De Nederlandse Spoorwegen voorziet maandag voor het eerst in Nederland een trein van draadloos internet. Reizigers op het traject Amsterdam Bijlmer - Leiden kunnen gratis van wifi gebruikmaken. Andere treinen zouden snel volgen.
De eerste NS-trein met wifi vertrekt om 14.30 in het bijzijn van de directeur van T-Mobile, de president-directeur van NS en demissionair minister Camiel Eurlings van Verkeer en Waterstaat. De introductie is het startsein voor een landelijke uitrol. In 2013 moeten alle NS-treinen van wifi-hotspots van T-Mobile zijn voorzien. Nog dit jaar moet 27 procent van de intercity's draadloos internet krijgen en elke week worden nieuwe treinen met de technologie uitgerust.
Via een antenne op het treindak krijgen de wifi-hotspots in de treinen een uplink naar het hspa-netwerk van T-Mobile, vertelt Priscilla Tomasoa, woordvoerster van het bedrijf. Ze wil geen garanties geven over het bereik, 'maar we hebben een stabiel netwerk met vrijwel overal dekking'. Volgens Tomasoa is de snelheid theoretisch 7,2Mbps, het maximum van het 3g-netwerk, maar is de werkelijke snelheid die reizigers ervaren mede afhankelijk van de dekking en de hoeveelheid gebruikers. T-Mobile werkt bij de uitrol samen met Nomad Digital, een Brits bedrijf dat de hardware levert en wereldwijd treinen van draadloos internet voorziet.
Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft het project met 15 miljoen euro subsidie gestimuleerd, terwijl NS zelf voor de overige 45 miljoen opdraait. NS belooft dat internet in ieder geval drie jaar lang kosteloos te gebruiken is; wat daarna gebeurt, is onduidelijk. Een eerdere poging van het vervoersbedrijf om draadloos internet samen met KPN mogelijk te maken, liep vanwege de hoge kosten op niets uit.
Overigens is de NS niet de eerste in Nederland met draadloos internet in de trein. Arriva levert samen met KPN en ProRail al wifi op het traject Leeuwarden - Groningen en Connexxion heeft een hotspot in de 'Valleilijn', die tussen Ede-Wageningen en Amersfoort ligt.
We weten dus nog niks zeker totdat het allemaal in werking is gesteld.Ze wil geen garanties geven over het bereik, 'maar we hebben een stabiel netwerk met vrijwel overal dekking'.
[Reactie gewijzigd door Sunbeam-tech op maandag 29 maart 2010 19:36]
uiteraard moet er altijd één de eerste zijnNog dit jaar moet 27 procent van de intercity's draadloos internet krijgen en elke week worden nieuwe treinen met de technologie uitgerust.
[Reactie gewijzigd door Darkstriker op maandag 29 maart 2010 11:39]
In je eerste zin geef je dus precies aan dat dit geld dus beter anders besteed had kunnen worden. Dit is misallocatie van resources en een rem op de economie.Er zijn best veel dingen, die een bedrijf nooit (of pas veel later) zal doen omdat het voor het bedrijf niet evenveel winst oplevert als een investering in een ander punt
Dit levert ze alsnog flinke winst op, want NS zal toch echt geen extra treinen laten rijden op een traject (gaat ook niet of zeer krap met de dienstregeling etc), terwijl er wel meer mensen gebruik maken van hetzelfde aantal treinen.Echter brengen die mensen niet noodzakelijk heel erg veel extra winst aan de NS omdat ze waarschijnlijk op toch al drukke trajecten zullen gaan rijden en de NS dus bv meer treinen moet inzetten ed.
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op maandag 29 maart 2010 11:29]
[Reactie gewijzigd door MBV op maandag 29 maart 2010 11:39]
[Reactie gewijzigd door FireDrunk op maandag 29 maart 2010 13:04]
[Reactie gewijzigd door conradm op maandag 29 maart 2010 14:42]
[Reactie gewijzigd door LauPro op maandag 29 maart 2010 19:46]
De boekenweek is interessant voor de boeken-sector. Dit levert namelijk geld op doordat mensen meer gaan lezen. Ik weet niet of de overheid hier geld in stopt of dat de boeken-sector dit zelf met sponsors doet.Geef ik je gelijk in wat de Boekenweek betreft, maar de Olympische spelen zijn (helaas ook politiek gezien) interessant voor een land om te hosten... Kost een bom duiten, maar met al die toeristen heb je kans dat je er winst uit trekt... En dat is wel weer goed voor de economie
je moet er wel rekening houden met dat er in amerika een hele andere situatie is. Hier hebben de meeste telecom providers meer dan 98% 3g dekking. De mensen die echt behoefte hebben aan internet hebben al lang een 3g dongle of internet op hun mobiel. In amerika is die optie een stuk minder aantrekkelijk. Hierdoor zijn mensen daar veel meer afhankelijk van of er wifi aangeboden wordt op een bepaalde plek, en daardoor is een restaurant of stad met gratis wifi veel aantrekkelijker voor bijvoorbeeld zakenmensen die constant verbonden willen zijn. In amerika is het dus een veel groter "verkoop argument" dan hier, en is de motivatie om (gratis) wifi aan te bieden veel groter.ben net terug van mijn tripje Houston en daar kun je bijna overal wel gratis WiFi krijgen
[Reactie gewijzigd door stefanos1990 op maandag 29 maart 2010 15:13]
[Reactie gewijzigd door funrider op maandag 29 maart 2010 21:18]
[Reactie gewijzigd door Kix@$$ op maandag 29 maart 2010 11:21]
[Reactie gewijzigd door Menesis op maandag 29 maart 2010 11:39]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True