Mephisto_ schrijft: "De Federal Trade Commission zal America Online waarschijnlijk niet dwingen haar IM-dienst open te stellen voor de concurrentie, zo meldt WebWereld. America Online heeft zowat een monopolie met haar chatprogramma's (Instant Messenger & ICQ). Instant messager heeft 85 miljoen gebruikers en ICQ heeft er 70 miljoen. Hiermee heeft AOL een marktaandeel van meer dan 80 procent!":
Het zou lastig zijn voor de FTC om de praktijken van AOL aan te merken als 'anti-competitief'. Haar software is immers gratis te downloaden, waarmee er geen sprake zou zijn van zakelijk voordeel.
Zoals bekend heeft America Online zo ongeveer een monopolie met haar chatprogramma's. AOL's Instant Messenger heeft zo'n 85 miljoen gebruikers. Daar bovenop komen nog eens 70 miljoen ICQ-gebruikers. Hiermee zou 's werelds grootste provider een marktaandeel van meer dan 80 procent hebben.
Andere aanbieders van dergelijke programma's kijken likkebaardend naar de miljoenen gebruikers van AOL. Zij willen graag dat alle diensten probleemloos met elkaar kunnen communiceren. AOL doet er op haar beurt alles aan om dat te voorkomen, met kat-en-muis spelletjes tot gevolg.