Mondiale verkoop van mobiele telefoons met 18% gestegen

In het eerste kwartaal van 2003 is de verkoop van mobiele telefoons met 18 procent op jaarbasis gestegen, zo meldt DigiTimes. Wereldwijd werden er 112 miljoen stuks verkocht in die periode, zo blijkt uit een onderzoek van Gartner. Met een marktaandeel van 35 procent is Nokia de onbetwiste leider op de telefoonmarkt. Motorola's marktaandeel is nog niet eens de helft daarvan (14,7%), maar het bedrijf neemt wel de tweede plaats in. Samsung (10,5%), Siemens (7,6%) en Sony Ericsson (4,8%) maken de top vijf compleet. De eerste zag zijn verkopen met 33 procent stijgen, de laatste noteerde een duidelijk verslechterd resultaat.

TelefoonsVooral in Azië en Europa doet Nokia het goed. Het Finse bedrijf wist zelfs een aandeel van meer dan 50 procent te behalen op deze markten en naar verwachting zal het marktaandeel verder uitgebreid worden dit jaar. Mobieltjes met kleurenschermen en camera's gaan dit jaar, vooral in volwassen markten als West-Europa, veel verkocht worden, toch zullen low-end apparaatjes het vaakst over de toonbank gaan. Gartner waarschuwt voor te veel optimisme. In Azië kan de uitbraak van SARS negatieve effecten hebben op de verkoop. Bovendien is het onzeker of fabrikanten wel kunnen blijven voldoen aan de vraag. Positief nieuws is er voor consumenten: door de sterk toegenomen concurrentie staan de prijzen onder druk.

Door Harold van der Wal

Nieuwsposter

04-06-2003 • 12:39

15

Bron: DigiTimes

Reacties (15)

15
15
12
0
0
0
Wijzig sortering
Anoniem: 86091 4 juni 2003 13:09
Nokia weet wel iedere keer betrouwbare producten op de markt te zetten terwijl Siemens en Ericcson blijven rotzooien met spul dat niet af is.

Vooral zakelijk en qua image doet Nokia het erg goed. Al moet ik ook zeggen dat het aantal nieuwe producten van ze me tegen valt. Maar dat geldt eigenlijk voor elk merk op dit moment.

Het is echt wachten op een iPAQ achtige phone die betaalbaar, snel en licht is...
ik heb een C35i gehad... en heb nu een C55 van siemens...


heb ook een nokia 3210 gehad ..


nu kan ik zeggen dat ik met de C35i Véééél tevredener was tov de Nokia 3210. (de c35 is de siemens tegenhanger van 3210)


nu kan ik je zeggen dat die telefoons goed afgewerkt waren hoor..

en van mijn C55 ... daar ben ik nog tevredener van... heeft een hele hoop functies (waarvan ik er slechts 20% gebruik ofzo), lekker klein, maar toch goed te bedienen, weegt echt niets, komt standaard met Li-Polymeer batterij, en gaat dus 4-5 dagen mee (per dag ong 1 uur bellen)

en dat terwijl hij nu nog maar een goeie 130 euro kost ...

M'n vriendin heeft ook altijd nokia gehad... maar sinds haar laatste nokia (3510) voor de 3e keer kapot is op 4 maand tijd, heeft ze in de winkel een C55 aangeboden gekregen... en sindsdien zegt m'n Nokia-Fangirl (vroeger veel getwist over nokia-siemens) dat ze geen nokia meer wilt :)
Anoniem: 81593 @bogy4 juni 2003 17:45
Ik ben ook lang nokia-fan geweest. Volgens mij zitten ze nu toch aan/over hun top.

Op puur "babbel"-vlak zie k technologisch niet veel meer veranderen, daar moeten ze het dus niet van halen. Kleurenscherm, MMS, camera... who needs it? Spreken die beter?

Duurzaamheid en gebruiksgemak zullen bijgevolg belangrijker worden en op vlak van duurzaamheid (uitvallen, fouten in software) is nokia |:(
Anoniem: 30107 @bogy4 juni 2003 21:33
Hier een ex-c35 bezitter, het dingetje is na 3 jaar toch echt overleden.....niet omdat de software niet goed is maar omdat de batterij gewoon weg is :+
Maar de mensen die zeggen dat siemens niet robuust is, in de mijne heeft zelfs water achter het display gestaan, echt dat je halverwege het display zo'n lijntje water zag staan....en hij stond toen AAN. Toen ik dat zag de batterij eruit gedaan en laten opdrogen dat heeft hij zelfs nog overleefd. Het enige bekende probleem is het probleem met sim-kaart fouten heb ik vaker bij mensen gehoord.
Zowat iedere grote mobieltjes fabrikant heeft problemen gekend met 1 of meerdere reeksen telefoons wat betreft betrouwbaarheid... Ook Nokia heeft enkele slechte reeksen gekend, maar ook een aantal uitzonderlijk goeie...
De marketing van Nokia is wel ontegensprekelijk de beste, misschien wel omdat mobieltjes de core business zijn van Nokia en dat dit niet het geval is bij de andere fabrikanten...
Positief nieuws is er voor consumenten: door de sterk toegenomen concurrentie staan de prijzen onder druk.
Voor de meeste consumenten worden de prijzen vooral bepaald door de cashback van de mobiele aanbieder waar ze een abonnement afsluiten.
Ik denk dat de mobiele aanbieders hun cashbacks weer aanpassen aan de prijzen van de telefoons, waardoor de consumenten geen (direct) voordeel hebben van de prijzenslag.
Anoniem: 44159 4 juni 2003 12:59
Ik ben serieus benieuwd hoe lang Nokia haar sterke marktpositie nog kan vasthouden. Ik heb op de Cebit van afgelopen jaar weinig vernieuwends van ze gezien, waar andere producenten met spetterende nieuwe ontwikkelingen op de proppen zijn gekomen.
offtopic:
Dit heeft me er ook toe doen besluiten van nokia over te stappen naar een Orange SPV (HTC smartphone)
Ik had altijd al een vooroordeel tegenover Nokia, maar vorig jaar was ik weer eens toe aan een nieuwe en toen heb ik maar eens een nokia genomen om te kijken of mijn vooroordeel terecht was. Helaas voor nokia heb ik mijn vooroordeel flink hardgemaakt en zou ik niemand meer een nokia aanraden. Ze vallen gewoon continue uit. Zowel het scherm als de SIM en de accu hebben kuren.
Nokia heeft zich heel populair gemaakt met de screensavers en ringtones, maar verdient zijn populariteit lang niet op basis van betrouwbaarheid.
Kortom, voor mij nooit meer een nokia!
Anoniem: 75663 4 juni 2003 18:01
Mijn eerste mobieltje was een nokia 3210 dat was een super ding hij is een paar keer gevallen en hij is zelfs overedden door een truck toen hij uit me broekzak flikkerde toen ik op de bloemenveiling was(wielen zijn niet over het toestel heen gegaan maar er zat wel een grote kledder smeervet op)en hij deed het nog!! Toen had ik een nokia 3310 wat ook een superding was nu heb ik een nokia3510I wat ook een degelijk ding is. En elke gsm fabrikant maakt klote moddelen of produceert weleens een "maandagochtend" toestel
De gene met de robuuste telefoons staat als nummer 5.
Want veel klasgenoten lopen al na 3 maanden met een nieuwe nokia omdat de ouwe kapot is en toevallig is er net een nieuwe versie uit van nokia.
Ik loop al 3 jaar met een ericsson t20 en werkt nog steeds perfect.
dus geef mij maar een ericsonnetje dan een nokiatje
Anoniem: 73850 @lasermen4 juni 2003 15:32
Nokia maakt echt geen slappe telefoons ofzo hoor! Had de keuze uit de nokia 6310i en de SE t68. In elke winkel raadde ze me de nokia aan, omdat de SE t68 een slap toestelletje was en hij ook nog eens erg langzaam werd naar mate van tijd (door veel opgeslagen smsjes etc). Ook vrienden die zelf zo'n t68 hadden raadden die af! Daar komt bij dat een 6310 een hele degelijke telefoon is! (Dit enkel als voorbeeld natuurlijk)

Dus om nou te zeggen dat nokia alleen maar slappe telefoons maakt vind ik onzin. Van de t28 van vroeger braken er ook vaak genoeg klepjes af. Misschien dat jouw type wel sterk is, maar dat zegt nog nietsover de andere toestellen van SonyEricsson.
ik loop al sinds eind 98 met mijn nokia 6510 rond hoor
ik loop al sinds eind 98 met mijn nokia 6510 rond hoor
toch knap... dat ding is sinds begin 2002 op de markt :)
Quote van een press-release: The Nokia 6510 is scheduled to start shipping in the first quarter, 2002.

Maargoed. Ik heb zelf ook altijd nokia gehad, op een samsung N620 na. Nooit meer. Wat een bout-software... je wordt gebeld en het smsje wat je aan het tiepen was is weg. Bellen en trillen kon alleen als het in de beltoon zat. Accu ging slechts 2 dagen mee. geheugen voor telefoonnummers maar niet voor smsjes enz.. enz..

ieder zijn eigen keus, maar ik ga voor nokia!
Begin 98? Ik denk dat je dan de 6110 hebt, aangezien de 6510 nog niet zo hoogbejaard is.
Alweer komt SARS voor in dit onderwerp. Zo zie je maar hoe gevoelig de hele markt is voor virussen.


Laat de fabriekanten maar lekker veel verkopen, hoe sneller wij tweakers kunnen profiteren van de nieuwste mobieltjes/fucties.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.