Ubisoft heeft doel om crossplay aan alle pvp-games toe te voegen

In een conference call met investeerders heeft de ceo van Ubisoft uitgesproken dat het doel is om crossplay-ondersteuning naar alle pvp-games te brengen. Hij zegt daarbij dat crossplay-ontwikkelingen goed onderweg zijn bij het bedrijf.

Eerder deze maand voegde Ubisoft crossplatform-ondersteuning toe aan zijn free-to-play-vechtgame Brawlhalla. Volgens Yves Guillemot is het doel om deze ondersteuning aan alle pvp-games van Ubisoft toe te voegen, schrijft gamesindustry.biz op basis van zijn uitlatingen. Momenteel is Brawlhalla naast de World Dance Floor-modus van het spel Just Dance de enige cross-platformgame uit de stal van Ubisoft, maar daar zullen op termijn dus meer titels bij komen. Er komen steeds meer games waarbij spelers op zowel de pc als op de consoles tegen elkaar kunnen spelen. Los van Ubisoft gaat het dan onder andere over Fortnite, Minecraft, Dauntless, Call of Duty: Modern Warfare en Rocket League.

Huidige pvp-games van Ubisoft zijn bijvoorbeeld For Honor en Rainbow Six Siege. Die laatste game doet het volgens Ubisoft goed. Het bedrijf meldt in zijn kwartaalcijfers dat de multiplayergame een 'recordaantal actieve spelers heeft', al geeft de uitgever daarbij geen exacte cijfers. Wel zegt Ubisoft dat de game 50 miljoen geregistreerde spelers heeft op alle platforms gezamenlijk. Het is daarbij wel onduidelijk of spelers die het spel bijvoorbeeld alleen hebben uitgeprobeerd tijdens een gratis weekend ook zijn meegeteld.

Ubisoft spreekt ook van een 'verdere toename' van de dagelijkse player engagement in Rainbow Six Siege en Assassin's Creed: Odyssey. Het bedrijf meldt een toename in player recurring investments van 18,3 procent in vergelijking met dezelfde periode van vorig jaar. Hieronder valt de verkoop van dlc, seizoenspassen en microtransacties. Een voortdurende flinke stijging van de inkomsten bij deze categorie is bij game-uitgevers al jaren een patroon en bij Ubisoft is dat niet anders.

Eerder deze maand stelde Ubisoft meerdere aankomende games uit en verlaagde het bedrijf zijn winstverwachtingen wegens tegenvallende resultaten van Ghost Recon: Breakpoint. In zijn kwartaalcijfers zegt Ubisoft dat de opbrengsten van het bedrijf zijn gedaald door impairment charges die aan Breakpoint zijn gerelateerd. Dit is een verlies aan goodwill en komt simpel gezegd neer op verloren opbrengsten door imagoschade. Ubisoft meldt dat de operationele inkomsten, wat staat voor de omzet voor aftrek van belasting, afschrijvingen en dividend, is gedaald met 93 procent in vergelijking met vorig jaar. Wel zegt het bedrijf dat het omzetdoel voor het afgelopen kwartaal is behaald.

Review Rainbow Six Siege

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

31-10-2019 • 17:08

34

Reacties (34)

34
29
8
0
0
16
Wijzig sortering
Bij wat simpelere games is het niet zo slecht om samen met console tegenhangers te kunnen gamen. Kijk bijvoorbeeld naar een co-op game die multiplatform is waar de focus vooral op PvE ligt.
Iets a la minecraft of cuphead ...

Ga je opeens PUBG console vs pc spelers doen, ja dan zie ik de controllers rap uit het raam vliegen of erger...
Wil je toch bij zulke games gemengde players hebben dan moet het duidelijk worden aangegeven en denk ik ook dat de Tournie/Ranked modus alsnog gescheiden moeten blijven om enige dispute omtrent peripheral advantage onmiddellijk te kunnen verwerpen.

Het is dus vooral belangrijk hoe je crossplay toepast.
Sommige titles zullen er zeker baat bij hebben andere juist niet of aangepast.
Dat de controllers rap uit het raam vliegen zou ik niet zo gouw zeggen. Fortnite Queued ook console en PC spelers in de lobby. Maar door de sterke aim asist vliegt het toetsenbord eerder door het raam :P
Mee eens, en daarom mpeten nooit pvp cross platform maken. Aim assist op een PC is een cheat en voor console is het normaal.
Dat wordt nog lastig voor de mensen die op een console met controller spelen tegen mensen op de PC met een muis.
Nee hoor, daar heb je gescheiden lobbies voor, zoals de meeste ontwikkelaars al doen voor crossplay titels.
Call of duty mw heeft het dus niet in ground wars. Ook al zeiden ze vooraf dat ze je de keuze er voor gaven
Je kan crossplay uitzetten als je er echt op tegen bent..
Ook bij ground wars? Ik heb gehoord van niet.
In opties kan je crossplay uitschakelen. Lijkt mij dat dat voor alle game modes is
Dit is niet voor ground war. Als je die kiest krijg je de melding dat je crossplay moet aanzetten.
Je kan bij CoD kiezen of je alleen tegen pc spelers met controller wil spelen of ook tegen kb/m. Tenminste dat was in de beta zo. Of je het helema kan uitschakelen weet ik niet.
Call of Duty MW Pro's met controller (en aim assist) leggen het niet af tegen mensen (lees shroud/skadoodle) https://boom.tv/codered/4310/stream
Daar heb ik toch mijn twijfels bij, het is zo vaak geprobeerd. Lees ook:
https://www.techspot.com/...ecked-console-gamers.html

En ik kan ook uit eigen ervaring spreken, Muis/Keyboard is in 'shooters' preciezer dan een controller.
Racespellen bijvoorbeeld werkt dan weer beter met een controller.

[Reactie gewijzigd door QPeter op 23 juli 2024 14:58]

Maar die pro's die op console spelen met controller & aim-assist leggen het sowieso af tegen cheaters. Aangezien cheaten voornamelijk een pc-aangelegenheid is ben ik ook geen voorstander van crossplay tussen pc's en consoles. Een van de redenen dat ik de laatste jaren meer op de console ben gaan gamen i.p.v. de pc is omwille van cheaters die online lobby's verzieken.
Nee dat was ooit, tegenwoordig zitten consoles ook vol met aim bots:( helaas
"console peasants", "casual pve", maar wel mekkeren over "oneerlijke autoaim". Wat is het nu, zijn het sukkelaars die er toch niks gaan van bakken omdat de pc masterrace ze allang afknald nog voor de autoaim in actie kan schieten of ben je zelf te slecht en roep je dus maar aimbot uit voorzorg?
Naja, er is niks mis mee om als "peasant" aim assist te willen; maar dan mag je gewoon lekker buiten de competitieve setting verblijven; of in ieder geval snap ik het als mensen zónder de ongein willen afdwingen dat niemand in hen sessie het mág gebruiken.

Ik vind het nogal wiedes; het zou dan eerlijker zijn in het algeheel aimbots toe te laten dan dat te beperken tot (bepaalde) controllers.

zogauw iemand heel graag handicaps gaat uitdelen mag die persoon zich best realiseren dat daar niets competitiefs aan is; en aan competitiviteit hoor je niet onderuit te komen in echte pvp.

het is tegenwoordig bovendien in steeds meer games mogelijk op de consoles kb/mouse te gebruiken; doe keuze is aan de speler of hij wil competeren of hobbelen, maar aim assist hoort mi bij geen van beide keuzes.

Maak anders casual lobbies ofzo waar iedereen aim assist heeft (jup ook kb/mouse, scheer maar over een kam); gezeik klaar en mensen op zoek naar echte tegenstanders zijn ook blij.
want als je echt casual wil spelen moet je er ook niet al te zwaar aan tillen als je ervaarr waarom mensen in een echt competitive setting aimbots not-done vinden en leer je te kiezen je skills te verbeteren of het lot te accepteren.

TLDR; het wordt hoog tijd dat mensen die dingen in een pvp setting willen spelen, leren te accepteren dat als ze verliezen dat altijd meer aan henzelf toe te schrijven is dan de ander.

[Reactie gewijzigd door Annihlator op 23 juli 2024 14:58]

Een goede aim assist is slechts een assist. Geen aimbot. Een goede pc speler zal nog altijd een goede console speler verslaan. Het is zo goed als een non-argument om tegen console spelers te spelen. Met kan ik wel iets in zien.
Als je goed genoeg bent (en daarmee bedoel ik dus niet de 1%) met kb+m dan zul je tegen console spelers niet zo heel veel moeite hebben.
Ik had het overigens meer over de gebruikte woorden. Zo neer kijken op console spelers (he, doe ik ook graag) maar dan wel bang zijn van hun aim assist, wat noodzakelijk is behalve voor misschien die 1% console spelers die dan wel weer een modified controller gebruiken. In bepaalde games maakt het wellicht helemaal niet veel uit, maar in iets als shooters, games waar precisie belangrijk is in het algemeen, vind ik het een rare beslissing, in het nadeel van de console spelers tenzij ze de aim assist opdrijven waardoor het gewoon idioot wordt.

Dus om duidelijk te zijn: ik zou het ook eerlijker vinden (voor iedereen) dat het gescheiden zou zijn voor ranked modes. Voor "casual"/unranked maakt het echter weinig uit, genoeg pc spelers die ook als een idioot zonder kop rondlopen.

In een ranked mode in een precisie spel is crossplay gewoon niet logisch, ik ga er gemakshalve van uit dat zelfs Ubisoft (ja, zelfs Ubisoft!) dat wel beseft. De beschikbare informatie (even doorgeklikt op het gelinkte artikel) geeft helemaal geen gedetailleerde informatie, dus bij voorbaat ervan uitgaan dat het zowiezo crossplay is, ongeacht de situaties, lijkt mij nogal voorbarig, dan niet gewoonweg dom. Maar goed, het blijft een AAA publisher/dev dus het kan wel.
Maar het woordgebruik in combinatie met de angst om dan geowned te worden is op z'n minst hilarisch te noemen. Dat hij ze dan peasants noemt en lekker gaat ownen ipv al op voorhand te gaan bitchen (ja bitchen, niet gewoon een zorg uiten).
Een aim assist is gewoon een aimbot met een iets mildere instelling. Het doel is de beperkte respons van controllers op te vangen maar in de praktijk doet het veel meer dan dat.

Ik geloof iig totaal niet in de vreemde verhouding in crossplay die zich nu aftekent, namelijk dat een controller allerlei assist nodig heeft om een muis/tobo bij te houden. Dat gaat niet werken. Wat is genoeg aim assist? Wat is teveel? Daar kom je nooit uit. Een eerlijk speelveld gaat het niet worden als één partij 'een beetje' mag valsspelen.

Dus wat dat betreft eens met degene die dit draadje begon; strikt gescheiden houden, OF een situatie of modus maken waarbij alle input devices toegestaan zijn. De twee kunnen volgens mij naast elkaar bestaan, je hebt immers ook twee keer zoveel playerbase (of meer) met crossplay support.

De werkelijke/achterliggende reden voor crossplay geluiden is evident: de spelersaantallen per game zijn de afgelopen jaren véél vluchtiger geworden. Spelers springen van de ene content update naar de andere in legio games, en blijven zelden heel lang hangen. Dus moet je flexibeler worden als je nog een levendige multiplayer wil behouden. Daarbij maakt bijna iedereen nu games die op alle platformen uitkomen. Je hoeft in elk geval niet te denken dat Ubisoft en co. dit 'voor de gamer' doen. Het gaat om consolidatie en het past ook in de recente uitspraken dat Ubisoft langere tijd tussen releases moet houden; dat gebeurde bij AC (en daarna kwam Odyssey/Origins) en het gebeurde recent bij Ghost Recon.

[Reactie gewijzigd door Vayra op 23 juli 2024 14:58]

vroeger werden aimbots als cheating gezien :p tegenwoordig is t gewoon een feature
Wees blij dat je het niet voor €10 hoeft te unlocken in de mtx store
snap de -1 niet ik ben 100% mee eens. Ik hoe niet van auto aim consolers in pvp.
Wat is er zo bijzonder aan Crossplay. Alsof het meteen je een betere ervaring geeft voor gamen.
Nou, dan kan ik en andere eindelijk continue op mijn Xbox/PS4 blijven spelen en multiplatform games alsnog gewoon tegen/met elkaar spelen en hoeven wij alleen console exclusies op de Xbox/PS4 te halen.

Ligt er net aan waar je voorkeur naar uit gaat, voor mij is dit Xbox maar veel vrienden hebben een PS4 helaas.

PC vs Console is in mijn ogen niet wenselijk, MK, Refresh-rate, dept of field etc. etc.

[Reactie gewijzigd door Jonathan-458 op 23 juli 2024 14:58]

1. Het bevordert de snelheid waarmee een match gevonden kan worden.
2. Je kan nu met een vriend spelen die niet dezelfde console heeft als jij.
3. De levensduur van spellen zal langer worden door de grotere playerbase (matchmaking)
Maar cross play betekent dat jij je vrienden niet meer hoeft te volgen en zelf je console kan uitkiezen op persoonlijke voorkeur.
Cross play is alleen maar goed voor de consument. Tenzij dat een bepaald platform grote voordelen heeft en je dit niet kan uitzetten.
Ik koop geen console, want ik heb geen console nodig. Een paar familieleden weigeren echter spellen op hun PC te spelen zelfs als het spel nog op hun laptop zou draaien, te lui om een controller in een USB poort te pluggen zeg maar.

Dan is het gewoon heel tof om games die je eigenlijk met elkaar zou willen spelen toch gespeeld kunnen worden. Voor competetief heeft het zoals hierboven door een ander aangehaald wat haken en ogen, maar coop games zoals een Borderlands zouden gewoon zonder problemen te spelen moeten zijn.

Zeg maar het oude "hoe meer zielen, hoe meer vreugd" principe. Dus ja, een betere ervaring. :)
dat ik dit op mijn ouwe daggie nog mag meemaken, nice!

Edit:
Balancing gaat wel heel belangrijk worden hierin, ben benieuwd

[Reactie gewijzigd door ferragosto op 23 juli 2024 14:58]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.