Door Pieter Molenaar

de Philips 9705H

09-04-2010 • 09:00

74

Multipage-opmaak

Inleiding

In tegenstelling tot concurrenten Samsung, LG en Panasonic heeft Philips de CES 2010 links laten liggen. Het bedrijf heeft in plaats daarvan een eigen show in Barcelona gehouden om zijn 2010-hdtv-lineup te presenteren.

Led-backlights nemen bij de nieuwe line-up een belangrijke plaats in. Bij de 2009-line-up waren alleen de 9704H, de 8664 en de Aurea 9904 voorzien van een led-backlight; bij de nieuwe 2010-modellen is dit type backlight standaard aanwezig in alle modellen uit de 9000-, 8000-, en 7000-series. De toestellen uit de 3000- en 5000-series zijn zowel met ccfl's als met leds leverbaar.

Philips 9705 inleiding

In deze hands-on richten we ons hoofdzakelijk op de nieuwe 9705H, de opvolger van de 9704H. We gaan in deze preview in op de uiterlijke verschillen, nieuwe technologische snufjes en de nieuwe remote. Ook stippen we de menu-interface aan en beschrijven we onze indrukken met de bètaversie van de nieuwe video-on-demanddienst Net TV, die in Nederland door Videoland van content wordt voorzien.

Waar de vorige 9000-modellen nog met een beelddiagonaal van 40" tot en met 52" verkocht werden, heeft Philips voor de nieuwe lijn de 52" van het lijstje afgehaald. Daarvoor in de plaats is een 32"-variant toegevoegd, omdat er veel vraag zou zijn naar televisies die wel alle functionele toeters en grafische bellen hebben, maar toch een bescheiden formaat hebben. Voor deze hands-on is de 46"-variant van de 9705H-serie bekeken.

Uiterlijk

Het uiterlijk van de nieuwe televisies doet denken aan dat van de 2008-modellen. Was de onderkant van de 2009-modellen in het midden wat ingedeukt, bij de 2010-series is weer een smalle uitstulping onderaan zichtbaar. Bij de 3000- en 5000-series heeft deze uitstulping onderaan geen functie, maar vanaf de nieuwe 7605H wordt dit schuin naar voren uitstekende deel gebruikt voor de tiptoetsen van de tv's. De toetsen lichten na aanraking op voor bediening in het donker.

Bij de nieuwe 9705 is dit bedieningspaneel ook aanwezig, maar dankzij de dunne balk met de speakers aan weerszijden valt deze minder op dan bij toestellen zonder deze speakerbalk. Philips noemt de speakers hierin 'squeeters'; volgens de engineers van het bedrijf hebben deze luidsprekers een grotere bandbreedte in de hogere regionen. Een kleine tweeter met een zijden dome neemt het dan over van de squeeters.

Philips 9705H behuizing Philips 9705H behuizing Philips 9705H behuizing Philips 9705H behuizing Philips 9705H behuizing Philips 9705H behuizing

De twee speakers voor de lage tonen, die bij de 9704 links- en rechtsachter aan de onderkant waren geplaatst, zijn ditmaal hoog aan de achterkant naast elkaar geplaatst. Deze Twin Drone Woofers zouden ondanks hun platte constructie toch een krachtige bas moeten weergeven. De geluidskwaliteit hebben we in Barcelona niet kunnen testen, maar afgaande op de 9704H zal het met het audio-gedeelte waarschijnlijk wel snor zitten.

Philips 9705H behuizing Philips 9705H behuizing Philips 9705H behuizing

Philips heeft de geborsteld aluminium omlijsting van de 9705H, de 7605H en de 8605H iets dunner gemaakt, terwijl de bezel ook iets meer glanst dan die van zijn voorganger. Een doorzichtige rand aan de buitenkant en een brede aluminium band achter de bezel maken het plaatje compleet.

Aansluitingen

Philips 9705H aansluitingen De 9705H die Tweakers.net in Barcelona te zien kreeg was nog niet final. Zo was er alleen een prototype aanwezig dat 3d-content af kon spelen en waren er in de achterkant met een grove zaagtand uitsparingen gemaakt voor de aansluitingen. Ook de locatie van de connectors zou nog niet definitief zijn.

Wel is duidelijk dat Philips meer connectors naar de onderkant heeft verplaatst. Zo zagen we in ieder geval twee hdmi-kabels naar beneden uitsteken. , naast de hdmi-poort aan de zijkant van de tv. Ook zien we in ieder geval een scart-aansluiting, component-connectors en een ethernetaansluiting.

Multifunctionele standaard

De 9705H is uitgerust met een standaard die niet alleen als voet dient, maar ook gebruikt kan worden als wandbevestiging. De standaard klapt hiervoor simpelweg negentig graden naar achteren. Ook in de wandbevestigingsstand kan de tv nog naar links en naar rechts gedraaid worden.

Ten opzichte van de 9704H is de metalen hals van de 9705H-standaard dunner. Volgens Philips moet dit 'het zwevende karakter van de tv accentueren'. De 8605H krijgt een voet met hetzelfde ontwerp, maar deze kan niet als wandbevestiging fungeren. De 7605H krijgt een eenvoudigere standaard.

Philips 9705H standaard Philips 9705H standaard Philips 9705H standaard Philips 9705H standaard Philips 8000-serie standaard Philips 7000-serie standaard

Nieuwe technologie

3D

In Barcelona werd slechts op één televisie 3d-content afgespeeld. Dit 9705H-prototype werd verborgen gehouden achter witte gordijnen, die alleen voor de 3d-demonstratie opengingen. Op de tv was een infraroodzender geplaatst die de active-shutterbrillen in de zaal voorzag van een synchronisatiesignaal, zodat elk oog het juist beeld voorgeschoteld kreeg.

Philips 9705H 3d-demonstratie Barcelona Philips 9705H 3d-demonstratie Barcelona Philips 9705H 3d-demonstratie Barcelona

Op de IFA 2009-beurs werd een protoype van de 3D Cinema 21:9 getoond dat met passieve 3d-brillen bekeken kon worden. Voor de uiteindelijke versie die Philips ook in Barcelona toonde, is gekozen voor active-shuttertechnologie.

De 3d-weergave van het 9705H-prototype in Barcelona gaf een wat onrustiger beeld dan het passieve polarisatiesysteem dat op de IFA werd gedemonstreerd. Dat systeem heeft echter weer als nadeel dat per oog maar de helft van de 1080p-resolutie wordt vertoond. Bovendien is er voor het passieve systeem een dure lenticulaire polarisatielenslaag nodig, zodat Philips toch voor een active-shuttersysteem heeft gekozen.

Bright Pro

De 9705H wordt verder uitgerust met Bright Pro, een technologie waarmee in heldere delen van het beeld een helderheid wordt behaald van 1000cd/m2, twee keer zo hoog als bij de LED Pro-technologie van de 9704H. De grotere helderheid is mogelijk doordat de backlight voor de donkere delen van het beeld lokaal gedimd kan worden.

Pixel Perfect HD Philips Bright Pro

Hoe nuttig de maximale waarde van 1000 nits in de praktijk is, valt nog te bezien, aangezien voor het bekijken van een film in een donkere omgeving een maximale helderheid van maximaal 140cd/m² nodig is. De 9704H had wel al laten zien dat er met local dimming uitstekende zwartwaarden zijn te bereiken.

Het was in Barcelona niet mogelijk om de 9705H wat testpatronen te voeren om de claims kracht bij te zetten. Wel werd het 9705H-model afgezet tegen een aantal concurrerende toestellen, waarbij het Philips-model uiteraard als helderste en meest gesatureerde set uit de bus kwam. Voor alle toestellen werd de Vivid-modus gebruikt, een stand die bedoeld is voor winkeldemonstraties en die voor normaal kijken niet is aan te raden.

400Hz

De 9705H is als enige van de 2010-modellen uitgerust met 400Hz-technologie. Philips maakt hierbij wel gebruik van de scanning backlight-truc, waardoor de gebruiker de perceptie heeft dat het bewegende beeld scherper is. Het lcd-paneel in de 9705H, dat vermoedelijk van het nieuwe uv2a-type van Sharp is, kan de vloeibare kristallen maximaal 200 keer per seconde open of dicht zetten. Desondanks zullen snel bewegende beelden, bijvoorbeeld van een Formule 1-race of een voetbalwedstrijd, van de 400Hz-technologie kunnen profiteren.

Philips 400Hz prototype Philips 400Hz sheets

Van de in Barcelona aanwezige 9705H-pre-productie-modellen was alleen een prototype uitgerust met de 400Hz-technologie, de overige toestellen moesten het nog zonder backlight scanning stellen. De 'sniper'-test, een film met snel bewegende high-res-beelden die Philips vaker voor demonstraties gebruikt, gaf met 400Hz inderdaad het meest vloeiende en scherpe beeld, maar de bewegingscompensatie leverde wel veel kartelige randen op. Hopelijk kan Philips deze artefacten in het eindproduct minimaliseren.

Ambilight

Philips heeft niet alleen de Ambilight-feature uitgebreid naar de 7000-serie, maar deze ook verbeterd. Zo is het aantal Ambilight-leds voortaan afhankelijk van de beelddiagonaal voor een gelijkmatiger lichtverdeling. Ook kan Ambilight nu rekening houden met de kleur van de muur erachter. Philips noemt deze technologie Wall Adaptive Ambilight.

Philips Wall Adaptive Backlight Philips Wall Adaptive Backlight

In het menu kan voor deze laatste feature gekozen worden uit een vast aantal kleuren. Het systeem maakt gebruik van het gegeven dat een gekleurde muur een bepaalde kleur of kleuren absorbeert, en past de kleurmix en -intensiteit zodanig aan dat het gereflecteerde Ambilight-licht bij het schermbeeld blijft passen.

Elektronische sticker

Ten slotte introduceerde Philips nog een feature voor gebruik in de winkel. Tv's zijn daar meestal behangen met stickers om alle features toe te lichten, maar die bieden volgens de fabrikant onvoldoende ruimte. Daarom heeft Philips een soort dynamische winkelsticker in de nieuwe toestellen geïntegreerd, waarmee in een loop de verschillende features en de bijbehorende uitleg op het scherm worden getoond.

Het systeem was nog niet compleet: voor diverse features werd alleen een placeholder getoond, waarin gemeld werd dat een .swf-bestand niet geladen kon worden. Dat maakt uiteraard duidelijk dat de televisies met Adobes Flash overweg kunnen.

Philips elektronische productsticker

OneUX-afstandsbediening

OneUX

Philips heeft zijn nieuwe tv-series een nieuwe afstandsbediening meegegeven. Hoewel we de 9704H-remote erg prettig in de hand vonden liggen, heeft Philips zijn 2010-tv-lijn voorzien van een remote met minder knoppen. Deze zogeheten OneUX heeft een dubbele d-pad die eruit ziet als de blaadjes van een bloem, en moet een oplossing bieden voor de almaar groeiende hoeveelheid knoppen die nieuwe televisies nodig hebben om alle functies te bedienen.

Philips 9705H pebble remote Philips 9705H pebble remote Philips 9705H pebble remote

De OneUX-remote heeft een home-knop bovenaan om het startmenu met daaronder centraal geplaatst twee geneste d-pads. De middelste wordt samen met de knop in het midden van de d-pad gebruikt om door de menustructuur te wandelen, terwijl de buitenste d-pad speciale functies oproept. Zo geeft een druk op het onderste 'bloemblad' beeld- en geluidsinfo, terwijl de bovenste knop een menu toont waarin weer gekozen kan worden tussen de epg, de lijst met kanalen en teletekst. Aangezien de tv's in Barcelona geen kabelsignaal gevoed kregen, konden we dit bladeren niet uittesten.

Philips 9705H pebble remote Philips 9705H pebble remote Philips 9705H pebble remote

Linksonder het knoppenbloemetje is een back-knop zichtbaar. Rechts eronder staat een knop waarmee een menu wordt opgeroepen met instellingen voor beeld en geluid, een automatische kanalenscanner, firmware-updates en een sectie die via voorbeeldscenes de features van het apparaat uitlegt. Standaard wordt bij de instellingen voor beeld en geluid een wizard doorlopen, maar in het keuzemenu is ook de mogelijkheid om direct naar een geavanceerd setupmenu te gaan.

Voor de volumeregeling is een rocker onder de d-pads geplaatst. Dit is in feite een driewegschakelaar, waarbij het middelste contact wordt gebruikt om het geluid helemaal uit te zetten. Daaronder bevinden zich nog vier gekleurde knoppen voor teletekst en contextafhankelijke menu's, en het numerieke gedeelte. De achterkant is gewelfd en door een opstaand randje aan de voorkant komen er geen krassen op de remote als hij ondersteboven wordt neergelegd. Dan lijkt het apparaatje ook net op een steen, en Philips heeft de afstandsbediening dan ook 'pebble' als bijnaam gegeven.

Interface en video-on-demand

Menu

Philips heeft op het eerste gezicht weinig aan het menu van de de 9705H veranderd. Het is net als bij de 9704H half doorzichtig en de indeling ervan komt overeen met die van eerdere modellen. Wel viel het op er nog geen opties voor 3d-functionaliteit te zien waren. Dit was waarschijnlijk wel het geval bij het ene exemplaar waar 3d-content op vertoond werd, maar zoals gezegd werd die tv na de demonstratie direct weer opgeborgen. De nieuwe Ambilight-versie, waarbij de kleur van de muur achter het toestel ingesteld kan worden, was wel al in de firmware aanwezig.

Philips 9705H menu Philips 9705H menu Philips 9705H menu Philips 9705H menu Philips 9705H menu Philips 9705H menu Philips 9705H menu Philips 9705H menu Philips 9705H menu

Interessant is onder meer een audio-optie voor wandmontage. Daarbij wordt waarschijnlijk de bas wat omlaag geschroefd, omdat deze anders door reflectie te 'boomerig' kan klinken. Ook is er een preset bijgekomen voor het weergeven van foto's en is er een 'energy saving'-stand. Tot slot heeft Philips de mogelijkheid ingebouwd om de timing van de audio-output aan te passen, zodat de geluidsweergave via een externe versterker met het beeld gesynchroniseerd kan worden.

Video-on-demand via Net TV

Philips' online-omgeving Net TV biedt in de nieuwe toestellen een on-demand-videodienst die Film2home heet. In Nederland is hiervoor een samenwerking met Videoland aangegaan.

Het scherm van de Film2home is in tweeën gedeeld, met aan de linkerkant zes filmcovers, terwijl aan de rechterkant trailers van de getoonde filmtitels afgespeeld worden. Wordt op een film geklikt, dan verschijnt op de volgende pagina informatie over de film, de casting, een foto van een kenmerkende scène, en knoppen om de trailer te bekijken en de film te huren. Rechtsonder staat bovendien een aantal suggesties voor films die overeenkomen met de gekozen rolprent.

Philips Net TV vod Philips Net TV vod Philips Net TV vod

De prijzen van de beschikbare films varieerden van 2,59 euro voor de recente Stephen King-verfilming Dolan's Cadillac tot 3,99 euro voor de rampfilm Flood. Of dit de definitieve minimum- en maximumprijzen betreft is nog niet bekend. Vervelend aan de interface vonden we in ieder geval dat bij het verlaten van de filmpagina automatisch 'Show all video's' wordt geselecteerd, en niet de laatst bekeken film. Dat werkt niet echt lekker. De beeldkwaliteit van de films konden we niet bekijken, maar de trailers zagen er goed uit.

We hadden ook even de mogelijkheid om met de nieuwe RTL Gemist-widget te spelen. De beeldkwaliteit hiervan is niet al te hoog, en bovendien waren de RTL-programma's van zogeheten 'pre-roll'-reclamefilmpjes voorzien.

Philips RTL Gemist Philips RTL Gemist

Rest 2010-lineup en conclusie

8000- tot en met 3000-serie

Naast de 9705H toonde Philips in Barcelona ook de rest van zijn 2010-line-up. De 8605H- en 7605H-series zijn voorzien van edge-lit backlights en zijn daardoor relatief dun. De 8605H-serie wordt net als de 9705H met 3d-functionaliteit uitgerust en de gehele voorkant, net als de SL9000 van LG, wordt door een egale plaat bedekt, zodat de lijst minder opvalt.

Philips 8000-serie Philips 8000-serie Philips 8000-serie

De 7605H-serie moet het zonder 3d-functionaliteit stellen. Dit toestel krijgt een bezel van geborsteld aluminium met daaromheen een dunne, doorzichtige plastic rand. Belangrijk is vooral dat Philips ook dit model van Ambilight voorziet; die functionaliteit was eerder voornamelijk voorbehouden aan de 8000- en 9000-serie.

Philips 7000-serie Philips 7000-serie Philips 7000-serie

De 5000-lijn wordt dit jaar in tweeën gedeeld. De 5605H-serie wordt uitgerust met full-led-baclights, waarbij de leds gelijkmatig over de achterkant van het lcd-paneel zijn verdeeld. Philips betrekt het paneel en de backlight van Sharp, dat dezelfde backlight ook voor zijn LE600E-, LE700E- en LE705E-modellen gebruikt. De 5605H gaat hierdoor waarschijnlijk punten scoren op het gebied van energiezuinigheid. De 5405H-serie is goeddeels hetzelfde als de 5605H-toestellen, maar dankzij ccfl-backlight kunnen deze toestellen wat goedkoper worden aangeboden.

Philips 5000 LED Series Philips 5000 LED Series Philips 5000 LED Series

Ten slotte maakt Philips ook zijn budgetlijn beschikbaar in zowel ccfl- als led-varianten. De 3000 LED-serie wordt in de winkel gelegd met het label 'LED Small Screen'.

Philips 3000 LED Series Philips 3000 LED Series Philips 3000 LED Series

Conclusie

Was vorig jaar led-backlight nog een noviteit voor Philips, in 2010 is de meerderheid van de toestellen voorzien van edge-lit en full-led-backlights. De high-end-modellen, zoals de hier gepreviewde 9705H, beschikken bovendien over local dimming.

Philips wil de 3d-markt dit jaar bedienen met de 9705H- en de 8605H-televisies. De 9705H heeft een beter geluidssysteem, diepere zwartwaarden, Led Bright Pro- en 400Hz-technologie en een mooiere vormgeving. Is dat allemaal minder belangrijk, dan is de 8605H de betere keuze. Prettig is dat de 9705H nu ook in een 32"-versie leverbaar is.

Lees meer

Panasonic 3d-plasma-tv kost 2500 euro
Panasonic 3d-plasma-tv kost 2500 euro Nieuws van 18 februari 2010

Reacties (74)

74
73
39
0
0
27
Wijzig sortering
Wat ik persoonlijk een nadeel vind van dit soort beelschermen met die mooie achtergrond kleurtjes is dat ze alleen werken als de muur erachter ook wit is. Als je een andere achtergrondkleur hebt (bijv zwart of een - palmbomen tropisch eiland poster) dan is het vreselijk storend.
In het artikel wordt wel genoemd dat er rekening gehouden word met andere kleuren achtergrond. Desondanks is het op sommige achtergronden gewoon niet zeer bruikbaar...
ja maar ze hebben nu een nieuwen functie dat je kan kiezen welke kleur muur je er achter hebt. zo dat dit een stuk beter werkt.
En daar is nu net een nieuwe functie voor gekomen.
Ook kan Ambilight nu rekening houden met de kleur van de muur erachter. Philips noemt deze technologie Wall Adaptive Ambilight.
Je kan in het menu een kleur kiezen, dan houd ambilight daar rekening mee.
Ten eerste zijn daar tegenwoordig andere kleuren voor en ten tweede, een beamer laat je ook niet werken op een achtergrond met een ongestucte muur met baksteen patroon.
De koper moet met dit soort features natuurlijk gewoon nadenken voordat men iets koopt.
Dood leuk de 9705 aankondigen terwijl klanten met een peperdure 9704 problemen hebben met de slechte kijkhoek, CI+ module en een tv dat spontaan uitvalt.
Dat ligt gedeeltelijk aan Ziggo die de certificering niet af wilde maken.
omdat Philips het niet netjes voor elkaar kreeg toch?
Nee omdat Ziggo ineens het autorisatie proces stopte.
Slecht kijkhoek en een uitvallende tv heb ik zelf nog niet meegemaakt in 6 maanden, wellicht een productie probleem van een bepaalde periode, maar het geldt zeker niet voor alle tv's.

Wat betreft het uitvallen van de tv kan te maken hebben met de automatische update 1 keer in de 3 maanden (doordat bij mij de automatische updates niet werken weet ik niet of dit verband houd met elkaar.)
Die pre-roll reclames zouden een duidelijke aanleiding zijn voor Flash support.
Zeg slimmerd, dat staat toch al veel duidelijker genoemd bij het gedeelte van de elektronische stikker. Daar stond in het menu gewoon name.swf ;)
voor diverse features werd alleen een placeholder getoond, waarin gemeld werd dat een .swf-bestand niet geladen kon worden. Dat maakt uiteraard duidelijk dat de televisies met Adobes Flash overweg kunnen.
Impressive televisie verder.

[Reactie gewijzigd door afraca op 22 juli 2024 18:37]

TV kan flash ja, voor interne doeleindes: menu's, demo opstellingen etc. Niet voor op OpenInternet of NetTV.
Ik zat ook al te kijken naar die extentie inderdaad... zou wel geinige feature zijn!

Bovendien zeer fraaie schermen, ben benieuwd.
lees jij het artikel voor de helft ofzo ? je herhaalt precies wat al in het artikel staat aangegeven.
Ik vraag me af waarom ze de 5000 serie deels gaan uitbrengen met Full-LED backlight en de 7000 serie met edge-lit. Voor zover ik weet is Full-LED > Edge-Lit.

Zal wel weer voor de looks zijn :z ...
staat in een van de foto's van de technologie dat de 5000-serie direct led heeft, dit is vergelijkbaar met de sharp LE600 / LE700 series. Dus er zit een klein aantal led-lampjes direct achter het display. (dus geen local dimming) Dis is natuurlijk minder effectief dan een groter aantal led's rondom de rand, welke het licht naar binnen geleiden.

Direct-LED dus niet verwarren met LED-pro welke een groot aantal led'jes achter het display heeft welke afzonderlijk van elkaar gedimd kunnen worden.

Bovendien edge-led = plattere TV :)

[Reactie gewijzigd door BlowFish op 24 juli 2024 03:24]

En wat is dan het beste van alle LED schermen ? De Led pro ?
waarom is Full-LED minder effectief? De sharp LE600/700 schermen (full-LED) zijn erg mooi: ze zijn zuiniger en geven een veel betere kijkhoek dan de Edge-LED schermen. Niet zo dun alleen, jammer dat de hele LCD wereld daar nu op gaat focussen.
Heldere uitleg. Die platte TV's zijn ook echt juweeltjes tegenwoordig.

Maar als ik al te maken krijg met een bomen/bos -verhaal ben ik benieuwd hoe een niet technisch geschoolde consument die dingen uit elkaar weet te houden.
Voor een niet technisch geschoolde consument is dit verhaal dus irrelevant. De klant die zich niet verdiept in deze techniek beoordeelt de TV eerder op de volgende punten; kleuren/prestaties van het beeld, de vorm en het gevoel wat hij/zij bij de TV heeft.

Een goede verkoper zal de techniek wel basaal uitleggen, maar de verkoop meer sturen op de bovenstaande eisen van de klant aangezien de klant daar meer waarde aan hecht. De uitleg over de techniek zijn ze snel vergeten.

Dit is maar een voorbeeld zoals ik het ervaar in de praktijk.

[Reactie gewijzigd door Theck88 op 24 juli 2024 03:24]

De CI+ module steekt bij de 40 en 46 inch 2 cm uit de televisie waarbij de ambilight gedeeltelijk geblokkeerd wordt.
Dit zouden ze toch opgelost hebben? Lijkt me sterk dat het nu bij de 9705 weer terug komt, of wel? Ik heb ze niet in het echt gezien, dus dat kan ik niet met zekerheid zeggen. Maar ze zijn zich volgens mij wel bewust van dit probleem en dit is niet bij alle toestellen het geval. Het zou erg dom zijn als dit bij de 9705 weer terugkeert.
Philips kennende? Ha!

Moet wel eerlijk zeggen dat ze bij de 9904 40" alle aansluitingen in het midden hadden, de kaart ving er van onder in. Best netjes.
De foto's van de 3000 serie laten op foto 3, wel een ongelooflijk lelijke slot ingang afwerking zien, hopelijk is dit een proto-type - want hier wordt ik niet 'wild' en enthousiast van!
Volgens mij werd in het artikel diverse keren opgemerkt dat er sprake was van prototypes waarbij de ingangen nogal primitief waren afgewerkt...
Fijn dat flash nu ook ondersteund wordt, ben echter ook benieuwd of silverlight ook een optie gaat worden zodat je oude afleveringen van bijv. SBS ook terug kunt kijken.
Uitzendinggemist en RTL gemist zijn leuke features van Nettv en laten we hopen dat dit verder uitgebreid gaat worden in de komende maanden :)

Wat betreft de nieuwe serie tv's moet ik zeggen dat ik een aantal minpunten zijn:
Zo is het uiterlijk onderaan het scherm niet zo mooi vind. Ik vergelijk het in dit geval met het vorig jaar gelanceerde 42pfl9664. De Speaker valt bij het nieuwste model teveel op, met het oudere model was het mooier weggewerkt.
De afstandsbediening ziet eruit als een goedkope universele versie.

Verder vind ik de monitor standaard wel zeer goed gevonden. Een monitor standaard die je ook kunt gebruiken als muursteun, scheelt je toch weer zo'n 100 euro voor een standaard Vogel's steun!

Ben benieuwd of van deze series nog een review komt waar met name de menusnelheden kunnen worden getest, want tot nu toe is dit nog vrij traag, met name in vergelijking met andere High end toestellen.

[Reactie gewijzigd door Kiswum op 24 juli 2024 03:24]

Correctie: Uitzendinggemist is juist nog niet te zien via NetTV, helaas een groot gemist.

Als ze die toevoegen is NetTV voor de meesten redelijk 'af'. Inderdaad zou het leuk zijn om ook afleveringen van SBS terug te kijken, maar ik denk dat Uitzendinggemist voor de meesten toch iets belangrijker is.
Oh ja klopt Henkjobse, deze is evt. wel via de interne webbrowser te benaderen waardoor je uitzendinggemist via je tv wel kunt bekijken, al is het inderdaad niet via Nettv. Ik denk dat er daardoor ook niet echt een spoed achter zit.

RTL gemist is weer niet via de browser te bekijken, maar juist weer wel via nettv + je hoeft niet voor de afleveringen te betalen :)
Wilde je een direct message sturen, maar die heb je helaas uitstaan.

Hoe heb je uitzending gemist werkend gekregen via de interne webbrowser? Is mij namelijk nog niet gelukt...
Als het goed is heb je een DM binnen. Het komt erop neer dat je programmagemist.nl of uitzendingemist.nl in de browser in kunt vullen (Ned 1,2,3 zou gewoon bekeken kunnen worden, althans een maand geleden nog wel :))
er is een firmware update voor. ;)
Eindelijk zijn ze officieel aangekondigd. Ik had deze serie al eerder in een persbericht van Philips gelezen.

Deze schermen zijn echt met de modernste techniek uitgerust voor de toekomst en de veeleisende klant, want deze wil continu geprikkelt worden met nieuwe technieken.

Al denk ik persoonlijk dat het 400hz verhaal wat overdreven is. Ik kijk regelmatig naar een 100 en 200hz scherm in de winkel waar ik werk (ook Philips schermen uit de 9000-serie). Op deze schermen is het verschil niet zichtbaar groter, wel in de portemonee. Ik ben dus zeer benieuwd of het verschil tussen de 200hz en de 400hz variant zichtbaar is.

Daarnaast ben ik aan het sparen voor een goede TV en zoals het er nu naar uit ziet gaat mijn keuze uit naar de 9705H 32''
Die reclame's zijn niet nieuw, ze komen ook voor bij televisies van Samsung (de eerste consumenten lijnen LED schermen). Wel leuk, maar ik werk zelf in een wit- en bruingoed zaak en het is eigenlijk best een irritante feature. Er word constant een strook van het scherm bedekt met verkoopspraatjes, best misleidend omdat de mensen daardoor weer meer op de cijfertjes gaan letten wat ze niet moeten doen...

Flash support is zover ik weet niet aanwezig bij de Samsung televisies, dus of dat bij deze Philips televisies wel het geval zal zijn?

Verder lijkt me het nieuwe model afstandsbediening een achteruitgang, het ziet er minder comfortabel uit met die kleine knoppen. Jammer aangezien de huidige duurdere modellen allemaal een zeer mooie afstandsbediening hebben.

Qua uiterlijk is mijn persoonlijke favoriet nu wel de 7000 serie, kale rand, geen uisteeksels, en die niet glimmende kleur! _/-\o_ Lijkt me enorm gaaf om strak tegen een muur aan te hangen.

Natuurlijk even afwachten hoe ze het in "real-life" doen, specificaties en foto's blijven weinig zeggend.
Waarom hebben ze de 52 inch uit de topserie gehaald?
Ik zoek nog een vervanger voor mijn 40 inch en wilde naar 52, wordt het nu toch een samsung vrees ik
waarom zou je naar 52 inch willen overstappen dan ? heb je zo een enorm grote ruimte ? ik snap echt niet wat iemand met een 52 inch zou moeten, of je moet een bioscoop ruimte hebben gebouwd o.i.d.
In de US is 55 inch de standaard.. 63inch is daar ook al niet meer bijzonder. Mensen letten niet veel meer op kijkafstand volgens mij :|
In een redelijk normale woonkamer is een 46 of 52 beslist niet zo groot als je denkt. Een biosruimte daar heb je beamers voor, en dan spreek je over scherm maten van zo rond de 100-120 inch.
Ook voor mij een reden om deze serie over te slaan, want ik twijfelde over de 9704 en ben intussen gezwicht voor een 50 inch plasma van waarschijnlijk Panasonic.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.