De kleine internetprovider Tweak kampte vandaag met drie kortdurende internet- en telefoniestoringen als gevolg van een ddos-aanval. Daardoor waren internetverbindingen van klanten vertraagd en konden ze time-outs te verduren krijgen.
Volgens Randal Peelen, manager product & marketing bij Tweak, heeft de provider de afgelopen twee weken al te maken met pogingen om de dienstverlening van het bedrijf te onderbreken door middel van ddos-aanvallen. Dat vertelt hij aan Tweakers. De tijdelijke hinder en onderbrekingen die klanten ervaarden, vonden plaats tussen 4 uur 's middags en 6 uur 's avonds. Alleen de internet- en telefoniediensten van de provider werden onderbroken door de storingen. Het televisie-aanbod bleef buiten schot.
De eerste storing was beperkt tot het eigen netwerk van Tweak, dat onder andere de steden Almere, Enschede en Leeuwarden voorziet van gigabit-glasvezel. De twee daaropvolgende storingen deden zich bij alle ongeveer 10.000 Tweak-klanten door het land voor. Inmiddels zijn de storingen voorbij en Tweak verwacht geen verdere onderbreking van de diensten.