IDF: Intel toont samples van Ivy Bridge-ultrabooks

Hardwarefabrikant Intel toont op de IDF 2011 ultrabook-samples die odm-fabrikanten hebben gemaakt als voorbeeld van de nieuwe generatie dunne laptops voor leveranciers. De ultrabooks krijgen usb 3.0 of Thunderbolt-integratie.

De ultrabooks die Intel op de IDF 2011 toont, zijn van odm's Pegatron, Inventec, Foxconn en LG Display. De modellen hebben alle eigenschappen die Intel voorschrijft: ze zijn dun en van stevig materiaal gemaakt. Ook hebben de odm's voor chiclet-toetsenborden en grote touchpads gekozen, al wijkt LG Display op dit laatste punt wel iets af. De Shuriken Eightteen van LG Display is het enige model dat geen geïntegreerde maar nog traditionele muisknoppen heeft.

De ultrabooks zien er minder spectaculair uit dan de modellen die Acer, Lenovo, Asus en Toshiba momenteel op de markt hebben. De grote fabrikanten zullen waarschijnlijk vasthouden aan hun huidige modellen of hun Ivy Bridge-laptops dunner en stijlvoller maken, terwijl fabrikanten van goedkopere laptops waarschijnlijk dichter bij de getoonde voorbeelden van de odm's blijven.

De verwachting is dat veel Ivy Bridge-ultrabooks volgend jaar goedkoper worden dan de Sandy Bridge-modellen, zo streeft Asus naar een prijs die tussen 600 en 900 dollar ligt. Intel gaat geen andere ontwerp-eisen voor Ivy Bridge-ultrabooks voorschrijven ten opzichte van de huidige Sandy Bridge-modellen. Wel zullen ze standaard van usb 3.0 of Thunderbolt voorzien worden, aangezien usb 3.0 onderdeel is van Ivy Bridge.

IDF 2011 Ivy Bridge-ultrabooks IDF 2011 Ivy Bridge-ultrabooks IDF 2011 Ivy Bridge-ultrabooks IDF 2011 Ivy Bridge-ultrabooks IDF 2011 Ivy Bridge-ultrabooks

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

14-09-2011 • 08:56

15

Reacties (15)

15
12
8
0
0
1
Wijzig sortering
Wat is precies het doel van deze samples? Ik neem aan dat ze niet in productie gaan?

Een zwarte ultrabook met witte toetsen... Dan vind ik die Pegatron er stukken beter uitzien!
Dat zwarte stoort me nog niet zo, maar dat de hele body glossy is wel.
Er staat niet voor niks 'Please do not touch' op natuurlijk, dat wordt zo smerig als de pest :P
naja die vingerafdrukken kan ik wel overheen kijken, dat stof is vaak het grootste probleem m'n hele toetsenbord (zelfde materiaal bij de rand) zit altijd onder het stof :P die kan ik minstens 2x per week GOED schoon maken :P
Dit zijn samples voor kleinere partijen die hun "eigen" laptops verkopen. Die kiezen hun modellen uit het aanbod van de grote ODM fabrikanten en laten daar kleine aanpassingen op doen (kleur, logo e.d.) zodat het in hun huisstijl past
Ik vind alle specs van zo'n ultrabook geweldig, ik mis alleen telkens de een dedicated GPU. Ik heb mijn Acer Timeline 3810TGZ uitgekozen vanwege het lage gewicht, lange accuduur en GPU (ATI HD4330). Dat laatste zie ik helaas nog niet in de ultrabooks. Of is de IGP van de Sandy en Ivy Bridge gelijkwaardig of beter?
De Intel HD 3000 is een stuk beter dan die 4330:
http://www.notebookcheck....deon-HD-4330.13973.0.html

Daarnaast zal de IGP in Ivy Bridge denk ik weer wat beter zijn dan de HD2000/3000.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 24 juli 2024 15:57]

als je enkel naar theoretische gpu benchmarks kijkt, ja dan wel. Ga je echter naar real game benchmarks gaat kijken is het al een pak minder, zeker wetende dat er verschillende gpu en turbo modes zijn bij intel gpu.

vergeet niet dat deze 4330 gebruikt is bij een SU serie, als je dan naar de intel gpu kijkt die daarmee in combinatie zou zijn zal die ene pak trager zijn.

eerst nog zien of ivy wel de gpu performance geeft, in 3dmark waarschijnlijk...tegen die tijd is de ati gpu al op 28nm en trinity er ook.
Asus naar een prijs die tussen 600 en 900 dollar ligt. Intel gaat geen andere ontwerp-eisen voor Ivy Bridge-ultrabooks voorschrijven ten opzichte van de huidige Sandy Bridge-modellen.
600$ is niet mis als ze zich aan de voorschriften kunnen houden (tenminste als het niet 1$=1€ is).

Over het uiterlijk ben ik het niet helemaal eens, ik vind ze net lekker minimalistisch! Al vind ik ook wel dat de kleuren van de toetsenborden ten op zichten van de laptop wat ongelukkig gekozen zijn.

edit:
Voor Ivy bridge Streeft Intel naar een 30% GPU en 20% CPU boost ten op van Sandy bridge, dan heb je voor 600$ toch echt wel een mooi machientje! Als de GPU drivers nu nog iets beter worden, dan kan je er prima op entry level op gamen en de CPU's van de huidige ultrabooks zijn al ruim voldoende voor office/hobby fotoshop.

[Reactie gewijzigd door Pixel Punk op 24 juli 2024 15:57]

Ik ben ook van mening dat de modellen er minder spectaculair uitzien als de andere modellen maar wat ik wel mooi vind is dat asus al de prijs tussen de 600 en 900 euro wil hebben dat is nog wel te doen, ik heb voor mijn i7 2e generatie 1100 euro betaald(asus n53sv) ben benieuwd
Ik zit er ook met smart op te wachten. Ben erg benieuwd naar die van Sony. Ik verwacht ze wel eind van dit jaar nog in de schappen te hebben liggen.
yep ik wacht ook op die van Sony, maar Sony kennende zullen ze als laatst (en duurste) op de markt komen. Maar tevens ook het mooiste en kwalitatief een van de beste.
Ze lijken inderdaad veel op een MacBook Air, maar dit zijn ook maar prototypes, vandaar dat ze zo simpel zijn uitgevoerd. Bovendien is er maar een beperkt aantal manieren om een superdunne notebook te bouwen. En de wigvorm is dan een uitgelezen keuze omdat dan het stuk dat richting de gebruiker steekt het dunste is.

Zodra de verschillende merken van Windows-laptops er mee bezig gaan zullen er ongetwijfeld de nodige goedkope plastic metallic randjes, klepjes, logo's en 'intel inside' stickers op komen om het strakke ontwerp te verpesten. Oh, en geribbelde trackpads 8)7

De echte Apple fanboy weet dat het er op kan lijken maar het is nooit een echte Apple :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.