Microsoft zal een mogelijk grote boete van de EU afwenden, zeggen ingewijden tegen Reuters. De EU deed onderzoek naar de techgigant wegens oneerlijke concurrentie met de Microsoft Teams-chatdienst. Het bedrijf heeft Teams eerder losgekoppeld van Office en dat lijkt voldoende.
Toezichthouders van de EU zullen waarschijnlijk akkoord gaan met de maatregelen die Microsoft zelf heeft genomen, schrijft Reuters op basis van drie bronnen. De Europese Commissie zal waarschijnlijk wel eerst feedback vragen van Microsofts concurrenten en klanten gedurende, voordat in de komende maanden een definitief besluit wordt genomen.
De EU startte een onderzoek naar Microsoft na een klacht uit 2020 van Salesforce, de eigenaar van Microsoft Teams-concurrent Slack. Die stelde dat Microsoft oneerlijk concurreert door Teams te bundelen met zijn Office-abonnementsdienst. In 2023 diende Duitse concurrent alfaview een soortgelijke klacht in bij de Europese Commissie.
Later dat jaar ontkoppelde Microsoft zijn Teams- en Office 365-diensten. Voor grote bedrijven kwam Teams enkel nog beschikbaar als een add-on van vijf euro per maand per gebruiker, waarbij de Office-abonnementen zelf twee euro per maand goedkoper werden. Voor kleinere bedrijven kwamen er Office-opties met en zonder Teams beschikbaar. In februari zou Microsoft de prijsverschillen groter hebben gemaakt na kritiek van concurrenten, schreef Reuters toen.