnaast dat...

Die arme man heet Randy Pitchford :P
Neem aan dat dit een Game Key Card wordt en niet een Nintendo e-shop code op papier. Dan moet je de game nog wel helemaal downloaden maar je kunt hem in ieder geval doorverkopen.
Bah die laatste zin, digitale download middels een fysieke cartridge.
Waarom blijven we als Tweakers community steeds klagen over de Switch performance, met zelfs vergelijkingen met de PS5 (pardon?). Juist de Tweaker moet toch snappen wat de limieten van handheld zijn?

In de tijd van de PSP hoorde ik niemand het met Xbox, Gamecube en PS2 vergelijken. We snapten het.

Maar toch weer die torenhoge verwachting en klagen over frame drops bij een zeer high end game als Cyberpunk. Joh.

[Reactie gewijzigd door TheJoe op 24 juli 2025 11:21]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.