Sony Ericsson voegt zijn Nederlandse tak bij die van Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk. België en Luxemburg gaan samen met Frankrijk. De kantoren in Badhoevedorp en Brussel blijven wel bestaan.
De samenvoeging van lokale divisies moet vooral een kostenbesparing opleveren, zegt Sony Ericsson-woordvoerder Harold de Kort. "Afgelopen kwartaal hebben we verlies gemaakt, en daarom moet er iets gebeuren." Bovendien hoopt de Zweeds-Japanse joint venture door de samenvoeging beter te kunnen communiceren met providers, die ook in meerdere landen actief zijn.
Voor consumenten zal er niets veranderen, zegt De Kort. De ondersteuning voor toestellen en de verkoop blijft bij de lokale kantoren: "Het gaat om de organisatie die daarachter staat." Er werken in Nederland enkele tientallen mensen voor de mobieltjesfabrikant. Het gaat al langer niet goed bij Sony Ericsson: de winst is verdampt en de verkoop van de mobieltjes zakt sterk terug.