Google zou in gesprek zijn over een overname van Songza, een streamingdienst die muziek probeert aan te bieden op basis van de gemoedstoestand van de luisteraar. De internetgigant zou een bedrag van 15 miljoen dollar over hebben voor het bedrijf.
Dat beweren althans twee bronnen tegenover The New York Post. De twee zouden van mening verschillen over het bedrag dat Google over heeft voor het New Yorkse Songza. Zo zou vijftien miljoen dollar mogelijk te laag zijn en zou de zoekgigant misschien meer op tafel willen leggen.
Songza bestaat zes jaar en baseert zijn playlists op basis van het advies van 'muziekdeskundigen', die muziek proberen aan te dragen naar gelang de tijd van de dag, de gemoedstoestand of de activiteit. Zo zijn er afspeellijsten voor bij het opstaan, voor tijdens het sporten en voor als er concentratie is vereist.
Het is niet duidelijk wat Google precies met Songza zou willen, maar mogelijk wil de internetgigant de muziekdienst integreren in zijn Play Music. Het gerucht volgt vlak nadat Apple Beats overnam voor drie miljard dollar. Beats beschikt behalve een koptelefoontak ook over de jonge muziekstreamdienst Beats Music, waarbij het bedrijf muziekliefhebbers ook van advies probeert te voorzien. Daarvoor werd de samenwerking gezocht met tal van muzikanten die tips en playlists aandragen.