Ubisoft kondigt smartphoneversie aan van Rainbow Six Siege

Ubisoft werkt aan Tom Clancy's Rainbow Six Mobile, een mobiele versie van Rainbow Six Siege. De game komt beschikbaar voor iOS en Android en laat spelers in teams van vijf tegen vijf tegen elkaar spelen. Het spel wordt free-to-play en krijgt kaarten en Operators van Siege.

Rainbow Six Mobile lijkt in veel opzichten op Rainbow Six Siege, zo kunnen spelers bepaalde delen van de spelwereld kapotmaken en kent de mobiele game modi als Bomb en Secure Area. Ook krijgt het mobiele spel kaarten als Border en Bank en zullen er wapens en Operators uit Siege in Mobile verschijnen.

Ubisoft benadrukt echter dat Mobile geen kopie is van Siege. Zo zijn ladders uit de mobiele game gehaald vanwege de complexiteit en omdat ze niet veel zouden toevoegen. De kaarten zijn ongeveer even groot, alleen zijn ze 'licht aangepast' als het bijvoorbeeld om de verwoesting gaat.

De time-to-kill wordt bij Mobile ook wat langer, waarbij het volgens Ubisoft vijftig procent langer duurt in de mobiele game om een tegenstander om te leggen. Dit zou Mobile meer vergevingsgezind maken. Wanneer je als speler wordt gedood, dan kunnen teamgenoten je nog reviven. Ook is de terugslag van wapens verminderd om het spel eenvoudiger te maken voor op touchscreens.

Het spel zal gratis zijn om te spelen, Ubisoft verwacht 'vooral' geld te verdienen aan betaalde cosmetische producten. Het vrijspelen van Operators zou gaan met in-game-munten die tijdens het spelen behaald kunnen worden. Operators kunnen ook eenmalig uitgeprobeerd worden. Bij het spelen van specifieke Operators spelen gamers extra's vrij voor die Operator. Ubisoft spreekt over wapenaccesoires en perks, waarmee je de gaven van Operators kan aanpassen of verbeteren. R6-munten uit Siege kunnen niet in Mobile gebruikt worden.

De game heet bewust geen Siege Mobile, omdat Ubisoft het mobiele spel ziet als een weerspiegeling van de gehele Rainbow Six-serie. "Het start als Rainbow Six Siege, maar uiteindelijk zal het een eigen ding worden." Wanneer het spel beschikbaar moet komen, is niet duidelijk. 'In de komende weken' starten tests. Het spel wordt door een nieuw team binnen Ubisoft Montreal gemaakt en is ruim drie jaar in ontwikkeling, de ontwikkeling van Mobile staat los van Siege. Rainbow Six Mobile zal crossplatform tussen iOS en Android werken.

Rainbow Six MobileRainbow Six MobileRainbow Six MobileRainbow Six Mobile

Door Hayte Hugo

Redacteur

05-04-2022 • 16:37

28

Reacties (28)

Sorteer op:

Weergave:

Er is toen en developer geweest die een rainbow six siege clone had gemaakt voor Android.
Deze heeft ubisoft offline laten toen. Was opzich een prima clone. Weet zo niet meer hoe het spel heette.
Precies! Was niet eens zo slecht.
En was volgens mij ook best populair toen het in beta was.
Zou het zijn dat Ubisoft hier wat van heeft opgemerkt en daarom besloten om jaren later een siege mobile game uit te brengen?
Ik kan vanuit achtergrond info melden dat dit puur gericht was op release on mobile met deze game op de achtergrond. Er word bij Ubisoft best veel ontwikkelt momenteel alleen kan ik er inhoudelijk wegens NDA niets over kwijt behalve als men zelf natuurlijk los laat dat dit eraan komt.

Het lijkt een beetje op COD mobile alleen dan meer Siege. Leuke game, met de iPhone 13 Pro is het in elk geval lekker vloeiend op mijn scherm.
Ik game liever op een 27" scherm dan op een 6" scherm.
Er zijn echter hele volksstammen die een 27" scherm niet mee de trein in slepen.
Er zijn ook hele volksstammen die niet met de trein reizen.

Ook dan zie je mij niet gamen op een telefoon.

Totaal geen beleving.
Toch zijn er zelfs voor COD mobile - redelijk grote prijzen te winnen op gebied van 'Pro Gaming'. Faze heeft niet voor niets zelfs hier een 'squad' op zitten.
waar vind je 6 inch telefoons tegenwoordig? ik zit te wachten namelijk op een 6 inch android toestel van max €250
helaas 6.5 inch ;)
maar voor de rest een goede telefoon alleen te groot....
Extra manier om de game uit te melken? Free to play maar wel weer betaalde cosmetische producten toevoegen. Wanneer komt er toch eens een echt goede game waar het niet expliciet draait om "betaalde" extra producten?

[Reactie gewijzigd door JoepHavermans op 27 juli 2024 09:01]

Want die bestaat er echt echt echt niet meer? Of roep je maar een beetje in de ruimte?
Noem eens een bekende naam? :)
God of War om maar eens te beginnen. Spider-Man games. Veel indi-games.
God of War inderdaad een uitzondering, veel indi-games ook maar die zijn over het algemeen minder bekend bij het grote "jongere" publiek dat veel geld uitgeeft om de "coolste" te zijn in een game. Daar doel ik op.
merendeel van f2p game inkomsten komen van whales die enorme bedragen neerleggen ipv je gemiddelde puber.
Ik kan 'gamen' op een smartphone nog steeds niet serieus nemen.
Toch word dit dus wel gedaan als een team als Faze aan E-Sports meedoet... Dat je het niet een hele interessante markt vind - is echter wel begrijpbaar van elk standpunt.

Er is echt serieus geld mee gemoeid, zowel te winnen als gamer en te verdienen als studio/ontwikkelaar/uitgever.
ik ook niet, toch elke keer verbaas ik me hoe mijn neefje van 8 op een telefoon vrij serieus, snel en goed fortnite of minecraft kan spelen zonder controller en dan nog niet begonnen over de race spellen 8)7
Ben benieuwd. Ik speel geregeld tussendoor casual met de PS4 controller CoD Mobile, en dat werkt goed. Ook met voice chat met m’n broertje e.d.

Deze ga ik een kans geven, dat ze willen verdienen aan cosmetics boeit me niet, ik koop het niet, en stoor me er dus niet aan. Leuk voor mensen met geld teveel.
Voor de mobile gamer een droom die uit komt denk ik. Maar ik vraag me af hoe ze het willen doen qua destruction etc. Hoe gaat je telefoon dit hendelen. Ik zie een wat oudere telefoon hier moeite mee hebben maar we gaan het zien. Ik ga het sowieso proberen. Hoelang ik het blijf spelen is nog de vraag.
En wat heeft dat verder met deze game te maken?
Het is enigzins gezocht waar 'edie' op doelt, maar heel vergezocht vind ik het niet. Als er in een organisatie als Ubisoft (of Blizzard) een cultuur in stand gehouden wordt waar seksueel misbruik en macht misbruik specifiek aanwezig zijn, komt dat niet ten goede van de bedrijfsvoering:
  • Projectverantwoordelijken hebben geen veilige omgeving om kritiek / tegengas te geven. Waar het idee ook vandaan komt en hoe goed of slecht het ook is, in een dergelijke cultuur ga je nooit de juiste feedback krijgen;
  • Hypothese, geen claim: Developers en andere medewerkers zullen minder gefocust zijn op het werk, game development, door de constante aanwezigheid van misbruik;
  • Potentieel talent wat nodig is om producten af te leveren staan in deze arbeidsmarkt in een sterke positie, door de grote vraag en het geringe aanbod. Wanneer je bedrijf er vervolgens om bekend staat dat er misbruik plaatsvindt en de top van de organisatie het gedoogt, verzwak je als bedrijf je concurrentiepositie voor het aantrekken van talent.
Kortom, leuk en aardig dat een aandeelhouder of Senior Director bedacht heeft dat een mobiele Rainbow Six game toekomst heeft. Het zou de bedrijfsvoering en daarmee de kwaliteit van games ten goede komen als er intern eerst wat elementaire zaken worden aangepakt.
Leuk deze opsomming, maar zullen we gemakshalve niet over het grootste probleem heenstappen? Seksueel wangedrag of misbruik is strafbaar en hoort niet in een maatschappij thuis. Jammer dat de cijfers er misschien onder leiden, maar voor de (veelal) vrouwen is dit natuurlijk veel erger.
... en totaal geen verantwoordelijkheid neemt voor de dramatisch slechte werkomgeving.
Dat is denk ik niet helemaal waar:
Wel zal het bedrijf volgens hem nu stappen zetten om meer diverse werknemers aan te trekken. Guillemot gaat 1 miljoen euro investeren om vrouwen en mensen van kleur beter te betrekken bij het interne opleidingstraject.
...
Guillemot zegt nu dat Ubisoft Black Lives Matter steunt en een donatie zal doen aan de NAACP, een burgerrechtengroep.
Daar mag je wat van vinden, maar als er gesteld wordt dat Ubisoft "totaal geen" verantwoordelijkheid neemt, dan interpreteer ik dat als leugen.

Desondanks is het goed dat je dit benoemt. Ik heb zelf Far Cry 6 gekocht, niet heel lang geleden, maar was me niet bewust van de praktijken die daar speelden.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.