Samyang 10mm f/3.5-objectief voor fullframe-dslr's komt uit voor 1149 euro

De Canon-versie van het Samyang XP 10mm f/3.5-objectief is vanaf maart te koop in de Benelux voor 1149 euro. Een paar maanden later volgt een variant voor Nikon-dslr's. Het groothoekobjectief is geschikt voor fullframecamera's.

Samyang heeft het XP 10mm f/3.5-objectief opgebouwd uit achttien lenselementen in elf groepen. Daaronder zijn zeven speciale optische lensdelen, zoals asferische elementen en lenselementen met een extra lage dispersie. Dat moet beeldfouten minimaliseren.

Het 10mm f/3.5-objectief met handmatige focus heeft een metalen behuizing. Samyang belooft een hoge beeldkwaliteit. Volgens de fabrikant is het objectief met name geschikt voor spiegelreflexcamera's met een zeer hoge resolutie.

Met een brandpuntsafstand van 10mm en een beeldhoek van 130 graden is het Samyang-objectief het meest extreme rechtlijnige ultragroothoekobjectief dat tot nu toe is uitgebracht. Veel objectieven met een vergelijkbare of lagere brandpuntsafstand zijn fisheye-objectieven. Er waren al enkele 11mm-objectieven, waaronder de Irix 11mm f/4 en de Canon EF 11-24mm f/4L.

Voorbeeldfoto's Samyang 10mm - Foto's © Zamir PopatVoorbeeldfoto's Samyang 10mm - Foto's © Zamir PopatVoorbeeldfoto's Samyang 10mm - Foto's © Zamir Popat
Samyang XP 10mm F3.5Samyang XP 10mm F3.5Samyang XP 10mm F3.5Samyang XP 10mm F3.5Samyang XP 10mm F3.5Samyang XP 10mm F3.5

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

25-02-2019 • 13:22

16

Reacties (16)

Sorteer op:

Weergave:

Met deze prijzen gaan ze steeds meer pad op van serieuze fabrikant en niet goedkope kloon. Ben benieuwd naar de eerste tests om te zien of de lens idd goed is. Voor dat bedrag mag je wel iets verwachten.
Ja zo komen ze al bijna in de buurt qua prijs van de.....euhm..en de...

De Canon 11-24 kost ruim over de €2000 en de Nikon heeft pas een FX lens die bij 14mm begint à €1800~1900.
Sigma heeft wel een zoom die begint bij 12mm maar die is niet je van het.
Tamron's UWA zoom begint pas bij 15mm dus niet echt concurrentie.

Dus slimme zet van Samyang, ze zijn vrij bekend bij veel fotografen, maken genoeg mooie en/of unieke lenzen.
Enige wat een beetje in de buurt komt op Full Frame is de in het artikel gelinkte Irix 11mm F/4.
Wel flink goedkoper maar scheelt toch 1mm (is wél 10%) en F/4 VS. F/3.5.
Voigtländer heeft nog een 10mm, maar die is f/5.6. f/3.5 op 10mm is inderdaad echt bijzonder, helemaal voor zo'n prijs. Ben erg benieuwd!
Toch is 11 mm ook al echt heul wijd. Ik heb zelf veel geschoten met een Canon 10-22, da's de crop-equivalent van 16-35, en alhoewel ik 10mm (16mm full frame equivalent) veel gebruik en soms wel een paar extra mm zou willen vraag ik me af of de stap van 11 naar 10 me zoveel geld waard is om ipv de Irix 11mm voor deze 10mm te gaan.

Maar los daarvan; zeker een slimme zet, er zijn weinig betaalbare lenzen (en betaalbaar is dan erg relatief als je het hebt over 1149 ipv 2000-3000 euro).
De Sigma 12-24 f/4 Art kan zich prima meten met de Canon. Bekijk de Lenstip review maar eens.
Dat ie niet zo goed is als de 14-24 f/2.8 Art, is niet zo verwonderlijk, aangezien dat zo'n beetje de scherpste uwa zoom is.
Ow hebben ze ondertussen een ART versie :)

Die ken ik nog niet, alleen de oude die vrij matig was/is.
Ik gebruik al langere tijd Samyang opzetstukken.
Met de kwaliteit is echt niks mis. Naar mijn mening doen ze ook niet onder aan hun A merk concurrenten.
Mijn vermoeden is dat ze ook gewoon minder marge pakken omdat het product zelf niet direct goedkoper is om te produceren.

Ik kijk dan ook graag uit naar de test van dit opzetstuk, Het zou mij niks verbazen als ze weer een goed product op de markt zetten. Het is alleen jammer dat ze wat duurder beginnen te worden, maar dat is te verwachten zodra een merk wat bekender begint te worden.
Ze gaan helemaal niet echt duurder worden, ze hebben alleen een duurdere lijn er bij uitgebracht. Ze blijven ook gewoon "normale" lenzen maken ;)
Ik denk dat dit soort lens van een “serieuze” fabrikant nog veel duurder is. Let wel: 10mm f/3.5 vervormingsvrij(!)
Is ie net zo 'vervormingsvrij' als hun 14mm f2.8? :+
Die lens is niet vervormingsvrij: Bij die lens staat vermeld: minimized distortion
https://www.samyanglensgl.../product-view.php?seq=147

Bij die uit dit artikel staat:
Distortion-free
https://www.samyanglensgl.../product-view.php?seq=406
Ik heb een SamYang 14mm 2.8 objectief voor mijn Sony A7ii en het is echt een goede lens voor zijn geld. Toegegeven hij heeft behoorlijke distortie en chromatic aberration. Maar bij zo een fish eye is dat minder erg. In ruil daarvoor is hij echt belachelijk scherp en een goede lichtsterkte. Ik heb er iets van 600 euro voor betaald wat echt prima is voor een lens in deze categorie. Op internet lees je wel wat slechte verhalen m.b.t. kalibratie vanuit de fabriek etc. dus misschien dat ik ook gewoon geluk had. Maar bij mij is hij echt spot on tack sharp. Ik denk dat deze 10mm dan ook een prima optie kan zijn voor degene die er naar op zoek zijn.
ik heb zelf de Laowa (Venus Optics) 12mm F2.8 Zero-D ook een hele fijne lens, ben benieuwd naar de vergelijkingen ertussen.
Ben heel benieuwd naar deze lens. Heb zelf 2 lenzen van Samyang uit de XP serie (14mm f2.4 en 85m f1.2) en die zijn waanzinnig scherp. Enige nadeel is dat ze wel echt flink zwaar zijn.
Er waren al eerder 10mm fullframe objectieven uitgebracht, maar nog niet voor dslr. Voor spiegelloos bestonden al een Voigtlander 10mm f/5.6 en een Laowa 10-18mm f/4.5-5.6
Dus de tekst in uet artikel klopt niet helemaal.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.