Amazon rondt overname van filmbedrijf MGM af

Amazon heeft de overname van filmbedrijf Metro-Goldwyn-Mayer afgerond. Daardoor is de catalogus met ruim 4.000 films en 17.000 tv-afleveringen in handen van Amazon. Naar verwachting komen er meer MGM-titels naar Amazons streamingdienst Prime Video.

MGM 'complementeert' volgens Amazon het werk van Prime Video en Amazon Studios, en de teams gaan volgens Amazon samenwerken om 'betere entertainmentopties' te brengen naar klanten. Waarschijnlijk wil Amazon in elk geval een deel van de MGM-collectie brengen naar streamingdienst Prime Video, maar hier hebben de bedrijven nog niets concreets over gezegd.

Amazon kondigde de overname afgelopen mei aan en betaalt 8,45 miljard dollar voor het filmbedrijf. MGM heeft onder meer James Bond, Robocop, Rocky, Stargate, Tomb Raider, Fargo, The Handmaid's Tale en Vikings in zijn archief. Dat wil niet zeggen dat Amazon nu de volledige rechten krijgt over al deze series. Zo is de helft van de rechten van de James Bond-films in handen van EON Productions.

Voordat Amazon de overname kon afronden, wachtte het bedrijf op goedkeuringen van regelgevende instanties. The Washington Post merkt op dat de wettelijke wachttijd die voor de Amerikaanse Federal Trade Commission gold, was verstreken. Ook had de Europese Unie eerder aangegeven geen grote problemen te zien. Daardoor kon Amazon de overname donderdag afronden.

MGM en Amazon overname

Door Hayte Hugo

Redacteur

17-03-2022 • 15:46

106

Reacties (106)

106
106
54
2
0
38
Wijzig sortering
Zo, en nu een nieuwe Stargate serie aub.
ja, daar hoop ik ook op.
Geloof dat Brad Wright zelfs al een (concept)script klaar heeft liggen, hij wacht enkel nog op de green-light.

(of een mooie afronding van Universe (ook al is dat zeer onwaarschijnlijk/lastig))
Die hebben ze inderdaad afgekapt net toen het interessant begint te worden..
Ze hebben van SG: Universe een mooi en duidelijk open eind ingebouwd, waardoor ze prima de boel op kunnen pakken daarna.
Ik hoop hier stiekum op.

En een vervolg met The Ancients i.c.m. Atlantis zou ook leuk zijn....
Ik wil meer Ancients zien
Ja Atlantis was wel echt geweldig, misschien dat ik die nog wel leuker vond dan SG1 uiteindelijk :).
Als je SG:U wenst te hernemen zal je vermoedelijk zwaar moeten gaan hercasten en dat gaan vele fans dan weer niet leuk vinden.

Het beste wat je kan doen is met een nieuw verhaal komen en dat goed uitvoeren. Star Trek laat zien hoe moeilijk dat is.
Trapped on an Ancient spaceship billions of light years from home, a group of soldiers and civilians struggle to survive and find their way back to Earth.
Doet me erg aan een bepaald Star Trek serie denken :-)
Ja precies seizoen 1 was nog beetje magertjes, maar seizoen 2 werd alleen maar beter.
En dan wordt het afgekapt als alleen maar beter wordt, dus hopelijk een mooi vervolg hierop.
Uit de hybernation sleep woot, en dan opeens oude acteurs :+
Kleine bug in de hibernation pods, je kan overal wel wat op verzinnen.
Met CGI kun je oude acteurs weer jong laten lijken. Kijk naar Luke Skywalker in Mandalorian en Boba Fett. Ik hoop echt dat ze verder gaan met SGU met zoveel mogelijk van de oude cast en alleen de ontbrekende vervangen door look-alikes.
Klopt, inderdaad. Hij heeft een script liggen voor een nieuwe serie die alle drie voorgaande series min of meer voort zet. Hij was in gesprekken met MGM toen de pandemie net begon, dus daardoor is het in de ijskast gezet. Hij is in ieder geval hoopvol dat met Amazon er een nieuwe serie gelanceerd kan worden. Oude castleden (Amanda Tapping en Michael Shanks) hebben al toegezegd dat ze graag terug zouden komen. Dus hopelijk komt er iets uit :D
Dat zou fantastisch zijn. Ik had de verhalen ook gelezen. Ik vond SGU echt heel tof en zonde dat het zo stopte.
Stargate nooit gekeken kan me vaag herinneren dat een keer wat mee kreeg toen het vroeger op tv kwam maar raakte me niet echt.

Is het interessant voor iemand die van Blade Runner, Dune, The Expanse, Firefly, Ghost in the shell, Akira houdt en regisseurs als David Lynch, Christopher Nolan, Coen Brothers leuk vind? Of vraag ik dan weer te veel voor wat Stargate kan zijn…

[Reactie gewijzigd door Knijpoog op 23 juli 2024 05:39]

Het heeft een redelijk ''roll-the-problem-dice' gehalte maar ik heb altijd met veel plezier naar SG-1 gekeken.

En de show heeft het best goed gedaan, zeker als je er rekening mee houdt dat het een sci-fi show is die 10 jaar gelopen heeft (!)

Het kan ook dat ik door een roze bril kijk, ik ben een sci-fi nerd en het sci-fi aanbod is de laatste tijd dramatisch!

(Woke Trek Diversity is een belediging voor het star trek genre maar Picard S02 is verrassend genoeg erg interessant tot nu toe)
Jouw lijst matched op een titel na met mijn persoonlijke lijst van favorieten (hoewel de lijst uiteraard veel langer is). Maar ja, stargate (SG1 en Atlantis) heb ik als een bijzonder prettige series ervaren.

Stargate SG1 kost wel wat tijd om in te komen, maar de eerste film is vrij toegankelijk. De serie is het vervolg op de film, maar het kost wat afleveringen om de dynamiek op te bouwen. Wat ik persoonlijk erg prettig vind aan de serie is de sterke vrouwelijke rol van Sam Carter, zonder de huidige woke crap. Ze heeft beperkingen en ze is onderdeel van een team dat als geheel een eenheid vormt.

Maar als je de film eerst kijkt en je vindt het wat, dan zal je de serie waarschijnlijk ook wel waarderen. Je noemt firefly, ook een heerlijk typische serie waar de nodige opbouw in zit voordat je er "echt inzit". Had je het op TV toevallig voorbij zien komen, dan had het je waarschijnlijk ook niet gegrepen.
Ik zou Stargate SG-1 zeker aanraden.
Het is een serie waar altijd wel een komische ondertoon in zit, maar niet te geforceerd. Heel veel referenties naar pop culture zitten erin en veel van de wetenschappelijke dingen die erin worden besproken zijn niet zomaar techno-babble.
Ik kon me altijd goed vermaken met de serie. Het eerste seizoen is nog even wennen, maar dit wordt snel beter. Wat humor betreft is het wel vergelijkbaar met Firefly en Buffy.
Series als Star Trek en The Expanse zijn al veel serieuzer van toon.
Je moet alleen niet raar opkijken dat veel planeten waar ze komen via de Stargate eruit zien als Canada. Daar heb je een beetje een suspension of disbelief voor nodig.
Als je echt kijkt naar andere streaming kan het ook bijna niet anders.
Amazone prime heeft nog niet echt een wifi space serie.
Het mogen soms absurde eisen zijn, maar het zou helpen het succes van de series voort te zetten door de formule niet compleet om zeep te helpen zoals ze met Universe deden.
Tuurlijk is soms enige vernieuwing nodig, maar het feit dat er geen centrale antagonist meer was, zorgde in mijn ogen er voor dat juist de spanning wat weg viel.

Ik vond het een vermakelijke serie, maar het had beter volstaan als een los verhaal binnen een grotere formule. Het echte stargate gevoel was ik namelijk een beetje kwijt met deze serie.
Centrale antagonist bestond uit de drones toch?
SGU was juist briljant gevonden. Doordat ze in een heel ander deel van het universum zitten kun je verzinnen wat je wil. Je kan alle bekende natuurwetten negeren en alle soorten levensvormen bedenken die je maar wil.
Het enige grote gevaar was de beperkte cast. Het is lastig om mensen dood te laten gaan, omdat dat de cast nog meer inkrimpt.
We hebben toch the expanse...

Beter dan Stargate
Nou beter dan stargate kan ik bijna niet geloven, maar schijnbaar heb ik een serie gemist nog zo te horen :).

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 23 juli 2024 05:39]

Ja, zeker, ga naar kijken, super serie
Komt op het lijstje erbij kan nog wel effe duren 😂
Ik zou gewoon ff een aflevering kijken, ben je meteen verkocht
Ben eerst Merlin op Netflix aan het kijken, al wat oudere serie maar wou al enige tijd kijken(dus kijk eerst die af).
Eens, al vind ik StarGate ook zeker niet verkeerd.
Het een sluit het andere toch niet uit? :)

StarGate kan je mijn inziens best wat leuks van maken anno 2022 :D
Daar is het laatste seizoen toch van uitgezonden? Of komt er nog een seizoen :)
Ja, er zijn nog 1300 onontdekte ringen,
Ze willen niet te ver vooruit lopen op de boeken
Dus zijn ze nu gestopt.
Maar er waren zoveel draadjes nog open. Daar gaat een vervolg op komen
Is wel populaire serie inderdaad sommige afleveringen vond ik matig maar dat heb je met elke serie. Nieuwe reeks zou fijn zijn :)
Ik kan echt met geen mogelijkheid door het begin komen. Vind het echt waardeloos. Blijft het continu zo, of is het begin gewoon niet zo goed?
het begin moet je doorheen... maar zodra het om de protomolecule gaat is het een trein die door dendert
Ik ga het nog 'ns proberen dan. Ik hou van goede science fiction, hopen dat het me toch gaat pakken
The expanse is helaas gestopt.
Niet beter of slechter; even goed. The Expanse is een zeer goede serie, maar ik mis wel enige humor. Het is een heel erg serieuze serie imho. Maar de special effects en de worldbuilding zijn erg geloofwaardig en het verhaal is superspannend.
Wat mij betreft zijn ze allebei shelfworthy, beiden zijn ze het waard om als box thuis op je plank te hebben staan.
Meer van hetzelfde?
Vind het de pest van deze tijd, sequels, prequels en Marvel-Ellende.
Ik wil weer lekker originele films.
Toen Stargate 28 jaar geleden uitkwam was dat veel beter dan ik noem maar wat, een sequel op Island of Dr Monroe of Thunderbirds are go.
Maar de TV series waren weer 100x beter dan die Stargate film.

Overigens vind ik de marvel series ook beter dan de films.
Ha, daar wacht ik ook al jaaaren op! Geweldig was dat zeg!
Stargate 🤤
Ook het eerste waar ik aan dacht.
En vervolgens… de gedachte “bah, moet ik nu jeff bezos zijn hedendaagse ‘slavernij’ gaan betalen voor een welverdiend vervolg op die geweldige serie?”

Aan de andere kant… mgm weigerde “mijn geld” door stargate niet aan te bieden in europa voor ze het afschreven. Zelfs de reboot met die mini episodes lukte niet meer na de eerste 3 teaser. Smerig gewoon.

Anyway, veel zure gedachten, maar ik kijk wel uit naar een waardig vervolg!
Balen, ik heb SG1 en SGA op DVD en bluray gekocht. Nederland is zo suf in het aanbieden van SciFi
Liever niet in dit klimaat.

Ik wacht liever tot het juiste moment.
En een folllow up voor SGU :) ben nog steeds benieuwd of ze de void doorkomen.

En Atlantis in de San Fransico Bay zie ik ook nog graag wat meer over
Mooi dat de eerste reactie die ik lees precies was wat ik dacht...

Stargate, yes please!
Dat zou wel geweldig zijn.

Dat je dan telkens nieuws hoorde dat ze ergens mee bezig zijn maar het telkens de ijskast in werd gezet is wel jammer.
Ze hebben dan ook met stargate universe het ook wel verkeerd aangepakt in het begin. En juist toen de serie het in mijn mening wat beter begon te doen werd die weer stopgezet.

Ben alleen benieuwd hoe goed de serie word met alle woke regels die ze bij Amazon hanteren. Hoewel dat natuurlijk met een nieuwe serie wel makkelijker te hanteren zal zijn.
Hoe leuk het ook is dat MGM daardoor meer budget krijgt - het feit dat dergelijke bedrijven (als Amazon dus) eigenlijk alles gaan overnemen, dat is misschien toch wel een dingetje.... :/
Volgt hierna meer exclusief content op Prime? Dat is toch iets waar ieder platform zichzelf mee wil onderscheiden, naast het content wat overal op elk platform te zien is. Althans sommige seizoenen verdeeld per platform en tijd.
Ik denk juist dat streamingdiensten een stuk beter worden als ze overlap hebben qua content, zoals we bij de muziek streamings diensten gewend zijn.

Exclusieviteit zorgt er alleen maar voor dat ze met alles verder weg komen, brakke app? Maakt niet uit, mensen blijven toch wel voor serie x of y.
Overlap is in dat geval beter idd. Het liefst ook volledig alle seizoenen van een serie in plaats van seizoen 1-3 bij dienst A, seizoen 2-4 bij dienst B etc.

Nu zou je je kunnen afvragen waarom je per se alles moet willen kunnen zien bij 1 dienst, maar dan ga je bijna net zo goed terug naar traditionele tv, waar je relatief minder keus had wat je kon kijken.
Er is een fundamenteel verschil waardoor dat niet gaat lukken. Muziek wordt door externe partijen gemaakt die het aan meerdere streamingdiensten kunnen verkopen. Films zijn echter zo duur om te maken dat de streamingdienst deze (mee)financieren. Logisch dat ze dan exclusiviteit willen.
Dat denk ik ook. Maar het lijkt me helaas 'logisch' dat men initieel de eigen content exclusief zal aanbieden om subscribers binnen te harken, en pas na verloop van tijd (als de added value minder is geworden) het gaat delen via andere diensten.
Het nieuwe geld eet het oude geld op, bizar om zo direct mee te maken.
Niet helemaal. Hoewel MGM al ruim een eeuw bestaat is het afhankelijk van onder andere vrij nieuwe investeerders. En dat is mogelijk meteen een extra verklaring waarom het bedrijf nu gaat fuseren.
MGM zit al jaren in geldnood, net mede omdat ze hun back catalog (oudere films) amper aan de man brengen. Hebben bijvoorbeeld nooit in zee gegaan met enige noemenswaardige streamingservice om zo een inkomstenbron aan te boren en hoewel ze ook wat kassasuccessen hebben met onder andere de serie Bond films, hebben ze ook heel wat dure flops gehad die hen al eens kopje onder hebben doen gaan.
Ik blijf het bijzonder vinden dat een filmstudio die niet eens z'n films volledig zelf financieert (dat doet er geen 1 dacht ik) en soms dus vele honderden miljoenen verdient met een film, toch nog voor elkaar krijgt om flops die welliswaar niet goedkoop zijn, toch niet op te kunnen vangen.
Het enige wat ik kan bedenken dat er ergens geld uitvloeit - gedeeltelijk natuurlijk naar de externe investeerders. Maar dan nog.
Want een flop kost een studio niet het volledige bedrag. Natuurlijk is dan de winst ook niet volledig voor de studio.
Stargate SG-1 kunnen kijken zonder weer m'n dvd's uit het stof te trekken en de dvd-speler van zolder te halen? Daar teken ik voor!
Staat gewoon op mijn Nas 1 van de series die ik echt gedownload/ bewaard heb, ik heb de dvd/ blu-ray ook wel.
Maar dit vond ik toch een serie die ik ook altijd wil kunnen kijken, dus op de Nas opgeslagen zowel SG1, Atlantis als Universe :).
daar heb je toch een playstation/xbox voor ;)
Staat gewoon op m'n NAS in 1080p :)

Verder doe ik natuurlijk mijn best dat er geen enkele cent van mij richting Amazon gaat.
dat kan nu al op Prime
Is dit ook de MGM van al die hotel in Las Vegas enzo? Is Amazon daar nu eigenaar van ook?
Nee de MGM grand https://en.wikipedia.org/wiki/MGM_Grand_Las_Vegas is van https://en.wikipedia.org/wiki/MGM_Growth_Properties wel zelfde brand, maar niet zelfde bedrijf..

[Reactie gewijzigd door ToolkiT op 23 juli 2024 05:39]

Ah ok, thanks!! Ik dacht al, dat is wel meer waard.
MGM was toch van Sony (vandaar ook James Bond) of heb ik het nieuws gemist dat ze haar hadden weggedaan?
Moet MI6 op zoek naar een nieuwe leverancier voor de telefoon van 007. Ik zie een kans voor een fruitige versie in de toekomst. Misschien kan hij zijn Omega dan ook ineens inruilen voor een digitaal exemplaartje met meer Q gadgets.
Zolang Prime 3 euro blijft vind ik dit prachtig nieuws maar dat kan nooit lang meer duren natuurlijk....
Je kunt ook een abonnement nemen op de Turkse Prime. Dan heb je wel gratis verzending naar Turkije (waar je niks aan hebt) maar gewoon de Nederlandse content. 7 lira (52 cent) dan kun je nog eens een verhoging accepteren :9
Je weet dat je daardoor meehelpt om de hele business uiteindelijk om zeep te helpen. Amazon heeft zulke diepe zakken dat ze net zolang met verlies kunnen blijven leveren totdat de concurrentie is weggevaagd.
Dan bedoel je waarschijnlijk online aankopen via Amazon (met of zonder Prime abonnement). Veel mesen gebruiken Bol als alternatief, maar eigenlijk is hun invloed even slecht. Het zou leuk zijn als elke aanbieder zijn eigen website zou onderhouden, maar de meeste mensen kiezen voor gemak en gebruiken dus dit soort grote platforms die zo steeds meer macht krijgen. Het is jammer dat men niet meer de moeite neemt om naar fysieke winkels te gaan om zo ook de kleine(re) ondernemers te blijven steunen. Zelf probeer ik dat wel te doen, maar kom ook vaak bedrogen uit omdat winkels geen voorraad meer hebben of zijn gestopt met het verkopen van minder coulante producten.
Voor videoplatforms vind ik Amazon een hele goede ontwikkeling. Filmmaatschappijen (en ook platenmaatschappijen) belezeren mensen al jaren met hun producten. Als je bedenkt dat voor elke cd en dvd voornamelijk licentiekosten worden betaald omdat het schijfje zelf nog geen een euro kostte. Voor sommige liedjes die ik op diverse platen, cd's, dvd's en BluRays heb, heb ik dus al een fortuin betaald. Als de drager na een aantal jaren kapot ging, dan kon ik gewoon weer licentiekosten betalen. Bij software is dat toch beter geregeld. Ondanks dat komt er een berg reclame en een film van Brein voordat ik naar het product mag kijken. Niet eenmalig, maar elke keer dat ik het opstart (want dat had de industrie natuurlijk best anders kunnen doen).
IK heb een beetje zitten surfen maar aan de ene kant lees ik dat Sony de Studios van MGM had gekocht, maar wat heeft Amazon dan nu gekocht?
Films, Franchises en de rechten op de namen?
Sony zal dan de hardware gekocht hebven, de fysieke studio's, en Amazon de software, de films etc.
Ik vraag met af hoe doen ze het met 3 euro per maand.
En dan ook nog eens geen verzendkosten.
Zij doen dit natuurlijk als extraatje die video diensten, Amazon is gigantisch in Amerika enzo
Zij zijn daar de bol.com een beetje zeg maar, zowat iedereen koopt via Amazon daar wel.

Daardoor kunnen ze zich het iets makkelijker veroorloven, dan dat ze echt alleen een video on demand dienst zijn.
Niet enkel in Amerika is Amazon gigantisch, dat zijn ze in Europa ook al even.

En van wat ik onlangs las gaan ze hun pijlen nu onder meer ook op BOL richten.
Zo komt er een nieuwe hub van Amazon in Antwerpen en zijn ze ook in België al even bezig met zelf pakjes te leveren, enz.
BOL zal dat zeker en vast gaan merken, in hoeverre dat valt nog af te wachten.
BPost wat in het verleden het gros van de leveringen voor Amazon deed in België merkt dat nu al, die zijn natuurlijk met Amazon een hele grote klant kwijt.
Kans bestaat dat ook PostNL dat gaat voelen mocht Amazon bijvoorbeeld straks besluiten om bijvoorbeeld het noorden van Nederland zelf via hun hub in Amsterdam te gaan bedelen en het zuiden van Nederland plus Vlaanderen via hun hub in Antwerpen.

Prime Video is uiteraard een extraatje dat ze kunnen aanbieden. Net zoals Prime Music dat tegenwoordig al zo'n 90 miljoen titels kan aanbieden, tenminste dat beweren ze zelf toch.
Maar wat video betreft proberen streamingdiensten zich vooral te onderscheiden met eigen content, wat niet alleen potentiële klanten over de streep kan trekken maar ook bestaande klanten langer aan je kan binden. En dan is een maatschappij zoals MGM in je portefeuille natuurlijk een extra troef, en niet alleen omdat je catalogus daarmee in één klap een pak groter wordt.

Maar dat het Amazon ook op gebied van streaming menens is dat lijkt wel helemaal duidelijk.
2 september van dit jaar komen ze met The Rings of Power dat met een prijskaartje van 1 miljard dollar de duurste serie aller tijden zal zijn, en misschien wel degene waar het meest naar uitgekeken wordt. Met daarbij nu ook nog MGM in het aanbod en een Netflix die om de haverklap duurder wordt en zelfs met het idee speelt om reclame te gaan uitzenden op hun platform zou het wel eens kunnen dat we een verschuiving van het aantal abonnees gaan zien bij de streamingdiensten.
Heel simpel: het is verliesgevend. Maar ze gebruiken dit om de concurrentie kapot te maken, zodat ze uiteindelijk de hele markt beheersen. En wij als consumenten faciliteren dat.
Ja maar iedereen wil zo min mogelijk betalen.

Ik ga niet iets voor 38 euro betalen als ik er ook 8 euro voor kan betalen.
Zolang je elke keer moet betalen boven je abonnement op om iets te zien tja.. ik bedank.
Hangt van de content af, er is heel veel content included binnen het prime abbo.. Apple TV+ is wat dat betrefd veel erger (hun app is iig erg onduidelijk)..

"Currently, 21,066 titles are free for Prime members, out of 60,000 Prime Video movies and TV shows in total."
https://geekupdated.com/h...-prime-video-subscribers/
Ik stoor me daar niet aan, het staat duidelijk aangegeven.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.