Rainbow Six Extraction verschijnt 16 september en Siege krijgt crossplay

Ubisoft brengt zijn komende Rainbow Six-game op 16 september 2021 uit. Dat maakt de ontwikkelaar bekend tijdens zijn E3-presentatie. De co-op-shooter focust op PvE-elementen en is bedoeld voor een tot drie spelers. Verder krijgt Rainbow Six Siege crossplay.

In Rainbow Six Extraction werken spelers samen tegen een onbekende parasiet, die zich over de hele wereld verspreidt. Rainbow Six Extraction wordt gespeeld met dezelfde operators uit de tactische multiplayershooter Rainbow Six Siege. De E3-trailer toont onder andere operators als Ela, Lion, Hibana, en Nomad. Spelers kunnen hun operators uitrusten met verschillende wapens en gadgets, net als in Siege. Ubisoft toont onder andere de drone uit Siege. In Extraction zullen gamers echter gaandeweg nieuwe equipment en upgrades vrijspelen; in Siege is dat niet het geval.

Spelers kunnen in de game ervoor kiezen om een containment zone betreden, om tegen de parasiet te vechten. De game bevat verschillende soorten vijanden, genaamd Archaen. De trailer toont onder andere een spiker die projectielen afvuurt en een tormentor die van vorm kan veranderen. De game heeft volgens de ontwikkelaar daarbij een grote focus op 'niemand achterlaten'; als een operator tijdens een missie wordt verslagen, kunnen spelers deze niet gebruiken totdat de operator in kwestie wordt bevrijd middels een reddingsmissie. "Iedere keer dat spelers een containment zone betreden, riskeren ze om al hun progressie en upgrades te verliezen", vertelt de ontwikkelaar.

Ubisoft toonde tijdens de E3 ook eerste gameplaybeelden, dat zich afspeelt in een soort laboratorium met operators Ela, Alibi en Sledge. De game lijkt de rustige, tactische speelstijl van eerdere Rainbow Six-games te behouden. Maps bestaan verder uit verschillende subzones, die worden gescheiden door airlocks waar spelers kunnen bijkomen en hun ammunitie kunnen aanvullen. De subzones worden geleidelijk aan moeilijker, zo vertelt Ubisoft.

Rainbow Six Extraction verschijnt voor de PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X en S, Stadia, en pc via Ubisoft Connect en de Epic Games Store. De game ondersteunt crossplay, meldt Ubisoft. De game werd aanvankelijk aangekondigd als Rainbow Six Quarantine, maar werd later hernoemd. De game is een spin-off van het Rainbow Six Siege-evenement Outbreak.

Ubisoft maakt ook bekend dat multiplayershooter Rainbow Six Siege crossplay-ondersteuning krijgt. Crossplay wordt 30 juni geactiveerd voor de pc en streamingdiensten Google Stadia en Amazon Luna. In 2022 volgt crossplay-ondersteuning voor Xbox- en PlayStation-consoles. Crossplay werkt tussen alle platforms.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

12-06-2021 • 21:27

16

Reacties (16)

16
16
8
1
0
7
Wijzig sortering
De game werd aanvankelijk aangekondigd als Rainbow Six Parasite, maar werd later hernoemd. De game is een spin-off van het Rainbow Six Siege-evenement Outbreak.
Game werd volgens mij als eerste Quarantine genoemd, daarna Parasite, en nu Extraction.
Ben lichtelijk hyped voor Extraction. Het event destijds in Siege was echt tof.

Vind het wel jammer dat ze Siege zo aan het uitmelken zijn. Veel updates en aanpassingen zijn om het voor iedereen (vooral jongere doelgroep) leuker / makkelijker te maken. Terwijl de originele Siege juist een lastige en tactische shooter was. Jammere ontwikkeling.
Ik denk juist door het voor iedereen aantrekkelijk te maken dat Siege het zo goed doet.

Je mist Rainbow Six.. Siege lijkt een losse product lijn te zijn gaan worden. Al zijn er veel tactische shooters op PC upcoming. Ready or Not, Zero Hour, Ground Breach (met originele RB dev)

Ik mis de “golden” Rainbows, planning table, zelf uitvoeren of slechts kijken.

Dat genre komt wel weer, of het met Rainbow Six zal zijn, idk - een single player game zit wel in de pijplijn als ik de wandelgangen moet geloven.

Ik heb een paar sessies achter de rug en ik vind de gameplay atm gewoon gewoon.. maar er is tijd zat om alles glad te strijken. Ik hoop dat ze die tijd gebruiken.
Mocht je meer van het plannen zijn dan is doorkickers ook wel grappig. bij Rainbow six Vegas 2 was voor mij de laatste goede, daarna is het gewoon een 13 in dozijn shooter geworden wat totaal niets meer met het orgineel te maken heeft.
Die hebben eindelijk na 2 jaar ofzo hun uitbreiding uitgebracht, al moest daar toen ik die installeerde nog wel wat verbeteringen krijgen. Action Squad is ook geinig van dezelfde studio :)
De meeste (zo niet alle) originele medewerkers achter de 'echte' Rainbow Six zijn al lang weg bij Ubisoft. Ik geloof dat twee ervan een early access shooter hebben op Steam: Ground branch.

Het is nog niks, maar ik wil ze wel steunen dus heb het gekocht met het oog op de toekomst.
Je bedoelt John Sonedecker bij Blackfoot Studios die zat er sinds '98 bij :-)
Ik heb ooit de eerste (?) rainbow six gespeeld. Daar was naast het uitvoeren het plannen van jouw en andere teams/acties belangrijk en goed uitgevoerd. Zit dat element nog in de huidige spellen?
Nee, het is tegenwoordig Call of Duty met Team Fortress 2 antics en Hollywood gadgets.

[Reactie gewijzigd door nst6ldr op 23 juli 2024 01:15]

Het ziet er uit als een gaaf spel, maar het doet me niet echt aan een tactische shooter a la Rainbow Six denken. Siege heb ik wel wat van meegekregen, maar ik kwam er zelf niet goed genoeg in. Ik had met PvE gehoopt op wat minder scifi achtige gameplay en juist wat meer op missies gericht. Desondanks lijkt het best een tof spel, zou er best eens in willen duiken.
Bwegh het duurt allemaal zo lang.. FC6 ook al :) Komt er niet nog wat leuks in de zomer?
Ik snap niet waar het mis is gegaan bij rainbow six. r6s was in het begin een erg toffe game en redelijk realistisch. En toen ging het ineens helemaal de verkeerde kant op. Allemaal bullshit sci-fi operators, lootboxes, gekke outfits van piraat tot clown. Zo een beetje alle aangepaste maps zijn verpest of niet eens meer te herkennen. Jammer dat ze zo een goede game weten te verpesten. Ik zou zo graag r6s classic spelen met de oude maps en oude operators. Maar dat is blijkbaar geen goed verdienmodel voor ubisoft.
Weer een toffe franchise om zeep geholpen. Rainbow Six ging ooit om tactiek en plannen. Dit slaat echt nergens op.
Daarom doet Rainbow Six: Siege het ook zo slecht. Ze hebben de hele franchise verpest!

Oh wacht, die game is succesvol..
Kinderen kopen die troep toch wel. Maar ik begrijp dat commercie regeert.
Dat jij het niks vind kan prima, maar als de game echt om zeep was geholpen was het niet nu al bij jaar 6. Het Staat ook bij de grootste esport titels ter wereld.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.