Dus omdat ik weiger om deel te nemen aan DRM uitmelk praktijken ben ik een sukkel.
De industrie moet gewoon eens accepteren dat mensen zelf willen bepalen op welke speler/systeem de content afgespeeld kan worden.
Op het moment dat jij een auto koopt, alleen bij garage X voor onderdelen terrecht kan, alleen bij de Shell kan tanken terwijl je liever bij de BP gaat, alleen zelf in je auto mag rijden en hem niet uit mag lenen aan derden en als je leverancier falliet gaat de startonderbreker er automastich voor zorgt dat je niet meer kan rijden, dan wil je die auto toch ook niet hebben of wel?
Als ik een CD/DVD koop, dan wil ik zelf uitmaken in welke computer/dvd speler ik die af speel, ik wil zelf uitmaken of ik dat thuis doe of bij een vriend, ik wil zelf uitmaken of ik daar wel of geen kopie van maak. Ik wil de mogelijkheid hebben om hem naar een ander formaat om te zetten om een film op portable apparatuur te kunnen kijken.
Deze industrie gaat er standaard vanuit dat je als consument illegaal bezig bent en dat is IMHO geen manier om met je klanten om te gaan.
[edit]
Dat het ook anders kan, is ook op tweakers te lezen:
nieuws: Drm-loze muziekwinkel eMusic opent Europese deuren
Een initiatief die ik graag steun!
Dus omdat ik weiger om deel te nemen aan DRM uitmelk praktijken ben ik een sukkel.
Volgens sommigen wel. Maar zo lang brein dat niet illigaal verklaard weet te krijgen is dat ook geen ramp.
Ik ben het volledig met je eens. Ik heb echt geen zin om HD-DVD of Bluray films aan te schaffen als ik dat niet eens fatsoenlijk in m'n PC kan proppen en af kan spelen onder FreeBSD of Linux. Idem met online muziek kopen. Ik wil die muziek naar m'n MP3 speler kunnen zetten, of naar m'n minidisk speler. Of gewoon als MP3 CD branden voor in de auto. Als ik betaal voor muziek moet ik zelf kunnen bepalen met welk apperaat ik het afspeel. Toegegeven, ik mag het niet verspreiden, kopieren of wederverkopen.
Ik koop op dit moment zo nu en dan een DVD en CD's waar geen enkele beveiliging op zit. De rest negeer ik volkomen (ga ik ook niet downloaden).