Beter laat dan nooit, moet er ten burele van Samsung gedacht zijn. Niet minder dan vier maanden later dan in de Verenigde Staten zal halverwege oktober zijn eerste standalone Blu-ray-speler ook Europa aandoen. De BD-P1000 moet in deze regionen vermoedelijk rond de duizend euro opleveren, wat de hogedefinitiespeler een stuk duurder maakt dan in Amerika het geval is. Daar hoeft er 'slechts' duizend dollar neergelegd te worden voor de Samsung-speler. Financieel worden niettemin onze westerburen het hardst getroffen, aangezien de BD-P1000 in Groot-Brittannië óók duizend munteenheden kost. Met de huidige koers van de pond komt dat neer op bijna anderhalf duizend euro.
Samsung heeft zijn eerste Blu-ray-speler tijdens de IFA in Berlijn aan het grote publiek voorgesteld. Trots vertelden de ouders erbij dat de speler overweg kan met legio schijfformaten, waaronder alle Blu-ray-, dvd- en cd-varianten. Het videosignaal kan op 720p, 1080i, 1080p of met hd-kwaliteit van 1080p naar buiten worden gestuurd, en ook de beeldkwaliteit van bestaande dvd's kan opgeschaald worden. Op het gebied van aansluitingen lijkt er niet bezuinigd te zijn. Bezitters kunnen naar hartenlust verbindingen leggen via HDMI, composiet, component en s-video, plus dat er twee kaartlezers aanwezig zijn om totaal tien formaten uit te kunnen lezen.
Afgezien van de prijs lijken er nog meer haken en ogen te zitten aan de BD-P1000. De eerste tests met het apparaat leverden afgelopen zomer niet bepaald rooskleurige resultaten op wat betreft snelheid en kwaliteit van het weergegeven videosignaal. Daarnaast is het onbekend of de speler met duallayerdiscs overweg kan, omdat voor de massaproductie van de BD-P1000 deze schijven van 50 gigabyte nog niet uitontwikkeld waren en grondig testen niet mogelijk was. Ook moet er nog tot november gewacht worden tot er überhaupt films op Blu-ray-discs in de verkoop komen. Geïnteresseerden doen er daarom mogelijk wijs aan om de in november te verschijnen PlayStation 3 met ingebouwde Blu-ray-speler in hun achterhoofd te houden als alternatief, aangezien de goedkoopste versie hiervan slechts de helft van de BP-P1000 kost. Het is daarbij alleen de vraag hoe goed de beeldkwaliteit is die deze console kan leveren. Diezelfde maand verschijnt ook de eerste hd-dvd-speler van Toshiba in Europa, te weten de HD-E1, welke 599 euro gaat kosten.
