Een rechtbank in Londen heeft flashcards in het Verenigd Koninkrijk verboden. Met de kaarten kan opensource-software op de Nintendo DS worden gedraaid, maar ze worden veelal gebruikt voor het spelen van gekopieerde games.
De rechtszaak liep tussen Nintendo en flashcard-verkopers Wai Dat Chan en Playables Limited. Volgens de verdedigende partijen zijn de de kaartjes legaal, omdat ze mogelijkheden bieden tot het draaien van legale opensource-software. Naar eigen zeggen is het niet hun intentie om piraterij te stimuleren. De rechter verwierp deze argumenten, omdat voor het draaien van die zelfgemaakte software de beveiligingsmechanismen van de DS moeten worden omzeild.
Volgens Crunchgear stelde Nintendo in een verklaring dat de meeste mensen met zo'n kaartje geen zelfgemaakte software, maar gekopieerde games spelen. "Alleen al in het Verenigd Koninkrijk zijn er 100.000 flashkaartjes in beslag genomen sinds 2009." Het Japanse bedrijf verklaarde dat veel ontwikkelaars afhankelijk zijn van de legale verkopen voor de Nintendo DS. "Nintendo voert deze rechtszaken niet alleen voor zichzelf, maar ook voor de 1400 ontwikkelaars."
In Nederland verbood de rechter eerder al de verkoop van flashcards. De jurisprudentie die uit de rechtszaken voortkomt, kan gevolgen hebben in toekomstige zaken tegen het ombouwen van andere consoles in Nederland en het Verenigd Koninkrijk.
Update 31 juli - Het artikel sprak alleen over R4-kaartjes. Uit de uitspraak kan worden geconcludeerd dat het om álle flashcards gaat.