Driver onthult namen Intel-videokaarten Arc A380, A350, A370M en A350M

Intel heeft een driver online gezet die de namen van vier nog niet aangekondigde Arc-videokaarten bevat. Het gaat vermoedelijk om twee gpu's voor desktops en twee varianten voor laptops. Volgend jaar brengt Intel de eerste Arc-videokaarten uit.

De namen zijn volgens VideoCardz af te leiden uit bestanden in een grafische driver voor Intels NUC Kit. De A380 en A350 zijn vermoedelijk videokaarten voor desktops, terwijl de A370M en A350M varianten voor laptops zijn. Deze vier kaarten hebben allemaal de Arc-aanduiding, die Intel gaat gebruiken voor zijn gpu's. Er komt ook een Iris Xe A200M-gpu. De Iris-naam duidt op een geïntegreerde gpu. Ook blijkt uit de naam dat deze is gebaseerd op de huidige Xe-gpu-architectuur.

Meer details dan de namen zijn niet op te maken uit de driver, maar de aanwezigheid van de vier verschillende gpu's kan erop duiden dat Intel op het punt staat die modellen te presenteren. Intel heeft al aangegeven dat het begin 2022 zijn eerste Arc-videokaarten gaat uitbrengen. In augustus toonde het bedrijf teasers van verschillende gpu-chips.

Een verwijzing naar de Arc A380 werd eerder deze maand al gespot door Twitter-gebruiker Apisak. Die claimt dat deze kaart 6GB vram heeft en een kloksnelheid van 2,45GHz. De prestaties zouden vergelijkbaar zijn met die van een Nvidia GeForce GTX 1650 Super. Dat wijst erop dat de A380 niet Intels snelste videokaart is, want volgens eerdere geruchten verschijnen er Arc-videokaarten met maximaal 16GB ram. VideoCardz suggereert dat er wellicht ook A500- en A700 en A900-series komen.

Intel laat zijn Arc Alchemist-gpu's maken bij TSMC op een 6nm-procedé. De officiële aankondiging wordt misschien gedaan op 4 januari 2022, op Intels CES-persconferentie. Eind oktober verschenen er al foto's online die wellicht een Intel Arc-videokaart tonen.

Gpu-naam Specificaties volgens geruchten
Intel Arc A?? DG2-gpu, 512 eu's, 16GB GDDR6, ~225W
Intel Arc A380 DG2-gpu, 128 eu's, 6GB GDDR6, ?W
Intel Arc A350 DG2-gpu, 128 eu's, 4GB GDDR6, ~75W
Intel Arc A370M ?
Intel Arc A350M ?
Intel Iris Xe A200M ?
Intel Arc-chips
Intel Arc-chips

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

16-12-2021 • 15:59

33

Reacties (33)

33
33
22
0
0
5
Wijzig sortering
Wat hebben ze een timing gekozen voor deze kaarten zeg. Ze hoeven niet beter of goedkoper te zijn dan die van de concurrent, het verkoopt toch wel.
Daar heb je helemaal gelijk in. Toch denk ik wel dat het goed is voor de markt dat er nu een concurrent bij komt. Ben wel benieuwd wat Intel gaat presteren met de videokaarten. Naast het 'rode' en het 'groene' kamp krijgen we nu ook de 'blauwe' erbij.
Als nu al de verwachting dat de krachtigste zich kan meten met de 6800XT en de 3080 kunnen we er nog veel van verwachten.
Ben benieuwd wat het in de toekomst gaat brengen.
Het “grijze” fruit kamp maakt ook GPU’s
(Ik vertik het om ze zilver te noemen)
maar die kan je alleen kopen met een hele (dure) pc errond.

In de markt van losse videokaarten die je in je eigen pc kan steken, tellen de grijzen niet mee :-)
Zo heb je ook nog de Mali, Adreno en PowerVR GPU's, maar die kan je ook niet los kopen... Dus die tellen ook niet mee ;)

Daar over gesproken, het feit dat ARM steeds meer een opmars maakt, zou ook een aanjager kunnen zijn waarom het 'blauwe team' nu dan eindelijk ook discrete, performance GPU's uit brengt? Want, zoals bekend, zijn ze niet onbekend in de GPU wereld en is dit niet de eerste keer dat ze stand-alone grafische kaarten uit brengen...

Ben benieuwd of '3rd time the charm' is :)
Volgens mij is het niet de verwachting dat Intel direct te concurrentie aangaat met de high-end kaarten van AMD en Nvidia. Ben het echter helemaal met je eens dat het goed is dat er nu een concurrent bij komt, al is in het begin slechts in de midrange.
De enige high-end kaarten die ik in bezit heb gehad die waren altijd een paar generaties oud vond het niet nodig om meer dan 300 aan een kaart uit te geven. Gelukkig net voor de echte crisis een GTX1080 voor 250 op de kop getikt.

Dus kom maar op met die mid-range meer dan welkom.
Ik hoop zo ongelooflijk hard dat de kaarten x% in prijs zullen zakken vanwege intels markt toetreding
De CEO van Intel heeft enkele maanden terug nog gezegd dat de tekorten waarschijnlijk nog jaren zullen aanhouden. Ik werkt zelf in de IT sector bij een distributeur en wij zien de prijzen begin volgend jaar weer een sprong maken.
Hoop doet leven, maar de niveaus van vroeger halen we nooit meer denk ik.
Eens. Het is vraag en aanbod. Er is wat dat betreft geen 'normaal'. Het is wat het nu is.
Goh en ik maar denken dat HW eerst moest bestaan voordat de "Driver software" er is.

Marketing stunt?

Maar opzich wel goed dat Intel hier ook mee wil concurreren.

[Reactie gewijzigd door obimk1 op 23 juli 2024 02:52]

De hardware is er al, maar niet te koop. Je zult toch de drivers klaar moeten hebben voor je de kaarten kunt verkopen.

De launch games van consoles zijn toch ook jaren voor de console uitkomt al in ontwikkeling..
De engineering samples van die kaarten bestaan al echt een tijdje, en die hoeven echt nog niet op top-performance te draaien om toch al software te gaan schrijven.
En er gaat een hoop tijd in tunen en debuggen en testen van heel veel configuraties (cpu's/chipsets etc.) zitten, dat zou ik toch graag allemaal al gedaan hebben voordat ik zo'n kaartje op de planken leg
Wat ik me dan ga af vragen,"goed dat er een fabrikant van GPU's bij komt, maar gaat deze nu concureren met de huidige gevestigde fabrikanten (amd/nvidia) ?", Of hebben ze marketing technisch een plekje naast de andere twee voor ogen, zodat ze mee kunnen liften op de idiote GPU prijzen.

Zou mooi zijn als Intel daadwerkelijk gaat concureren, wel weer veel meer reviews lezen voor je een kaart gaat aanschaffen. En natuurlijk zal deze dan zijn eigen kwaliteiten hebben dus moet je echt je games gaan bekijken welke goed draait bij welke kaart .......
Gaan daadwerkelijk concurreren. het opzetten van een gpu divisie kost miljarden en jaren van planning, ontwerpen etc. Daarnaast is er ook al bekend welke gpu's de opvolger gaan worden. En is Intel niet afhankelijk van TSMC / Samsung voor zijn chips. Dus persoonlijk verwacht ik dat de prijzen daardoor flink dalen mits Intel voldoende kan (wil) leveren. Vraag en aanbod is dadelijk weer beter in balans.
Intel is wél afhankelijk van TSMC voor zijn dGPU's. Intel heeft EUV nog niet in productie, en dat is wel nodig als je de concurrentie met NVidia en AMD aan wil gaan.

Maar goed, NVidia heeft een 3050 in de pijplijn zitten, en dat zal wel bedoeld zijn om Intel's opmars wat af te remmen. Ik zie niet direct dat Intel iets gaat doen aan de prijs van de 3080/90.
Hoe kom je er bij dat ze erbij komen? Intel is al jaar en dag de grootste GPU fabrikant ter wereld. Enkel niet op het high-end segment, en daar willen ze nu dus wel naar toe, iets wat al enkele jaren in de pijplijn zit.
Nou nee de grooste gpu bakker door cpu overheersing en daarmee komen hun igpu in overvloed op de markt. Kwa dgpu is nul.

Nvidia is nu bang dat intel koppel verkoop setjes cpu dgpu aan oem voor pc en laptops.
Als een A380 met 128 "eu"'s op het nivieau van een 1650 zit, mogen we er dan van uit gaan dat een kaart met 512 eu's in de buurt van een 3080 gaat komen?
Ik denk dat je daar wel eens gelijk in kunt hebben, ook met het geplande videogeheugen en stroomverbruik lijkt het dat deze om-en-nabij de 6800 / 6800XT / 3070ti gepositioneerd wordt.

[Reactie gewijzigd door kid1988 op 23 juli 2024 02:52]

Dan hoop ik dat het ook enkele eu's ingericht heeft voor raytracing en machinelearning (voor ai upscaling). Dat is nog de enige zorg die ik heb.

Voor de rest heeft Intel al aardig wat ervaring met integrated gpu's, ik hoop dat hun productlijn goed van de grond weet te komen en we er een leuke competitor er bij krijgen :).
Het voelt alsof het analoog is aan de nvidia naamgeving. Dat is gevaarlijk natuurlijk, omdat ze dan wellicht 1 to 1 worden vergeleken, ook als dat niet helemaal terecht is.
Top. Ik hoop dat Intel succes heeft zodat er meer concurrentie komt en de prijzen dalen. Vanwege mijn monitor zit ik vast aan amd.

Maar ik wens Intel heel veel succes !
Blijkbaar niet, anders was de 380 de dikste kaart met meeste CU's en RAM.
De dikste kaart heet Intel Arc An-225 :+

[Reactie gewijzigd door DoubleYouPee op 23 juli 2024 02:52]

Combi deal met Antonov en Airbus dan? :P
Dat zou de beluga zijn :p
Net zo luidruchtig als een vliegtuig! Leuke marketing :P
Laatste A380 wordt morgen door Airbus aan Emirates geleverd dus die naam komt in ieder geval vrij. Ding is nooit echt een succes geworden dus of dat het voor Intel wordt...
De A380 wordt niet meer geproduceerd omdat niemand geen vliegtuigmaatschappij ze meer wilt en met de A350 zijn ook allerlei problemen

Lijkt me geen goede reclame :D
Ben ik de enige die aan de hand van de titel meteen dacht aan de game Driver, en stiekem een beetje vreugde voelde bij de gedachte dat er misschien een nieuwe versie van zou komen?

(ja waarschijnlijk wel)
Ik dacht er niet meteen aan, maar zou heel erg blij worden van een nieuw deel. :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.