Nou ben ik sowieso geen fan van Smart TV's OS's (traag als dikke stront, al vanaf introductie (zie ook Samsung's QD OLED review die door Tweakers als Ultimate wordt bestempeld)), maar Android TV zoals op de Shield vind ik echt dramatisch slecht. Ik ben zo iemand die gewoon wilt dat simpele dingen altijd functioneert en zonder veel te hoeven tweaken, zoals een media server om films te kijken. Zo iemand die een Windows desktop pc heeft en daar ook heel veel vanaf weet en alles mee kan doen, maar dan wel een iPhone en iPad heeft omdat ik bij sommige dingen in het leven niet hoef te tweaken en gewoon er op wil kunnen vertrouwen dat het altijd functioneert zoals bedoelt.
Terugkomend op Android op de Shield, mijn god wat een drama. Ik heb al het voorgeïnstalleerde er vanaf gegooid, en alleen Plex + Plex Media Server draaien erop, en nog is t zo onstabiel als t maar zijn kan als je t mij vraagt. Hoe complex kan het zijn om zoiets simpels stabiel te laten draaien, ik heb niks anders nodig dan Plex en de PMS. De nieuwe Android update (Android 11) verklootte alles (Plex functioneerde niet meer), en toen een avond bezig geweest voor een rollback. Zelfs nu, als er absoluut niets veranderd aan de Shield settings/setup of aan Plex werkt het de ene dag wel en de andere dag is er ineens A/V latency en weet ik wat niet, dan is er ineens een bandbreedte foutmelding terwijl de internet snelheid op 400 mbps getest wordt. Verder vind ik het ook gewoon traag werken het hele Android.
Maar goed, dit is deels beïnvloed door mijn afgunst van Android in het algemeen, dus excuus voor deze zeer subjectieve reactie. Mijn ervaring met Android spant nog uit de tijd dat de veelal Samsung smartphones van 500++ € na een jaar zo traag waren dat je weer een nieuwe kopen moest, en in de tijd dat Apple nog veruit superieur was.
Dat was voordat alles bergafwaarts ging en Apple is net zo slecht geworden (qua software en hardware implementatie, als wel het hebben van veel te veel verschillende niets toevoegende modellen) als mijn ervaring met vele verschillende Samsung modellen destijds (en Samsung brengt nog steeds elk half uur een nieuw telefoon uit Galaxy miljoendrieduizend AS5838zxs, dus dat zal ook gemiddeld wel rommel zijn).
Jep. Apple's met Peren vergelijken, maar het is me altijd bijgebleven, en Android op de Shield bevestigd eigenlijk wat ik 10 jaar terug ook al vond.
Edit: Android 11 was de update die ik bedoelde. Wat ontiegelijk slecht.
[Reactie gewijzigd door jevin20 op 28 juli 2024 20:48]