Amazon maakt gamestreamingdienst Luna officieel beschikbaar in VS

Amazon maakt dinsdag zijn gamestreamingdienst Luna officieel beschikbaar in de Verenigde Staten. Volgens Amazon heeft de dienst vanaf de eerste dag meer dan honderd games. Het is nog niet bekend wanneer de dienst buiten de VS beschikbaar wordt gemaakt.

Na een earlyaccessperiode van anderhalf jaar maakt Amazon zijn gamestreamingdienst beschikbaar voor iedereen in de VS. De kosten van de dienst variëren, afhankelijk van op welke gamekanalen je een abonnement neemt. Zo is er een Luna+-kanaal voor 10 dollar per maand, maar ook een familiekanaal voor 6 dollar per maand. Tot 1 april 2022 kan er nog een abonnement op deze kanalen worden genomen tegen het gereduceerde earlyaccesstarief.

Verder biedt Ubisoft zijn games aan via Luna. Een abonnement op het Ubisoft+-kanaal kost 18 dollar per maand. Daarvoor kun je circa vijfendertig Ubisoft-games streamen via de dienst. Ubisoft ging eerder ook al een samenwerking aan met Google, om zijn games beschikbaar te maken op Stadia. Luna heeft ook twee kleinere kanalen: het Retro-kanaal en het Jackbox Games-kanaal. Deze kosten allebei 5 dollar per maand.

Luna wordt ondersteund op de Fire TV, Fire-tablets, en iPads en iPhones met de Safari-webbrowser voor iOS14. Ook ondersteunt Luna een select aantal Android-toestellen, waarvoor Amazon een lijst heeft opgesteld met ondersteunde modellen. Verder kun je ook op pc of Mac spelen, door een Luna-client te installeren of via de Chrome-webbrowser. Voor een stabiele stream adviseert Amazon om het apparaat waarop je wil streamen met het internet te verbinden via een ethernetkabel. Je hebt in elk geval een verbinding van 10Mbps nodig om goed te kunnen streamen.

Luna-controller en Twitch-integratie

Amazon kondigde in 2020 ook een eigen controller aan, speciaal voor Luna. De dienst ondersteunt ook andere controllers via een bluetooth- en USB-verbinding. Ook kunnen er games met muis- en toetsenbordbesturing gespeeld worden. Mocht dat niet lukken, dan is er ook een speciale Luna-controllerapp, waarmee je je smartphone als controller kunt gebruiken.

Niet alleen kun je via Luna games streamen naar een televisie of ander apparaat, je kunt ook je gameplay uitzenden naar Twitch. Streamers kunnen hun smartphone gebruiken als webcam en microfoon voor hun stream. Twitch werd in 2014 overgenomen door Amazon en de integratie met Luna lag daarom voor de hand.

Door Robert Zomers

Redacteur

01-03-2022 • 19:12

33

Submitter: TheVivaldi

Reacties (33)

Sorteer op:

Weergave:

Ik heb even ingelogd op mijn US-based Amazon account. De kosten die in het artikel genoemd worden kloppen niet:

Gechecked op 1 Maart 2022, via Prime Student account in California (mocht dat nog wat uitmaken)
Luna+ : 5.99$ (115 games)
family: 2.99$ (89 games)
retro: 4.99$ (91 games)
prime gaming : free with prime (4 games per maand)
Ubisoft+: 17.99$ (73 games)
jackbox: 4.99$ (9 games)

Er lijkt zo op het oog geen overlap te zijn met elk verschillend abbonnement. Dus voor alle 381 games leg je 36.95$ per maand neer (ik weet even niet of een prime account verplicht is, dat zou 14.99$p/m of 139$p/j extra zijn)

Ik ben zelf happy Stadia Pro subscriber (9.99$p/m). Daar heb ik nu 117 Pro games op geclaimed (kan ik spelen tijdens actief Pro abbonnement). Het lijkt dat Amazon dus een grote concurrent gaat worden van Stadia. Het grote voordeel van Luna wat ik nu zie is de gesegmenteerde abbo's. Er is nu wel erg veel overlap tussen de Stadia Pro games en delen van (Luna+, Luna Family, Luna prime gaming). Maar als je meer dan 1 abbo van Luna wilt hebben lijkt mij dat Stadia een veelzijdiger en voordeliger aanbod geeft (uitgaande van dat je geen Prime abbo hoeft te hebben).

[Reactie gewijzigd door lauwie0 op 22 juli 2024 21:07]

Bedankt voor het checken. Ik heb even gekeken waar dit verschil vandaan komt en blijkbaar is er tot 31 maart sprake van een 'founder prijs' en gelden de prijzen die jij noemt. Vanaf 1 april gelden de hogere prijzen die ik in het bericht noem. Ik zal dit nog even toevoegen in het bericht.
Dus bijna 400 EUR (omgerekend) per jaar voor oude Ubisoft games en Steam spelletjes die je voor ~$5/stuk kan kopen.
Zeker het zal niet voor iedereen het waard zijn.

Ik was, voordat mijn enthousiasme over stream gaming begon, een echte tweaker (Investeerde ~2000EUR elke 3-5 jaar in aan eigen systeem), kocht graag een game dat vaak uitkwam op ~60-100EUR per 2 maanden. Dus een ruwe rekening geeft al snel ~1000 EUR per jaar aan hardware/game kosten in mijn situatie. Dus of ~400EUR (of ~120EUR voor Stadia Pro) goed opweegt tegen die ~1000 eur ligt eraan hoeveel waarde je hecht aan een het hebben van een eigen systeem.

In mijn geval is die behoefte om een eigen systeem te hebben er niet meer, maar ik zit in een relatief uitzonderlijke situatie (tijdlijk onderzoeker in de USA), met onzekerheid over woonplaats op korte/lange termijn. De abbo kosten zijn het mij meer dan waard (ik bespaar ~880EUR per jaar met alleen Stadia). Tijd genoeg heb ik niet, dus de vele oude games zijn voor mij nog nieuw. Tuurlijk mis ik ook games in het aanbod, maar meer verschillende streaming services met gevarieerd aanbod maakt het voor mij aantrekkelijker om niet meteen voor een jaar constant abonnement te gaan, maar in plaats daarvan af en toe een maand ergens omdat ze een game hebben die ik graag wil spelen.

Dus voor mij zijn er veel pluspunten:
- Geen eigen systeem meer nodig (~2000 EUR / 3-5 jaar)
- Gamen op welk systeem je maar wilt (TV, telefoon, browser)
- Instant gamen waar en wanneer je maar wilt
- Aanbod groter dan de tijd die ik heb om erin te steken (ook zo met de video streaming services trouwens)

Ik kan mij voorstellen dat de gamers die samenwonen met een ander of een kind hebben dit ook fantastisch vinden.

Een veelgenoemd nadeel is "ownership"; "Als ze de stekker uit de service trekken heb je de games en progress niet meer". Maar dat heeft voor mij weinige waarde. Streaming gaming is daarmee niet veel nieuws, voor MMO's geld dit al vanaf dag 1.
Geen idee hoe jij een gamePC van omstreeks 2000€ met streaming kunt vergelijken maar.. voor dat bedrag koop ik een XB series S van 300€ en een Switch van 300€ en een PS5 voor 500€ is 1100€ dan blijft er 900€ voor games en ik koop Nintendo games in de aanbieding voor 40€ dus doe maar 10 stuks is 400€ en XB games specials een 30€ per stuk is 300€ dus nog een 10 tal PS5 games tweedehands op disk voor 20€ per stuk is 900€ en totaal 2000€ dat lijkt mij meer dan genoeg speel plezier voor thuis en onderweg voor tussen de 3 en 5 jaar :)
2k neer leggen voor een pixel machine is ook heel erg extreem. Vooral als je het iedere 2 jaar doet.

Ik ben het eerder met jou eens. Ik heb een "game" pc met redelijke HW, een switch die stof staat te happen maar voor de rest niets. Ik koop heel af en toe goedkope games op steam en daar houdt het op. Zelfs in mijn hoogdagen van gaming legde ik niet zulke bedragen neer.
Streaming diensten zoals Stadia en Luna gaan richting de vorige generatie Consoles en de generatie van nu en een vergelijkbare PC zal omstreeks de 700€ a 800€ zijn en na 2 a 3 jaar zul je toch weer die videokaart van 500€ a 600€ verkopen moeten en een 200€ bij leggen om de Consoles en Streaming bij te houden dan zit je al tegen de 1000€ aan.

Voor dat je 2000€ verder bent dan is het wel 7 jaar verder en zal er een nieuwe Console generatie zijn en ja ik vindt een 2K ook veel voor 3 a 5 jaar gamen en streaming lijkt goedkoper omdat de meesten het per maand en per jaar bekijken maar voor 7 jaar streaming met 10€ a 15€ per maand zou je per jaar een 120€ x 7 is 840€ en 180€ x 7 is 1260€ dus omstreeks de 1000€ kwijt zijn en dan is er nog niets gekocht..

Terwijl PC hardware weer verkocht kan worden en Console hardware en software weer verkocht kan worden vindt ik Streaming eigenlijk helemaal niet goedkoop alleen maar makkelijker en ik denk dat het milieu vriendelijker is qua materiaal en energie en het is een nieuwe trend die mogelijk de toekomst wordt maar tot zover blijf ik mooi op Consoles daar heb ik de meeste plezier voor het geld en je kunt het zo weer verkopen :)
Heb je het over stream omdat je het woord steam verkeerd las?

Maar ik zal nooit die streaming diensten gebruiken, stel je voor, 40 ms vertraging op je input.
Nee het Topic gaat over Streaming en wij vinden beide een 2000€ voor PC hardware veel maar met PC kun je weer hardware verkopen en met streaming is er weinig hardware om te verkopen dus omstreeks 7 jaar tijd zullen de onkosten van PC en van Streaming niet veel schelen en dus is Streaming alleen goedkoper in aanschaf.

Als jij hogere settings en framerate en response wilt dan Consoles en Streaming dan is de PC de enige oplossing maar ik vindt die extra kosten van aanschaf het niet waard en koop en speel liever op een kant en klaar systeem zoals een XB series S die heeft leuke graphics en framerate voor 300€ :)
Ahh sorry, ik was inmiddels de OP helemaal vergeten hehe.

Maar ik heb naast gaming ook nog andere use cases voor mijn wat in het hogere segment PC, dus kan ik het mij veroorloven. Maar als je inderdaad af en toe gamed(en ik game eigenlijk niet zoveel) dan is het misschien beter om lekker op de bank voor de grote tv te zitten ja.
Hebben consoles al 60 FPS eigenlijk?
Je hoeft niet alle abonnementen van de wereld te nemen.

Ubisoft+ Cloud abonnement geeft jou toegang tot de nieuwste AAA Ubisoft games inclusief alle DLC's. De aanbod van Ubisoft alleen is honderden gigabytes aan games.
Maar goed, dat laat wel weer zien dat dit aanbod dus niet geweldig is, als je beter gewoon een ander abonnement kan nemen
M.a.w. je betaalt voor een dienst die vrijwel niets nieuws maken op vlak van games. Dus als je bereid bent om keer op keer dezelfde soort games te spelen, prima alternatief. Anders niet hoor.
Bedankt voor de info (woon in de US).

Amazon Prime is met $20 dollar omhoog gegaan in February, maar met deze update lijkt het erop dat het deels gaat naar Luna qua cost-recovery: Je krijgt er 4 spellen per maand voor terug (tezamen met Primve Video etc).
Is er nog wel ruimte voor nog een game streaming platform? We hebben nu al Google Stadia, Xbox Cloud, GeForce Now, Playstation binnenkort... Waarschijnlijk ben ik er nog een aantal vergeten. Zo Interessant is het tegenwoordig. Dit begint een beetje te lijken op onze videostreaming diensten van tegenwoordig.. teveel aanbod, teveel exclusives en te duur om allemaal te pakken. En weer te beperkt om slechts één of een paar te nemen.
Google Stadia voor (consumenten)games is op zijn retour: nieuws: 'Google verlegt gamingfocus van Stadia naar Stream, een service voor ...

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 22 juli 2024 21:07]

Google heeft het geruchten weersproken:
https://twitter.com/GoogleStadia/status/1489758125192216579

Vandaag zijn er ook weer nieuwe games bijgekomen. Stadia gaat gewoon door hoor.
Ik heb het gevoel dat dit een tactiek is geweest van Google. Even laten 'leaken' dat ze de dienst willen aanpassen, kijken hoe de wereld erop reageert. En dan kiezen wat het vaakst, positief wordt ervaren door de mensen
Verwijderd @Qws2 maart 2022 11:50
Vandaag zijn er ook weer nieuwe games bijgekomen..
Allemaal indie games.. geen Elden Ring, geen Lost Ark, geen Dying Light 2, etc.
Stadia gaat gewoon door hoor.
Als een indie + Ubisoft platform. Dan mag de prijs vd Pro subscriptie gerust naar beneden gecorrigeerd worden (4,99eur per maand i.p.v. 9,99). Google heeft het allang opgegeven om de Playstation, Xbox, etc. van de game streaming wereld te worden.
Waaruit blijkt dat Stadia voor consumenten op zijn retour is? Het artikel dat je gelinkt hebt geeft juist aan dat ze met hun streaming platform naar een B2B model gaan.
Anders dan de videostreamingdiensten hebben de game streaming diensten zo op het oog erg veel overlap kwa content. Ik denk dat game rechten anders werken dan video rechten, maar ik zit niet diep in de auteursrechten materie om daar een onderbouwde hypothese over te geven.

Zolang het gross van de streamingdiensten veelal gezien word als een specifieke PC build en niet als platform verwacht ik ook dat er minder platform-exclusives komen (zoals xbox/playstation/pc/nintendo /streaming diens X / streamingdienst Y).

Het grote argument voor het nemen van verschillende videostreamingdiensten is uitbreiding van aanbod. Bij gaming streaming diensten lijkt dat niet helemaal op te gaan, Voor mij lijkt dit ook een heel ander business model: een film heb je in een avond wel klaar, een serie redelijk rap, een game ben je vaak wat langer mee bezig. Kortom; wat maakt het aantrekkelijk om meerdere abbo's op gaming streaming diensten actief te houden?

Ik denk dat er nog meer dan genoeg ruimte is voor concurrentie. Ik hoop dat deze concurentie zal leiden tot verdere innovaties (meer flexibele abbonementen, het huren van een game, verdere toffe dingen) en niet tot closed-off rechten zoals exclusieve collecties.
heb je liever een monopolie dan?
Naast dat je overal kunt gamen lijkt mij het volgende grote punt van Streaming dat het een stuk milieu vriendelijker kan zijn om met een data centrum miljoenen gamers te bedienen in plaats van dat al die gamers miljoenen Consoles en Handhelds kopen en de meeste mensen hebben al een tablet of laptop en of smartphone en of smart TV.

Maar wat als er meer data centrums gebouwd en of uitgebreid worden omdat iedereen maar denkt dat hun wel even een streaming dienst kunnen verkopen maar er minder vraag naar is ? persoonlijk heb ik alleen interesse in xCloud omdat MS ook de content heeft en ik heb geen interesse in meerdere streaming abo's.

Zo zullen er toch meer denken dat hun Content willen en Microsoft, Nintendo, Sony, Steam kunnen eigen Content bieden en Google, Amazon, Nvidia, Shadow enz. verkopen een ander hun content zoals EA, Ubisoft, 2K enz. dus er zal nooit Monopolie zijn op de Streaming markt maar wel teveel versplintering en als de inkomsten tegen vallen dan is de klant alles kwijt..

[Reactie gewijzigd door Tri Force op 22 juli 2024 21:07]

Ik zie het wel gebeuren dat amazon dit gewoon aanhoudt hoewel het niet eens geld hoeft op te brengen. Gewoon om een compleet pakket te bieden en ooit een kans te grijpen die zich voordoet; als microsoft de koop van activision blizzard niet had doorgezet had amazon het mogelijk gedaan. We zullen zien. Stadia ziet iedereen langzaam uitdoven maar ik zie amazon nog wel een lange adem hebben..
En weer een nieuwe dienst, you will own nothing and be happy. Ik ben er wel een beetje klaar mee allemaal..
Jij maakt dus ook geen gebruik van de vele video-streaming diensten? Hebt alles nog ge-pirate of op hard copy liggen?
Niet degene waar je op reageert, maar voor mij is dit zeker waar.
Jij maakt dus ook geen gebruik van de vele video-streaming diensten? Hebt alles nog ge-pirate of op hard copy liggen?
Je kunt ook nog altijd digitaal een film kopen en die vervolgens in je eigen streaming service gooien. Je geeft 1x meer geld uit per film maar houdt wel nog altijd een redelijke library over wanneer je geen zin hebt om geld uit te geven.
Alles wat ik stream via Netflix capture ik ook. Net als vroeger met de videobanden.
Gelukkig voor jou sluit het een het ander niet uit ;)
Anders klaag je dat het teveel een monopolie wordt. Sommige mensen..
Ik ben geneigd om Luna als dienst te nemen puur om de spraakverwarring die bij ons thuis zal ontstaan daardoor.
Grappig de prijs en spellen maar wat wordt de verhouding in de EU ? want alles wat Amerikaans is kost meer in de EU met een fractie van de content.. voor diegene die interesse in Luna hebben probeer je eigen controllers eerst of koop een Mayflash Magic NS adapter dat werkt prachtig van Android en PC naar Consoles en vice versa maar kijk wel even even naar welke platformen het ondersteunt want er zijn verschillende ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.