Samyang heeft een 14mm f/2.8-objectief aangekondigd voor Nikons F-vatting. Het is het eerste Samyang-objectief voor Nikon-dslr's dat over autofocus beschikt. Vanaf begin september is de 14mm f/2.8 te koop voor een adviesprijs van 790 euro.
Het optische ontwerp van de Samyang AF 14mm f/2.8 F bestaat uit vijftien elementen in tien groepen en het diafragma heeft zeven lamellen. Net als bij de 14mm f.2.8 voor Canons EF-vatting kan het autofocussysteem met een knop op het objectief worden aan- of uitgeschakeld.
De brandpuntsafstand van 14mm leidt tot een beeldhoek van 116,6 graden. Samyang gebruikt twee asferische elementen en een Extra-low Dispersion-element. De minimale focusafstand bedraagt 20 centimeter en het objectief is afgedicht tegen stof en vocht.
Het objectief weegt 523 gram inclusief de zonnekap. De lengte van de Samyangs nieuwe 14mm f2.8 bedraagt 93,1mm en de maximale diameter is 90,5mm. De fabrikant meldt dat er geen filter op het objectief kan worden gezet.
Transcontinenta, de importeur van Samyang in de Benelux, laat weten dat het 14mm f/2.8-objectief vanaf begin september verkrijgbaar is voor een adviesprijs van 790 euro.