Afgelopen kwartaal hebben Nederlanders voor het eerst minder data via 3g verbruikt dan het kwartaal ervoor. Het verbruik via 4g nam wel toe, met meer dan een petabyte. Dat blijkt uit cijfers van de Autoriteit Consument & Markt.
De afname van het 3g-datavolume bedroeg vorig kwartaal 717 TB. Dat blijkt uit de Telecommonitor van de ACM. Niet duidelijk is waardoor de daling veroorzaakt wordt. De ACM speculeert dat het dataverbruik in het vierde kwartaal juist relatief hoog was, vanwege acties van providers in dat kwartaal. De komende kwartalen moet blijken of de daling doorzet.
De toename van het 4g-verbruik vlakt af: afgelopen kwartaal verstookten Nederlandse mobiele internetters nog altijd meer dan een petabyte meer dan in het vierde kwartaal van 2015, maar bij eerdere kwartalen ging het om een groei van drie tot vier petabyte. KPN is verantwoordelijk voor het grootste aandeel wat betreft dataverbruik: 40 tot 45 procent. Vorig kwartaal lag dat aandeel volgens de cijfers van de ACM nog op 35 tot 40 procent. T-Mobile en Vodafone nemen beide 20 tot 25 procent van het dataverbruik voor hun rekening.
Voor het tweede kwartaal 2015 maakte de ACM geen onderscheid tussen 3g en 4g.