AMD verklaart uitstel videokaarten: software optimaliseren en meer FSR4-games

AMD heeft verklaard waarom het de release van zijn Radeon RX 9070-videokaarten heeft uitgesteld. Het bedrijf heeft meer tijd nodig om de software te optimaliseren en om te zorgen dat meer games werken met zijn upscalingtechniek FSR4.

De release van de kaarten vindt plaats in maart en AMD-topman David McAfee zegt dat er bij sommige retailers al voorraad kan liggen. Daarover gingen al geruchten. De optimalisatie van de software moet ervoor zorgen dat AMD bij de release direct de maximale prestaties uit de kaarten kan halen, zegt McAfee.

AMD sprak al eerder van 'het eerste kwartaal' en bevestigde deze week dat het maart wordt. Er komt vermoedelijk een evenement ter gelegenheid van de release van de kaarten. De gpu-fabrikant had de komst van de RX 9070 en 9070 XT al aangekondigd, maar liet de kaarten tijdens de CES-keynote begin januari nog buiten beschouwing.

De RX 9070 en RX 9070 XT zijn de eerste modellen op basis van de nieuwe RDNA 4-architectuur. De gpu's maken gebruik van een nieuw ontworpen Navi 48-chip, die wordt geproduceerd op het N4-procedé van TSMC. Volgens geruchten beschikt de chip over 64 compute-units. AMD stelt dat de CU's geoptimaliseerd zijn voor betere prestaties. Het geheugen zou bestaan uit 16GB GDDR6. De fabrikant bevestigt dat er later ook modellen in lagere segmenten volgen.

AMD Radeon RX 9070 en 9070 XT
AMD Radeon RX 9070 en 9070 XT

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

23-01-2025 • 17:07

68

Lees meer

Reacties (68)

68
67
21
0
0
38
Wijzig sortering
Eerste gedachte was, dat kan toch prima na release? Maar ik begrijp het aan de andere kant ook wel... AMD maakt vaak nog grote slagen in performance met hun driver updates na release, maar de grote bulk reviews komen op het moment dat de kaart gereleased is en als de performance op dat moment tegenvalt dan kan ze dat nog lang achtervolgen.
Ze hebben de bal laten vallen. Als de kaarten nu al bij retailers liggen dan zijn ze toch geschrokken van Nvidia op de CES, waardoor ze een beetje in paniek zijn geraakt zo lijkt het.
Denk dat nu vele mensen kiezen voor een kaart van Nvidia, zeker nu het nog toch maart duurt eer AMD met iets komt.
Mijn bericht verwijderd, want ik dacht dat alleen de 5090 uit ging komen binnenkort :P

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 23 januari 2025 17:36]

Uiteraard bedoel ik de concurerende kaarten, zeker niet de 5090.
Ja sorry had al aangepast omdat ik dacht dat enkel de 5090 uit zou komen. En zodoende ging ik ervanuit dat je daar op doelde, maar ik had het mis, er komen veel meer kaarten tegelijk uit.
Denk ook dat nVidia een beetje de toon gezet heeft met de 5070 = 4090 door die multi frame gen. En dat ze dan liever eerst hebben dat 3rd party reviewers dan in hun reviews gaan tegen spreken voor ze met RDNA4 kaarten op de markt komen die (wellicht) niet zo veel fake frames gebruiken en dus niet dezelfde fps halen. (want het is ook overduidelijk dat die statement niet klopt de 5070 zal eerder 10-30% sneller zijn dan de 4070 en niet in de buurt komen van een 4090)

Daarnaast is het voor amd ook niet handig als de day1 reviews vs 10% prestaties laten liggen vs de 5070 en 5070 Ti als ze de prijs nog een beetje hoog willen houden.

Maar het is heel erg balen voor de retailers die die kaarten nu 2 maanden op de schap hebben liggen en er niets mee kunnen.

[Reactie gewijzigd door Astennu op 24 januari 2025 15:16]

5070 is een 4090? Geloof jij dat echt ;)
Als je de frames die door de videokaart erbij gegenereerd worden meetelt blijkbaar wel als we de reviews van de 5090 mogen geloven met 200+ fps vs 60 met frame gen on vs off op 4k ultra. Wel wordt aangegeven dit vooral bij single player games te gebruiken want bij competitive gaming telt iedere echte frame en je input werkt niet op de door de videokaart erbij gegenereerde frames.
Uiteraard niet
1 om 1 frames genereren snap ik nog. Bij voorkeur niet maar als je maar 60 fps haalt zonder kan het uitkomst bieden om meer smoothing te hebben. Maar 3 op 1 is imo te veel.
Denk ook dat nVidia een beetje de toon gezet heeft met de 5070 = 4090 door die multi frame gen.
Denk het niet, dit is precies weer het verhaal van dat de 3070 net zo snel of sneller zou zijn als de 2080
Maar dit was alleen met DLLS

Van wat ik tot nu heb gelezen over Multi frame gen, is dat de meeste gamers/reviewers hier echt niet op aan het wachten zijn

Het moet natuurlijk nog maar gaan blijken hoe goed dit werkt, maar de gedachten nu is dat het echt nooit zo lekker gaat spelen als echte frames, en de marketing zeer misleidend is
Ik heb mijn bericht nog wat duidelijker gemaakt want ik doelde er op dat het overduidelijk is dat die statement niet klopt. Het stond er wel maar als je te snel leest of niet alles leest dacht je misschien dat ik nVidia geloof en dat doe ik echt niet.

Maar gamers die geen Tweakers zijn en niets van hardware of software af weten zie alleen die fps grafieken en die geloven nVidia na zo'n CES presentatie wel. Sommige zullen misschien niet eens revieuws van HWU of Gn zien en alleen hier en daar wat slimme marketing mee krijgen.

Dat soort mensen vallen mogelijk blind voor die merking truuc en hebben die door dat het om veel fake frames gaat.
Dat zou kunnen, maar het zou net zo goed kunnen dat ze tegen bepaalde problemen in de drivers aanlopen die ze niet aan hadden zien komen of waarvan ze gedacht hadden ze sneller wel te kunnen verhelpen.
Hangt denk ik echt grotendeels ook van de prijs af. De AMD kaarten lijken iets goedkoper te worden (kan mij ook vergissen hoor, in de tsunami aan prijzen).
ik snap niet waarom mensen nu ineens nvidia zouden gaan halen als ze van plan waren een amd kaart te kopen. nvidia heeft wel vaker rare fratsen uit gehaald.

ik wacht mooi op de amd kaart
weet ik zeker dat goed onder linux draait
Ze zullen eerst aan een Nvidia kaart moeten zien te komen. De berichten rond de launch zijn wat dat betreft helemaal niet hoopvol als in bv tientallen 5090 voor Europa. En dat ze mondjesmaat met zulke aantallen voor de komende 3 maanden zullen komen.
En ja dat komt vanuit retail kanalen ze hebben het over aantallen die zelfs lager liggen dan rond de 3090 en dat was ook puur op papier een launch.
Naar veluid is het puur de prijs. Ze willen nu de prijs lager leggen maar dan zou iedere retailer verlies maken, dus moet er nu wat geregeld worden qua budgetten.

Dat is een gerucht maar lijkt me een stuk plausibeler.
Dit dacht ik dus ook gelijk. Ze willen het maximale uit de prijs halen waarvoor ze in de eerste plaats uitgingen. Na release van de resultaten van Nvidia willen ze de prestaties nog wat opschroeven via drivers zodat de prijs nog te rechtvaardigen is.
Er staat niet dat de kaarten nu al bij retailers liggen. Wel dat er voorraad kan zijn bij retailers op releasedag, iets wat mogelijk is omdat gebruikers gewoon de nieuwste drivers van de site kunnen downloaden ipv de driver CD te gebruiken in de doos. Op deze manier is het geen paper launch zoals we mogelijk bij Nvidia wel gaan hebben.
Er is daadwerkelijk voorraad. Genoeg berichten op Reddit gezien waar ze de kaarten al in handen hebben.
berichten op reddit over wat? unboxing videos... dat is niet een eerste keer dat dit gedaan wordt.

Als er dusdanig voorraad was en effectief in niet "geregistreerde" handen dan had je al echte leaks gehad.
Het kan goed dat de originele datum gewoon verschoven is wegens afwachten concurrentie, betere drivers en FSR4 SW...
maar jij bent gewoon aan het gokken en zelf geruchten aan het opbouwen.

misschien eens luisteren naar deze youtibe:
YouTube: AMD RX 9070 XT Delay Explained | Nvidia RTX 5090 Review Benchmark Le...

[Reactie gewijzigd door d3x op 23 januari 2025 21:26]

Uiteraard weten de leveranciers naar welke retailers uitgeleverd is. Die gaan echt geen risico's nemen door iets te leaken.
Dat is jouw mening.
Ik koop geen Nvidia kaart meer ( erg duur )
Ik wacht wel geduld zat.....en geen fanboy bullshit of whatever.....ik kijk naar mijn portemonnee ;)
Juist de AMD kaarten zijn veel te duur voor wat ze bieden. Nvidia heeft niet voor niets een marktaandeel van 75%

Ik snap dat in beginsel wel, want als je $500+ aan een kaart uit gaat geven is het niet zo gek dat je ook graag wat moderne toeters en bellen aan wilt kunnen zetten.

Met een AMD kaart is ray tracing een moeilijk verhaal en als je dan voor 50 tot 100 euro extra een kaart kan krijgen met vergelijkbare prestaties maar een stuk betere ray tracing prestaties is de keuze snel gemaakt. (Al heb je maar de optie. Zeker nu er ook games uitkomen waar ray tracing niet meer uigezet kan worden zoals Indiana Jones). Daar bovenop krijg je dan nog een iets betere upscaler met DLSS

Ik hoop echt dat de RX 9000 serie flinke stappen gaat zetten op het gebied van RT, of dat AMD eindelijk eens flink in prijs gaat zakken.

Als e dat niet doen zie ik dat marktaandeel van Nvidia alleen maar groter worden, wat niet goed is voor de consument. We hebben concurrentie nodig.

[Reactie gewijzigd door DLSS op 24 januari 2025 19:17]

Het lijkt me zeer onwaarschijnlijk dat ze panikeren omdat Nvidia nu met kaarten komt. Op dat niveau weet men dat.

Meer aannemelijk is dat ze afgerekend worden op hun FSR4 performance. En als er geen demo-games zijn om naar te verwijzen of zelfs te testen gaat er twijfel ontstaan over de kracht van FSR4.

Ze wisten best wel dat Nvidia al iets verder stond.
Tegenovergestelde denk ik. Hardware chips, packagen etc hebben lange doorlooptijden wat er nu op de plank ligt is 6 maanden geleden begonnen als wafer. Dus dat zal niet, gok eerder dat de software kant gewoon vertraging heeft opgelopen en dat ze er voor kiezen om daar even tijd voor te nemen ipv de release te verpesten met slechte reviews
jouw bal misschien... O-)

we zijn al einde januari, de release van de lagere kaarten is ook pas voor binnen een maand. De 5090 was nooit een target voor AMD .

als je kijkt naar de 5090 release dan zie je dat er niks verbetering is bij 4090-5090 het is gewoon een verhoging van chip size en power = prestaties (ditto prijs)... dus al die lagere reeksen gaan het vooral moeten hebben van de magische SW gimmicks...

[Reactie gewijzigd door d3x op 23 januari 2025 21:41]

AMD hoeft niet bang te zijn voor hun bedrijf. Nvidia doet het beter dan AMD bij GPU's, maar AMD heeft weer een hele goede troef in handen met hun CPU's.

Nu de concurrentie min of meer wegvalt bij Nvidia maak ik mij zorgen over de prijzen. Ik vind 2400 euro voor een 5090 exorbitant. Dat zijn prijzen voor een midrange/high-end gamesysteem (compleet). Ben soms bang dat PC gaming zo wel een knauw krijgt en steeds meer mensen richting consoles gaan. Het verre merendeel kan dat niet zo maar even ophoesten. Het zal afhangen van de 5070 en 5080 hoe de wind zal waaien.
Wat je op consoles bespaart aan hardware, geeft je uiteindelijk weer uit aan een abo om online te gamen, duurdere gaming peripherals en hogere aanschaf prijzen van games. Je geeft toetsenbord en muis op (shooters spelen met een controller - ik heb het nooit gekund en gaat ook niet meer komen denk ik) en eventueel een stukje upgradebaarheid. En dan wil ik het nog niet eens hebben over wat je met een pc allemaal nog meer kan doen i.t.t. een console.
Mensen wachtten op de AMD-kaarten, en ik ook, maar nu ga ik denk ik liever voor NVIDIA vanwege de langere uitstel. Ik begin namelijk wel moe te worden van de lage fps in Path of Exile.
Of juist niet en zien ze dat ruimte hebben ten opzichte van de verwachte nvidia performance. Laat lekker de oude stock nog maar opraken voor teveel geld omdat de nieuwe stock ze eindelijk een beetje obsolete maakt.

Slecht en goed nieuws voor de consumer dus.

[Reactie gewijzigd door SactoriuS op 24 januari 2025 01:00]

De 5070 ti komt pas in februari, de vraag is hoe goed die beschikbaar zal zijn, als de beschikbaarheid slecht is kan het zomaar zijn dat het tot maart-april duurt voordat het bulk van de mensen deze kan kopen, dan is AMD dus misschien wel nog op tijd.

De reguliere 5070 zou ik sowieso laten liggen 12gb vram kan echt niet meer.
95% van de kaarten, als het niet meer is, wordt na de release periode verkocht
Neem ik mee dat ze veel reviewers (als ik het goed begrepen heb) zelf hun games ook hebben laten kiezen, dan kan je zeker niet nat willen gaan. Ze zijn zoveel soepeler geweest net als de concurrent.
Denk dat AMD een lesje bluf-poker moet volgen.. Ik denk dat ze geschrokken zijn van de nvidia bluf dat er een 5070 uit komt voor 600 euro, met een goede performance.

Denk dat AMD ook iets in die prijsklasse gedacht had voor hun kaarten, mischien zelfs erboven voor hun high end. Dan moeten die wel minimaal beter zijn als een 5070 (of goedkoper)

Nu denk ik dat nvidia die 50 series helemaal niet in grote getalen kan leveren.. en als je niet levert kan je natuurlijk een kaart zo goedkoop maken als je wilt. Ik denk dat dat de bluf is.. Ik kan er naast zitten .

Ik zou hier niet 'folden'. Maar ik weet niet wat AMD voor hand heeft.. mischien kunnen ze ook wel niet leveren en is dit een smoes om tijd te rekken.
Ik denk dat AMD juist een lesje blufpoker heeft geleerd en nu de hand van Nvidia callt. Ik vermoed dat ze net op tijd lucht hebben gekregen van het punt dat de Nvidia 50xx serie helemaal niet zo'n grote sprong voorwaarts is, en dat alle "winst" uit upscaling, frame interpolatie en andere trucs moet komen. Nu dus lekker kijken in hoeverre Nvidia hun gehaaste paper launch gaat goedpraten.....
Dit natuurlijk naast het punt dat AMD eindelijk geleerd lijkt te hebben van het haasten met de launch de afgelopen jaren.

Dat er kaarten bij de retailers liggen is zeker voor de VS geen probleem. Elk moment kunnen er invoer heffingen overheen gaan, maar als er al een lekker voorraadje ligt is dat ook winst. De grote bulk van de Nvidia kaarten zal pas na de heffingen komen.
Ik denk dat consumenten gaan smokkelen. Er komen ieder jaar tientallen miljoenen containers aan de douane kan dat niet allemaal controleren.
Zoals ik al eerder stelde: één ding is zeker, AMD zal dit keer flink in prijs moeten zakken als ze achterblijven met de prestaties op het gebied van ray tracing.

Wanneer mensen 500 euro of meer voor een videokaart betalen, is de stap van 50 tot 100 euro extra voor een vergelijkbare kaart van Nvidia, die veel sterker is op het gebied van ray tracing, snel gemaakt. Dit geldt zeker nu er games zijn waarbij ray tracing niet eens meer uitgeschakeld kan worden, zoals Indiana Jones. Daarbovenop krijg je dan ook nog een iets betere upscaling in de vorm van DLSS.

Het feit dat AMD te duur is, zie je ook terug in de marktaandeelverhoudingen, die inmiddels zijn gestegen naar 75% in het voordeel van Nvidia.

Laten we hopen dat AMD niet opnieuw dezelfde fouten maakt en dit keer met een scherpe prijs komt, óf met prestaties op het gebied van ray tracing en upscaling die vergelijkbaar zijn met de concurrerende kaarten. Concurrentie is belangrijk!
Leaks van de prestaties van RDNA4 lijken te wijzen op raytracing prestaties vergelijkbaar aan de 4070ti/4080.
Neem dan mee dat uit de reviews blijkt dat er voor de huidige games geen verbetering is in raytracing prestaties bij Nvidia (+30%, maar ook eenzelfde toename in cores en stroomverbruik), dan ben ik benieuwd.
We zullen de reviews moeten afwachten, maar mijn glazen bol zegt (op basis van RDNA4 leaks en aantal cores/MHz aan Nvidia kant) dat het qua prestaties erg dicht bij de 5070 gaat liggen of misschien wel hoger.

Maar er bestaat niet zoiets als een slecht product, alleen een slechte prijs. Door nu duidelijk na Nvidia met hun producten te komen hoeft AMD niet direct na launch de prijs aan te passen als dat al nodig is.
Precies, het is een kwestie van prijs.

Als de geruchten mbt ray tracing prestaties niet blijken te kloppen moet AMD er voor zorgen dat ze verder onder het alternatief van Nvidia blijven, zeker als Nvidia-kaarten ook nog meer features en betere upscaling bieden.

Wat er met de RX 7000-generatie is gedaan, is niet voldoende gebleken. Het marktaandeel is alleen maar verder gedaald. Als je niet de features en RT prestaties hebt, zorg er voor dat je product zo aantrekkelijk gerprijsd is dat het daadwerkelijk boven het alternatief wordt verkozen.

[Reactie gewijzigd door DLSS op 25 januari 2025 00:27]

Of misschien zaten er gewoon serieuze problemen in.
Mooi dat kaarten voor een, gezien de huferige prijzen van de previous gen, ietwat normaler bedrag uit gaan komen. Maar zal vast een paper launch worden, ik ga er niet vanuit dat je vanaf dag 1 die prijs betaalt en de voorraden zoals vanouds weer of opgekocht worden door scalpers, of gewoonweg miniem zijn waaardoor dit slechts een adviesprijs betreft en de daadwerkelijke prijs gewoon weer veel hoger ligt..
Ik heb teveel Nvidia kaarten gerepareerd en/of vervangen, werk zelf vaak op linux dus hou het voorlopig op AMD. Daarnaast heeft Nvidia in het verleden te vaak ontkend dat er hardware problemen waren die toch duidelijk aangetoond zijn. De marketing van Nvidia met virtuele framerates is ook discutabel, minder tech savvy klanten zullen er wellicht in trappen. Ik heb nu een 6800XT uit de coronatijd en die bevalt nog even prima :)
Via Lenovo kan je al een PC bestellen met RTX 5080. Heeft iemand ervaring met Legion 7 desktop: koeling en geluid tijdens gaming?

https://www.lenovo.com/nl...1165e68f521865ae817da695f

Mijn ervaring met kant en klare HP omen gaming desktop was niet zo positief.
De kant en klare PCs zijn vrijwel altijd teleurstellend. Gamers Nexus heeft er een serie van gemaakt en het is de uitzondering op de regel als er iets fatsoenlijks voorbij komt. Daarnaast lijkt het haast wel dat des te groter de partij des te slechter het product.

Gelukkig heeft tweakers de Best Buy Guides (zie de navigatie balk) en bieden partijen zoals azerty en alternate een service aan om de PC te laten assembleren. Of nog beter, maak een post op GoT volgens de template en mensen helpen je graag de onderdelen uit te zoeken die specifiek voor jou de meeste waarde bieden.

tip: Koop zelf een windows cd-key online en je hebt de assemblage kosten er zo goed als uit (mag vast niet naar die sites linken maar "buy windows key" heb je zo ingetypt op Google).
Die van alternate (duitsland) heb ik persoonlijke ervaring mee van eind vorig jaar voor de PC van mijn echtgenote.

Wilde stressvrij een werkend high-end systeem, en was bereid daarvoor te betalen. Je kunt het comfortabel samenklikken in hun configurator met compatibele componenten.
Dan 4 weken wachten om het in elkaar te laten zetten - prima, dat wist ik vantevoren. Na die 4 weken een mailtje "past niet, waterkoeling te groot en voeding te groot" - het is de systeem configurator samengeklikt (dus het zou moeten passen) en ik wilde eigenlijk ook een kleinere voeding maar dat werd daarin niet als optie aangeboden.
Maar prima, foutje in hun configurator kan gebeuren, dus mailtje terug met een voorstel voor een andere voeding alsook een andere waterkoeling - is dat mogelijk?". 1,5 week geen bericht, geen bevestiging, niets, en dan weer een melding "PC verstuurd".
Leuk, ik krijg een PC en weet niet wat ze erin hebben geduwd, geen overleg.
Bij aankomst andere voeding als gevraagd maar kon ik mee leven (was ook goed), waterkoeling iets totaal anders (niet echt blij mee, maar okay dan... ).
Bij aankomst werkte de machine ongeveer 1 minuut en deed dan een hard shutdown, CPU op 110 graden. Teruggestuurd, geen meldingen, plotseling weer "verstuurd" met info "koeling was verkeerdom gemonteerd" - serieus.
Ik kon ook in de bios zien dat ze settings hadden aangepast, opstarten duurde nu 1:10 minuut ipv 20 seconden. Op de vraag "waarom" geen uitleg gekregen (paar weken later, nietszeggend mailtje zonder uitleg). Kleine detail, de LED verlichting deed het ook niet meer (voorheen wel). Maargoed, tenmiste was het hard shutdown probleem opgelost.

Conclusie: Ik weet nog niet waar ik mijn volgende PC ga halen, maar 100% zeker NIET daar, communicatief zijn ze daar zeer slecht.

[Reactie gewijzigd door rboerdijk op 23 januari 2025 19:08]

Tjah, bij de Nederlandse alternate zal je ongetwijfeld met andere mensen te maken hebben. Maar het gezegde "als je het goed gedaan wil hebben, doe het dan zelf" kan ook.
Als je het een keertje of twee hebt gedaan is het aardig stressvrij.
Paradigit? Mijn huidige PC daar gekocht.
Beloofde verzendtijd: 6 a 9 dagen. Hij staat er vast net op. Lenovo gaat echt geen voorrang krijgen om die RTX 5080 kaarten eerder te releasen dan Nvidia zelf, laat staan voordat de reviews geplaatst zijn.
Mijn ervaring toen met RTX 3080: blijkt dat fabrikanten flinke voorraden krijgen voor desktops. Omdat de meesten zelf willen bouwen gaan de losse kaarten snel op. denk dat kant en klare dektops goed beschikbaar zullen zijn.

mogen winkels nu al RTX 5080 verkopen/ online plaatsen ? proshop is er snel bij.

https://www.proshop.nl/DU...800X3D-32-GB-DDR5/8057934
AMD stelt dat de CU's geoptimaliseerd zijn voor betere prestaties.
Hierbij moest ik toch even glimlachen.... :9 want vlaggeschip kaarten optimaliseren voor minder verbruik (wellicht ten koste van de snelheid), zie ik toch niet zo snel gebeuren. Marketingpraat dus; "We proberen dit produkt beter te maken dan de vorige".
Daar zit je dan als verkoper met maanden lang een inventaris waar je niet eens van weet voor hoeveel geld je het kan gaan verkopen.
Nou ik denk dat je al antwoord op je vraag hebt namelijk de prijs is nog niet bekend dus logischerwijze dat verkopers ook nog niet betaald hebben.
Verkopers moeten zeker betalen om videokaarten van AMD binnen te krijgen. Als de prijs lager uitvalt dan oorspronkelijk de planning was, krijgen winkels een gedeeltelijke terugvordering om het verschil op te maken. AMD is alleen nog wel eens laat met deze betalingen, dus het is een onprettige situatie voor verkopers.

Dat gezegd hebbende snap ik wel waarom AMD de release heeft uitgesteld. Liever bij nvidia even de kat uit de boom kijken en tegelijkertijd zorgen dat alle software ook écht klaar is voor release.
Misschien geen verkeerde keuze van AMD om eerst af te wachten totdat de software geoptimaliseerd is, alhoewel ik mij wel weer af vraag van had dit niet eigenlijk al eerder moeten gebeuren. En tja vaak zie je ook wel dat eventuele bugs pas ontdekt worden als zo'n kaart in omloop is. Dus tja, voor beiden is wel iets te zeggen, kaart meteen met niet geoptimaliseerde software op de markt zetten of zoals nu eerst afwachten. Maar ze nu wel het risico lopen dat Nvidia misschien eerder is en mensen dan alsnog switchen naar Nvidia.
Als er een mooie prijs prestatie verhouding is bij de 9070 dan wil ik het wel overwegen om er één aan te schaffen, anders mag mijn 3060Ti met 8 gig geheugen nog lekker een generatie door tuffen. :)

Ik heb niets met ray tracing en zo schroef ik alles wel lekker omlaag.
Gamers willen toch eerst , de echte prestaties van de 5070(ti) zien, aangezien de 9070(xt) daar tegenover gaat, en dat wordt pas eind Februari, dus ik heb er geen problemen mee, dat Radeon nog even wacht. Geeft mij ook nog even wat extra tijd om wat meer geld te sparen! Ik wil mijn nieuwe PC toch pas in April bouwen. Hoogstwaarschijnlijk met een RX-9070XT. O-)
Yeston. Nog nooit van gehoord. Wat is dat voor een bedrijf dan, ze gebruiken gewoon een GMail adres lol. Lekker professioneel.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.