Huawei onderhandelt met Aptoide als alternatief voor Play Store

Huawei is begonnen met onderhandelingen met Aptoide, een Portugese downloadwinkel. Dat zou als alternatief kunnen dienen voor de Play Store. Huawei heeft ook de eigen AppGallery, maar daarin staan minder apps.

Aptoide en Huawei hebben overlegd, claimt Dinheiro Vivo. Hoe ver die onderhandelingen zijn, is niet duidelijk. Huawei heeft met AppGallery een eigen downloadwinkel voor apps, maar Aptoide heeft met 900.000 apps een groter aanbod. Aptoide kan geen alternatief bieden voor andere Google-diensten als Play Services en SafetyNet, waardoor veel Android-apps alsnog niet of beperkt zullen werken op smartphones zonder die diensten.

Inmiddels zegt Huawei dat Amerikaanse bedrijven bij de Amerikaanse overheid hebben aangedrongen op het opheffen van het handelsverbod. Dat claimt de ceo in een persconferentie waarvan China Global TV Network een deel online heeft gezet.

Intussen neemt het pro-Huawei-sentiment in China toe, schrijft South China Morning Post. Diverse topmensen met iPhones hebben hun smartphone ingeruild voor een exemplaar van Huawei. Dat staatsmedia dit melden, wijst erop dat de Chinese overheid het sentiment om een iPhone in te ruilen voor een Huawei in elk geval niet afkeurt.

Het Amerikaanse ministerie van handel heeft Amerikaanse bedrijven verboden handel te drijven met Huawei en met zeventig bedrijven die aan de Chinese onderneming verwant zijn. Op basis van dit besluit zag Google zich onlangs genoodzaakt om Huawei niet langer een Android-licentie te verschaffen, al volgde snel daarna een uitstel van drie maanden.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

22-05-2019 • 20:01

217

Reacties (217)

217
204
100
12
0
80
Wijzig sortering
Ik heb een vermoeden dat de Amerikanen nog een hoop spijt gaan krijgen van deze actie. De hele wereld heeft nu gezien dat ze te afhankelijk zijn van Amerikaanse technologie/IP.
Bij de NOS staat al een bericht omtrent de hele handelsoorlog tussen China en de VS. Daarin wordt gesteld dat China aan het overwegen is om de export van zeldzame metalen en mineralen richting de VS aan banden te leggen. En China is een grote leverancier op dat gebied (84 tot 90% van de wereldproductie volgens het NOS artikel).

Leuk dat Qualcomm dan geen chips meer mag leveren aan Huawei, maar als b.v. Qualcomm niet meer fatsoenlijk chips kan maken omdat ze de grondstoffen niet hebben, dan krijgt de VS de bal weer hard teruggekaatst.

Edit: en dit raakt dat niet alleen Qualcomm, maar zo'n beetje elk Amerikaans bedrijf dat iets met electronica en/of engineering doet; computerchips, windmolens, straalmotoren, accu's, huishoudelijke apparaten, zo'n beetje overal zitten (kleine) hoeveelheden zeldzame metalen in.

[Reactie gewijzigd door Moi_in_actie op 22 juli 2024 21:01]

China heeft in 2010 al eens de export van zeldzame aardmetalen naar Japan stilgelegd. Aangezien er zo weinig van nodig is voor het maken van een product, is het vrij makkelijk om het het land uit te smokkelen. Voor een telefoon is van sommige metalen bijvoorbeeld maar een paar gram nodig. Daarnaast liggen er in andere landen ook nog wel voorraden en ik denk dat daar, door nieuws zoals dit, de vraag of er extra mijnen moeten worden geopend ook wel weer op tafel komt.

Edit: Voor wie geïnteresseerd is om meer te weten te komen over China's macht ten aanzien van de markt van zeldzame aarde:
https://www.cfr.org/repor...nts-and-national-security

[Reactie gewijzigd door Olympia op 22 juli 2024 21:01]

Het scheelt natuurlijk dat electronica in China gemaakt wordt over het algemeen.
Daarvan kan de export ook worden stilgelegd.
Alleen heeft China de export zelf nodig , het mes snijd aan twee kanten wat dat betreft en volgens mij heeft China dan zichzelf er harder mee
China heeft inmiddels een hele grote interne markt. 10 Jaar geleden hadden ze grote problemen gehad, nu veel minder.

Als ze export naar de VS verbieden, en dat ook voor de kopers uit andere landen opleggen heeft de VS een serieus probleem.

Geen 5G meer naar de VS, door de patenten die Huawei in handen heeft is er een voorbeeld van.
Maar de meeste van de Huawei 5G patenten zijn nu onderdeel van de 3GPP standaard, dus dan is FRAND van toepassing. Als Huawei dat blokkeert, kunnen westerse bedrijven dat ook gaan doen en dat kan Huawei geen devices meer leveren. Daar tref je harder mee dan met hun netwerk business want daarvan is de sales helemaal niet zo rooskleurig. Ze verdienen de bulk van het geld met devices.
FRAND is een vage afspraak tussen het bedrijfsleven geen exorbitante prijzen te vragen voor patenten.
Maar als je geen zaken mag doen krijg je dus ook geen FRAND licentie.
Dat kan je niet eerlijk vinden, want onontbeerlijk, maar volgens mij draait deze hele boycot allang niet meer om wat eerlijk is.(als het ooit al eerlijk begonnen was door Trump)
Kijk om je heen wat er gebeurt, talloze bedrijven doen plotseling geen zaken meer met Huawei vanwege een spoortje Amerikaanse technologie/ontwikkeling in hun product.
Dus omgekeerd zou Huawei, als het van de Chinese overheid niet mag, aan bepaalde landen geen FRAND technologie/licenties mogen leveren, ook al zouden ze willen.
En gebruik je die wel dan kan Huawei gewoon rechtszaken beginnen, want geen licentie.
En waarom zouden andere landen zich daar iets van aantrekken? Het is niet dat de Chinese overheid zoveel om patenten geeft.
Ah, dus als Huawei met een omweg toch telefoons gaat leveren met het laatste Android + services aan "het westen", dan is dat prima? Want waarom zouden ze zich er iets van aantrekken?

Of worden ze alle kanten opgeprocedeerd, met boetes hoger dan de inkomsten?
En blijkt een patent uiteindelijk gewoon een patent, verdedigbaar, waar ook ter wereld?
Nee want westerse bedrijven verliezen vaak vrij standaard de patentzaken in China of er wordt niets aangedaan.

Hetzelfde kunnen wij doen met de patenten van Chinese bedrijven.
Nee want westerse bedrijven verliezen vaak vrij standaard de patentzaken in China of er wordt niets aangedaan.

Hetzelfde kunnen wij doen met de patenten van Chinese bedrijven.
welke westerse bedrijven verliezen vrij vaak standaard patentzaken in China?
Hoe willen wij hetzelfde doen? Iets opdragen aan de rechters misschien?
Wet veranderen.
wet dat Chineze patenten niet gelden? Dan gaan we dus 200 jaar terug in tijd van de wilde westen.
Dat valt nogal mee, eerder 100 en ons eigen Philips is er groot mee geworden. Plus je creëert een gelijk speelveld.
Dat valt nogal mee, eerder 100 en ons eigen Philips is er groot mee geworden. Plus je creëert een gelijk speelveld.
Gelijke speelvelden: mes snijdt aan 2 kanten
Gelijke speelvelden creeren hebben we zelf in handen.
Voorbeeld: wij geen subsidie zij wel subsidie
1 wij ook subsidie geven -> gelijke speelveld
2 zij onder druk zetten om geen subsidie te geven -> gelijke speelveld

De relatieve machtsverhouding zal dan de doorslag geven zijn zin krijgt!
Dan haal je ze daar uit.

Huawei heeft nu hoogstwaarschijnlijk ook patenten die (nog) niet onder FRAND vallen. Omdat ze daar aan onderzoek doen in plaats van advocaten maken.
Er wordt toch al een verbod gedaan op de verkoop 8)7 wat wil je nog .eer bereiken.
Als je ze uit de 3gpp standaart haalt heb je ook niet meer nodig voor 5G ;-)
Wat daar staat juist beschreven wat 5G is en haal je onderdeel uit mogen bedrijven dus de oplossing van de concurrent gebruiken
Anoniem: 143912 @K-aroq25 mei 2019 01:01
Als Huawei niet kan maken door export stop dan verdienen ze ook niks meer. Als ze toch niks meer kunnen verdienen dan maar ook beter USA geen 5G en geen 4G meer laten gebruiken... toch of niet?

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 143912 op 22 juli 2024 21:01]

Alsof Huawei alleen 5g technologie kan maken. Daarnaast neemt China zelf niet zo nauw met buitenlandse patenten.
Anoniem: 143912 @invic25 mei 2019 01:17
Alsof Huawei alleen 5g technologie kan maken. Daarnaast neemt China zelf niet zo nauw met buitenlandse patenten.
Daarnaast neemt USA zelf niet zo nauw met buitenlandse patenten.
over 'factfree' gesproken. heb jij bewijzen? zonder bewijzen kan iedereen klakkeloos aantijgiingen doen
Dat is inderdaad bij de VS en hun serie handelsoorlogen van de afgelopen paar jaar ook erg ter discussie gekomen. Trump zelf is met regelmaat uitgelachen om zijn ondoordachte veranderingen in in- en uitvoerrechten. Dit zou mogelijk een behoorlijke Trump-blunder van China zijn, als ze dit zouden doen.

[Reactie gewijzigd door Amanoo op 22 juli 2024 21:01]

Zou kunnen, maar Trump heeft de wereld bewust gemaakt van de werkwijze van China. En dat alleen al is een pluimpje waard.
Anoniem: 143912 @andreetje25 mei 2019 01:18
Zou kunnen, maar Trump heeft de wereld bewust gemaakt van de werkwijze van China. En dat alleen al is een pluimpje waard.
Iedereen ziet nu de onbetrouwbare werkwijze van Trump en daarmee schiet hij zelf in de voeten
Iedereen is nu ook ineens kritisch.

Waar komt dat zure toch vandaan?
Anoniem: 143912 @andreetje25 mei 2019 12:25
Iedereen is nu ook ineens kritisch.

Waar komt dat zure toch vandaan?
Komt door Trump
Van de werkwijze van China zijn we al langer bewust. Maar om prefereer die misschien nog wel boven die van de VS. Bij China weet je tenminste wat je aan ze hebt. De VS doet zich voor als goede vriend en duwt ondertussen net zo lief een mes in je rug. Dan heb ik misschien nog liever de vijand die je kent, dan een slechte "vriend" die je niet kan vertrouwen.
Met hulp van Trump, ja ja. Geloof je het zelf? TTIP ging in 2016 van tafel. Trump werd in 2017 ingelijfd. Linksliberale elite ook nog eens. Er is geen linksliberale elite, dat rare sprookje mag wel eens de deur uit. Heb je de kabinetten sinds 2003 gezien? VVD, CDA, etc. Misschien een periode centrum, maar dat was het wel. Of bedoel je meer de mensen die economisch gezien bij de elite horen, de eigenaren van bedrijven als Shell? Die stemmen ook vrijwel allemaal VVD. Daar komt niets linksliberaals aan te pas :+ . Sterker nog, het waren voornamelijk rechtse partijen die voorstander van TTIP waren, zoals CDA, VVD, SGP, en 50Plus, met enkele verdwaalde linkse partijen waarvan destijds PvdA de grootste was. Tegen waren de SP, Piratenpartij, en de PvdD. SP en PvdD zijn absoluut niet rechts. Hooguit enkelen bij de Piraten, daar heb je van alles rondlopen, van socialisten tot ancaps.

Ik heb zelke zulke rare onzin gehoord. Volgens mij moet je een dokter opzoeken, want zo hard als jij op je achterhoofd moet zijn gevallen kan niet gezond zijn. 8)7

Trouwens, mooie rode haring-drogreden, zomaar over Trump en Obama beginnen wanneer ik het heb over de Amerikaanse politiek van de afgelopen decennia. Dat is nog even afgezien van de rare complottheorieën en grove onwaarheden die je rondspuit. Obama en Trump waren niet erg relevant in de jaren 70 toen de VS onder andere bezig was met Operation Cyclone. Ik ben ervan onder de indruk hoeveel onwaarheden en drogredenen je in zo weinig tekst weet te proppen.

[Reactie gewijzigd door Amanoo op 22 juli 2024 21:01]

Oh pas op hoor, anders kom ik met nog meer microaggressies. Booeoeoeoe :o

Overigens stem ik centrumrechts

[Reactie gewijzigd door Amanoo op 22 juli 2024 21:01]

Ik zie dat je je agressieve toon en persoonlijke aanval in je post na mijn reactie daarop verwijderd hebt.

Goed van je.
Ik heb niets verwijderd, enkel toegevoegd.
Ja, inderdaad, je beledigingen staan er nog steeds! Ik las er overheen.
Je leest wel over meer heen. Als een ander aankaart dat niet 1 zin van je een kern van waarheid bevat en dat uitvoerig beargumenteert, met tot slot een grap omdat je met zoveel onzin ook echt niet meer serieus te nemen bent, dan zie je alleen nog die grap. Als je vervolgens daar ook overheen leest blijft er al helemaal niets meer over. Zag je soms een lege comment?

[Reactie gewijzigd door Amanoo op 22 juli 2024 21:01]

Probleem is dat veel van die metalen uit Afrika komen en raad eens wie daar een flinke vinger in de pap heeft? https://www.nrc.nl/nieuws...-van-china-wordt-a1612743
Er zijn ook Tesla's, waar een hoop zeldzame metalen in de accu's moeten. Een Tesla van $500.000,= verkoopt niet zo makkelijk in America of Europa. Trump wil kijken wie de grootste ballen heeft een spiegelt zijn handelen aan het Amerika wat hij gewend is. Chinezen reageren misschien toch anders dan bij denkt en dat kan best pijn gaan doen.
Zolang het handelsoverschot tussen china en de usa zo groot is in het voordeel van china, heeft china toch het meeste te verliezen.
Daarnaast dwingt de usa ook andere bedrijven niet meer samen te werken met bedrijven op de lijst.
Maar goed we zullen zien hoe lang trump dit kan en gaat volhouden.
Zolang het handelsoverschot tussen china en de usa zo groot is in het voordeel van china, heeft china toch het meeste te verliezen.
Daarnaast dwingt de usa ook andere bedrijven niet meer samen te werken met bedrijven op de lijst.
Maar goed we zullen zien hoe lang trump dit kan en gaat volhouden.
Je eerste zin betekend dat China een gigantische voorraad USD heeft. Ze hebben in feite producten en diensten omgeruild voor fiat valuta USD.

Dat is een gigantisch wapen dat China in handen heeft. De Chinezen hebben de Amerikanen al eens eerder "aangeboden" heel veel Amerikaanse goederen op te kopen (met die USD voorraad) in ruil voor het uitblijven van sancties. Op het eerste gezicht klinkt dat heel aardig van de Chinezen: de Amerikaanse economie stimuleren door heel veel Amerikaans spul te kopen.

Maar ik lees dat als: wij gaan onze dollar voorraad dumpen. Jullie Amerikanen krijgen jullie waardeloze dollars terug en wij krijgen in ruil daarvoor echte spullen en diensten.

Daarmee krijg je in Amerika (hyper)inflatie en een economische crisis. En ja dat is een kernbom die China zelf natuurlijk ook gaat raken. En ons Europeaantjes.

Ben benieuwd wat hier uitkomt op de lange termijn. Handelsoorlogen zijn in de geschiedenis niet vaak positief geweest volgens mij. Correct me if I'm wrong.

[Reactie gewijzigd door GeoBeo op 22 juli 2024 21:01]

China heeft de meeste Amerikaanse staatsobligaties ter wereld. Echter is dat zeker geen uitgesproken troef en zal het dumpen daarvan de VS hoogstwaarschijnlijk niet veel pijn doen. Andere landen hebben dat vroeger geprobeerd en het is nooit echt tot een crash gekomen. Ook is de vraag wat China dan moet doen met de opbrengst daarvan, in andere valuta investeren ?
Ook snijden ze hiermee in hun eigen vel, door het massaal dumpen ervan zal de waarde van hun eigen voorraad ook zakken.
China heeft de meeste Amerikaanse staatsobligaties ter wereld. Echter is dat zeker geen uitgesproken troef en zal het dumpen daarvan de VS hoogstwaarschijnlijk niet veel pijn doen. Andere landen hebben dat vroeger geprobeerd en het is nooit echt tot een crash gekomen. Ook is de vraag wat China dan moet doen met de opbrengst daarvan, in andere valuta investeren ?
Ook snijden ze hiermee in hun eigen vel, door het massaal dumpen ervan zal de waarde van hun eigen voorraad ook zakken.
Ik heb het niet over staatsobligaties. Daarmee kun je het hoogstens (tijdelijk) lastig maken voor de Amerikaanse overheid op geld op te halen op de obligatiemarkt. Niet echt boeiend, want dan komt de FED om de hoek met een nieuwe lading gratis imaginair geld dat ze kunnen gebruiken. Met een of andere nieuwe QE truuk.

Ik heb het over het dumpen van USD als valuta. Of in ruil voor een andere valuta, maar beter nog: in ruil voor Amerikaanse spullen. Voorbeelden: alle voedsel opkopen, alle auto's opkopen, alle huizen opkopen, enz. Of in ruil voor Amerikaanse diensten/arbeid. Als je hyperinflatie voor elkaar krijgt dan is het afgelopen met Amerika.
China is ook de grootste schuldeiser van de USA.
Als China het geld wat ze hebben liggen in de USA weghalen, heeft de USA een groot probleem
Tegelijk heeft china dan ook een probleem. Zou de dollar instorten dan kan china niet naar de usa exporteren, ze zijn dus aan elkaar verbonden of ze willen of niet.
Ze hebben zojuist 20 miljard afgeschreven dus het blijft niet bij dreigen.
Overigens hebben ze 1200 miljard nog open staan. Maar het is zeker een speldenprik richting de US.
Tegelijkertijd betekent die gigantische import ook dat de Amerikaanse samenleving voor heel veel goederen afhankelijk is van China. Doordat ze goedkope producten kunnen importeren, kunnen mensen zich die spullen veroorloven. Zou die goederenkraan worden dichtgedraaid, dan heeft dat enorme invloed op de levensstandaard. Importeurs, Retailers en Amerikaanse verwerkers van halffabrikaten worden dan ook geraakt.

Er is niet zomaar ineens Amerikaanse productie die het kan vervangen. Dat duurt jaren en dan nog tegen hogere prijzen.

Een handelsoorlog raakt beide kanten. Dat is nu juist het idee van handelsverdragen: dat er betere arbeidsverdeling kan ontstaan en economieën verweven raken. En dat daardoor de som van de welvaart stijgt.

In Amerika (en in iets mindere mate de EU) is het probleem echter dat die extra welvaart niet evenwichtig wordt verdeeld. De Amerikaanse middenklasse is er in 40 jaar niets op vooruit gegaan (na inflatie), de rijken zijn juist veel rijker geworden. Of zoals Bernie Sanders het stelt: de rijkste 3 Amerikanen hebben meer bezit dan de armste 50% van de bevolking. De middenklasse bestaat steeds meer uit 'werkende armoedzaaiers' die niet rond kunnen komen van een baan en noodgedwongen meerdere banen moeten nemen of zich steeds dieper in de schulden steken bij payday lender enz.

Trump doet net alsof hij voor de middenklasse opkomt, maar dat is net als bijna alles wat uit zijn mond komt een leugen. Als hij echt om die mensen geeft had hij het minimumloon kunnen verhogen, zorgverzekering voor iedereen kunnen regelen en de vakbonden kunnen versterken. In de twee jaar dat hij met de Republikeinen de meerderheid had in het Huis en Senaat had hij dit allemaal kunnen regelen. In plaats daarvan moest die enorme belastingverlaging voor grote bedrijven en rijken er komen.

En denk maar niet dat de 'populisten' hier een haar beter zijn. Die worden allemaal gesteund door dezelfde kliek die Trump aan de macht heeft geholpen (onder aanvoering van Bannon). Ik vertrouw ze voor geen meter.
Tegelijkertijd betekent die gigantische import ook dat de Amerikaanse samenleving voor heel veel goederen afhankelijk is van China. Doordat ze goedkope producten kunnen importeren, kunnen mensen zich die spullen veroorloven. Zou die goederenkraan worden dichtgedraaid, dan heeft dat enorme invloed op de levensstandaard. Importeurs, Retailers en Amerikaanse verwerkers van halffabrikaten worden dan ook geraakt.
Probleem in de USA is natuurlijk veel groter. Veel banen zijn door verplaatsen naar china de afgelopen 40 jaar al verdwenen. De middenklasse bestaat al bijna niet meer.

De USA is hier zelf schuld aan door kapitalisme waar het gaat om geld geld meer geld en hup produceren waar het goedkoper is zodat we meer kunnen verdienen. Uiteindelijk jobs ik het land zelf naar de kloten en de rijken die alleen maar rijker worden.
Anoniem: 143912 @bbob25 mei 2019 01:26
[...]

Probleem in de USA is natuurlijk veel groter. Veel banen zijn door verplaatsen naar china de afgelopen 40 jaar al verdwenen. De middenklasse bestaat al bijna niet meer.

De USA is hier zelf schuld aan door kapitalisme waar het gaat om geld geld meer geld en hup produceren waar het goedkoper is zodat we meer kunnen verdienen. Uiteindelijk jobs ik het land zelf naar de kloten en de rijken die alleen maar rijker worden.
Banen verdwenen = arbeid over voor om te produceren andere baan!
China voegt maar iets van 5% toe aan de waarde van de spullen die we hier kopen. Dus 95% van wat er betaalt wordt door de Amerikanen worden verdient door Amerikanen. China verliest maar 5% maar voor de Amerikanen staat 95% op het spel. Natuurlijk gaat die 5% weer ergens anders zoals Vietnamen, Bangladesh etc dus een beetje zinloze gedoe dit. Zo jaag je bedrijfsleven alleen maar op kosten
Ik weet echt niet hoe je aan 5% waarde komt. Producten met hoger loonkosten aandeel zijn nu eenmaal goedkoper in lage loon landen te produceren. Afgezien van lage lonen als je elektronica of zonnepanelen in elkaar zet dan zal alles om dat te maken ook lokaal aangeleverd worden.
Anoniem: 143912 @bbob25 mei 2019 12:29
Ik weet echt niet hoe je aan 5% waarde komt. Producten met hoger loonkosten aandeel zijn nu eenmaal goedkoper in lage loon landen te produceren. Afgezien van lage lonen als je elektronica of zonnepanelen in elkaar zet dan zal alles om dat te maken ook lokaal aangeleverd worden.
laten we maar wat ruimer nemen zeg tussen 1-10% zoals bij een iphone:
https://theconversation.c...trade-war-is-futile-99258
Gelukkig is de iphone dan ook het enigste export product van china 8)7

Als je verder kijken zonnepanelen, accus'auto's, gereedschap, chinese maak industrie groeit en groeit.
Het zou heel knap zijn dat china met die 5% waar bij het over hebt zo veel kan investeren.
Anoniem: 143912 @bbob26 mei 2019 18:22
Gelukkig is de iphone dan ook het enigste export product van china 8)7

Als je verder kijken zonnepanelen, accus'auto's, gereedschap, chinese maak industrie groeit en groeit.
Het zou heel knap zijn dat china met die 5% waar bij het over hebt zo veel kan investeren.
Het is maar een voorbeeld maar de rest vind ik niet zo snel op google. misschien dat het wat minder interessant om voor alles uit te zoeken. Vanuit mijn vorige job kan ik met wel vinden in deze verhoudingen. We importen low tech decoratie materialen uit china en de prijzen in de bouwmarkt zijn iets van 10x van waar wij voor inkopen. Ik denk zelf het het ook geldt voor schoenen en textiel.
de NOS kan soms overdrijven met de nummers want het is rond de 80%. En de amerikanen zijn niet zo afhankelijk van China zoals ze hun will doen denken.
Ik denk dat de Chinesen minder afhankelijk zijn van Amerika dan andersom. En China kan veel gemakkelijker inspelen op dit soort conflicten dan het 'democratische westen'.
Anoniem: 457607 @ShopHB22 mei 2019 22:46
Het is hier beneden al veel beter gezegd, maar je zit er 100% naast. China is vrijwel geheel afhankelijk van export. Ondanks het enorme bevolkingsaantal stelt de interne markt weinig voor.

Ook is China vrijwel geheel afhankelijk van fabricage. Wat leukt lijkt, maar juist meer welvarende landen zijn overgestapt naar hoogwaardigere economien: diensten, informatie, etc. Alle nadelen van fabricage zijn uitvergroot in China: honderden miljoen laagopgeleide mensen, milieuvervuiling, etc.

Nog erger, China is niet zelfvoorzienend. Het heeft verschrikkelijk veel inwoners maar te weinig vruchtbare grond, olie, etc en moet deze basisbehoeftes op enorme schaal importeren. Als daar een kink in de kabel komt, is het mis.

Het zou de USA uiteraard pijn doen als China heftige bewegingen maakt, maar de pijn is niet dodelijk. De USA kan in nood als het echt moet, geheel zonder China.
De VS kan niet zonder China. Wie leent de VS dan nog geld?
Dat is niet lenen, dat is de geldpers aangooien. Staatsschuld van VS is al exorbitant hoog en stijgt in rap tempo.
Anoniem: 457607 @Holzschuh23 mei 2019 13:04
Het is wel lenen. De Amerikaanse overheid leent van de FED wanneer deze nieuw geld bijdrukt.
En dat verbranden ze weer via de FED.
Het zal de VS jeuken wat de chinezen met die staatsobligaties gaan doen. Als ze ze dumpen hebben ze vooral zichzelf er mee.
En dat verbranden ze weer via de FED.
Het zal de VS jeuken wat de chinezen met die staatsobligaties gaan doen. Als ze ze dumpen hebben ze vooral zichzelf er mee.'

Ze kunnen met al dat geld alle essentiele grondstoffen opkopen.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 143912 op 22 juli 2024 21:01]

Als ze er geld voor terug krijgen wel. Maar bij dumpen worden ze waardeloos.
Als ze er geld voor terug krijgen wel. Maar bij dumpen worden ze waardeloos.
Dat is nou de clou bij dumpen wordt $ veel minder waard maar beter is om met al die $ reserves essentiele grondstoffen opkopen. Gas, koper, alumunium, cobalt etc.
Dat drijft de prijzen op en ontsaat wereldwijde inflatie dan voelen Amerikanen echt. Zonder cobalt kun je geen batterijen maken. Ze kunnen misschien prijzen van auto's laten verdubbelen.
Who cares? Ze staan zelf aan de pers. Ze kunnen bijprinten of eenzijdig besluiten niet te betalen. Wat wil China daar aan doen dan?

Denk je nou echt dat China de USA op de knieen krijgt met wat papier? Wanneer het er echt op aankomt, betekenen die schulden helemaal niets.
Er rijden 280 miljoen auto's in China. Dat is toch wel wat, qua interne markt.
China is veel en veel meer afhankelijk van de VS dan andersom. China heeft namelijk geen binnenlandse consumptie die ook maar in de buurt komt om de binnenlandse productie op pijl te houden. En indien die productie stokt, zakt de welvaart als een pudding in. China is volledig afhankelijk van buitenlandse consumptie voor de eigen welvaart.

Individuele Amerikaanse bedrijven die zaken doen in China kunnen behoorlijke klappen krijgen omdat ze flinke afzetmarkten verliezen, maar collectief heeft zowel de EU als de VS weinig te duchten van China. China's enige significante machtsmiddel is dat de EU en VS afhankelijk zijn van de Chinezen voor goedkope productie. Maar andersom de Chinezen kunnen niet zomaar stoppen met deze zaken, want hun eigen economie drijft grotendeels op de export van deze westerse producten. Uiteraard zal men proberen Amerikaanse bedrijven te pesten, maar men zal moeten oppassen niet te ver te gaan, om zichzelf niet in de vingers te snijden.

China kan ook niet veel aan importstrafheffingen doen, want datgene wat datgeen wat men importeert uit het westen is hoogwaardig materiaal. Denka aan vliegtuigonderdelen en computerchips. Ook daar doet men het westen pijn, maar zichzelf nog meer, bij importheffingen. Andersom de VS (en EU) kan moeiteloos die eindeloze stroom aan goedkope rommel zoal je die bij de Action/Walmart/etc aantreft belasten. Dat is spul dat toch vaak met enkel een zeer kleine tussenstop bij de consument direct uit het containerschip naar de vuilstort/verbranding gaat. Consumenten mopperen wat, maar strikt noodzakelijk is dit allemaal toch niet.

Nu wordt ook duidelijk waarom China zo graag onafhankelijk wil zijn. Het is enkel zo dat men het doet via het jatten van westerse IP ipv eerlijk te concurreren. En dat is ook waarom de VS nu eindelijk een lijn trekt, en korte termijn pijn en pijn voor bepaalde eigen sectoren accepteert voor langere termijn belangen. Ongetwijfeld zullen diverse takken van industrie hard lobbyen om de straf voor Huawei ongedaan te maken omdat het hun kleinere belangen treft, maar de vraag is of Trump hier aan toe zal geven.

Overigens is de productie van aardmetalen momenteel een Chinese aangelegenheid, maar de wereldwijde voorraden zijn veel breder verspreid. Zoals 'Olympia' hieronder vermeld is er ook maar weinig nodig van dat materiaal en dus ook geen animo om te investeren in de productie vanuit die talloze andere landen. Bij een boycot komt dan vanzelf op gang, dus zo'n boycot werkt enkel tijdelijk. Ook is naleving van een boycot lastig. Immers men zou de materialen naar de EU kunnen verschepen en na bewerking tot halffabrikaten die producten weer naar de VS.
Wellicht maar je moet denk ik ook uitkijken dat je China niet in een situatie drukt waarbij ze niets meer te verliezen hebben. Bijv Apple heeft toch een behoorlijke afzetmarkt in China en zo zijn er nog meer Amerikaanse bedrijven. Die kan China toch aardig pijn doen en op een gegeven moment dwing je ze om met een tegenreactie te komen.

Maar alleen al het anti-amerika sentiment wat dit veroorzaakt, niet alleen in China maar ook daar buiten. Ik heb zelf geen Huawei maar ik zou toch behoorlijk pissed off zijn nu als ik er wel eentje had. Al dit buitensporige machtsvertoon en protectionisme van de VS bevalt me sowieso echt totaal niet, ook ik zie nu pas hoe afhankelijk ik zelf eigenlijk ben van die bedrijven daar.

Maar ik denk dat China zich nu even koest houdt en de presidentsverkiezingen van 2020 afwacht en dan bidden dat Trump niet wordt herkozen.
Anoniem: 457607 @mkools2422 mei 2019 22:49
Ik snap dat de aktie van de USA als buitensporig machtsvertoon overkomt, maar neem wel in acht dat buitensporig machtsvertoon het standaardmodel is van de Chinezen. Althans, ze spelen structureel vals in de handel door staatssteun en het negeren van intellectuele rechten.
Zijn we airbus, boeing, banken sector etc. vergeten?
Anoniem: 457607 @Jonathan-45823 mei 2019 13:01
Wat is je punt? Dat zijn geen Chinese bedrijven.
EU & VS based bedrijven welke staatsteun hebben en/of nogsteeds ontvangen.

Don’t be so quick to judge China on that point.

Het negeren van IP is inderdaad wel een punt, echter is dat gehele IP gedoe een ander apart verhaal.
Anoniem: 457607 @Jonathan-45823 mei 2019 13:10
"Don’t be so quick to judge China on that point."

Wat? Ik moet China niet beoordelen op staatssteun, terwijl dat het standaard model is daar?
Anoniem: 143912 @Jonathan-45825 mei 2019 01:33
EU & VS based bedrijven welke staatsteun hebben en/of nogsteeds ontvangen.

Don’t be so quick to judge China on that point.

Het negeren van IP is inderdaad wel een punt, echter is dat gehele IP gedoe een ander apart verhaal.
Apple negeert ook IP zoals die van Qualcomm
Nee maar wat hebben die er mee van doen?
Iets van pot verwijt de ketel.
"Maar ik denk dat China zich nu even koest houdt en de presidentsverkiezingen van 2020 afwacht en dan bidden dat Trump niet wordt herkozen."

Daar zouden ze nog eens van een koude kermis thuis kunnen komen. Het protectionisme van de Chinezen hangt niet alleen hard-liners aan Republikeinse zijde de keel uit. In toenemende mate pleiten Democraten óók om China een halt toe te roepen, van de progressieve linkerflank (Bernie Sanders) tot het "corporate" midden (Cory Booker). De kritiek is niet gericht op het aanpakken van China, maar vooral op de manier waarop dit gebeurt: zonder op te trekken met belangrijke bondgenoten, zoals Europa, Canada en Mexico.
Je vergeet wel dat China veel meer vingers in de pap heeft in andere landen (zoals bijna het volledige Zuid Amerika, Afrika en Azië - denk aan de grote markten van Brazilië en India) waar er behoorlijk door de Chinesen met goedkope leningen aan de overheden en investeringen in staatsbedrijven aan afhankelijkheden zijn gecreëerd.
Ja er is een behoorlijke export naar de VS, maar er liggen grote ontwikkelingsmarkten open voor China.
Ja er is een behoorlijke export naar de VS, maar er liggen grote ontwikkelingsmarkten open voor China.

Exact!

In de toekomst zal China een bredere afzetmarkt hebben, een grotere binnenlandse markt en ook een betere eigen technologische basis. Men heeft wel een dobber aan de stabilisatie en vergrijzing van de bevolking als gevolg van hun 1-kind politiek, maar met een miljard inwoners heb je al snel een groot potentieel.

Vandaag de dag echter zijn ze zover nog niet.
Ja er is een behoorlijke export naar de VS, maar er liggen grote ontwikkelingsmarkten open voor China.

Exact!

In de toekomst zal China een bredere afzetmarkt hebben, een grotere binnenlandse markt en ook een betere eigen technologische basis. Men heeft wel een dobber aan de stabilisatie en vergrijzing van de bevolking als gevolg van hun 1-kind politiek, maar met een miljard inwoners heb je al snel een groot potentieel.

Vandaag de dag echter zijn ze zover nog niet.
1,4 miljard bedoel je (2019), is een stuk meer dan 1 miljard, ja alles wat je zij geef ik je gelijk in, jij slaat de spijker op zijn kop.
China kan de VS ook pijn doen. De grootste financier van de enorme staatsschuld van de Amerikanen is China. China kan Amerika heel veel pijn doen en de uitgavenstroom van de Amerikanen grotendeels droogleggen.
Hoe dan?
De FED is de grootste financier van de staatschuld.
Plus dat Japan een berg heeft van gelijke omvang. Dus China is minder dan 1/3. Nog altijd veel en genoeg om gerichte schade te doen, maar ook hier moet men beseffen waarom China zoveel Amerikaanse schuld koopt.

Het antwoord is simpel: omdat de VS meer koopt in China dan andersom met een factortje 3 a 4, zou de Chinese munt heel sterk worden tov de dollar. Omdat dat de export van China richting VS zou doen instorten, koopt men VS staatsobligaties om een omgekeerde geldstroom te scheppen. Dat is overigens ook waarom Japan zoveel VS obligaties heeft. Immers ook de Japanners exporteren meer naar de VS dan andersom.

Plus natuurlijk dat het dumpen van US staatsobligaties door China, de waarde daarvan zal doen dalen, hetgeen effectief betekent dat China haar eigen dollars verbrandt/weggeeft.

Sterker nog, het zou een gigantische gift zijn aan de VS, want de Amerikaanse overheid kan dan staatsobligaties onder de nominale kostprijs opkopen. Ofwel $100 schuld afkopen (met FED geld) voor minder dan $100 aan nieuw gedrukt geld ...
Wat heeft China er aan om Amerika te raken? Ze zijn afhankelijk van de US (en EU) afzetmarkt. China moet proberen Trump 'uit te zingen' en hopen op verstandiger regering bij de volgende verkiezingen.

En bij de volgende verkiezingen in China..... oh, wacht... 8)7

Trump is de Olifant die door de porseleinen kast dendert. Iets wat economische groei om zeep kan helpen. Desalniettemin zijn er vele zaken die China moet gaan veranderen.
China is voor 500 miljard per jaar van de VS afhankelijk.
Daarom is Trump bezig met deze handelsoorlog.
Wel voor sommige metalen. Niet dat die niet elders te delven zijn, maar niemand wil het doen omdat er radioactive straling bij vrij komt. In China gelden nou eenmaal wat andere arbeidsvoorwaarden en dus kunnen ze goedkoop leveren.
Ik moet wel een beetje lachen als China de kraan dicht gaat draaien en vooral de VS met een serieus probleem opzadelt. Op dit punt hebben ze een serieus machtsmiddel en bovendien zijn ze sinds 2013 weer grootste handelsnatie van de wereld. De renminbi wordt nu al op veel plekken gebruikt i.p.v. de dollar of euro.
Trump kan maar beter een toontje lager zingen, want hij is tamelijk kansloos tegen China.
De situatie is exact andersom, China is kansloos, zie discussie hierboven.
Zeker niet. Je vergeet dat China een belangrijke eigenschap heeft. Als er centraal gezegd wordt dat het anders moet, dan gaat het onmiddellijk ook echt anders. Dat zie je bijvoorbeeld aan de snelgroeiende auto-industrie, de aanpak van milieuvervuiling (dat gaat echt veel sneller dan hier) en de technische ontwikkelingen. Voorheen was het nog zo dat ze alles van het westen kopieerde, nu lopen ze in veel opzichten voorop.
China is niet voor niets alweer zes jaar de grootste handelsnatie, dat kun je onmogelijk negeren.

In Europa merken we dat ook. Ineens had China ons plastic niet meer nodig. Behalve dat ze zelf voldoende afval hadden om te recyclen, zaten er ook veel milieuproblemen aan vast.
Aan de andere kant hebben we ze nodig voor allerlei telecomapparatuur. Dat proberen ze nu in de VS tegen te houden, maar veel (betaalbare) alternatieven zijn er nog niet.

Het lijkt er sterk op dat ze in 2030 de grootste economie zullen zijn, of we dat nu leuk vinden of niet. De acties van Trump zullen daar aan bijdragen omdat hij het voor de middellange termijn alleen maar lastiger maakt voor voor zijn eigen industrie. Maar dan is hij al weer weg en mogen anderen het opknappen.
Intussen lacht Xi Jinping zich een ongeluk.
Het gaat er niet om of China groot is of zich snel ontwikkeld, het gaat er om wie afhankelijk van wie is. China is afhankelijker van de USA dan andersom. Argumenten staan wederom boven.
Ja klopt, alleen raken die argumenten kant noch wal omdat je een aantal zaken weglaat.
Vandaag zijn we alweer ingehaald door de werkelijkheid. Zelfs spionage is ineens geen probleem meer voor Trump.
Het is duidelijk dat hij gewoon niet om China heen kan en dat wordt alleen maar erger.
Stel China ontzegt de V.S. toegang tot Chinese arbeid. Waar gaan Amerikaanse bedrijven dan produceren? De eindassemblage verplaatsen is relatief eenvoudig: Ook in Taiwan of misschien zelfs Japan kan men goed elektronica in elkaar zetten, tegen een hogere prijs. Mocht de kunde van de arbeider er niet toe doen, dan kan je misschien uitwijken naar Vietnam of de Philipijnen.

Het wordt evenwel heel wat vervelender als dat zonder goedkope Chinese componenten moet gebeuren. Want veel fabrikanten vertrouwen ook op lokale Chinese leveranciers voor de componenten. De kracht van China is niet dat arbeiders goedkoop zijn. Ze zijn enkel goedkoper dan hier. De kracht van China is dat arbeiders kundig en productief zijn en dat er leveranciers voor al wat men wenst te vinden zijn.

En dat is hoe China Amerikaanse bedrijven zou kunnen raken.
Anoniem: 1322 @dmantione22 mei 2019 21:33
India.. daar is nu al een grote verhuizing naar op gang gezet gezien de arbeid goedkoper is. Daarnaast heeft Afrika enorm potentie. China investeert daar zoveel in dat je het het China van China noemen..
Vergeet ook niet dat China er de infrastructuur voor heeft om snel dingen te verhandelen, aan te leveren etc, Vietnam e.d. zijn uiteindelijk goedkoper dan China, echter is de infrastructuur er niet zo goed als in China.
het gaat niet om het afhankelijk zijn ervan.
Als China de uitvoer van hun grondstoffen naar de VS stopt dan schiet bijvoorbeeld de prijs vanuit andere landen omhoog en wordt alles veel duurder voor Amerikaanse bedrijven.
De NOS is de politieke spreekbuis van de linksliberale partijen. Daar zul je nooit een politiek neutrale verslaglegging van horen.

Enkele dagen geleden hoorde ik bijvoorbeeld een reportage op Radio 1 over de EU verkiezing. De strekking was: "stem niet op EU-kritische partijen!!!".

Trump zal altijd negatief belicht worden, ook al poept hij goud.
`Trump zal altijd negatief belicht worden, ook al poept hij goud.`

Gelukkig wel. Er is meer dan economie alleen. Hitler deed het economisch ook prima (misschien wel de belangrijkste reden dat hij zo groot is geworden).
Een Godwin. Hoe origineel.

I rest my case.
Dit had ik gisteren ook al gelezen (CNN/CBC?)en dat zou geen goede set zijn, maar zorgt er wel voor dat de US 2-4 jaar nodig hebben ook de eigen mijnen te openen tegen veel hogere kosten. In die tijd kan China Miljarden investeren in eigen chipsets en bedrijven als Qualcomm en Intel voorbijstreven binnen een jaar en een zeer grote speler worden door dit tegen kostprijs aan te bieden aan fabrikanten. China wordt wel gedwongen en fabrikanten als Huawei en Xiaomi zouden dan wel moeten ,want elke merk dat competief is kan worden gebanned.

Een andere stap door China kan ook zijn door chipset van Amerikaanse bedrijven te verbieden onder dezelfde voorwaarden hoe Huawei banned is.

Dit zou de hele competitie onderuit halen en dat zou betekenen dat Trump zijn oorlog een verlies kan worden binnen zijn eigen ambt termijn.

[Reactie gewijzigd door Noresponse op 22 juli 2024 21:01]

Investeren in een 100+ jaar oude technologie zoals een mijn is echter niet zo moeilijk tov een product als een Intel i7 processor ontwikkelen. Het idee dat een Chinees staatsbedrijf zo eventjes morgen een concurrent voor een Intel of AMD CPU ontwikkeld is volstrekt onrealistisch.

Ook moeten we niet uit het oog verliezen, dat dit geen boycot van China is, maar een boycot van Huawei omdat ze te nauwe banden met de Chinese overheid hebben. De Chinezen hebben er geen belang bij verder te escaleren, want de VS kan terugslaan met ook andere Chinese bedrijven soortgelijke beperkingen opleggen.

Ik denk niet dat het verder gaat escaleren. China heeft de afgelopen jaren elke keer langzaam kruipend de randen van wat de VS accepteert opgezocht, en de VS laat nu even zien dat het nu genoeg is en de grens bereikt is. De leiding van China is niet gek, en weet donders goed dat ze dit volledig aan zichzelf te danken hebben. Men is momenteel met een handelsakkoord bezig met de VS, en dit wordt gewoon een onderdeel van deze onderhandelingen.

Met ZTE liep het ook met een sisser af.
China kan er ook voor kiezen Apple, Qualcomm etc. een ban te opleggen, maar dat doen ze niet, want dat komt hun plannen niet ten goede, ze proberen de vertraging die Trump probeert te bewerkstelligen met zn korte termijn denken binnen perken te houden en bovendien vergeet niet dat China handel voert met hele wereld en hebben overal wel een vinger in de pap. De VS is dus slechts een onderdeel van de Chinese economie, als het moet dan kunnen ze prima verder met of zonder de VS. Alleen als hele wereld zich tegen China keert, dan komen je dromen wellicht uit.

[Reactie gewijzigd door choi99 op 22 juli 2024 21:01]

in verband met je processor verhaal, daar zijn ze al in China:
https://www.pcgamesn.com/via-chinese-x86-cpu-matches-core-i5
Let wel, het artikel dat je aanhaalt heeft aan dan die fabrikant claimt dat ze een chip hebben die een 2-core i5-U kan verslaan met hun 8-core chip.

Eerst zien, dan geloven, maar het onderstreept eerder wat ik schreef natuurlijk als je er even over nadenkt. ;)

Overigens zijn we al weer enige maanden verder en is er niets meer vernomen van die claim ...

En gelekte data, geeft inderdaad aan dat het niet zo indrukwekkend is.
Dit artikel: https://edition.cnn.com/2...re-earths-intl/index.html

Uiteindelijk zouden ze daarmee die markt uit handen geven.
China heeft vijf jaar tijd nodig gehad om een balpenkogeltje na te maken.

Je reactie lijkt meer op "Trump-bashing" dan dat het enig reëel scenario bevat.
Bij de NOS staat al een bericht omtrent de hele handelsoorlog tussen China en de VS. Daarin wordt gesteld dat China aan het overwegen is om de export van zeldzame metalen en mineralen richting de VS aan banden te leggen. En China is een grote leverancier op dat gebied (84 tot 90% van de wereldproductie volgens het NOS artikel).
Veel van die zeldzame metalen verkrijgt China uit de import van elektronisch afval. Iets wat de VS weer aan banden kan leggen, waardoor de noodzaak de materialen te importeren afneemt en de hoeveelheid die China bezit/verhandeld ook minder wordt.

Overigens zijn dit soort sancties vrij makkelijk te ondermijnen, Qualcomm kan bijvoorbeeld gewoon de zeldzame metalen inkopen in Europa, waar een bedrijf het weer importeert uit China. Het kost ze wel wat, maar het zal geen productie stilleggen.
Anoniem: 343906 @Moi_in_actie22 mei 2019 22:09
Waarom is China een grote leverancier wat betreft zeldzame aardmetalen denk je?
In computerchips zit niks of zo weinig dat het niet telt. Problemen zijn er met permanente magneten en accu's - daar zitten veel exotische stoffen in.
Leuk verhaal, maar Qualcomm maakt zelf geen chips, dat laten ze bij Samsung of TSMC doen. Raakt Qualcomm en andere 'fabless' USA chipboeren dus niet echt als China geen rare earth metals meer naar de US verscheept.
Benoem die metalen eens.

Zeldzame metalen zegt mij weinig. Wees eens specifiek.
Silicium voor chips. Oh wacht.... :+
Tja dan zie je meteen een deel van het beleid van China naar andere landen met deze zeldzame metalen. Zeker in Zuid-Afrika hebben ze al een grote vinger in de pap en in andere landen met waardevolle metalen en andere grondstoffen laten ze zich ook gelden met de vrije geldpers die ze hebben.

Anyway..
Het gaat nog leuk worden :(
Anoniem: 310408 @Misha Engel22 mei 2019 20:28
Ik heb een vermoeden dat de Amerikanen nog een hoop spijt gaan krijgen van deze actie. De hele wereld heeft nu gezien dat ze te afhankelijk zijn van Amerikaanse technologie/IP.
Dat zou een probleem zijn als er alternatieven zijn.
Dit keer is het China, de volgende keer is het Europa https://www.geotrendlines...ties-tegen-nord-stream-2/. Veel landen zullen hierop gaan reageren middels eigen of opensource ontwikkelingen https://www.techradar.com...ves-from-windows-to-linux.
Met vrienden als de VS heb je geen vijanden nodig. India is zo verstandig geweest zich nergens aan te commiteren, grote tech bedrijven de deur te wijzen en wordt langzamerhand steeds minder afhankelijk van buitenlanden, zouden wij ook een over na moeten gaan denken binnen de EU. Wanneer er gebruik gemaakt wordt van Intel, Cisco en Juniper IT producten is het bewezen dat Amerikaanse overheid toegang heeft (vrijwel alle cloud en datacenter diensten). Engeland is een soort VS in het klein http://www.standaard.be/cnt/dmf20181024_03869109
Of te afhankelijk van China. Het is maar hoe je er naar kijkt. De kans dat de Verenigde Staten een dergelijk conflict krijgt met Europa is in mijn ogen niet bestaand. Bovendien ligt het moment om alternatieven op te zetten al ver achter ons. Daarnaast moet ik het allemaal nog maar zien hoe deze situatie gaat uitpakken. Ik zie het meer als een onderhandelingstechniek.

[Reactie gewijzigd door NotSoSteady op 22 juli 2024 21:01]

Ik heb een vermoeden dat de Amerikanen nog een hoop spijt gaan krijgen van deze actie. De hele wereld heeft nu gezien dat ze te afhankelijk zijn van Amerikaanse technologie/IP.
Amerikanen kennen geen spijt.
Ken je die meme? 'Are we the baddies?' Prima van toepassing op de VS. :+
Op de lange termijn misschien. Op korte termijn, zolang de handelsoorlog duurt kan dit de populariteit van Trump verhogen. Kijk maar naar de reacties Trump heeft veel steun van het volk om een agressieve handelsoorlog tegen China door te zetten. Hij zou hierdoor zelfs de 2020 verkiezingen kunnen winnen.
Ik mag hopen dat de EU eens gaat volgen, we geven china al jarenlang veel te veel macht op allerlei markten. De VS is de eerste die dit doorheeft én er wat aan doet.
Momenteel kopen Chinezen landbouwgrond in Nederland. Alleen het CDA maakt zich daar zorgen over.

Vrije markt ideologie, waar China slechts deels aan meedoet, verblindt onze politici.
en het leuke is nog dat aptoide ook betaalde apps gratis geeft, dus nog een veel ergere klap op de bedrijven die deze in de officiele store zetten
Ik heb het al eerder gezegd: dit gaat een backfire krijgen, hoe dan ook.
Ik mag het hopen. Ik roep het al jaren dat het ongewenst is dat de Amerikaanse technologie té dominant verweven zit in ons leven. Die grote techbedrijven zitten zó verweven met alles dat men niet meer zonder kan. Die afhankelijkheid zou beangstigend moeten zijn. Maar mensen zijn makke schapen en denken aan niets anders dan "gemak". Als, om welke reden dan ook, Google, Facebook (eigenaar van WhatsApp), Microsoft en Apple niet meer tot onze beschikking staan, dan heeft dat voor verstrekkende gevolgen op onze hele maatschappij. Ik sta dan ook verbaasd dat het zover is gekomen.

En een telefoon zonder Google? Volgens mij een zegen. Zullen de Chinese toestellen van Huawei onbetrouwbaar zijn ten aanzien van privacy? Ik weet het niet. Het zal mij ook verder een zorg zijn. Ik zie uit naar mijn Librem 5 toestel. Weliswaar is Purism ook Amerikaans, maar je hebt tenminste keuze.
Vind wel grappig dat mensen bang zijn dat "software en of hardware gemaakt in china" en dat ze nu de hele episode met de NSA al is vergeten. De amerikanen bespioneer ons ook net zo hard en openlijk ook (lees google, facebook, instagram en elk vorm van social media uit de us). Maakt het woord China nu iedereen bang?
Anoniem: 343906 @daikoko22 mei 2019 22:07
China is bepaald niet hetzelfde als de V.S. lijkt mij. Nederland staat in tal van aangelegenheden vele malen dichter bij de V.S. dan China dus zo onlogisch lijkt het mij niet.

Gaf elders al eerder een linkje naar een artikel over de koers die China aan het varen is gegaan: https://sinocism.com/p/engineers-of-the-soul-ideology-in
Nederland staat in tal van aangelegenheden vele malen dichter bij de V.S.
Daarom is het des te erger dat onze "vriend" zich zo wantrouwend opstelt. De werkelijkheid is dat wij geen bondgenoot/vriend zijn van de Amerikanen, maar alleen een instrument die het Amerikaanse belang dient. Dat is wel een verschil. Helaas ziet men dat niet zo, maar dat zou - gezien het paranoïde gedrag van de Amerikanen richting hun "vrienden" - wel moeten. Als het erop aankomt zullen de Amerikanen hun eigen belangen altijd voorop stellen en ons keihard laten vallen. De geschiedenis heeft dat al vaker aangetoond.

Even stof tot nadenken: Zou jij je beste maat nog vertrouwen als hij bij jou thuis je hele huis doorzoekt zonder dat jij het weet, en je komt daar achter? Houd dat idee vast, schaal dat op naar landniveau, en je hebt hetzelfde.

"Vertrouw je de Chinezen of de Russen dan wel?" Het antwoord: nee! Maar omdat zij op een heleboel vlakken fundamenteel andere opvattingen hebben, een andere levenswijze hebben en ook andere belangen hebben etc. is van hen dergelijk gedrag richting ons te verwachten, net zoals wij dat naar hen doen.
[flauwe modus on]
In elk dorp/gehucht/vlekje zit tegenwoordig een Chinees ...
Dat kan ik van de McDonalds/KFC etc niet zeggen :+
[/flauwe modus off]

Ik snap best dat het een utopia is als elk land in vrede naast het andere land leeft, maar volgendjaar is het gewoon weer een ander land dat links of rechts weer "gedwarsboomt" word.

Iedereen weet dat Trump gewoon het kleine verwende jongetje speelt op dit moment, en dan krijg je van die zaken zoals dit tegen Huawei. O-)
Iedereen weet dat Trump gewoon het kleine verwende jongetje speelt op dit moment, en dan krijg je van die zaken zoals dit tegen Huawe
Vind het eerder grappig om te zien dat er nog mensen zijn die denken dat Trump (of een andere Amerikaanse president) iets op dit vlak te vertellen heeft en het daadwerkelijk het heeft doorgevoerd.
Huawei is geblokkeerd bij presidentieel besluit. Wie denk je dat de president is? Dat deze maatregel uitsluitend door Trump bedacht is is twijfelachtig, maar de president van de US heeft zeker de bevoegdheid om dergelijke sanctie op te leggen.
Dat deze maatregel uitsluitend door Trump bedacht is is twijfelachtig, maar de president van de US heeft zeker de bevoegdheid om dergelijke sanctie op te leggen.
Om alleen al president te worden moet men miljoenen uitgeven en stromen er vanuit alle kanalen geld binnen om hem/haar op die plek te krijgen. Bevoegdheid heeft hij zeker, maar of het echt zijn idee is heb ik in dit geval zo mijn twijfels over. Zeker als je ziet hoe erg de gevolgen ervan zijn.
'k denk dat je eerder moet zien dat Trump impuslief buldert (oa. Twitter) en eist. (Zoals de ban voor Huawei.)
En dat hierna pas wordt nagedacht en overlegd (de opschorting voor 90 dagen).

Dat impulsieve is gewoon immens gevaarlijk omdat veel Amerikanen zich laten beïnvloeden door pers en overheid en te weinig zelf nadenken. Trump buldert alles zwart of wit... zij goed - zij slecht - ik geweldig mooi, lief en slim - zij achterbaks lelijk en losers... zo zit de wereld echter niet in elkaar.
Neem nu die taxen die ze op zoveel dingen geplaatst hebben. De prijzen vanuit China zijn niet gedaald. Maar de prijs voor die goederen is door die taxen omhoog gegaan in VS. De verkoop mag dan een fractie dalen in de VS maar als ik 25% erbij tel bij bijvoorbeeld Banggood zit ik nog ver onder marktprijs hier. En dus moet gewoon de Amerikaanse burger voor die verhoging opdraaien.
Dat is een artikel met verstrekkende consequenties. En is zeker een scenario dat aan de hand kan zijn. Kill or be killed dat is het mandaat waaronder geen enkel middel wordt geschuwd. En dat staat haaks op de waarden die we “in het westen” hebben als grondslag voor onze samenleving.

Daarin past ook de relatie tussen Putin en Xi, die meer vriendschappelijke kenmerken heeft dan er tussen menig andere wereldleiders bestaan. Zie hier. https://www.businessinsid...jk-de-opmerkelijke-fotos/

Het zal nog wel even duren voordat er wereldwijd een waardensysteem ontstaat dat beter in staat stelt bruggen te bouwen. We zullen deze krachtenmeting nog even moeten uitzitten.
Dat Nederland zo vriendjes is met de VS maakt Amerikaanse spionage alleen maar gevaarlijker. Zou niet de eerste keer zijn dat de VS iemand uitgeleverd wil zien die nooit in de VS is geweest, laat staan daar een misdaad is begaan, maar die ze niet zo mogen vanwege het aanbieden van een webdienst. En als een land dan uitlevering weigert, willen ze ook nog wel eens zo'n iemand naar een ander land lokken waar ze de desbetreffende persoon wel in handen kunnen krijgen. Dat zie ik China niet doen. Misschien zouden ze het willen, maar het gaat zeker niet gebeuren.

Verder is de interne politiek in China niet relevant. Jammer voor de mensen die er wonen, maar als zij superstreng zijn betekent dat niet dat wij er enige schade aan ondervinden. Alleen als ze informatie verzamelen die we geheim willen houden, bijvoorbeeld bedrijfsgeheimen, lijden we daar schade aan. Maar wat dat betreft is er evenveel reden om geen Chinese apparatuur meer te gebruiken als er is om geen Amerikaanse apparatuur te gebruiken. En dus arriveren we opnieuw bij die conclusie "is iedereen de NSA vergeten?"
Nederland is anders ook niet flauw hoor. Die laten een piloot van Transavia naar Spanje vliegen om ‘m daar door de Spaanse autoriteiten aan te laten houden en uit te laten leveren aan Argentinië.
Heb je hier een bron voor?
In China bestaan geen mensenrechten. Daarom moeten wij China blijven wantrouwen en de VS niet.

https://www.amnesty.nl/landen/china

De laatste VS president die de mensenrechten zwaar schond was Obama. Die liet een verdachte op buitenlands grondgebied zonder proces door zijn soldaten liquideren.

Maar op Obama mogen we natuurlijk geen kritiek hebben....
Jouw hele argumentatie is juist een reden om met name de VS te wantrouwen. Dat er in China geen mensenrechten zijn is voor ons niet eens relevant. Natuurlijk zie ik het liever ook anders. Maar buiten onze afkeer voor wat daar gebeurt schaadt hun binnenlandse politiek ons niet. Het is niet alsof zij ineens ook onze regering worden en dezelfde zooi gaan doen als wij een keertje iets van hen kopen. Dat wil niet zeggen dat we ze volledig moeten vertrouwen, maar tenminste weten we wat we aan ze hebben.

De VS hangt maar al te graag de terrorist uit in het buitenland. Je geeft zelf al meteen een mooi voorbeeld ervan. Er is geen land dat zoveel andere landen destabiliseert. Daar ondervinden we heel direct nadelen aan. Als ze ons niet proberen zooi zoals TTIP op te leggen, dan bewapenen ze wel wat mujahideen of starten ze een oorlog om een set denkbeeldige massavernietigingswapens die uiteindelijk niet blijken te bestaan. En al die terroristen en vluchtelingen die ze ermee creëren komen onze kant op.

En jouw trollopmerking dat we op Obama geen kritiek mogen hebben slaat helemaal nergens op. Ik heb vaak genoeg op hem kritiek gehad. Net als op het Bush-regime en nu op Trump. Geen van de drie nam het bepaald nauw met mensenrechten.
Ik denk dat je niet op de link van Amnesty hebt geklikt, anders kan ik me niet voorstellen dat je zo reageert.

Natuurlijk is het van belang hoe China met de wereld omgaat.

De opmerking over Obama is geen trolloomerking. Het is de realiteit in Nederland. Obama is goed, Trump is slecht. Kijk maar op de NPO, Volkskrant, NRC, BNNVARA, ....
Misschien moet je zelf ook eens leren lezen. Ik zeg net dat ik genoeg kritiek had op Obama. En er was van anderen ook wel genoeg kritiek, ook al had ik dat wellicht niet genoemd. En Trump, tja, hij heeft gewoon een geestelijke handicap. Kan je heel politiek correct over doen, maar daar ben ik zelf niet zo van.

Ik snap alleen niet waarom je zo over Trump begint en hem zo obsessief zit te verheerlijken. Niemand had het over Trump. Ik had het over de Amerikaanse internationale politiek van de afgelopen decennia. Daar zijn zowel Trump als Obama maar een klein onderdeel van. Dat gaat minstens 40 jaar terug, als het niet meer is, met grappen zoals Operation Cyclone (ook wel bekend als "arming the mujahideen"). En er waren ook nog diverse coups en oorlogen die eerder dan dat plaatsvonden.

Maar laten we vooral meer rode haringen in het rond strooien over grote duivel Obama en goedheiligman Trump.
Anoniem: 457607 @daikoko22 mei 2019 22:58
Het punt is niet dat de USA onschuldige engeltjes zijn, het punt is dat de USA dichter bij het westen en westerse belangen staan dan de Chinezen.
Ik wil daar toch enige vraagtekens bij zetten. Ja, de VS is westerser dan China, maar dat is ook maar weer een geval van relativeren. China staat weer dichter bij het westen en westerse belangen dan Noord-Korea. En de Noord-Koreanen staan dichter bij ons dan de Sentinelezen. "Land x past beter bij ons dan land y" is een slecht argument.

We kunnen beter de VS in een vacuüm bekijken, wat dat betreft. En als je goed kijkt, dan zie je dat de VS geen ruk geeft om westerse waarden of belangen, maar alleen de eigen waarden en belangen, die soms toevallig een beetje westers lijken. Maar zodra jij niet met hen akkoord gaat of jouw waarden en belangen niet overeenkomen met die van hen, gaan ze al snel vervelend doen. Ze behandelen ons soms bijna als vijand. Op zijn best zijn wij voor hen een nuttige resource om te gebruiken. "The US has no allies, only interests" is geen onbekend gezegde onder critici.

Persoonlijk zie ik de VS niet eens als westers. Een land waar de doodstraf nog gebruikt wordt is niet westers. Een land waar toegankelijke en betaalbare gezondheidszorg zo controversieel is, is niet westers. Zo kan ik wel door blijven gaan. Voeg daar nog en toe dat ze zich soms bijna vijandig opstellen tegen westerse landen, vaak meerdere in 1 actie, en dan zie ik ze toch echt als een aparte groep. En dan heb ik het nog niet eens over al die oorlogen die ze starten, die met regelmaat ervoor zorgen dat er alleen maar nieuwe terroristische organisaties vormen om het machtsvacuüm dat de VS ermee creëert op te vullen, en waarmee de VS ook nog diverse vluchtelingencrises veroorzaakt. En daarvan is Europa dan weer de dupe. Wij kunnen niet veilig terugtrekken naar een continentje aan de andere kant van de oceaan.

Wat mij betreft is de VS geen haar meer te vertrouwen dan de Chinezen. Sterker nog, bij de Chinezen weet je tenminste wat je eraan hebt. Ik heb liever een goede tegenstander dan een slechte vriend.
Jaja, China staat dichter bij westerse belangen🤔 laat mij niet lachen. China is niet niet alleen agressief bezig in economisch opzicht maar ook ook op politiek, mensenrechten en Geo politiek door o.a steeds meer rechten te claimen over Aziatische zee grenzen. De oeigoeren en de eigen bevolking weten alles van staaatsmonitoring en onderdrukking ala stasi. Economisch spelen ze een vuil spelletje door alles wat los en vast zit te kopiëren en te spioneren van westerse bedrijven met staatsgoedkeuring. En nog afgezien dat zij minder nauw nemen met milieu regels of Arbo richtlijnen. Nee, dan liever een slechte vriend dan een doortrapte tegenstander die je zand in de ogen strooit en een mes in je rug steekt.
Ja, China staat dichter bij westerse belangen (in vergelijking met Noord-Korea of de Sentinelezen, zoals in mijn voorbeeld). Dat was ter illustratie om te zeggen dat de vergelijking "land x staat dichterbij dan land y" niet betekent dat land x daadwerkelijk dichterbij onze belangen staat.

Wat als die slechte vriend net zo lief zand in je ogen strooit en een mes in je rug steekt? Het verschil is dat je bij China tenminste weet wat je eraan hebt. Natuurlijk vertrouw ik ze als land ook niet, maar tenminste is het de vijand die je kent. De VS is net zo vijandig, maar doet het met een blanke glimlach en een stukje toneel waarbij ze een beetje westers moeten lijken.

Kortom, hoe we China behandelen, zo zouden we ook de VS moeten behandelen. Geen van beiden is te vertrouwen, en op geen van beiden kunnen we rekenen. En verder moeten we maar als Europa onze eigen boontjes leren doppen.
Mooie post! Kon het niet beter verwoorden! Chapeau!
Anoniem: 457607 @Amanoo23 mei 2019 12:59
Een behoorlijk eenzijdige kijk op de VS, en ook een ondankbare.

Natuurlijk zijn vrijwel alle dingen die je noemt deels waar, maar we moeten als Europa onze plek kennen. De reden dat een westers model dominant is in de wereld, is de USA. Niet wij. Iemand moet de wereldleider zijn en vooralsnog is dat de USA. Zelfs wanneer de USA uitsluitend aan eigenbelang denkt, is dat alsnog beter voor Europa dan wanneer we er alleen voorstaan of wanneer China het voor het zeggen heeft.

Want wat blijft er over van Europa zonder de USA? Niets. Een continent zo lek als een mandje, waar kamervragen gestelt moet worden om kogels voor militairen te kopen.

Een wereld waarin het westen dominant is, is best wel fijn. Het betekent een democratie, mensenrechten, welvaart, eerlijke handel, vrije pers. Hoe jij er nu voor staat, in een van de prettigste landen ter wereld wonen, heb je te danken aan het westerse model. Wat door de USA beschermd wordt.

Kijk gerust neer op dat model, maar dan niet huilen als het Chinese of Russische model de norm wordt.
Het model dat de VS volgt is voor ons niet onderhoudbaar. Ze schaden ons ermee. Ik geloof geen moment dat Europa er niet uiteindelijk aan onderdoor zal gaan. Kijk bijvoorbeeld naar de vluchtelingencrisis. Waar komen die vluchtelingen vandaan? Grotendeels uit landen die door de VS zijn gedestabiliseerd. Ik voel me niet bepaald beschermd door een land dat continu terroristengroepen en vluchtelingen zit te creëren.

Nee, van de VS moeten we af. Ze zin ronduit onbetrouwbaar, en we gaan eraan onderdoor. Uiteraard zijn China en Rusland geen acceptabele alternatieven. Dus moeten we zelf maar een alternatief vormen. En ja, daar zal iets voor moeten veranderen. Zo werkt het leven. Als je niet verandert ga je ook nooit vooruit.
Anoniem: 457607 @Amanoo23 mei 2019 21:18
Niet mee eens, ik geloof dat een Europa met de VS in alle gevallen beter is dan zonder. Nog beter echter is dat alle continenten op enigzins redelijke manier met elkaar samenwerken. Continenten en machten die zich terugtrekken en isoleren is absurd, een stap terug in de tijd.

De vluchtelingen komen overigens overal en nergens vandaan, redenen zijn idd oorlog maar ook armoede en klimaatverandering die echt niet alleen door de VS veroorzaakt zijn.

We zijn een mensenras met serieuze globale problemen.
Het beste is inderdaad als iedereen samenwerkt. Dat ben ik zeker met je eens. Echter is het wel de vraag in hoeverre dat mogelijk is. Ikzelf ben sceptisch over de VS, maar natuurlijk ook China en Rusland.

Persoonlijk zie ik graag een betere EU. Als we toch op het punt komen dat we sterker in onze schoenen moeten staan, dan moet dat als, wel, een unie van Europese landen. Anders wordt het ieder land voor zich tegen de rest van de wereld. Ik twijfel alleen zelf sterk aan de mogelijkheden voor samenwerking met de VS zonder onszelf in de vingers te snijden.
Als je naar de ontwikkelingen kijkt van de laatste 30-40 jaar dan drijft de VS juist steeds verder weg van wat wij voor staan en komt China juist steeds dichter bij.
De Amerikanen staan voor hun eigen belang en trekken zich van de rest van de wereld geen reet aan. Dat het zo nu en dan ons uitkomt, wil niet zeggen dat we daarin geconsulteerd worden of dat er rekening is gehouden met ons.
De wereld heeft een gedeelde vijand nodig om iets te bereiken. ( gevoel van superioriteit ? )
In de jaren 60/80 was het Rusland
toen kwamen de moslims
Nu de Chinezen
Over 10 jaar de Europeanen wittemannen ?

Allemaal bullshit, leef en laat leven, leer van elkaar, huil met elkaar en bouw iets op.
Leer van het verleden ( jodenhaat, slavernij, whatever ) en ga met elkaar om op een normale manier.
Maar zolang er groepjes blijven hameren op wijhier vs zijdaar hou je gedoe
Dit kan de doorbraak voor Aptoide betekenen. Hoelang zal het duren voordat er wel goede alternatieven zijn voor de Play Services... Dat zal in die drie maanden niet lukken, maar er zullen wel stappen gezet gaan worden. Het mooie is dat hiermee de afhankelijkheid van Google zal afnemen. Als dit goed wordt aangepakt, met een open source basis, dan kan Huawei cq China daarbovenop z'n gewenste monitorsysteem bouwen, en hebben wij (of bv Nokia) misschien wel een goed genoeg systeem om Google wat meer los te laten.
"Hoelang zal het duren voordat er wel goede alternatieven zijn voor de Play Services..."

Microg.
De juiste naam is microG en het is een echt bestaand project. Daar kan een derde partij natuurlijk best moeite in steken - en als het een flink marktaandeel heeft wordt software daar ook wel mee getest.
Deze actie tegen Huawei zou best een voordeel kunnen betekenen om Android echt open te krijgen.
Maar hoe zit het met bank apps of bij voorbeeld overheid apps? Als je die al op je telefoon hebt houd je dan wel je updates hiervoor? En blijft de playstore zoals het er nu naar uit ziet wel op de telefoons staan die hem al hebben? Veel kan als nog via een browser maar ik vind bv de ing app toch wel heel fijn werken.
Nee, want alle onderliggende services kunnen door google geblokkeerd gaan worden onder deze regels.
Dan werken updates niet meer, maar ook pushmeldingen van apps, die dan langs een andere weg moeten gaan gebeuren ( pull, zoals mail wordt opgehaald, elke X tijd )
Play service, waarmee Google android beveiligingsupdates verspreid, zal ook stoppen.

Getroffen telefoons die nu verkocht zijn zullen nog een paar maanden normaal functioneren, maar op een gegeven moment zal dat helaas ophouden.
( Google zal op toestel-ID de boel moeten gaan blokkeren, dus met wat hackwerk kan er misschien onderuit gekomen worden, maar dat is weer neit voor iedereen weggelegd )
Getroffen telefoons die nu verkocht zijn zullen nog een paar maanden normaal functioneren, maar op een gegeven moment zal dat helaas ophouden.
( Google zal op toestel-ID de boel moeten gaan blokkeren, )
Heb je daar een linkje voor? Dat Google alle telefoons op zwart gaat zetten?

Zover ik weet ondersteund Huawei toestellen die nu nog op voorraad zijn en die al verkocht zijn, en dus al Android + services hebben, gewoon met beveiligingsupdates tot EOL.
Een nieuwe OS upgrade zit er voorlopig echter niet in.
Geen hard feit, maar ik verwacht dat Google op een moment zijn 'ondersteuning' moet intrekken nav die wetgeving.

Persoonlijk zou ik het risico om NU nog nieuw aan te schaffen niet nemen

[Reactie gewijzigd door FreshMaker op 22 juli 2024 21:01]

Wat een onzin. Het is al meerdere malen door Google EN Huawei bevestigd dat bestaande toestellen Google support blijven zullen houden. Dit zal nooit komen te vervallen aangezien hier niet voor gehandeld hoeft te worden tussen de 2 partijen. De licenties zijn al in handen van Huawei en kunnen dus gewoon gebruikt worden.
Ik hoop van ganzer harte dat China éíndélíjk z'n markt openstelt en dat deze saga afgesloten wordt met een mooie deal. Je kunt discussiëren over wie de grootste verliezer van de handelsoorlog is, maar een feit blijft dat het afbreuk doet aan de progressie van de tech sector in zijn geheel.

Mocht het niet zover komen: Make Nokia/Symbian Great Again! :9~
Ik hoop van ganzer harte dat China éíndélíjk z'n markt openstelt en dat deze saga afgesloten wordt met een mooie deal. Je kunt discussiëren over wie de grootste verliezer van de handelsoorlog is, maar een feit blijft dat het afbreuk doet aan de progressie van de tech sector in zijn geheel.
Dan kun je lang hopen ben ik bang. Zowel China als de VS willen laten zien dat ze de grootste en het machtigste zijn en ik ben bang dat ze héél ver willen gaan om dat te bewijzen. Je ongelijk toegeven betekent in hun ogen dat je geloofwaardigheid verliest en dat willen ze niet. Met een beetje pech is wat er nu met Huawei gebeurt dus nog maar het topje van de ijsberg.
je kan google play apk files toch gewoon downloaden die je nodig hebt? en je eigen apk store installeren. Er zijn overigens ook verwijzingen naar CM maar blijft allemaal .

Een goede store is Uptodown en is veilig om te gebruiken. Aptoide heeft nog wel eens mailware.

Let wel op stel je een voor data Huawei besluit om bijvoorbeeld 100 miljoen te investeren in Apteoide en daarna af te stappen van Android naar bijvoorbeeld CM en vele andere smartphone merk zullen dan ook overgaan zoals Oppo, Hero etc. en een Europese marktstore die ook nog een met al dat geld security kan brengen zou wel eens een issue kunnen worden als dat slaagt.

[Reactie gewijzigd door Noresponse op 22 juli 2024 21:01]

Anoniem: 310408 @Noresponse22 mei 2019 20:44
Let wel op stel je een voor data Huawei besluit om bijvoorbeeld 100 miljoen te investeren in Apteoide en daarna af te stappen van Android naar bijvoorbeeld CM en vele andere smartphone merk zullen dan ook overgaan zoals Oppo, Hero etc. en een Europese marktstore die ook nog een met al dat geld security kan brengen zou wel eens een issue kunnen worden als dat slaagt.
Dan zou Huawei best een groot kunnen blijven in China. Maar zou jij behalve hardware gemaakt in China ook de software gecontroleerd door China willen gebruiken? Denk jij dat je dan je bankzaken kan blijven doen?

Daarnaast, 100 miljoen zou bij lange na niet genoeg zijn. Google heeft enige miljarden geïnvesteerd,
Het gaat om groot blijven in Europa, in China wordt Google Play niet gebruikt.

Voor gebruik in Europa geldt de keuze tussen gebeten worden tussen de hond of de kat: Google bevindt zich in de macht van de Amerikaanse geheime diensten, Huawei in de macht van de Chinese geheime diensten. Voor situaties waar veiligheid van belang is, dien je geen van beiden gebruiken: Laat ik zeggen dat ik blij ben dat al mijn computers Linux draaien. Voor minder kritische kwesties... eigenlijk liever China dan de V.S., omdat de V.S. veel actiever is gegevens verzamelen.
Wat zou er gebeuren als China de Iphones gaat verbieden gewoon om terug te zieken. Dat vraag ik me toch wel af. Dit zijn behoorlijk smerige politieke spelletjes die er gespeeld wordt, en ja we zijn te afhankelijk van het derde wereld land Amerika waar heel veel mensen met meerdere banen het hoofd maar net boven water houden.
Anoniem: 343906 @mutsje22 mei 2019 22:12
Het is je bekend dat Apple bepaalde modellen iPhone in India laat produceren?
Zou dat nog goedkoper dan in China zijn? Verbaasd me ook niks. Ik bedoel meer als tegenmaatregel om een bedrijf uit Amerika aan te pakken. Was me nog niet bekend.
Anoniem: 343906 @mutsje23 mei 2019 00:17
Of het goedkoper is weet ik eer lijk gezegd niet 1-2-3. Dacht dat het voortkwam uit de eis van India dat ze lokaal gemaakt moeten worden. (India toont spierballen zogezegd.)
Anoniem: 310408 @mutsje22 mei 2019 20:41
Wat zou er gebeuren als China de Iphones gaat verbieden gewoon om terug te zieken.
Lol, iedereen die ook maar iets is in China loopt met een Apple als status symbool. Echt. Iedereen. Op shows is het gewoon een running gag. Als je een Chinees ziet met een niet iPhone smartphone is het er een van de firma waar ie werkt.

Daarnaast, vrijwel alle Apple productie gebeurt in China, dus dan snijden ze in eigen vlees.
Als China een iPhone verbiedt, waar gaat de klant dan heen. Misschien naar Huawei, een telefoon die net zo goed in China geproduceerd wordt? Dan doet dat snijden niet zo heel veel pijn. Apple daarentegen...
Als China een iPhone verbiedt, waar gaat de klant dan heen. Misschien naar Huawei, een telefoon die net zo goed in China geproduceerd wordt? Dan doet dat snijden niet zo heel veel pijn. Apple daarentegen...
Ik vraag me ook af wat de daadwerkelijke reden is dat de VS zulke maatregelen tegen Huawei treft, voelde ze de hete adem in hun nek en merkte ze dat ze voorbij werden gestreeft? Het is allemaal suggereren, maar de beschuldigingen (waarvan nog geen één bewijsstuk is aangeleverd) van spionage vind ik echt kort door de bocht.

Ik ben eigenlijk ook best wel een voorstander om producten uit de VS te gaan boycotten, maarja helaas zijn wij daar nu op dit moment nog veels te afhankelijk van.

Ja ik weet dat China geen lievelingetje is, maar VS is dat ook zeker niet. De tijden dat Chinese frabrikanten alles lukraak aan het kopieëren is, begint langzaam voorbij te raken, doordat ze qua innovatie de boel aan het voorbij zijn streven (bedoel met name de telefoonfabrikanten zoals Oppo, OnePlus en Huawei).
Wat je er ook van mag vinden: Hier is geen sprake van hoe het er in een rechtstaat aan toe moet gaan. Bedrijven worden totaal kapot gemaakt, zonder tussenkomst van de rechtspraak, zonder bewijzen of zelfs onderbouwde verdenking.

Het is smaad en laster die geüit wordt en puur op die smaad en laster worden strafmaatregelen uitgevaardigd.
Anoniem: 457607 @mutsje22 mei 2019 22:56
Dan zullen ze toch eerst een reden moeten verzinnen. Huawei wordt sancties opgelegd vanwege staatsinmenging en geopolitieke risicos (spionage), althans dat is de claim.

Je kunt niet zomaar willekeurig Apple bannen. Nou ja, dat kan wel, maar diplomatiek gezien werkt dat zo niet. Het zou ook niet zo heel slim zijn als 1 miljoen Chinezen indirect Apple als werkgever hebben.
Vind het erg balen want Huawei maakt heel fijne telefoons en Huawei is de eerste merk waar ik twee telefoons van heb gekocht: P8Max en nu de Mate 20X. Gebruik ze beiden en eigenlijk zou ik alleen de Mate 20X moeten gebruiken maar de P8Max is als een baby voor me. Ik hoop dat het goed zal komen want niet alleen Huawei is er, Xiaomi is er ook en die is ook Chinees.
Ja dit was te verwachten ook al blijft alles bij het oude en is het slechts een spelletje geweest elke fabrikant ( helemaal chinezen) gaan nu wel actief op zoek naar alternatieven als Plan B.

Gok dat niet alleen chinezen bedrijven dit gaan doen maar elk bedrijf dat afhankelijk is van amerikaanse producten toch wel effe gaat zoeken naar alternatieven ook al wordt het in een la opgeborgen. Puur als Plan B.

Gooi daarbij dat inderdaad in China apple nu flink klappen gaat krijgen aangezien Huawei producten biedt die voldoen aan de eisen van de chinese markt en chinezen inderdaad net zo nationalistisch zijn als amerikanen ( grappig genoeg is dat iets wat in europa toch enigzins ontbreekt).

- Apple krijgt klappen
- Producten en hoogstwaarschijnlijk niet alleen chinezen gaan alternatieven voor amerika zoeken

Op de lange termijn kan dit ze flink pijn doen. Apple verloor al marktaandeel in China maar dit gaat natuurlijk niet helpen.

in China is apple toch echt een boegbeeld van Amerika. Ik gok daarintegen dat KFC en Mcdonalds buiten schot blijven ;) ( chinezen zijn gek op KFC)
Ik gok daarintegen dat KFC en Mcdonalds buiten schot blijven ;) ( chinezen zijn gek op KFC)
Zolang McD en KFC zich niet bemoeien met staatsaangelegenheden ( al is Trump niet vies om 100 kilo burgers te laten komen ) 'mogen' ze zaken doen in/met China

Wie wel moeten gaan uitkijken voor backfire, zijn de camera-makers ( Dahua en HIKvision )
Dat zijn electronicabouwers die op het randje van de maatregel balanceren
Als Huawei telefoons geen fatsoenlijke Android meer kunnen draaien is het gewoon afgelopen in de Westerse markten, Japan en het Midden Oosten. En dat is de enige markt waar je lucratieve flagship phones kwijt kunt buiten China zelf.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.