Het Taiwanese TSMC gaat zonnecellen maken. Nog voor het einde van dit jaar wil de chipfabrikant beginnen met de bouw van een 218 miljoen dollar kostende fabriek. Dit past bij de ambitie van het bedrijf om in schone energie te investeren.
De bouw van de nieuwe fabriek is niet de eerste investering die TSMC in zonne-energie doet. Vorig jaar kocht de chipfabrikant een belang van 20 procent in zonnecelfabrikant Motech Industries. Vervolgens sloot de fabrikant een overeenkomst met het Amerikaanse Stion. Stion produceert efficiënte thin-film pvc's en gaat deze samen met TSMC doorontwikkelen. Daarnaast investeerde TSMC in maart ruim honderd miljoen dollar in de bouw van een fabriek annex onderzoekscentrum voor led-verlichting in de Taiwanese stad Hsinchu.
TSMC investeert volgens PCWorld dit jaar 5,8 miljard dollar in zijn chipdivisie en 100 miljoen dollar aan andere zaken, waaronder de aanbouw van de zonnecelfabriek. Het bedrijf maakte verder bekend dat zijn inkomsten in juli in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar met ruim 19 procent tot 895 miljoen euro toenamen. TSMC zag zijn omzet in de periode januari tot en met juli met bijna 62 procent toenemen tot 5,6 miljard euro.