Last words
Een van de meest opvallende ontwikkelingen lijkt te worden dat ook goedkopere telefoons sterk op mobiel internet zullen leunen. De goedkoopste Android-telefoon is momenteel 250 euro, maar die prijs zal verder zakken in 2010. Microsoft wil Windows Mobile op prepaidtelefoons hebben en Symbian-toestellen gaan in 2010 over de toonbank voor 150-200 euro. Daarnaast komt Samsung met de Bada ook met betaalbare smartphones, zo lijkt het.
Je hoeft geen Nostradamus te zijn om te voorspellen dat mede daardoor mobiel internet in 2010 en later meer en meer ingeburgerd zal raken in de Nederlandse samenleving. Hoe snel dat zal gaan, valt niet te zeggen. KPN zag zijn dataverkeer afgelopen paar jaar met een factor 26 toenemen.
Providers raken ervan doordrongen dat op de lange termijn de inkomsten uit belminuten en sms'jes nog wel eens af kunnen nemen, en zoeken een nieuwe manier om zich voor te bereiden op die toekomst. Vodafone doet dat bijvoorbeeld door ook leverancier van software te worden, zoals met de 'vriendendienst' 360.
Niemand weet wat er exact zal gebeuren in de nabije toekomst. Maar de dagen dat de meerderheid van de mensen telefoons zagen als apparaten waren om alleen te bellen en te sms'en, lijken geteld. Mobiel internet, mobiele applicaties en smartphones are here to stay, zoveel is inmiddels wel duidelijk.

Door ![Reactie uitklappen [show]](http://tweakimg.net/g/if/comments/button_down.png)
