Motorola komt met draadloos IM-apparaat

Motorola komt met een nieuw apparaat, dat speciaal bedoeld is voor het draadloos versturen van instant messages. MSNBC schrijft een artikel over de IMFree, een toestel van 4,5 bij 4,8 bij 1,3 inch met een zwart-wit display van negen regels lang. Het apparaat is gericht op de jonge praatzieke tienermeisjes, die vele uren achter hun pc doorbrengen met het versturen van berichtjes. Met een IMFree kan het meisje vanuit haar slaapkamer, de badkamer of de keuken berichten versturen naar haar vriendinnen, terwijl de computer vrij is om door een ander te worden gebruikt.

Het apparaatje werkt via een basisstation, dat aangesloten is op de USB-poort van je computer. Om berichten te verzenden is het heel handig om een breedband internetaansluiting te hebben. Voor het toestel gebruikt kan worden, moet er software op de pc worden geïnstalleerd. Met behulp van deze software kunnen er zeven IMFree's tegelijk op het net worden gezet en is het voor de ouders mogelijk om het gebruik van de IMFree aan banden te leggen. Zo kunnen bepaalde chatters geblokkeerd worden.

Als je snel met je toetsenbord overweg kunt, kun je zes gesprekken tegelijk voeren met de nieuwe Motorola. Op dit moment werkt het ding alleen nog op pc's en wordt er gebruik gemaakt van AOL Instant Messenger. Het hele pakket bestaat uit een IMFree, een basisstation, een oplaadbare batterij met oplader en de software, en is te koop voor bijna honderd dollar. Begin echter nog niet meteen naar de winkel te redden, het ding heeft namelijk ook nog wat nadelen:

"(It's) an interesting idea, but due to its size and requirements it becomes a little impractical. First, it is fairly large and quite wide. Its (QWERTY) keyboard is in a computer format, but the keys are so small and can only be used by thumbs. Its connection is of normal DSL quality, but slows down my host computer.

Motorola (logo)"Also, the host PC has to be on along with the Internet connection. This is not good for my computer. Once again the size comes into play. It is impractical to use this as a normal object such as a cell phone. In conclusion, it is a good idea, but needs to have its own connection, needs to be smaller and it should be more user-friendly."

Door Tamara van Hal

Nieuwsposter

22-05-2003 • 17:51

23 Linkedin

Bron: MSNBC

Reacties (23)

23
23
20
4
0
1
Wijzig sortering
Een beetje flauw dat als voorbeeld praatzieke meisjes genomen worden, er zijn genoeg jongens die uren per dag achter een IM-service zitten.
En zo te lezen zijn er meer nadelen dan voordelen, dus het zal niet echt van de grond komen.

Edit: Typo
Een beetje flauw dat als voorbeeld praatzieke meisjes genomen worden, er zijn genoeg jongens die uren per dag achter een IM-service zitten.
Da's toch humor..
Zeker als je ziet dat het artikel is geschreven door Tamara van Hal. Als het nou door Femme was geschreven dan zou je hem kunnen beschuldigen van sexisme..
Anoniem: 27537
@boesOne23 mei 2003 10:33
En Tamara heeft ook zo haar best gedaan:
Motorola is marketing IMfree to young teens, and to young teenage girls in particular, because they found this group was a heavy user of instant messaging services. (Girls take to it immediately. Boys begin taking to it when they want to begin chatting with girls.)
(8> 'nuff said
Anoniem: 60138
22 mei 2003 17:59
Om berichten te verzenden is het heel handig om een breedband internetaansluiting te hebben.
Waarom heb je hier in hemelsnaam breedband voor nodig? :?
Zodat je altijd online bent om antwoorden te krijgen? :)
Scheelt ook meteen in de telefoonkosten.
Imo is breedband pas breedband als je tenminste op acceptabele snelheid meerdere 'downloads' tegelijk kan uitvoeren. En die acceptabele snelheid begint dan bij 100 KiB/sec, en die gaat steeds maar oplopen. Hiervoor heb je dus absoluut geen breedband verbinding nodig, maar wel een vaste verbinding. Dat is iets héél anders en wordt nogal is door elkaar gehaald.
Ik denk dat dit meer succes met meerdere Instant Messagers zal hebben, zoals MSN. Ik ken vrijwel geen enkele leeftijdgenoot die AOL gebruikt.
Het idee is zeker leuk, en voor live-support extreem handig, maar ik ben het met djexplo eens dat het nu al achterhaald is |:(

Echter doet me dit verdacht veel denken aan de SmartPhone van Orange

Trillian, waar ben je? :Y)
In USA is AOL een stuk populairder dan hier in Nederland. Ik weet niet of het net zo populair daar is als MSN messenger hier is.

Waarschijnlijk zullen er wel meer van dit soort gadgets volgen of ze nuttig zijn betwijfel ik.
Anoniem: 11604
@ChiLLeR22 mei 2003 18:11
Sterker nog, in de USA is al ruim een jaar de AOL Communicator op de markt. Zeg maar het grote broertje van dit apparaatje, waarmee je ook AOL email kunt lezen.
Het was hier ook al een tijdje (intern) bekend dat er een goedkopere, uitgeklede versie van zou verschijnen waarmee je alleen zou kunnen IMmen. Waarvan (nu dus) akte...
Anoniem: 76218
@Frash22 mei 2003 18:26
Trillian :r

Jabber, waar ben je? :Y)

De clients zijn gratis, het protocol is vrij en je kan er ongeveer alle soorten IM-programma's mee bereiken. O+ O+ I Love Jabber O+ O+

[Edit]
Nog vergeten, het is op bijna elk mogelijk OS beschikbaar!
Argh, overbodig, tja tegenwoordig mag je ook al niets meer van reclame maken voor OSS initiatieven.
Als je die flame op trillian achterwege laat, en je antwoord iets meer onderbouwd heb je kans om als +1 behulpzaam beoordeeld te worden.
Dit product is waarschijnlijk binnen een jaar nutteloos geworden. Men kan nu al via zijn gprs telefoon msn'en. En als over een tijd wifi/bluetooth standaard is op de telefoon heeft men binnens huis geen bel-kosten meer.
Anoniem: 54709
@djexplo22 mei 2003 18:26
Wat dacht je van PDA-tjes met GSM en WiFi/Bluetooth?

Over een jaar heeft een fabrikant dit als gadget in de toonbank liggen en niet veel later is dit de standaard. En daar is bijzonder veel geld mee gemoeit, dus reken maar dat ze ons abbo's aan gaan smeren. En dan wordt het pas lachen want die zullen duurder zijn dan de huidige GSM abbo's en zullen nog langer door een gebruiker worden aangehouden. Het wordt dan je communicatieportaal.
En dan nog maar te zwijgen over de 'morele' verplichting die je dan hebt om zo'n apparatus apparatus bij je te dragen.
Hoezo 'een blok aan je been'?
Also, the host PC has to be on along with the Internet connection. This is not good for my computer.
Dit stukje heeft mijns inziens een hoog 'Koffietijd-gehalte'. Wat is er mis met je PC aan laten staan :?.

Door deze uitspraak wil ik de rest van het artikel toch wel in twijfel trekken, althans, het zal waarschijnlijk niet stromen met de meningen van de meesten hier.

Ohw btw ik zou zulke dingen wel afraden te kopen/gebruiken. Ze dammen je irl communicatie alleen maar in, waar gaat dit heen met dat chatten/sms'en :(.
Anoniem: 18137
@Config22 mei 2003 21:04
De reviewer, Gary Krakow, is ook een columnist.
Wat andere reviews van hem gelezen en het heeft allemaal een hoog gadget gehalte en hij beperkt zich wel erg tot het overschrijven van de specificaties..
Anoniem: 57363
22 mei 2003 19:38
Als je snel genoeg bent kun je wel 6 gesprekken voeren? Zit er een toetsenbord op?
In de posting bovenaan, betreffende het IM-apparaat, staat "instant messages" onderstreept. Die streep onder die twee woorden wordt ook wel eens een Hyperlink genoemd. Wonderbaarlijk genoeg levert een (veelal) linker muis klik op zo'n Hyperlink een gekoppelde webpagina op (wanneer we het over een internettoepassing hebben tenminste). Om een antwoord te kunnen vinden op je vraag zou ik zeggen .... scroll omhoog en probeer het eens. ;)
Met een IMFree kan het meisje vanuit haar slaapkamer, de badkamer of de keuken berichten versturen naar haar vriendinnen, terwijl de computer vrij is om door een ander te worden gebruikt.
Met een IMFree wordt het meisje (V/M) nog verslaafder aan instant messaging. :)
Welopmerkelijk dat dit apparaat "I'm free" heet terwijl het juits bedoeld is om mensen te binden. GSM's en andere technologie verschaffen juist geen vrijheid maar nemen het weg omdat het mensen afhankelijk maakt. Meer daravover kun je hier vinden: http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2-674844,00.html

Hier nog een niet zo'n postitieve review van hetzelfde apparaat: http://wireless.ziffdavis.com/article2/0,3973,1096451,00.asp
Dit is dus een nutteloze uitvinding;

1) te onhandig (toetsenbord te klein)
2) te duur (100 dollar)
3) te achterhaald; mijn zus zou zoiets never gebruiken, die ging wel sms-en ofzo!

Kortom, geen kans in deze vorm! |:(

Dit zou best wel eens een killer app kunnen worden als het op een goede manier in de gsm geimplementeerd werd, want ik merk bij steeds meer vrienden van me toch een bepaalde apparaatmoeheid op: ze willen nog wel een gsm meenemen, maar de pda ligt meestal thuis!

Dus, Nokia en co: :P
Heb ik ook last van. Het is teveel om de twee dingen mee te nemen. Persoonlijk denk ik dat het inititief best kans van slagen heeft.

Het zal echter door de kinderen zelf gekocht moeten worden, en dan is die 100 dollar toch vrij pittig. Daarbij komt dat er vaak wel meer dan een PC in een huis staat tegenwoordig.
Ik zie niet in wat zoiets voor nut heeft. Ga dan achter je PC zitten of zow, want je kunt toch niets anders doen dan hyper op het schermpje kijken en zien wat de laatste 9 regeltjes waren.
* 786562 oikoyamaJe zou die dingen kunnen ommodden, en ervoor zorgen dat die connect met een online server. Kun je lekker babbelen met elkaar. Als je dan toch een breedband verbinding nodig hebt. En voor de buttonfreaks is er nat. het morse knopje. Kun je SOS'jes versturen i.p.v. SMS'jes :+
In ieder geval, als je dan toch zoveel tijd aan dat IM besteed, waarom verzamel je dan niet met elkaar? Scheelt een hoop getik, en kun je tenminste een fatsoenlijk gesprek voeren. Hmz, ik zal wel niet 'sociaal' genoeg zijn...
ff vertaling: 4,5 bij 4,8 bij 1,3 inch = 11,43 bij 12,192 bij 3,302 cm (hoeft niet iedereen zn rekenmachine/calc.exe te pakken :))

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee