Even vooraf misconceptie rechtzetten, het aanpassen van de originele skeletten van de characters is uit 'voorzorg' gedaan, voordat de game zelfs naar de betrefffende instantie ging voor goedkeuring, in de hoop het sneller goedgekeurd te krijgen
http://www.china.org.cn/english/entertainment/216622.htm
De lijst wat precies de eisen zijn, zijn enerzijds zeer duidelijk, anderzijds enorm breed in begrip. Ergens kan je vergelijking trekken, waarom mogen horror films vol met bloed en ledematen, maar NOS journaal niet? 'Geen bloed of ledematen' dekt de lading niet als je ook rekening moet houden met de doelgroepen. En dat is waar WoW (en trouwens meerdere non-China games) de problemen hadden, minderjarige. Hetzelfde dat wij hier 12+ en 16+ regels hebben, worden de standaard set regels voor deze groepen simpelweg breder ingezet. Want een skelet an sich is geen probleem, diverse chinese games hebben deze, zelfs NetEase met hun Once Human heeft er meer dan genoeg van.
En het klopt dat China de buitenlandse bedrijven simpelweg iets 'strakker' aan de regels laten houden, terwijl hun eigen bedrijven iets meer 'ruimte' hebben, weinig landen die zulke praktijken niet toepassen.
Voor veel van deze bedrijven is het simpel de 'keuze van minste weerstand', je kan vol in dialoog gaan over elk aspect van de game, elk detail gaan verdedigen, elk botje en schedel tot discussie laten leiden.. of je past het aan het vind het wel goed. Tijd is ook een geld-eenheid die hard kan oplopen, harder dan alle kosten voor aanpassingen bij elkaar.
Vergeet ook niet dat wij hier ook steeds meer lobbies hebben die bepaalde zaken willen zien veranderen, vrouwen met kleinere voorgevel, characters met 'diversiteit' in voorkeur en kleur, bepaalde historische aspecten en/of overtuigingen anders weergeven, vooralsnog zijn zulke groepen niet daadkrachtig genoeg, maar momentum is er dat zulke zaken straks misschien hier ook 'bizar' kunnen worden.
Wel duidelijk, ik praat China niet goed, zeker niet. Maar enige nuance is wel op zijn plaats, niet alleen vaak de 'het zijn allemaal gekkies daar', maar vergeet niet dat dit een overheid is dat 1 miljard mensen moet 'sturen'. Als wij soms al moeite hebben met amper 25miljoen.. extrapoleer dat eens naar 1 miljard.