Hoofdcategorieën

Microsoft voegt instant messaging toe aan Office

Door Jeroen P Hira, woensdag 28 mei 2003 13:29
Bron: ZDNet.co.uk, views: 995

Microsoft heeft bekend gemaakt dat vanaf heden er ook een zakelijk instant messaging-programma wordt toegevoegd aan de Office-suite. Het bedrijf hoopt hiermee de overgang tussen pc en telefoon te vergemakkelijken. Het nieuwe IM-programma zal onder de naam Real-Time Communications Server 2003 (RTCS 2003) worden geïntroduceerd en was tijdens de ontwikkeling beter bekend als Greenwich.

Met de integratie van RTCS 2003 in Office 2003 wil Microsoft een graantje meepikken van de continue groeiende IM-markt, waar inmiddels honderden miljoenen mensen op zijn aangesloten. Het uiteindelijke doel van RTCS 2003 is dat het programma een platform wordt voor communicatie, zoals videoconferencing en Voice-over-Internetdiensten.

Volgende 16:36
Vorige 10:57

Reacties

«  1  2  3  4  »

MSN Messenger, Netmeeting en dan ook nog Office Messenger oid?
Beetje teveel van het goede. Laat ze nu gewoon 1 messenger maken die genoeg functies heeft voor iedereen.

Dat hebben ze gedaan. Hij heet Real-Time Communications Server 2003 :)

RTCS 2003 is geen client maar een server versie.

Zoals je nu aanlogd op een server van yahoo of m$ om netmeeting te kunnen gebruiken, zal je zakelijk op de RTCS 2003 aan loggen.

Op die manier gaat het Ip verkeer niet buiten het bedrijf waar het eventueel op te vangen is.

Je zal dus als bedrijf zelf een RTCS 2003 in moeten gaan richten om van de nieuwe office functionaliteit gebruik te kunnen gaan maken.

Wel weer leuk voor de hardware verkopen. B-) en niet te vergeten de bijbehorende software licenties.

En dan nog een messenger in Visual Studio, de MSDN Messenger, dan is het kwartet compleet... :+

Zo te zien houdt MS z'n doelgroepjes wel gescheiden.

handig als je je collega om koffie wil vragen :7

Dan moeten ze met hun eigen versie van de Douwe Egberts Koffiemanager komen.

DE koffiemanager ..... ?

jup... heeft ook op de frontpage gestaan :)

hier is de link

offtopic:
De koffiemanager is bedoeld om binnen een computernetwerk op je werk te draaien en werkt met koffiegroepen. Dat houdt in dat je met een groep collega’s een koffiegroep kan vormen, bijvoorbeeld een afdeling of een verdieping. Het is het handigst als deze koffiegroep uit niet meer dan 12 personen bestaat. Een rondje koffie halen wordt anders wel een enorme bezigheid. De persoon die een koffiegroep begint is de beheerder. Hij of zij bepaalt de naam van de groep, normale koffietijden en de beschikbare dranken. Andere collega’s kunnen zich aansluiten bij de groep en kunnen direct meedoen.

Iedereen die buiten de normale koffietijden zin heeft om wat te drinken kan op het DE logo klikken en aan extra koffieronde starten.

Het is mogelijk om van het koffiedrink-gedrag van jou en je collega’s in kaart te brengen door mooie grafieken te printen. Deze zijn alleen door jou en je collega’s te bekijken. Ideaal om in de koffiehoek op te hangen.
bron:http://www.douweegberts.nl/

[Off-Topic reply]
"....door mooie grafieken te printen. Deze zijn alleen door jou en je collega's te bekijken. Ideaal om in de koffiehoek op te hangen. "
das knap...dan weet het uitgeprinte grafiekje dus wie het wel mogen zien en wie niet, is dat een soort e-ink met een webcam attached die gezichten herkent??

KDE !!! ;)
(jaja overbodig ik weet het maar kon het gewoon niet laten)

Het is dan ook te verwachten dat MSN messenger ook die kant op gaat groeien, zodat je in de toekomst met 1 programma kunt gaan werken.

Ik ben wel blij met deze ontwikkeling, want office heeft altijd nog de mogelijkheid om een bepaald onderdeel van de suite niet te installeren.

Het is dan ook te verwachten dat MSN messenger ook die kant op gaat groeien, zodat je in de toekomst met 1 programma kunt gaan werken.

Ik ben wel blij met deze ontwikkeling, want office heeft altijd nog de mogelijkheid om een bepaald onderdeel van de suite niet te installeren.
Waar juist veel vraag naar is naar mijn mening is de mogelijkheid om diverse programma's aan elkaar te kunnen koppelen. Wanneer men een vast pakket koopt valt er verder weinig te veranderen, in te voegen of te verwijderen.

Is het eigenlijk wel goed om alle programma's maar met elkaar te bundelen...

Ik kan me best voorstellen dat er mensen zu8llen zijn die wel gebruik willen maken van RTCS maar eigenlijk liever Open Office willen gebruiken.

Het bundelen van software kan wel interresant zijn maar het beperkt ook de keuze van de gebruiker.

Door een superhandige messenging product te bundelen aan een office pakket van enekel 100 euro's stijgt de markt hiervoor niet echt denk ik.

Blij?

Dat was niet het eerste dat in me opkwam :D

Dit is weer de ideale gelegenheid van MS om er een 'standaard' door te drukken. Op het moment is de IM markt enorm verdeeld (ICQ, AIM, MSNM, Yahoo, Sametime, etc). Er wordt nu hard gewerkt aan 1 officiele IETF standaard voor IM namelijk Jabber/XMMP maar als MS op deze manier bezig gaat... *zucht*

Ja, tuurlijk, dat RTSC is soort van gebaseerd op SIP/SIMPLE dat nu ook loopt bij de IETF maar: de SIP/SIMPLE standaard is nog lang niet bruikbaar, heeft niet eens contactlists :\ Verder is SIP/SIMPLE echt enorm brak voor IM, alleen al de grootte van het minimale SIP/SIMPLE pakketje om simpelweg te zeggen dat je away bent is mega groot, leuk als je 200 contacts hebt :\ Verder is de infrastructuur die nodig is voor SIP/SIMPLE extreem complex, probeer alleen maar eens door de standaarden die er nu zijn heen te komen en bedenk je daarna nog eens dat het nog complexer gaat worden omdat de documenten die er nu liggen nog niet eens half af zijn ;)

Jabber/XMMP is daarentegen een stuk volwassener, wordt al gebruikt sinds 1999, is helemaal gebaseerd op XML ipv SIP (dat wel gebruikt wordt door telcos maar niet echt handig is voor IM IMO), is enorm makkelijk uit te breiden, het netwerk zit eenvoudiger en beter schaalbaar in elkaar, er zijn nu al legio clients voor, het protocol is helemaal open (als in: iedereen kan/mag het gebruiken) en de goedkeuring door de IETF is nog maar een paar maanden weg...

IMO zou het extreem jammer zijn als Jabber door deze zet van MS waardoor ze hun eigen messager weer pushen (net als MSNM in WinXP) en MS dus de defacto standaard wordt doordat de gemiddelde user te lam is iets verder te kijken dan zijn/haar windows en office installatie CD's.

* 786562 bartvb

Wat is het nut van een IETF (whatever that may be ;) ) standaard, als toch iedereen nog de in Windows XP meegeleverde Windows Messenger gebruikt?
Een standaard moet een standaard worden omdat ie marktleider is, niet omdat ie de beste pakketindeling heeft of wat dan ook... Of zie ik dat verkeerd?

Jabber/XMMP is daarentegen een stuk volwassener, wordt al gebruikt sinds 1999, is helemaal gebaseerd op XML ipv SIP (dat wel gebruikt wordt door telcos maar niet echt handig is voor IM IMO), is enorm makkelijk uit te breiden, het netwerk zit eenvoudiger en beter schaalbaar in elkaar, er zijn nu al legio clients voor, het protocol is helemaal open (als in: iedereen kan/mag het gebruiken) en de goedkeuring door de IETF is nog maar een paar maanden weg..
Je zou het misschien niet verwachten, maar MS heeft het netwerk wat MSN gebruikt open gelaten, iedereen kan en nag het dus gebruiken. AIM is juist de spelbreker, dat pakket gebruikt geen open netwerk en daardoor zijn er dus zoveel verschillende standaarden.

En het is leuk dat de makers van Jabber met een standaard protocol bezig zijn en het zal vast wel beter/sneller/cooler zijn als wat MSN en de rest van de wereld gebruiken, maar het wordt lastig om dat protocol een standaard te laten worden zolang MS het niet gaan ondersteunen.

Is het niet zo dat het MSN protocol gesloten is? MS doet misschien niets tegen alternatieve clients als Trillian maar omdat deze het protocol alleen maar kunnen reverse-engineeren kunnen ze quasi nooit een goede robuuste client bouwen. Door gebruik te maken van een open en standaard protocol als Jabber kan dat wel.

Het MSN netwerk is zeker wel gesloten!
Er is wat documentatie beschikbaar waarvan het grootste deel beschikbaar is gekomen door reverse-engineering. Het is, zoals TaXan ook al zei, zo dat MSN op het moment (nog) niet moeilijk doet over clients als Trillian aangezien die clients het bereik van MSNM/Passport alleen maar groter maken. Het gebruik van geavanceerdere functies van het hele MSNM verhaal wordt door MS niet bepaald op prijs gesteld. Verder wordt ik niet echt blij van een IM client die door wat reverse-engineering en hackwerk in elkaar is gezet...

Een groter probleem (vind ik) is dat MSNM van 1 bedrijf is. MS bepaalt wat er mee gebeurt, MS bepaald wat er met mijn berichten gebeurd en wie die te zien krijgt. MS bepaald ook of mijn berichten opgeslagen worden of misschien zelfs rechtstreeks richting de US-government gaat (ik noem maar een dwarsstraat ;)).

Ik zie VEEL liever een open standaard als Jabber die op een vergelijkbare manier werkt als SMTP en HTTP (wat ook IETF standaarden zijn). Iedereen kan een Jabber server opzetten, ik heb er hier onder m'n buro 1 staan :D En ik bepaald wat er met dat ding gebeurd en ik bepaald of mijn berichten gecodeerd worden of niet...

IMO wordt IM net zo belangrijk of misschien zelfs belangrijker dan Email. Als dat zo is vind ik het een ZEER slechte zaak als 98% van de IM markt in handen is van 1 bedrijf, of dat nou MS is of een ander bedrijf boeit me dan niet eens. Dit soort algemene dingen horen gewoon open te zijn.

* 786562 bartvb

Fijn dat Jabber "volwassener" is, maar als niemand messengers gebruikt die va dat protocol gebruik maken, houdt het toch echt op. En de gemiddelde chatter zal het een rotzorg zijn welk protocol er wordt gebruikt, zolang de berichtjes maar aankomen. En dat werkt voorlopig met icq en msn prima.

Op zich helemaal niet verkeerd, ff je collega snel een berichtje sturen... dan word er heel de dag niet meer gewerkt! :+

kan nu ook al heel makkelijk met Net Send

Een beetje netwerk beheerder laat gebruikers geen command line gebruiken.

Bovendien zie ik mij nog geen video/audio conferencing over het Intranet doen met netsend, jij wel?

een goede systeembeheerder zorgt ervoor dat er geen enkele IM werkt als hij dat niet wil dus als hij deze nieuwe IM niet wil laten werken dan kan hij gewoon de poorten blokkeren die deze IM gebruikt

en audio/video: hij had het over een berichtje en dat kan wel met Net Send en natuurlijk snap ik wel dat Net Send geen audio/video kan versturen :D

Een beetje netwerk beheerder laat gebruikers geen command line gebruiken.
dat is geen oplossing. Zo heb ik bvb een applicatie geschreven die via een WinAPI hetzelfde doet als net send. B-) (en ook nog een soort LanMessenger erbij, maar serieus beta :P ).

Je zal de poorten moeten blokkeren, zoals Leipo_666 al schreef.

een goede systeembeheerder zorgt ervoor dat...
Het probleem is echter dat er maar heel weinig goede beheerders zijn...

Ik weet al een slogan: "Office goes Breezah" ;)

Ik zie het nut van zo'n messenger niet zo :?
Microsoft heeft al MSN messenger en dan gaan ze nu ook nog een andere uitbrengen voor bedrijven.
TRCS 2003 is voor zover ik het nu zie gewoon MSN messenger met een aantal extra functies.
Volgens mij is het zelfs zo dat netmeeting veiliger is dat elke instant messenger omdat je daarmee een peer to peer verbinding hebt.
De encryptie mag dan wel niet zo heel sterk zijn, maar volgens mij is het verstandiger om netmeeting uit te breiden met extra veiligheids opties dan om een nieuwe te IM te beginnen waar ook weer bugs in zitten.
Niet iets waar je als bedrijf extra voor wilt betalen imho.

Zowel netmeeting als msn messenger leggen voor de berichten uitwisseling een peer-to-peer verbinding.
edit:
Oeps |:(.... te snel gesproken (zie 0_finch_0 hieronder).
Ik hoop wel dat ze niet het protocol van Netmeeting voor voice en beeld hiervoor gaan gebruiken. Als ze de acceptatie van videoconferencing en Voice-over-IP willen vergroten moeten ze niet een protocol kiezen dat over NAT niet werkt zoals het H.323 protocol wat in Netmeeting gebruikt wordt. Veel bedrijven zitten toch met hun netwerk op een of andere manier via NAT aan de buitenwereld. Dat zal voorlopig ook wel zo blijven totdat IPv6 gemeengoed is.

Zowel netmeeting als msn messenger leggen voor de berichten uitwisseling een peer-to-peer verbinding.
Zeker niet, MSN maakt juist geen gebruik van peer-to-peer. Als je inlogt op MSN, en wil chatten met iemand, dan vraag je een plaatsje aan op een switchboard server en degene waar je mee wilt praten logt ook in op die server. Dus je communiceert via een andere server. Alleen bij file-transfer en dergelijke komt er een peer-to-peer verbinding tot stand.

Op zich ook wel goed, want anders kan elke idioot je IP achterhalen dmv een gesprek te beginnen :)
edit:
typo

Zowel netmeeting als msn messenger leggen voor de berichten uitwisseling een peer-to-peer verbinding.
Zou leuk zijn, kun je dus niet chatten als je allebei achter een firewall/router zit.

Hoezo???? Het is niet onmogelijk een peer-to-peer verbinding te leggen door een firewall hoor. Zolang je nier raar doet met het kiezen van de poort voor je verbinding is er niets aan de hand. Zolang die poort maar open staat (of een serie poorten).

Het wordt pas problematisch als zoals bij H.323 er bij het opzetten van de verbinding een willekeurige poort uit een enorme range gekozen wordt om verder op te gaan, dat kan een firewall of NAT box niet zien zonder 'mee te lezen'. Daardoor zijn er vrijwel geen NAT routers en/of firewalls waardoorheen H.323 voor Voice en Video werkt.

MSN messenger heeft constant internet verbinding nodig, de meeste grote bedrijven waar ik kom zijn niet zo snel om iedereen internet access te geven.
Daarbij komt ook nog eens dat op de meeste plaatsen het msn protocol niet door de firewall gelaten wordt.

Ik zie dus best het nut van een intern messenger systeem.

Ik zie dus best het nut van een intern messenger systeem
Dit kan dus al met Jabber omdat het mogelijk is om intern een jabber server op te zetten waarmee je verbind. je bent dus niet verplicht om de lijn naar buiten open te houden.

De Jabber server is ook open en voor zover ik weet zelfs gratis te downloaden.

Ik denk dat het (voorlopig) goed is dat er zakelijke variant komt. Mensen in het bedrijfsleven geven meer om o.a. goede collaborate functies en videoconferencing, dan om geile smilies.
Een beetje dezelfde gedachtengang die achter bijvoorbeeld het onderscheid windows xp home, ME en xp pro en 2000 zit.
Net iets andere wensen en toepassingen.

Je zou MSN messenger ook in een profile kunnen verwerken, zodat een bedrijf zelf kan bepalen welke functies wel en niet gebruikt kunnen worden.

Dan is er toch nog iets zinnigs te verzinnen met .NET. :?

Ik snap nog steeds niet waarom microsoft niet eerst eens wat tijd gaat steken in het beter bruikbaar en veiliger maken van hun producten, in plaats van dat ze weer wat nieuwe 'producten' leveren die de aandacht weer een beetje afleiden van alle fouten die microsoft maakt.

Ik kan me wel voorstellen dat bedrijven hier het nut van inzien. Die willen vaak niet dat personeel met jan en alleman op het internet zit te chatten, dat is dan ook met de firewall uitgezet, maar zo'n communicatiemogelijkheid op het bedrijfsintranet is natuurlijk wel interessant. Tenslotte mag het personeel wel onderling naar hartelust emailen en bellen om elkaars productiveit te stimuleren en verhogen.
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:36
Vorige 10:57
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: