De ministeries van Justitie en Economische Zaken komen dit kwartaal met een eerste concept voor de standaard voor het bewaren en uitwisselen van telecomgegevens. Nu bewaart 11 procent van de providers alle gegevens.
Providers weten niet wat de technische specificaties zijn waaraan moet worden voldaan bij het bewaren van telecomgegegevens van Nederlanders. Daarom moet er een standaard komen voor deze 'dataretentie', meent het Ministerie van Veiligheid en Justitie. De standaard wordt gebaseerd op Europese eisen, schrijft minister Verhagen van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie. Een half jaar geleden bleek dat 10,9 procent van de providers alle gegevens bewaart.
De gegevens moeten worden bewaard om criminelen beter op te kunnen sporen. Providers, zowel telecomproviders als aanbieders van adsl- en kabelinternet, zijn verplicht om alle verkeersgegevens van klanten te bewaren, zodat politie en Justitie ze kunnen opvragen bij opsporingsonderzoeken. Alle klantgegevens komen terecht in het informatiesysteem JustID, het voormalige Ciot.
De ministeries moeten ook afwachten hoe de Europese evaluatie van de dataretentiewet uitvalt. Die evaluatie wordt eind dit kwartaal gepubliceerd en het vermoeden bestaat dat de eisen voor het bewaren van telecomgegevens worden versoepeld. In dat geval moeten ook de Nederlandse regels worden aangepast.
Dit stukje alleen al schiet me in het verkeerde keelgat, het feit dat er dus een standaard is die bepalend is voor wat en hoe bewaard moet worden. Als een dergelijke "filter" (als ik het zo mag noemen?) er komt, is een uitstapje naar andere bedrijven voor gegevens opslag zo gemaakt.Providers weten niet wat de technische specificaties zijn waaraan moet worden voldaan bij het bewaren van telecomgegegevens van Nederlanders.
Daar zou ik dan graag een bron van zien.Dat is echt onzin, er zijn ontzettend veel criminelen opgepakt door telefoondata te achterhalen.
[Reactie gewijzigd door Ghost Dog op vrijdag 14 januari 2011 10:42]
Van dit soort opmerkingen krijg ik altijd kromme tenen.Dat is echt onzin, er zijn ontzettend veel criminelen opgepakt door telefoondata te achterhalen. Ook kan het als bewijs dienen als persoon A met zijn mobieltje belde op de plek van het misdaad rond de tijd van de misdaad, dus ja deze data is belangrijk.
[Reactie gewijzigd door tehsojiro op vrijdag 14 januari 2011 10:31]
[Reactie gewijzigd door donny007 op vrijdag 14 januari 2011 14:26]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True