Tesla moet van de bemiddelingsraad van Oslo bepaalde Noorse Model S-klanten 136.000 Noorse kroon betalen. Via een update werd de actieradius kleiner gemaakt en werd de laadsnelheid beperkt. Het bedrijf claimde met deze update de accu te willen beschermen.
Het gaat om Tesla Model S-auto's die tussen 2013 en 2015 zijn verkocht, schrijft Nettavisen. Na een software-update die in 2019 werd vrijgegeven, laden deze modellen langzamer op bij Tesla Superchargers. Volgens Electrek gaat het om de 2019.16.1- en 2019.16.2-updates, die bij Model S- en Model X-auto's met het 85kWh-accupakket voor problemen zorgen. De update zorgde er daarnaast voor dat de actieradius van deze auto's 19 tot 48 kilometer kleiner werd.
Een groep van ruim dertig Noorse Model S-klanten besloot daarom naar de bemiddelingsraad van Oslo te stappen. Zo'n bemiddelingsraad is zowel een bemiddelingsorgaan als een rechtbank. Tesla reageerde niet tegenover de bemiddelingsraad. De raad besloot uiteindelijk dat Tesla aan alle getroffen klanten een boete van 136.000 kroon moet betalen, omgerekend 13.353 euro. Volgens het Noorse nieuwsmedium zijn er tienduizend getroffen Model S-auto's in Noorwegen, het euvel zou Tesla daarmee in totaal omgerekend 133 miljoen euro kunnen kosten.
Tesla kan nog in verweer gaan tegen het besluit van de raad. Hier heeft het bedrijf tot 17 juni de tijd voor. De autofabrikant wilde tegenover Nettavisen niet reageren over de kwestie. Tegen Electrek zei het bedrijf eerder dat met de update de accu beschermd moet worden en langer mee moet gaan. 'Een klein percentage gebruikers' zou door de update wel een kleinere actieradius krijgen. Ook Amerikaanse klanten zijn een juridische procedure tegen Tesla gestart vanwege de update.