Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Door , , 26 reacties
Bron: IC Insights

IC Insights heeft gisteren zijn halfjaarlijkse top tien van de halfgeleiderfabrikanten gepresenteerd. Opvallend is dat Motorola niet meer in de lijst staat. Sinds de lijst voor het eerst is opgesteld is dat niet voorgekomen. In 1985 stond het bedrijf nog derde, Intel was toen achtste, en in 1995 stond Motorola op de vijfde plek. In het eerste halfjaar van 2003 zijn de inkomsten van het bedrijf echter gedaald met vijf procent naar 2,266 miljard dollar. Motorola moet het nu doen met een elfde plek. Infineon en Philips hebben allebei voordeel gehad van de stijging van de euro. Door wisselkoersverschillen viel de omzet van het Eindhovense bedrijf 5 procent hoger uit, in euro's vielen de inkomsten terug naar 15 procent. De verwachting is echter dat de verhouding tussen de euro en de dollar zal stabiliseren waardoor Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) Philips weer zal inhalen als de jaarcijfers bekend zijn.

Plaats 2003Plaats 2002BedrijfOmzet H1 2003 (MLD)Omzet H1 2002 (MLD)VerschilTotale omzet 2002
11Intel12.12011.8003%24.084
22Samsung Electronics4.1303.8856%8.730
33Renesas4.0903.60014%7.925
44Texas Instruments3.7943.28216%6.700
55Toshiba3.6602.87527%6.481
66STMicroelectronics3.3212.88615%6.354
78Infineon3.2612.50330%5.375
87NEC3.0392.56918%5.700
911Philips2.5722.4585%4.361
1010TSMC2.5662.30311%4.655

Lees meer over

Moderatie-faq Wijzig weergave

Reacties (26)

Allemaal ruim in de plus. "Het gaat slecht met de economie" :?
Uhm dit is omzet toch? Ik zie hier geen winst staan.
Bedrijven die een forse omzet hebben hoeven niet per se winst te maken...
Dat snap ik ook wel, maar toch klinkt het raar dat als omzetten stevig stijgen (er dus meer verkocht wordt), dat men dan zegt dat de economie 'op z'n gat ligt' o.i.d. Het is ook niet te verwachten dat de kosten tegelijkertijd met dezelfde of zelfs hogere percentages gestegen zijn; veel bedrijven hebben juist drastische bezuinigingen doorgevoerd (al moet ik wel erkennen dat sommige snoei-operaties op zich ook veel geld kunnen kosten). Wat ook kan is dat de omzetten van vóór 2002 veel hoger zijn geweest, en we hier een licht herstel zien.
als intel zijn processoren 10x zo duur maakt kan de omzet ook stijgen maar dat betekent niet dat er dan meer verkocht is
Dan is er wel meer verkocht en heeft de markt meer gekocht in dollars/euro's, maar minder stuks idd. Verder is het 10x duurder maken hier weinig reëel; Intel heeft de prijzen van processors vorig jaar omlaag gebracht zou ik denken.
Je vervalt in herhalingen terwijl je punt al lang begrepen was, maar ook tegen het licht gehouden is in hoeverre het een reeële verklaring is voor gestegen omzet in het geval van Intel.
het gaat er niet om of het reeel is, het gaat om het punt dat meer omzet niet betekend meer verkocht

stel intel gooit zn prijzen 10x zo hoog, en ze hebben dan nog maar 100 verkochte processoren in de maand ipv 500 voor de prijsverhoging, dan stijgt de omzet, maar hebben ze meer verkocht? nee ze hebben zelfs minder verkocht.

het is dan wel niet reeel maar een kleinere prijsverhoging is best reeel en ook dan zou je al een omzetstijging kunnen zien
Het is niet voor niets de top 10. In de top 100 of hoger gaat het natuurlijk een stuk minder.
Alsof de omzet van de grote jongens niet terug kan lopen in slechte tijden, en die van de minder grote niet kan stijgen. Alleen geldt wel, omzet =/= winst. Als kosten harder zijn gestegen daalt de winst.
Omzet in de plus wil niet noodzakelijk zeggen winst in de plus.

De economie wordt niet gemeten aan omzet, maar aan winst.
Bovendien houdt deze lijst geen rekening met fusies en overnames. Reken maar dat die er zijn geweest. Dat twee bedrijven hoger staan dan twee bedrijven los, wil nog niet zeggen dat ze het beter doen.

En bovendien is omzet toch wel redelijk makkelijk omhoog te krijgen met creatief boekhouden.
9 Philips
Neerlands trots is back! }>

Waar staat AMD trouwens :?
AMD stond vorig jaar op 14, en hoopt(e) dit jaar in de top 10 binnen te komen.

Het nadeel van AMD is dat het daarbij afhangt van de marktacceptatie van de Opteron/Hammer serie.
Soort van wedden op 1 enkel paard.

Niet helemaal natuurlijk, ze hebben ook flash etcetc.
Maar vergeleken met STM of Philips hebben ze een erg eenzijdig productportfolio.
AMD stond vorig jaar op 14, en hoopt(e) dit jaar in de top 10 binnen te komen.
Ik vrees dat ze dat kunnen shaken, want dan zouden ze in H2 2003 moeten zorgen de jaaromzet te verdubbelen; oftewel in H2 zelf deze te verviervoudigen. Dan zullen ze erg snel erg veel Opterons en Athlon64 procs van de band moeten gaan laten rollen en verkopen. Het hogere prijskaartje van de Opteron helpt natuurlijk wel mee. Alles komt aan op Q4 2003.
AMD draait omzetten van ergens tussen de 2 tot 2,5 miljard dollar per jaar. Zal dus vlakbij die tiende plek zitten schat ik.

Edit:

Het zijn halfjaaromzetten zie ik nu; in dat geval zit AMD dus wat verder van de top10 af. :P . AMD draaide over geheel 2002 2,7 miljard dollar omzet, om precies te zijn.
Goh, Intel is ongeveer 3x zo groot als #2.
Maar wel het minste groei in omzet van deze top 10.
Zou de groei dan wel eens negatief gaan uitvallen volgend jaar?
Goh, Intel is ongeveer 3x zo groot als #2.
Maar wel het minste groei in omzet van deze top 10.
Zou de groei dan wel eens negatief gaan uitvallen volgend jaar?
Dat is niet de verwachting:
Tegelijk maakte het bedrijf de cijfers voor het tweede kwartaal van dit jaar bekend. Er werd een omzet van 6,8 miljard dollar geregisteerd, waarvan $869 miljoen als winst beschouwd kan worden. Weinig verandering ten opzichte van het vorige kwartaal, hoewel het wel beter was dan dezelfde periode van 2002. Voor het derde kwartaal zijn de vooruitzichten gunstiger, men verwacht dan namelijk 6,9 tot 7,5 miljard dollar om te kunnen zetten, waarvan ongeveer 2,2 miljard rechtstreeks in R&D gepompt zal worden
http://www.tweakers.net/nieuws/27934
Goh, Intel is ongeveer 3x zo groot als #2.
Maar wel het minste groei in omzet van deze top 10.
Zou de groei dan wel eens negatief gaan uitvallen volgend jaar?
relatief wel ja (in % dan) maar absoluut doen ze netjes mee hoor :)
De verwachting is echter dat de verhouding tussen de euro en de dollar zal stabiliseren waardoor Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) Philips weer zal inhalen als de jaarcijfers bekend zijn.
Dat maakt Philips niet uit, ze hebben toch een 40% (?) aandeel in TSMC?]

edit RobT: Ik bedoel natuurlijk dat Philips het niet erg vindt dat ze worden ingehaald, maar ik zei niet dat Philips het niet erg vindt als TSMC slecht loopt :)
Eerder ~25%

En het maakt ze wel uit, want de Semiconductor devisie moet winst maken, en marktaandeel inwinnen.
Wat is Renesas voor bedrijf??? Nooit van gehoord en geen idee wat ze maken.
Verbaasd me trouwens dat TSMC "maar" op de 10e plaats staat, dacht dat ze overal en nergens contracten binnen sleepte.

Toevoeging: Even gekeken en blijkbaar heeft zowat iedereen wel een van hun chipjes in z'n mobieltje, dvd speler, televisie, magnetron, volautomatische wasbakspoeler, etc... :)
Renesas is de samenvoeging van de halfgeleider takken van Hitachi en Mitsubishi, en opereert pas sinds april van dit jaar onder deze nieuwe naam:

"Renesas Technology Corp. was established on April 1, 2003 out of the merger of the semiconductor divisions of Hitachi, Ltd. and Mitsubishi Electric Corporation"
Ik snap nix van deze lijst!!! de lijst is nu gesorteerd op omzet in het jaar 2003, maar kijk bv naar Philips, verleden jaar 11e, terwijl ze toen wel meer omzet hadden dan de nummer 10. prutswerk.
Dit gaat over halfjaarlijkse omzet. Dus over maar 6maanden, misschien snap je de lijst in dat licht dan wel :)

Totaal van 2002 was voor Philips dus iets minder vandaar de 11e plaatst toen. TSMC heeft het in het 2e halfjaar dus gewoon toen beter gedaan dan Philips.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.



Apple iOS 10 Google Pixel Apple iPhone 7 Sony PlayStation VR AMD Radeon RX 480 4GB Battlefield 1 Google Android Nougat Watch Dogs 2

© 1998 - 2016 de Persgroep Online Services B.V. Tweakers vormt samen met o.a. Autotrack en Carsom.nl de Persgroep Online Services B.V. Hosting door True