Promo verklapt komst nieuwe Samsung Galaxy-toestellen op 11 februari - update

Samsung lijkt van plan te zijn om op 11 februari zijn nieuwe generatie Galaxy-smartphones aan te kondigen. Een uitgelekte promovideo verraadde de datum, al is het geen geheim dat de Koreaanse fabrikant in februari zijn nieuwe smartphone-aankondigingen doet.

De promovideo werd op Twitter geplaatst door een ontwikkelaar van XDA Developers. In de korte video is te zien dat het aankomende Unpacked-evenement voor 11 februari op de planning staat. Geïnteresseerden kunnen de aankondigingen volgen via de website van Samsung.

De verwachting is dat Samsung tijdens zijn Unpacked-evenement nieuwe Galaxy-smartphones aankondigt, zoals het dat traditiegetrouw elk jaar in februari doet. Vermoedelijk maakt dan de Galaxy S11 zijn opwachting; kortgeleden zijn er al renders opgedoken van de Galaxy S11+. Overigens gaan er ook geruchten dat Samsung de nieuwe serie niet Galaxy S11, maar juist Galaxy S20 gaat noemen.

Vorige week kondigde Samsung nog de Galaxy S10 Lite en de Note 10 Lite aan. Beide smartphones hebben een 6,7"-scherm en drie camera's op de achterkant, en gelden als uitbreiding van respectievelijk de Galaxy S10- en Note 10-reeks.

Update 12:49 uur: Samsung heeft inmiddels officieel de uitnodigingen voor het evenement op 11 februari de deur uit gedaan.

Samsung Galaxy S11+-renders

Door RoD

Forum Admin Mobile & FP PowerMod

05-01-2020 • 10:03

121

Reacties (121)

121
115
67
4
0
19
Wijzig sortering
Samsung heeft nu zelf ook de officiële uitnodiging verstuurd: https://www.samsungmobile...sung-galaxy-unpacked-2020
S20 en dan volgend jaar de S21?
Ze wisselen nu alvast om te voorkomen dat ze nummer 13 moeten overslaan, want dat staat erg kinderachtig.
Ik ben benieuwd hoe Apple hier mee om zal gaan.

[Reactie gewijzigd door Tweddy op 22 juli 2024 16:54]

Maar dan had Samsung ook de Galaxy S4 moeten overslaan, want volgens Koreanen brengt het nummer 4 ongeluk...
https://en.wikipedia.org/wiki/Superstition_in_Korea
Dat geldt in Japan ook zo, waar het bij Sony ook de vraag was of ze de ps4 wel zo gingen noemen.
Toen werd nog gespeculeerd om inderdaad een andere naam te kiezen (Orbit (of zoeits) als ik mij goed herinner).
Echt primitief vind ik dat. Hopelijk beledig ik hier niemand mee, maar dat je bijgeloof zo zwaar laat meewegen vind ik echt raar.
Welkom in de globaliserende, doch primitieve wereld.

De groep mensen met (Bij)Geloof is nog steeds groter dan andersom.

In dit geval gaat het gewoon om verkoopcijfers, omzet, en dus hopelijk winst.

Je wilt de grote groep mensen die in heksen en spoken gelooft niet uitsluiten.
Zo zal het inderdaad wel zijn, maar ik ben echt benieuwd of een Iphone 4 daadwerkelijk minder goed verkocht werd in bijgelovige landen.
4 staat voor 'de dood' in china, omdat het hetzelfde klinkt stond mij bij. Vandaar dat de 4e (en 13e ook) etage meestal mist in grote delen van Azië.

Soms 'skippen' ze de verdieping en in andere gevallen lossen ze het op door het 'restaurant level' of 'conference level' te noemen..
Maar een andere naam er aan geven lost het toch niet op? Want als ik buiten sta en de verdiepingen tel, dan is het nog steeds de 4e...
Slaan ze in die landen ook de 4e en 13e van elke maand over en tellen ze door tot de 33e elke maand? Is een 4 in 14 ook een ongeluksgetal of telt die weer niet mee?
Hoe Apple met 13 om zal gaan?
Je kent ios13 nog niet dus :)
Moet wel toegeven dat iOS 13 aardig ongelukkig was :p zeer veel bugs en tig releases achter elkaar omdat elke release weer een nieuwe irritante bug had. Misschien klopt het toch allemaal 🤔
Ik ben benieuwd hoe Apple hier mee om zal gaan.
Het boeit Apple wellicht minder, er is immers ook gewoon iOS 13 :)
The new Iphone Generation X :p
Zou wel mooi lopen met de jaartallen
idd, heb ik ook nooit gesnapt waarom ze altijd een ander nummer moeten gebruiken dan het jaartal, komt door de mensen van de marketing zeker ...
Nu is het ook bij alle andere fabrikanten zo dusja.... :'(

[Reactie gewijzigd door Sandertr op 22 juli 2024 16:54]

Dan valt het meteen op als ze een keer een jaar niets uitbrengen of een verbeterd oud model.
Marketing-mensen staan niet bepaald bekend om hun neiging tot helderheid, noch om hun goede smaak.
Omdat je dan het risico loop dat een Galaxy 2019 minder goed verkoopt vanaf 1 januari 2020?
Ik vind het eigenlijk super goed bedacht en heel logisch. In 2020 de galaxy s20, in 2021 de galaxy s21. Lekker duidelijk ook voor de wat minder geïnformeerde consument! Veel beter dan Apple die nummers overslaat of opnieuw gebruikt (zat mensen weten niet dat er een generatie verschil zit tussen een S en non S toestel, ook omdat het uiterlijk niet veranderd), of sony die weer op 1 begint (huh), of LG met alle ThinQ onzin, of HTC met U Play en U Ultra namen.
Een tijdje geleden ging de geruchten dat Apple zou stoppen met nummeren en hun toestellen gewoon "iPhone (model 2020)" zou noemen, zoals dat ook met hun desktop en laptops is. Ik denk dat het probleem daarmee is dat een smartphone ook een stukje mode is en door typeaanduiding weg te halen je een stukje niche dood trapt. De incentieve om het nieuwste model te kopen valt dan direct weg omdat je in je sociale omgeving niet meer duidelijk kan maken dat je de aller aller aller nieuwste hebt.
Nee niet echt. Want dan zou BMW of Mercedes ook een typeaanduiding in het leven roepen die de ouderdom van het model weergeeft. Nu heb je gewoon een BMW 3 (2019 model) of misschien een ouder model zoals een BMW 3 (2015 model).

[Reactie gewijzigd door jos707 op 22 juli 2024 16:54]

Nu heb je gewoon een BMW 3 (2019 model) of misschien een ouder model zoals een BMW 3 (2015 model).
G20 en F30 bedoel je?
Alsof de codes bekend zijn bij het grote publiek. Enkel autofanaten en bmw fanboys kennen deze. Net als bij Mercedes met hun w213 etc codes...

Ik ben ook voor jaarcodes maar het is erg onwaarschijnlijk dat alle fabrikanten daarop springen. Het geeft te weinig onderscheid in de naam dan...

[Reactie gewijzigd door FragileM64 op 22 juli 2024 16:54]

Minder onderscheid, en mensen willen geen auto uit drie jaar terug rijden. En elk jaar een nieuw model is veel te kostbaar in de ontwikkeling.
En bovendien moet je elk jaar een volledig nieuw model uitbrengen als mensen je generatienummers zomaar snappen. Als ik een auto wil kopen, stel ik me gewoon op de hoogte van modelnummers.
Autofabrikanten komen elk jaar met een facelift.
Ja en? Een facelift betekent wel of niet een nieuw modelnummer. Je zou kunnen zeggen dat een jaar dan handiger is dan een generatienummer of een modelnummer, maar hoe dan ook kun je verwarrende situaties krijgen. Als je iets koopt en zeker wilt weten wat je in handen gedrukt krijgt, zul je hoe dan ook moeten weten hoe je onderscheid maakt tussen de verschillende modellen/jaargangen/versies.
Je bent nou wel apple's en peren aan het vergelijken. We hebben het hier marketing van een niche product, als dat bij auto's zou spelen dan zouden de bedrijven er zo op springen. Autofabrikanten bieden zelfs de optie om typeaanduiding weg te laten, dat zegt al genoeg. Bij auto's zegt het merk zelf en het model al genoeg. Je hebt mensen die liever in een 10 jaar oude 5 serie rijden dan dat ze beetje bijleggen en een nieuwe Polo kopen.

[Reactie gewijzigd door TechSupreme op 22 juli 2024 16:54]

"De incentieve om het nieuwste model te kopen valt dan direct weg omdat je in je sociale omgeving niet meer duidelijk kan maken dat je de aller aller aller nieuwste hebt."
Is this still a thing?
"De incentieve om het nieuwste model te kopen valt dan direct weg omdat je in je sociale omgeving niet meer duidelijk kan maken dat je de aller aller aller nieuwste hebt."
Is this still a thing?
Nope.
Je zegt dat wel zo snel en dan vergeet je in welke groepen jij je nu bevindt. De overige non tweaker 90% van de wereld denkt er echt heel anders over. Bij kinderen al helemaal, daar zijn iPhone's En Tesla's de Nike's van vroeger.
(90% van de wereld heeft overigens een Android.)
(90% van de wereld heeft overigens een Android.)
Dan moet je daar ook weer nuances in aanbrengen. Android toestellen kunnen worden gemaakt met goedkopere hardware waardoor ze aantrekkelijker zijn in ontwikkelende landen. Landen waar de voorheen genoemde Nike's ook niet in aantrek zijn, dus je opmerking gaat gewoon niet op. In Amerika loopt iOS voor en in NL/West Europa heeft Android een lichte voorsprong.

Maar goed, je maakt mijn punt voor mij. In de landen waar ze het minder hebben, wat doen de mensen die het wel goed hebben? Kopen een iPhone omdat het een fashion statement is.

[Reactie gewijzigd door TechSupreme op 22 juli 2024 16:54]

In Europa heeft Android ook 70–80%. En het marktaandeel van de verkoop van nieuwe Iphones is blijkbaar ook gezakt van 17% naar 14% tussen februari 2018 en februari 2019, dus zal niet heel veel veranderd zijn:
https://www.androidpolice...9/08/pr-smartphone-q2.png
IOS is gewoon niet zo groot.
Zelfs in Amerika is Android nog best een stuk groter dan IOS:
https://i0.wp.com/macdail...0313_emarketer_iphone.png

De mensen in mijn omgeving die Iphones gebruiken, hebben bijna allemaal oudere modellen. Niemand lijkt meer geïnteresseerd in de nieuwste. Ik geef ook les (gymnasium), en zie onder leerlingen ook eigenlijk niet de nieuwste Iphones (X of nieuwer). Zal er eens extra op letten, maar ze lijken er echt niet zo meer mee bezig te zijn, zien hun smartphone meer als gewoon een gebruiksvoorwerp.

[Reactie gewijzigd door Cerberus_tm op 22 juli 2024 16:54]

Site wordt geblokkeerd als ongewenst/spam/tracking in mijn browser. Maar gaat vast niet over hoeveel telefoons er verkocht worden?

[Reactie gewijzigd door Cerberus_tm op 22 juli 2024 16:54]

Als jezelf klikt dan kan je de data van statcounter ophalen, ook hoeveel er verkocht is.
Landen waar de voorheen genoemde Nike's ook niet in aantrek zijn

:D nee klopt, daar werden ze gemaakt.
Zeker wel, kijk maar elk jaar als de nieuwe iPhone uit komt.
Nee hoor. Niemand in mijn omgeving geeft een fuck als ik (elk jaar) de nieuwe iPhone heb. Die tijd is geweest.
Omdat wij daar te oud voor zijn misschien, maar voor jongeren is een nieuwe iPhone nog steeds een status object.
:) ja dat ja!
Verbazend hoe een nichtje van 12 drie minuten na binnenkomst m’n telefoon herkent en de hele goegemeente in luide stem laat weten dat ik een iPhone11 heb.
Dus in andere groepen leeft dat helaas nog steeds zo
Dan kunnen ze beter verdergaan onder een andere letter.
En daarna Galaxy XXX, maar dat zal in veel landen wel niet mogen ;)
Het wordt dan de S2080 Ti Super
Vervolgens daar de E, S, Lite en E+, S+ en Lite+ varianten van introduceren en de chaos is wel redelijk compleet.
En ook nog Turbo, Ultra, X, Y, Z.
Waarom niet, zit je ineens op het jaar van introductie.
Vele reeksen van getallen en letters zullen ergens in de wereld een negatieve betekenis hebben. S21 heeft door het Rode Khmer regime van Pol Pot in Cambodja wel een hele nare bijsmaak. Ergens lijkt het me toch dat die daarom wel eens overgeslagen gaat worden.
ja waarschijnlijk wel
De S11 is ook interessant voor de netwerk freaks.
Het zal de eerste volledig ondersteunde 5G telefoon zijn, terwijl we nog geen 5G netwerk hebben.
(Ja ook de al eerder uitgebrachte 5G telefoons zullen werken, maar niet voluit support vanuit elke provider.)

Eén voordeel: We hoeven hem niet te pre-orderen voor 5G, enkele weken, zelfs maanden, later zal een prima tijd zijn. :)
Behalve ruimte innemen en batterij verstoken, wat heb je aan 5G zonder actief netwerk?

Hopelijk zit er trouwens wel een slaapstand op, dat wanneer er geen 5G is, dat hij alleen maar zo nu en dan checkt of er signaal is en zo niet, dat hij dan lekker verder snurkt.

Over de eerste generaties 5G telefoons maak ik me weinig illusies, qua batterij.

@K-aroq Meer landen dan Nederland, je meent het. Daar gaat mijn vraag toch helemaal niet over?

@neeecht Dat van die druk op de knop wist ik niet, maar ‘makes sense’. Zelf ben ik nog lang niet aan een nieuwe telefoon toe, maar als je het wel bent, dan heeft 5G mogelijk wel zin. Dat gaat dan wel om de ‘lage frequenties’ neem ik aan.

@MrAndy9797 Ik bepaal zelf wel hoe ik reageer. Als ik verder niet zo veel heb toe te voegen, of er niet echt iets te discussieren is, dan doe ik dat met een @-tje.

[Reactie gewijzigd door Keypunchie op 22 juli 2024 16:54]

Voor 30 juni 2020 moet de 5G veiling afgerond zijn.
KPN en T-Mobile hebben half Nederland al omgebouwd voor 5G. Eén druk op de knop en we hebben 5G.

Net als de huidige telefoons, staat meestal de optie aan: 2G/3G/4G (of 2G of 3G only)
Daar komt 5G dan bij denk ik. Kwa stroom verbruik is 5G zo goed als hetzelfde dan 4G.
De nieuwe SOC zal sowieso zuiniger zijn. Maar ja, met 5G krijgen we wel meer banden. En elke band extra kost meer vermogen.
Dat is helaas inherent aan nieuwe technieken.

Een kennis van mij is laatste van de S8 naar de S10 note+ overgestapt.
Het 'internetten' gaat nu veel sneller omdat hij met meer banden data maakt en de telefoon kan de verbindingen ook veel sneller tot stand brengen.
De S11 zal daar geen verslechtering in zijn.
De 5G telefoons hebben losse modems voor 5G dus dan heb je wle een wat hoger verbruik tov de huidige socs waar het model geïntegreerd is.

Dat heeft denk ik nog een generatie extra nodig voordat het weer geïntegreerd is.
De wereld is groter dan Nederland. In de UK, Ierland, Zwitserland, Duitsland, Zweden, Noorwegen, US, Korea, Japan en nog meer landen is 5G al actief. Alleen in Korea zijn al 2 miljoen 5G gebruikers.
En veel fabrikanten zijn leveren al hun 2e generatie 5G toestellen.
De vraag blijft wat heb je aan 5g op je telefoon? Binnen 0,001 sec een youtube video starten ipv 0,002 sec?

Ik heb op mijn mobiel 5x sneller internet dan thuis... ik weet echt niet wat ik met 5g moet... het is alleen maar weer nog meer signalen de lucht door jagen... gelukkig zijn die miljoenen signalen totaal niet gevaarlijk voor de mens...

[Reactie gewijzigd door sygys op 22 juli 2024 16:54]

In Duitsland? Maar Duitsland loopt volgens vele tweakers behoorlijk achter met 4G en 5G...
In Duitsland is de uitrol van 5G al enige tijd geleden begonnen ja. O.a. Berlijn heeft 5G en de doelstelling eind 2020 is 10 miljoen mensen met access tot 5G, 20 miljoen tegen eind 2021.

Is de dekking van 4G in Duitsland optimaal? Nee, maar dit komt grotendeels ook doordat Duitsland veel achterhoek achtige gebieden heeft. Nederland loopt procentueel gezien qua mensen met toegang tot 4G dan mogelijk voorop in Duitsland. Maar laten we wel wezen, ook in Nederland zijn er grote gebieden waar 4G toegang nog altijd om te huilen is. Met name Vodafone en zeker Tele2 scoren hierbij slecht. De Tele2 ervaring in Nederland is vergelijkbaar met de 4G ervaring in Duitsland. KPN en T-Mobile hebben een goede dekking.

Heb je hier in Nederland in de dagelijkse praktijk veel hinder van? Behoudens indien je in een gebied woont zonder dekking, nee. En zelfs dan kun je meestal dus gelukkig hier wel uit met KPN of T-Mobile. In Duitsland is deze hinder voor velen ook beperkt. Ruim 95% van de bevolking heeft ook daar bijv. gewoon toegang tot Vodafone's 4G netwerk. De buitengebieden met beroerd bereik zijn gewoon alleen wat groter.
Te vaak zie ik comments waarin men puur en alleen naar de mogelijkheden in ons land kijkt. Geeft weer duidelijk aan hoe sommigen een vernauwde field of view hebben.
Behalve ruimte innemen en batterij verstoken, wat heb je aan 5G zonder actief netwerk?

Hopelijk zit er trouwens wel een slaapstand op, dat wanneer er geen 5G is, dat hij alleen maar zo nu en dan checkt of er signaal is en zo niet, dat hij dan lekker verder snurkt.

Over de eerste generaties 5G telefoons maak ik me weinig illusies, qua batterij.

@K-aroq Meer landen dan Nederland, je meent het. Daar gaat mijn vraag toch helemaal niet over?

@neeecht Dat van die druk op de knop wist ik niet, maar ‘makes sense’. Zelf ben ik nog lang niet aan een nieuwe telefoon toe, maar als je het wel bent, dan heeft 5G mogelijk wel zin. Dat gaat dan wel om de ‘lage frequenties’ neem ik aan.
Wat je aan 5G hebt zonder actief netwerk? Uhm... evenveel als over een 5G-netwerk beschikken zonder 5G-toestellen. Fijn dat de ondersteuning er is, dit toestel kan jaren mee, zelfs wanneer we over een 5G-netwerk beschikken ;)

Wat betreft je @'tjes, reageer even onder de reactie van de mensen die op je reageren (er staat een leuk knopje onder: 'Reageer'), dat leest een stuk vlotter dan weer naar boven te moeten gaan. Die @-tags zijn een leuke toevoeging, maar gebruik ze niet op deze manier aub :)

[Reactie gewijzigd door MrAndy9797 op 22 juli 2024 16:54]

Die @ tags geven gewoon een notificatie die je naar die post brengt als je dat toevoegd in een edit.
Maar ik krijg geen notificatie wanneer Jan, Piet of Mark getagd wordt, of wanneer ik een artikel lees, 2u na de publicatie, waarin al 120 reacties staan. Dan leest dit niet gemakkelijk en moet je telkens weer zoeken omdat er reacties zijn tussengekomen.

[Reactie gewijzigd door MrAndy9797 op 22 juli 2024 16:54]

Anoniem: 498327 5 januari 2020 10:19
Lijkt wel een kookeiland. De iPhone 11 pro was een campinggasje, nu een grote 5 pitter.
Nu ben ik niet getrouwd met het esthetische van telefoons zolang het toestel maar doet wat ik wil maar dat zwarte blok met camera's is toch wel een storende factor in het geheel. Steekt het ook uit, d.w.z. gaat hij er op wiebelen als je hem plat op de tafel ligt of lijkt het alleen maar uit te stulpen daar bij de camera's?
Ach dat wordt altijd zo overdreven. Het lijkt op een foto altijd een stuk minder. Na een week weet je niet meer beter. En met een hoesje valt het zowieso al helemaal niet op en wiebelt hij ook niet.
Hoesjes doe ik niet aan. :+
En ik geloof je direct. dat het gewoon even wennen is.
Maar bedoelde je te zeggen dat het op fotos een stuk meer lijkt uit te stulpen?
Maar meneer grootmeester, wat doet u dan met al uw pasjes?
Daar heb ik een multifunctionele oplossing voor.
Portemonnee heet het. Er kan ook geld in. Zelfs muntjes.
Woow klinkt precies als wat ik kan met een telefoon hoesje.
Als er ook muntjes in kunnen ontstijgt het toch wel het hoesje domein en neigt het meer naar een een handtas. Maar ik laat me graag verassen. Heb je een voorbeeld misschien?
Want ik zal mijn portemonnee wellicht inruilen voor zo'n hoesje.
Ik ben niet met mijn portemonnee getrouwd.
Als je 3 gleuven hebt. 2 voor pasjes en 1 voor aan x aantal muntjes lukt prima in een hoesje. Plus als je hem laat vallen gaat die niet gelijk kapot. Zelfs niet met flip cases zoals ik heb. https://www.smartphonehoe...syHbloQJaFLBoCsqoQAvD_BwE
De enige manier waarop je je als toestel nog kan onderscheiden, de rest is één en al scherm.
Een indrukwekkend camera-eiland doet indrukwekkende camera-eigenschappen vermoeden en dus is het ineens een marketingtechnisch interessant instrument geworden.
Uitlekken is niet echt iets verrassends. Wordt vaak gebruikt om wat spanning te creëren zodat het koopjesvolk wat hebberig wordt.
Je kunt je ook afvragen of dit nou een lek is. Het is een officieel filmpje van Samsung Korea op hun YouTube kanaal.

Wie heeft er meer baat om dit een lek te noemen? Samsung of Tweakers?
Ik geloof nooit dat dit iets gaat doen met de verkoopcijfers van Samsung.

Dit een lek noemen is vooral bedoeld om de lezers van tweakers te triggeren dan om consumenten te bereiken.

[Reactie gewijzigd door dez11de op 22 juli 2024 16:54]

Zo werkt dat nu eenmaal. Toen ik nog in de muziekindustrie werkte werden er regelmatig delen van nummers "gelekt". Goedkopere reclame kun je niet krijgen. :)
Zou het jammer vinden als het camera gat gecentreerd is. Aan de zijkant trekt het juist minder de aandacht waardoor het minder opvalt is mijn ervaring.
De S10 van vorig jaar was een prima toestel met vingerafdruk achter het scherm. Voor mn gevoel daalde die niet zo sterk in prijs, zoals de S9.

Zou de S11 S20 de S10 opeens een veel betere prijs/kwaliteit verhouding geven? Dit nieuw toestal zal vast op / boven de €1000 adviesprijs krijgen.
Alweer een uitgelekte promo, ieder jaar rond dezelfde tijd en fabrikant "lekt" er een promo :+
Niet echt en verassing, die datum. 2 weken voor MWC, waar het dan groots wordt gepresenteerd (en waar je ze ook vast kunt houden).
Het zou mooi zijn als Samsung ook nog een kleinere versie van het vlaggenschip uitbrengt met hetzelfde formaat de Galaxy S10e. Het formaat van de Huawei P30 mogen zo ook wel aanhouden, maar de telefoon nog steeds met 1 hand bedienen wordt steeds lastiger. Niet alleen voor mezef (handschoenmaat 10/XL), maar ook voor mijn vrouw die op zoek is naar een opvolger voor haar waterdichte Sony Xperia XZ1 Compact.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.