Maak eens een grafiekje van je bandbreedtegebruik. Als jij die gigabit meer dan een kwartier per dag vol krijgt zou het erg knap zijn.
Dat maakt toch niet uit of het nuttig is of niet?

Ik heb liever een snellere internet verbinding, dan een tragere verbinding mét vaste telefonie dat ik vervolgens niet gebruik... Dan kan ik toch beter voor het snellere internet gaan dan dat ik ga betalen voor diensten die ik
helemaal niet gebruik?

En een kwartier haal ik makkelijk vol, maar dat is niet de issue.
Een eigen webserver draaien is hobbywerk, als je dat professioneel doet moet je dat ding (volgens mij volgens alle ISP's) maar naar een DC verhuizen. Meer dan een paar mbit gemiddeld pakt die niet.
En ook dit doet er totaal niet toe of het hobbymatig of professioneel is, het gaat erom dat je een dergelijke verbinding best wel 'vol' kan krijgen als je dat daadwerkelijk wilt; de manier waarop maakt daarbij toch
totaal niet uit?

Downloads? Je kan letterlijk niet meer dan 20-30 mbit per seconde 'kijken' dus tenzij je voor de lol alle torrents ter wereld gaat downloaden ga je ook daarmee je gigabit lijn niet vol krijgen.
Je hebt duidelijk geen idee van bandbreedte gebruik, maar voor de rest is het ook totaal niet boeiend. Ik betaal liever voor diensten die ik daadwerkelijk gebruik, dan dat ik geld betaal aan diensten die ik niet of gedeeltelijk gebruik. Is dat nou zo moeilijk? En ja, als voordeel heb ik dan een snellere downloadt, vind jij dat vervelend, of heb jij daar last van?

De een heeft dat er wél voor over, de ander niet. Prima, even goede vrienden. Ik zie werkelijk het probleem niet.
Cloudservices zoals onedrive en dropbox gebruiken ook niet meer data dan je creëert. Als je 1 minuut die gigabit pijp voltrekt heb je zojuist 7GB aan content gecreëerd. Lijkt me zat voor veruit de meesten. Laat staan als je een kwartier wilt uploaden, ik ken weinig mensen die 100GB aan content creëeren dagelijks, privé/semi-pro.
Dergelijke cloudservices zijn leuk voor mensen die het niet intresseert dat ze het eigendom over hun bestanden gratis en voor niets opgeven en toestaan dat derden de bestanden inzien en zónder blikken of blozen mogen verwijderen omdat een derde partij het bestand als "illegaal" bestempeld. Sommige mensen willen wel een vergelijkbare dienst en draaien dat zélf, om zélf de controle op de inhoud te houden. Lijkt mij ook niets mis mee en een valide reden om het self-hosted te doen.
Veel bedrijven hebben een 100/100 lijn of 50/50 lijn (welliswaar met lagere overboeking) maar dat komt gewoon omdat ze echt niet meer nodig hebben. En dan werkt er niet 2 man boekhouding daar...
Ligt totaal aan het bedrijf af en hoe hun inrichting is. Dus dat veel bedrijven geen "dikke" verbinding hebben is leuk, dat is hun keuze; waarschijnlijk hebben ze dan hun website bijvoorbeeld bij een hoster, al dan niet op een dedicated machine of op een VPS staan. Drie keer raden wat voor verbinding dáár aan zit, maar wat je nu niet meerekent.
[Reactie gewijzigd door CH4OS op 23 juli 2024 00:22]