'Yahoo wil imagehoster Imgur overnemen'

Yahoo zou zijn zinnen hebben gezet op de overname van Imgur, een imagehostingplatform dat met name populair is bij gebruikers van Reddit. Hoeveel Yahoo zou willen betalen voor de start-up is nog niet duidelijk.

ImgurVolgens bronnen van Business Insider is Yahoo onderhandelingen gestart met Imgur voor een mogelijke overname. Het inlijven van Imgur, een hostingplatform voor afbeeldingen, zou een wens zijn van ceo Marissa Mayer. Yahoo, dat al eigenaar is van fotosharingsite Flickr, heeft al diverse overnames gedaan sinds Mayer aan het roer staat. De acquisitie van Tumblr voor 1,1 miljard dollar was de grootste.

De start-up Imgur opende in 2009 zijn deuren. De oprichters wilden een zo laagdrempelig mogelijk platform voor het delen van afbeeldingen aanbieden. Daarbij hadden zij vooral gebruikers van Reddit op het oog. Naast de eenvoud van de dienst werd Imgur ook populair omdat het mogelijk is om hi-res-afbeeldingen te plaatsen zonder verdere compressieslagen.

Imgur is de afgelopen jaren hard gegroeid: in september zou de dienst 100 miljoen unieke bezoekers hebben gehad, meer dan de 85 miljoen van Reddit. Het bedrijf, waar nu tien mensen werken, verdient onder andere geld via advertenties en het bieden van imagehosting voor bedrijven. Een van de klanten is Yahoo.

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

09-12-2013 • 19:38

55

Reacties (55)

55
50
32
2
0
6
Wijzig sortering
ik snap niet waar yahoo heen wil met al die dure overnames terwijl het de laatste tijd al niet heel goed doet.
voor mij is yahoo allang een zinkend schip met een slechte naam maar blijkbaar is het nog steeds erg populair in amerika en andere landen?
Tja, als het niet goed gaat is precies hetzelfde doen wat je al een tijd doet over het algemeen geen goed idee. Dat is dus juist waarom ze het roer drastisch hebben omgegooid. Er waart op dit moment een frisse wind door Yahoo en het doen van strategische overnames is daar duidelijk een onderdeel van.

Vergeet overigens niet dat Yahoo veel populaire diensten heeft die ook buiten de VS erg populair zijn. Dankzij onder andere Yahoo Mail, Flickr, Yahoo Finance en Tumblr hebben ze bijna 200 miljoen unieke bezoekers per maand in de VS (in Augustus stootten ze Google van eerste plek met dat cijfer). Wereldwijd zitten ze richting een miljard. Menig internetbedrijf kan daar alleen maar van dromen.

Ik vind het dus ook erg interessant wat de nieuwe CEO aan het doen is. Een bedrijf starten en groeien is één ding, en zinkend schip er weer bovenop krijgen heb ik nog meer respect voor. Over een paar jaar zullen we weten of het gelukt is...

[Reactie gewijzigd door Maurits van Baerle op 6 augustus 2024 20:03]

Stop nou eens met random te dure overnames die te divers van elkaar zijn om synergie te vormen en start met het ontwikkelen van een solide en duurzame core-business..

[/beste stuurlui aan wal]

[Reactie gewijzigd door Clock op 6 augustus 2024 20:03]

Dat klinkt natuurlijk als wat iedere gebruiker wil, maar de "random" overnames hebben wel degelijk een effect namelijk risco verspreiding:
Let's say you have a portfolio of only airline stocks. If it is publicly announced that airline pilots are going on an indefinite strike, and that all flights are canceled, share prices of airline stocks will drop. Your portfolio will experience a noticeable drop in value. If, however, you counterbalanced the airline industry stocks with a couple of railway stocks, only part of your portfolio would be affected. In fact, there is a good chance that the railway stock prices would climb, as passengers turn to trains as an alternative form of transportation.
bron

(en personeel overname komt daar bij, zoals hierboven gemeld)

[Reactie gewijzigd door itcrowd op 6 augustus 2024 20:03]

Vanuit risico spreidings perspectief en concurrentieperspectief zijn mergers en aqcuisitions inderdaad een goede zet, maar in de praktijk blijkt dat 80 tot 90% van de mergers en aqcuisitions mislukt op de lange termijn doordat er in eerste instantie te veel geld is betaald. Het inschatten van de waarde van een bedrijf is namelijk erg lastig en de gene die de meest verkeerde inschatting maakt krijgt het bedrijf doordat hij/zij de hoogste bieding heeft gedaan. Tevens werken deze overnames in de meeste gevallen niet doordat de organisatiestructuren toch niet zo goed bij elkaar aansluiten als in eerste instantie wordt gedacht. Hierdoor wordt het lastig om samen te werken en treden er vaak agency costs op zoals moral hazard.

Vele economen hebben hier al over geschreven en beseffen dat een overname in de meeste gevallen enkel tot extra kosten zal leiden. Helaas zijn sommige bedrijven ertoe gedoemd, omdat het te overnemen bedrijf wanneer het in handen is van de concurrentie voor nog meer problemen zal zorgen. Dit zie je bijvoorbeeld terug in de overname van Motorola door Google en bijvoorbeeld de patentenportfolio's van Kodak. Dit is enkel gebeurd, zodat de concurrentie niet aan de slag kan met die patenten en kostbare rechtzaken kan aanspannen. Verder blijken de cashflows die voortkomen uit deze overnames meestal dus niet op te wegen tegen de initiële investering.
En dan brengt Motorola de Moto G uit en lijkt het plots toch een geniale zet ;)
Je kunt je afvragen of daarvoor Google persé eigenaar van Motorola mobile van had moeten worden. De moto x verkoopt overigens ook nog niet heel bijzonder. Dit kan veranderen als het naar ook andere telco's gaat dan alleen AT&T, maar ik betwijfel het.
Jouw post beschrijft de traditionele overname, maar dat is niet altijd het geval.
Zo was de voorwaarde voor de overname van Tumblr dat het bedrijf op zijn eigen manier doorgaat - de bedrijfscultuur wordt dus niet aangetast of 'gefuseerd' met die van Yahoo.

Het kan best zo zijn dat de overname Imgur ook deze kant opgaat, maar dat hangt helemaal af van de oprichters. Als ik de opzet en de 'cultuur' van Imgur zo zie, zal het hun niet echt wat uitmaken: ik zie geen specifieke cultuur of life style - het lijkt op de zoveelste imagehoster die gewoon diensten levert.
Deze overnames zijn niet persé voor de producten of diensten maar het personeel wat er werkt. Om die reden heeft Yahoo de afgelopen 2 jaar al meerdere bedrijven 'gekocht'

Andere technologie-bedrijven als Apple en Google doen dit overigens ook.
Wat moet Yahoo met personeel van een foto host website...alsof dat iets moeilijk is o.O
De meeste technologie is in de basis niet moeilijk, maar wat er achter de schermen gebeurt wel. Wat zij nu met imgur aanbieden is dermate anders dat naast veel gebruikers ook grote bedrijven er gebruik van maken om high-res afbeeldingen op te slaan.

Ze hebben dus als een product goed uitgewerkt en weten deze goed draaiende te houden met een diversiteit van afnemers waar flickr bijvoorbeeld nog wat van kan leren. Dit als zichzelf is al een goede reden om de mensen erachter naar je toe te willen trekken.

[Reactie gewijzigd door Tijn89 op 6 augustus 2024 20:03]

Eens. Daarnaast gaat die hele dienst naar de bliksem op vervolgens opgedoekt te worden.
Zie bijvoorbeeld Geocities.
Wie de eigenaar is zal me een zorg zijn. Zo lang het maar geen 2e imageshack of andere bagger site vol reclame gaat worden.
Wie de eigenaar is zal me een zorg zijn.
Ik heb liever te maken met 10 kleinere, onafhankelijke, bedrijven die allemaal een beetje van mij weten dan met 1 moloch die alles van me weet. Risico spreiding zeg maar. Niet alleen ivm mogelijke datadiefstal, maar ook vanwege privacy. Ik compartimentaliseer een aantal zaken liever en heb dus liever geen "one ID to rule them all".
Het sprekende voorbeeld is natuurlijk Google. Een apart account voor je gmail, je google+ en youtube kun je nu wel vergeten.

Reken er maar op dat als Yahoo imgurl inderdaad overneemt dat je binnenkort een Yahoo-id hebt. En als je al eenYahoo-id had, zal er een poging gedaan worden dit te koppelen met je imgurl account. En uiteraard komen er ook vernieuwde algemene voorwaarden.

edit @pim: nope, wordt allemaal geblokkeerd. Maar als ik op tweakers in zou moeten loggen met een Google of Facebook account dan zou ik het niet meer kunnen blokkeren, want dan kan ik niet meer inloggen.

[Reactie gewijzigd door locke960 op 6 augustus 2024 20:03]

Eens met je punt, maar de data hebben ze nu ook al. Facebook/Google en anderen zien jouw bezoeken aan imgur al.

Deze tweakers.net pagina heeft de volgende bedrijven laten weten dat je hier bent d.m.v. ads/stats/like buttons:
- google (analytics/adsense/google+)
- twitter
- facebook
- linkedin
Wie de eigenaar is zal me een zorg zijn. Zo lang het maar geen 2e imageshack of andere bagger site vol reclame gaat worden.
Dit. Ik gebruik ook imgur omdat het snel en makkelijk is, als ik net als bij Photobucket eerst door 3 lagen aan bullshit heen moet, hoeft het van mij niet meer en zoek ik wel iets anders.
Echter zal een nieuwe eigenaar die er miljarden voor neertelt dat geld op een manier terug willen zien. Aandeelhouders willen graag harde centen zien nu, en zijn sinds de dotcom-bubble minder blij met beloften van potentiële winsten in 2050. De simpelste en effectiefste manier om geld te verdienen online is nu met advertenties. Voila, imageshack. Die sites zuipen bandbreedte, en hebben een maandelijkse rekening van formaat.
Goh, als ze de service commercialiseren stapt reddit over naar iets anders en staan ze daar mooi...
Zoals vaker gebeurd is... Kijk maar naar Telegraaf Media Groep en Hyves... Alleen zijn de bedragen voor dit soort bedrijven iets hoger, en dus ook de verliezen.
Grote kans, dat dit bedrijf doorgaat zoals het nu gaat. Zoals dit ook met tumblr gebeurt.
Hyves was al stervende nog voor de overname. Het is niet zo dat de Hyves exodus door TMG in gang was gezet.

[Reactie gewijzigd door ES335 op 6 augustus 2024 20:03]

Deze reactie wilde ik ook maken. Daar word al vaker gerant over yahoo die zaken gewoon verkloot (kijk naar Flickr).

Er word vaak op reddit zelfs specifiek alleen imgur toegestaan, dus goede kans dat die straks weer iets anders zoeken. Achjah, de mensen van imgur weer rijk, kunnen die iets nieuws gaan verzinnen.
Yahoo begint te lijken op Symantec en CA... ze kopen bedrijven, doen en er vervolgens niks meer mee... maar hoe ze toch kunnen blijven kopen is een raadsel...
Niets mee doen? Ik ben anders van mening dat ze Flickr hard aan het - excuse my French - verkloten zijn met hun recente 'verbeteringen': ik heb m'n Pro-abo al opgezegd (nog los van de imo. desastreuze veranderingen, vooral op technisch gebied - met de aangepaste layout kan ik nog wel leren leven - is er sowieso praktisch geen reden meer te blijven betalen), en daar sta ik zeker niet alleen in. En Tumblr hetzelfde, aldus van horen zeggen (heb me ooit eens aangemeld, maar er nog nooit iets mee gedaan).
Tumblr is weinig aan veranderd, maar om eerlijk te zijn heb ik zelden zo'n lange periode gezien op tumblr waarin de servers niet ineens overbelast raakten.
Behalve dat ze ineens p*rn gingen censureren...
En dan weer niet meer.
Repost:
Deze overnames zijn niet persé voor de producten of diensten maar het personeel wat er werkt. Om die reden heeft Yahoo de afgelopen 2 jaar al meerdere bedrijven 'gekocht'

Andere technologie-bedrijven als Apple en Google doen dit overigens ook.
Anoniem: 167912 9 december 2013 20:49
Hoeveel Yahoo zou willen betalen voor de start-up is nog niet duidelijk.
een bedrijf dat opgestart werd in 2009 is toch bezwaarlijk een start-up te noemen...
4 jaar is toch niet zo oud voor een bedrijf? Bovendien heeft het nog maar 10 medewerkers.

Van Wikipedia
A startup company or startup is a company, a partnership or temporary organization designed to search for a repeatable and scalable business model. These companies, generally newly created, are in a phase of development and research for markets.
Je zou kunnen zeggen dat het laten overnemen door Yahoo een 'business model' is, oftewel cashen voor de oprichters :P
Nee! Yahoo heeft nu al diverse door mij veel gebruikte producten opgekocht -waaronder Xobni, de ultieme Outlook searcher- om het vervolgens de nek om te draaien. En nu imgur?

Als ze nu daadwerkelijk iets zouden doen met de producten die ze kopen, maar ze maken ze alleen maar kapot, helaas.
Aub niet, IMGUR is 1 van de betere sites.
Het past wel in de verjongingsstrategie van Yahoo. Zowel tumblr als imgur zijn zeer geliefde sites bij tieners en jonge mensen.
Hier een leuke IAmA topic van de maker op reddit: http://www.reddit.com/r/I...81ju/i_created_imgur_ama/
Zou het wel een goeie aankoop vinden van yahoo.... Mits ze gewoon de site de site laten zijn. Een site is en blijft een 'hype' (lees: Die 'leeft' bij de gratie van de bezoeker), dus die moet je niet willen micro-managen....

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.