Een aanbieder kan er toch rustig voor kiezen een bepaald product niet te ontwikkelen als er te weinig vraag is en er dus geen winst op kan worden gemaakt?
Mijns inziens is 25Mbit heel mooi (Telenet). Ik woon nu in Duitsland met een 6Mbit DSL-leiding en ik ben daar als extreem actieve internetter ook al tevreden over. Daarmee heb je het grootste deel van je klanten tevreden. Voor die luttele 1000 mensen die sneller dan 25Mbit willen (op 10 miljoen) een product ontwikkelen, zou gewoon stom zijn.
Je riskeert het product dan namelijk zo duur te maken (om nog winstgevend te zijn), dat er toch niemand het koopt, zelfs zij die het echt nodig hebben.
België lijkt vaker wel een beetje achterop te hinken. En dat klopt gedeeltelijk: Ze pionieren zelden iets. Maar de Belgische houding is vaak: kijken wat er van voor- en nadelen aan verbonden zijn en hoe het in het buitenland loopt en daarna importeren. Daardoor zijn ze soms laat met innovaties, maar vermijden ze ook dingen in te voeren waar ze dan spijt van hebben. Pakweg een drugs-gedoogbeleid ofzo.
[Reactie gewijzigd door bluppfisk op donderdag 10 september 2009 15:12]
Daardoor zijn ze soms laat met innovaties, maar vermijden ze ook dingen in te voeren waar ze dan spijt van hebben. Pakweg een drugs-gedoogbeleid ofzo.
Echt, de relevantie met het Nederlands gedoogbeleid ontgaat me compleet. Kun je dit onderbouwen?
.edit: dat was precies de onderbouwing die ik zocht, ik dacht even dat je bedoelde dat het gedoogbeleid in Nederland zelf ermee vergelijkbaar was, maar jij bedoelde hoe de Belgische overheid over ons gedoogbeleid dacht. Dus dank voor de opheldering

[Reactie gewijzigd door .oisyn op vrijdag 11 september 2009 12:39]
Vanuit België (politiek) is lang een discussie geweest hierover, hierbij keek men vooral naar het resultaat in Nederland om te kijken of in België hetzelfde mogelijk zou zijn. (deze vergelijking ligt ongeveer in dezelfde lijn, wat moet hier aan onderbouwd worden???)
Met de huidige evolutie van HD streaming content, downloadable upgrades/updates en digitale softwaredistributies zijn de datalimieten echt niet meer van deze tijd.
De snelheden van Telenet zijn inderdaad werkbaar, genoeg om content te streamen, en ook Belgacom is bezig met upgrades naar ADSL2+ en VDSL, dus op dat vlak valt het allemaal nog wel mee (het is wel niet ideaal maar goed).
De vergelijking met het gedoogbeleid is redelijk krom (geen idee waarom je dit aanhaalt). Het gaat hier niet om een gewaagde zet, de evolutie naar hogere snelheden en onbeperkte limieten is in andere landen al jaren bezig, en de enige reden waarom België niet volgt is het ontbreken van échte concurrentie.
[Reactie gewijzigd door lykmeraid op donderdag 10 september 2009 15:38]
Het gaat erom dat de Belgische mentaliteit minder progressief is dan de Nederlandse. Dus zowel state-of-the-art-producten aanbieden als gewaagd politiek beleid zijn niet van het Belgische. Dat was de enigste vergelijking met het gedoogbeleid die ik wou maken.
Wat spijt betreft, verslaafd aan THC vind je eigenlijk vrijwel niet. Het gedoogbeleid was er in de eerste plaats om criminaliteit tegen te gaan, de waar te controleren. Dat blijkt echter geen zoden aan de dijk te hebben gebracht, want de mafia zit er nog dieper in dan voordien.
@YopY: daarom worden er dus test gedaan. Op het moment dat HD televisie werkelijk doorkomt, kan er begonnen worden met de aanleg van die dingen. Dat ze daarmee dan een beetje later komen, is opnieuw Belgisch. Aan de andere kant zullen ze dan misschien ook niet te maken hebben met kinderziekten van de technologie.
Jan Margot is inderdaad altijd de stuursheid zelve, maar helemaal ongelijk heeft hij ook niet. Ze zullen klaar zijn voor de technologie, er ervaring mee hebben en dan bij voldoende vraag ook kunnen omzetten. Belgacom is geen achterlijk bedrijf, ook al speelt het soms vuile spelletjes.
laat die soms maar weg hoor.
Dat de kat uit de boom kijken Belgisch is, vind ik een rare definitie.
nuja zelfs het nieuwe woord vlaanderen (met kleine v, het is een werkwoord) wijst ook die richting uit.
Maar er zijn nochtans genoeg Belgische (en Vlaamse) bedrijven die wél het voortouw willen nemen op de rest van de wereld.
Maar dan nog liefst in weinig ontgonnen gebieden waar we weinig concurrentie hoeven te verwachten. Maar we komen er dan ook nauwelijks mee naar buiten, integen deel we laten anderen met de eer gaan lopen. French Fries , New Amsterdam , beide Belgisch, maar nauwelijks iemand in de wereld weet dat.
(voor de ongelovige Nederlanders, New Amsterdam is gesticht toen België en Nederland nog samen waren, door wat we nu een Vlaming noemen. Manhatten is voor 25$ door een Waal gekocht van de indianen, en voor de volledigheid ontdekt door een Britse kapitien ook leuk Nieuw-Nederland Latijn: Nova Belgica of Novum Belgium, Engels: New Netherland )
Dommel, EDPnet e.a zijn mooie initiatieven, maar helaas niet overal beschikbaar en vaak minder betrouwbaar en snel dan de grote spelers. Belgen lijken ook een andere mentaliteit te hebben: we veranderen niet van bank, energieleverancier en ISP.
Misschien omdat we (onterecht) de gedachte hebben dat er een hoop papierwerk en moeite bij komt kijken, terwijl dit helemaal niet zo hoeft te zijn.
Zo ben ik onlangs nog overgestapt van Proximus naar Mobile Vikings, wat een kwestie was van een online formulier invullen en wachten tot de simkaart met de post werd opgestuurd, al de rest (inclusief nummeroverdracht) werd binnen het uur afgehandeld.