Huawei verdient meeste in eerste halfjaar sinds 2020

Huawei verdiende in de eerste helft van 2024 ruim een derde meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Het is de hoogste omzet voor deze periode voor het merk ooit, afgezien van het jaar 2020, direct nadat de Verenigde Staten sancties tegen het bedrijf oplegden.

In totaal verdiende Huawei in het afgelopen halfjaar omgerekend ruim 53 miljard euro, terwijl de winst met 18 procent steeg naar net geen 7 miljard euro. Het Chinese bedrijf deelde geen verdere details, maar een woordvoerder zegt tegenover Reuters dat vooral de afdelingen verantwoordelijk voor smartphones, pc's en autocomponenten goed presteerden. Volgens cijfers van Canalys leverde het merk 55 procent meer smartphones in het thuisland.

Door Yannick Spinner

Redacteur

29-08-2024 • 17:06

39

Reacties (36)

Sorteer op:

Weergave:

Ben toch wel blij om te horen dat Huawei het goed blijft doen op de markten waar ze nog actief zijn ondanks de sancties.

Kwalitatief maken ze uitstekende spullen namelijk, qua smartphones heb ik de P20 Pro en P30 Pro van ze gehad, beiden uitstekende kwaliteit waar ik naar volle tevredenheid mee gewerkt heb.

Ook over hun smartwatches hoor ik goede ervaringen, hoewel ik daar zelf geen ervaring mee heb.

Hopelijk blijven ze de goede kant op gaan en worden de sancties ooit weer opgeheven, zodat het ook voor ons weer een aantrekkelijk merk wordt. Meer concurrentie is alleen maar goed voor de consument.
Nee hoor, het "vrije" Amerika houdt het tegen en legt ons sancties op als wij ons niet houden aan de sancties die zij opleggen, zie o.a. ASML. Voor een "democratisch" land hebben ze heel veel dictatoriale trekjes.
Een handelsverbod heeft niets te maken met het feit of een land democratisch of een dictatuur is.
Ik ga zeker niet verkondigen dat de VS (of de EU) heilig zijn, maar er zijn wel gegronde redenen/voorbarigheden waarom dergelijke handelsverboden van kracht zijn.
Welke dan? Want het wordt allemaal op vermoedens gegooid en concreet gegronde redenen worden niet met ons gedeeld. Er wordt wel veel gespeculeerd!
De redenen zijn al -tig keer vernoemd.
  • Dumpen van producten aan bodemprijzen om zo de lokale industrie kapot te maken (zie bv de zonnepanelen) en het westen zo afhankelijk te maken van die industrie.
  • Geopolitieke redenen/sancties (agressie naar Taiwan en agressief gedrag op de Zuid-Chinese zee).
  • Zorgen om spionnage
En zo zijn er wel nog een paar…
Ik zeg het ook nogmaals: het Westen is ook niet zonder fouten. Maar wij leven hier nu eenmaal en Amerika is een betere bondgenoot van Europa dan China (die heeft wel heel wat andere bondgenoten).

[Reactie gewijzigd door DenHond op 29 augustus 2024 20:00]

Het westen is inderdaad op veel vlakken schuldig aan grote misstanden. We hebben tientallen miljoenen moderne slaven in dienst, en voor onze Amerikaanse iPhones zijn zeldzame metalen nodig die door kinderhanden worden gedolven. Daarnaast zijn er nog miljoenen slaven in de kledingindustrie, omdat wij alles zo goedkoop mogelijk willen hebben. En dan zijn er nog de ontelbare bomen die gekapt worden voor de productie van soja, nodig voor de massale vleesconsumptie, wat leidt tot enorm dierenleed en de vernietiging van lokale ecosystemen.

Voordat je met de vinger naar anderen wijst, is het goed om eerst te kijken naar wat we zelf doen.
Sorry hoor, maar die kinderhanden delven net zo goed de zeldzame metalen voor de Huawei's, worden slaven worden gebruikt om Chineese kleding te maken, en worden er bomen gekapt om Soja op te telen gezien ze in China ook vlees willen eten.

China, UAE, Vietnam, al deze landen maken gretig gebruik van de moderne slavenij, misschien nog zelfs erger dan het westen (vooral de UAE, Dubai is gebouwd op slaven uit azie).
Dat ontken ik ook niet, maar vergeet niet dat ook onze volledige samenleving, onder andere in Nederland, is opgebouwd uit moord, diefstal, slavernij en nog veel meer. Dus voordat je gaat wijzen, moet je toch echt eerst je eigen zaken oplossen en zeggen dat een ander slecht bezig is.
Om er maar even eentje te noemen (bron; Wikipedia):

Uit een vertrouwelijk rapport van KPN, openbaar gemaakt in 2021, werd bekend dat Huawei al in 2011 onbeperkt toegang had tot de klantgegevens van miljoenen Telfort-abonnees. Hierdoor kwam aan het licht dat Huawei in de klant- en facturatieomgeving van Telfort verschillende mogelijkheden had geïnstalleerd om die gegevens binnen te halen.
hier is een verkorte bulletlist met korte omschrijvingen:

- **Manipulatie van economische cijfers**: Verfraaien van BBP en inflatiecijfers om economische groei gunstiger te doen lijken.
- **Valutamanipulatie**: Kunstmatig laag houden van de yuan om export te stimuleren.
- **Illegale staatssteun aan bedrijven**: Overheidssteun en subsidies aan staatsbedrijven voor oneerlijke concurrentie.
- **Schending van intellectuele eigendomsrechten**: Diefstal van technologie en productie van namaakgoederen.
- **Gebruik van dwangarbeid**: Exploitatie van etnische minderheden, vooral in Xinjiang, voor productie.
- **Milieuvervuiling en niet-naleving van regels**: Verplaatsing van vervuilende industrieën en nalatigheid bij milieunormen.
- **Inmenging in buitenlandse markten**: Gebruik van economische druk om politieke doelen te bereiken.
- **Schending van mensenrechten**: Onderdrukking van dissidenten en massale surveillance.
- **Corruptie en belangenverstrengeling**: Wijdverspreide corruptie onder ambtenaren en bedrijven, zowel binnenlands als internationaal.
Mooi samengevat. Wat mij persoonlijk het meest dwarszit en die je in ieder geval niet nadrukkelijk hebt genoemd is dat we geen vrij toegamg hebben tot de Chinees markt hebben. Daar waar China hier alles kan doen en laten, hebben wij gelimiteerd toegang tot de markt.

[Reactie gewijzigd door darkchief op 30 augustus 2024 02:22]

Waar heb je al dat zooi gevonden?
Allemaal nep.
Als de staat bedrijven wilt helpen is alleen maar goed. Dat werk doet USA overheid niet aan is hun keuze. Is niks ergs aan.
In NL helpt de overheid ook bedrijven om ze overeind te laten staan. Dus dan zijn net zo erg daarin en moeten onze staat ook gaan beschuldigen. Ik weet nog jaren terug had de Nederlandse staat flink wat geld in ING- BANK gepompt. Dus wij mogen dat wel maar de chinezen niet.
Ga fietsen met je Amerikaanse onzin.
Just ja. Goed gezegt.
Dat zijn allemaal dingen waar USA niet aan houd. :D
Yep. En dan klapt tweakers jouwe opmerking in.
Tweakers is pro Amerika net als NL zelf.
Amerikanen mogen alles en Chinezen mogen niks.
Iedereen moet naar papa USA luisteren of ze bombarderen je land kapot.
Lol, en China is niet bezig om de wereld te veroveren ….
Gelden die redenen niet voor de meeste (alle?) Chinese bedrijven. Waarom alleen een ban voor Huawei dat op weg was de grootste te worden? Huawei toestellen waren technisch de beste toestellen voor de laagste prijs. Huawei was een economische bedreiging van jewelste. Ze waren ook groot in de infrastructuur van de mobiele telefonie.
Ik heb zelf een Huawei met ban. Dat betekent dat Google niet aan mij kan verdienen. Google heeft niet veel op met de ban, ze doen vrijwel geen moeite de ban te handhaven. Ik krijg mijn apps gewoon uit Play.
China is niet onze bondgenoot, even los van Amerikaanse fratsen. Zonder China zou Rusland al lang gedwongen zijn te stoppen. Maar ja, goedkope brandstof en toekomstige steun voor annexatie van Taiwan en eilanden vol met grondstoffen… mijn punt is China naait ons driedubbel maar wij zijn te druk met bestellen op Temu/ Ali Express en weet ik wat, en voelen niet dat wij de kikker zijn die langzaam gekookt wordt. Dus blijf vooral Chinese spullen kopen, net zoals we jarenlang Gazprom steunden …..
Tja dat China spioneren en van alles doet weten we, fijne vrienden (bondgenoten) heb je als ze dat ook doen maar niet zeggen.(Backdoor Cisco,Netgear,Linksys)

Hoe kun je iemand veroordelen als je zelf ook doet via een omweg? :?

Ontopic
Schoonmoeder (71)gaat de Huawei P Smart (2019) nu inleveren en krijgt van ons Samsung a35.
Doet alleen whatsapp en gmail en fotos maken. Prettig gevoel dat ze voorlopig weer geupdate blijft. Het is dat de batterij slechter werd anders bleef ze er nog mee rondlopen.
We kopen al tig jaren Chinezen spullen.
We waren nog altijd blij dat de chinezen zo hard werken en wij maar de vruchten van plukken.
Nu is het opeens China klote land? Hoe ben je op dat idee gekomen? Zeker teveel Amerikaanse nieuws gevolgd? Ik zeg het je, Nederlandse nieuws is net zo erg. En jij maar in geloven. Het is allemaal TV. Alles op TV zijn nep, en vooral het nieuws is de super entertainment. Ik kijk al meer dan 20 jaar geen nieuws op TV.
China was nooit OK maar we hoopten dat ze ooit het licht zouden zien. Niet dus.

Iedere euro naar China is een euro tegen onszelf.
Ga jij voor €2 per uur knuffels in elkaar zetten? Of betaal je liever veel geld aan 1 product?

Ik weet niet of je ooit nog objectief hebt gekeken naar de tijd "dat we onze eigen broek konden ophouden" maar een Philips TV in de jaren 50 kostte ongeveer een half jaarselaris. Een philips TX701A was ong 1750 gulden, een gemiddeld maandselaris in de jaren 50 was ong 400 gulden, tel dus maar uit hoe lang je aan het sparen was vs nu een TV kopen van 1 maandselaris.
Je maakt onzin vergelijkingen. Wat heeft een TV uit de jaren 50 er mee te maken? die waren toen net uit en was nieuwe technologie. Alle nieuwe technologie is duur, je betaalt nog steeds de hoofdprijs tot dat iets mainstream wordt, overigens kun je aan een goede OLED ook 2 maandsalarissen uitgeven, is maar net wat je wilt.
Euuuhh je bedoelt dat in de EU mensen betaald krijgen? Pensioen krijgen? Vakantie krijgen?

De EU zijn wij, wij stemmen op China met ieder telefoontje, auto of andere aanschaf van Ali Express. Onze productie gaat stuk omdat wij liever Chinese slavenarbeid willen ….
Oh maar dat gaat in China ook wel steeds beter worden hoor, alleen die hebben een - iets teveel meer mensen probleem waardoor dat allemaal wat achterloopt.

Maar goed dat is onze zaak helemaal niet. Alsof wij ons druk moeten maken om de omstandigheden daar, dat laten wij ons aanpraten door linkse huichelaars. Dus ja ik ben prima content met een door kinder slaven gemaakt producten als ik de helft kan besparen of het hier niet meer fatsoenlijk verkrijgbaar is.

Maar de EU wil dat ook helemaal niet oplossen, vandaar dat ze kleine bedrijven hier liever kapot maken en dan gaan ze straks hoge import kosten rekenen op alles uit China. Kunnen ze lekker mee profiteren want het gaat uiteindelijk alleen maar om het geld. Let maar op.
Natuurlijk is dat wel onze zaak, wij profiteren op de korte termijn van hun ellende. En op de lange termijn, Chinezen denken in 50 jaar, betalen we dubbel.
Als de sancties opgeheven zouden worden zal dat consequenties hebben voor bedrijven als Apple en dus ook voor de economie in de VS.

Ik verwacht dat dit voorlopig niet gaat gebeuren, zie ook TikTok.
Heb de smartwaches van Huawei. Heerlijk en lange batterij duur. Heb 4 jaar lang de P30 pro gehad. Superfijn toestel. Sinds ik het heb laten vallen gebruik heb ik een appeltje cadeau gekregen. Laat ik het zo zeggen: ik tier er regelmatig op, wat een onding (onlogisch, onhandig en gesloten systeem).

Geen appeltje meer voor mij.
Ik heb een jaar of 4 geleden een laptop van ze gekocht waar ik dan ook tot op de dag van vandaag nog steeds mega tevreden over ben. De kwaliteit, de bouw, de vorm… 4 jaar geleden top en nog steeds voelt het geweldig. Dat heb ik de afgelopen 39 jaar nog zelden meegemaakt. Hoop dat er straks een fijne opvolger klaar ligt.
Heb het artikel vooral geopend vanwege de gekke titel.
Werkt lekker he al die zinloze sancties.
Gelijk heb je.
Die sancties helpen geen moer.
We snijden zelf in onze vingers.
China verkoopt geen wapens aan Rusland.
Het zijn matriaal en grondstoffen.
Wat Rusland ermee doet zal China worst wezen.
China krijgt wel goedkoop olie voor terug.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.